İspanyanın yerli halkı. etnoloji 2019

İspanyanın yerli halkı. etnoloji 2019

İspanyanın yerli halkı. etnoloji 76 16.02.2019, 08:48

İspanya'nın yerli halkı. etnoloji

İspanya'ya gitmek, sıklıkla düşünüyoruzmanzaradan, hangi kumsalda gideceğimizi ve ülkenin kültürü hakkında ne yeni öğrendiğimizi göreceğiz. Bununla birlikte, İspanya'da turizmin çekiciliğinin doğrudan İber Yarımadası yerli nüfusuna bağlı olduğunu düşünen az insan var. İspanyol halkının etnik kökenine nüfuz edelim.İspanya nüfusu

Bugüne kadar İspanya nüfusuyaklaşık 40 milyon insandır. Son birkaç yüzyılda, büyümesi çok düşüktür. İspanya nüfusu yaklaşık 7.5 milyon iken 16. yüzyılın ortalarından bu yana, 300 yılda iki katına çıkmıştır. Bundan sonra, önümüzdeki yüzyılda iki kat arttı. 20. yüzyılın ortalarına kadar nüfus yaklaşık 30 milyon insandı.

Bazen nüfus artışı negatif bölgeye,Yeni Dünyanın açılmasıyla bağlantılı olarak 1900'lerin başında büyük bir göç akımı ile bağlantılıdır. Buna ek olarak, şu an ölüm oranı doğum hızı ile paralel olarak azalmaktadır.

İspanya nüfusu en düşük yoğunluğa sahiptir.Avrupa Birliği - kilometrekareye 78 kişi ortalama. Fakat, diğer ülkelerde olduğu gibi, ekonomik ve sosyal eşitsizlikle ilişkili olarak, çevre sakinlerinin büyük bir yoğunlaşması, çevre bölgeleri ve şehirlerde yoğunlaşmaktadır. İspanya'nın kadın nüfusunun erkek nüfustan daha büyük olması ilginçtir.İspanya Nüfusu

İspanyolların etnik yapısı ve kökeni

İspanya nüfusu oldukça çeşitlidir,ülkesindeki çoklu istilalarla ilişkilidir. Başlangıçta, İber Yarımadası İberalılar (yaklaşık M.Ö. 3. binyıldan beri) yaşıyordu. 7. yüzyıldan beri. M.Ö. güney doğu ve güney kıyıları Yunan sömürgeleri tarafından inşa edilmiş, ancak yüzyıl sonra yerini Karthaginalılar alıyor. Aynı dönemde yarımadanın kuzey ve orta kesimleri Keltler tarafından fethedildi. İkinci Pön Savaşı, Romalıların zaferiyle sona erdi ve bölgenin çoğuna yerleşti. İber Yarımadası üzerindeki hakimiyetleri 600 yıldan fazla sürdü. Bundan sonra, modern İspanya toprakları, Toledo kentinde merkezlenen devletleriyle Visigoth'ları kolonileştirmeye başladı. 711'de Kuzey Afrika'nın Moors tarafından istila edilene kadar varoldu. Yaklaşık 800 yıl Araplar burada gücünü elinde tutuyorlardı. Diğer şeylerin yanı sıra, İspanya'da 1500 yıldır yaşayan Yahudiler (300-500 bin kişi).Açıklaması İspanya

Irk ve etnik farklılıklar değilçok sayıda karışık evliliği engelledi. Bu bakımdan, ikinci nesil Müslüman neslin çoğunun temsilcileri karışık insanlar haline gelmişlerdir. İspanya resmi olarak Hıristiyanlığı kabul ettiğinde, Yahudiler ve Müslümanlar karşı ayrımcılığa uğradı. Bu nedenle, kovulmaması için yeni bir din kabul etmeleri gerekiyordu.

İspanyollar arasında görünüşten bahsetmek, sık sıkAfronemitik ve Arapça özellikleri olan insanlar var. Bu, "Afrika, Pireneler'de başlıyor" şeklindeki kanatlı ifadenin görünüşü olarak hizmet etti. Aynı zamanda, ülkenin kuzey sakinleri Keltler ve Viskonlardan miras, mavi gözleri ve açık kahverengi saçlarından miras kalmıştır. Güney bölgeleri çoğunlukla karanlık gözlü koyu tenli esmerlerden oluşmaktadır.

Bugüne kadar, İspanya'nın nüfusuİspanyolların% 75'i, diğerleri - Galiçeler, Basklar ve Katalanlar. Katoliklerin% 95'i, diğerleri - Protestanlar (Müslümanlar ve Yahudiler). Bu, İspanya'nın kısa bir etnolojik açıklamasıdır.

İspanyanın yerli halkı. etnoloji 2019

İspanyanın yerli halkı. etnoloji 2019

Related news

 • Fenerbahçeli Canan Karatay, Volkan Demirelin neden gol yediğini açıkladı
 • Evde rhinestones ile manikür nasıl yapılır
 • Çiğdem Nasıl Saklanır

 • İspanyanın yerli halkı. etnoloji 83

  İspanyanın yerli halkı. etnoloji


  İspanyanın yerli halkı. etnoloji 78

  İspanyanın yerli halkı. etnoloji 91

  İspanyanın yerli halkı. etnoloji 78

  İspanyanın yerli halkı. etnoloji 49

  İspanyanın yerli halkı. etnoloji 31

  İspanyanın yerli halkı. etnoloji 27

  İspanyanın yerli halkı. etnoloji 28