Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir 2019

Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir 2019 Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir?

Bu banyonun kendisi jetleri ile masaj yapıyorSu, "vücut" içine inşa edilmiş enjektörlerden kaçmak. Jakuzili spa küveti, giderek artan sayıda kullanıcının hayatına güvenle girer. Şimdi bu, zenginlik ve lüksün bir göstergesi değil, fiziksel durumunuzu ve refahınızı artırabilen bir cihaz. Ama her yerde bir jakuzi küvet kurmak mümkün mü? Kendiniz için uygun, pratik ve güzel nasıl seçilir?

öykü

Bir jakuzi banyo-kardeşler-İtalyanlar tarafından icatsoyadı Jakuzi. 1936'da ilk banyoyu bir hava pompasıyla yarattılar. Almanların hayal gücüne (bu zamanda yaşadıkları yer) çarpmadı. Ancak kardeşler mükemmel bir sonuç gösterene kadar banyoları geliştirmeye devam ettiler. Zamanla, alıcılar bu tür ürünlerin faydalarını takdir ettiler ve aktif olarak satın almaya başladılar.

jakuzi spa küveti

Seri üretim lisansıkardeşler, Roy, 1968'de alındı. Bu zamandan beri geçmişte, çeşitli biçimlerde, materyallerde ve içerikte birçok yeni model oluşturuldu. Ama hepsi aynı prensipte çalışıyorlar.

Jakuzi etkisi

Geçen yüzyılda, doktorlar ve bilim adamları fark ettilerSu prosedürlerinin, özellikle de hidromasaj kullanımının olumlu etkisi. Şişmeyi rahatlatır ve hücreleri oksijenlendirir. Bir su jeti etkisi altında kanamalar çözülür. Uyku ve cilt durumunu iyileştirir.

Prosedürler kas sonrası gerginliği rahatlatır.yoğun sporlar. Hidromasaj, dokular üzerindeki derin etkiler nedeniyle olağan etkinin üstesinden gelir. Hiç şüphe yok bu tür prosedürler hidroterapi denir.

Her masajda olduğu gibi, su kasların çalışmasını sağlar, metabolik süreçleri iyileştirir, bu da aşırı kilo kaybına yol açar.

jakuzi spa küveti

Daha önce, bu prosedürler sanatoryumlarda ve çeşitli sağlık tesislerinde gerçekleştirilebilirdi.

Tedaviye ek olarak, jakuzili jakuzi bir günlük çalışmadan sonra yorgunluğu hafifletmeye yardım eder, gerginliği ve stresi azaltır.

Şimdi bu tür cihazlar sıradan insanlar tarafından elde edilebilir. Dükkanlarda, jakuzilerin seçimi oldukça büyüktür.

Ama satın almak için cesaret almadan önce, jakuzi kontrendikedir hangi hastalıklara sahip olmadığına dikkat edin. Bunlar intervertebral herni, tromboflebit, hipertansiyon ve diğerleridir.

Ayrıca, içeri girip giremeyeceğinizi de değerlendirinJakuzi (jakuzi banyoları) mükemmel temizlik. Kullanıcıların geri bildirimi, banyo düzgün bir şekilde yapılmadığında hoş olmayan bir koku ve kirlenme olduğunu göstermektedir.

malzeme

Jakuzi küvetleri çeşitli malzemelerden yapılmıştır. Onlar olabilir:

 • dökme demir;
 • çelik;
 • akrilik.

İlk iki tip malzeme iyi bilinir,Fakat aralarında önemli farklılıklar var. Ortak olan şey, bir jakuzi üretmek için çok uygun olmadıklarıdır. Çelik hızlı bir şekilde soğur ve ısıyı zayıf tutar. Enjektörler yerleştirildiğinde, kavşaklar sıkıca kapatılamaz. Sonuç olarak, banyo paslanabilir. Ve akrilikten daha pahalıya mal olacak.

Esaslardan biri,yükler ve kimyasallar. Ancak keskin darbeler, geri kazanılması neredeyse imkansız olan yongalara yol açabilir. Su, banyoya çarparak güçlü bir ses çıkarır.

Akrilik banyolar çeşitli avantajlara sahiptir:

 • İnsan vücuduna temas ettiğinde akrilik en hoşudur;
 • ilgilenmek kolaydır;
 • Dengesizlik zımpara kağıdı ile temizlenir;
 • akrilik ürünler güzel bir görünüme sahiptir;
 • İçlerindeki su uzun süre sıcak kalır;
 • Akrilik bir banyo taşıması kolaydır, çünkü ışıktır.

Jakuzi jakuzi küvet yuvarlak

Jakuzi banyosunun işlevselliği banyonun malzemesine bağlı olmamasına rağmen, kullanıcıların rahatlığı için hala büyük önem taşımaktadır.

Jakuzili kaliteli akrilik banyo nasıl seçilir

Ancak tüm akrilik banyolar uygun değildir.uzun süreli kullanım. Bazen üreticiler size standart altı bir ürün göndermeye çalışırlar. Bu nedenle, bir girdap ile, jakuzi banyoları (fotoğraflar) belirli normlara uymalıdır:

jakuzi sıcak küvet yorumlar

 • banyo kalınlığı 5 mm'den fazladır;
 • akrilik homojen olmalıdır;
 • Hamamın yüzeyinde karanlık noktalar yoktur.

Genellikle ucuz ürünler yapılırbir sandviç tabakası. İçindeki kaliteli akrilik tabakası 0,5 mm'yi geçmez. Kalan ABC plastik ile eklenir. Akrilikden daha ucuz, aynı zamanda kısa ömürlü. Akrilik kendisi, aslında, aynı zamanda plastik, ancak her türlü etkilere (mekanik, fiziksel ve kimyasal) daha güçlü ve dayanıklıdır. Belki de böyle bir "sandviç" dan ucuz bir banyo satın almak mantıklı. Sonuçta, fiyatı tümden çok daha düşüktür (enjektörler ve pompalar olmaksızın 5-20 bin ruble). Ana şey bilinçli bir seçim yapmaktır.

Büyük hidro-masaj havuzlarına güç kazandırmak için akrilik cips eklenir. Doğal olarak bundan sonra daha ucuz olmaz.

hidromasaj

Ağızlıklar boyunca akan suyun akışıPompanın hareketiyle, ayrıca hava ile doldurulur. Bunun nedeni özel bir hortumdur. Üzerinde bulunan regülatör, hava miktarını artırmanıza veya azaltmanıza olanak tanır. Sonuçta, daha fazla, daha sert masaj.

Pompa 0,8 kW ile 1,5 kW arasında bir güce sahip olabilir. Bu, nozulların sayısına, yerlerine ve suyun bir daire içinde geçme şekline bağlıdır.

Enjektörlerin düzenlenmesi

Genel hidromasaj zorunlu teslimata dahildir. Toplam altı nozul ve yan duvarlarda bulunurlar. Her birinin su eğimini kapatma ve ayarlama işlevi vardır.

Sırt masajı 4-8 küçük enjektör ile gerçekleştirilir. Su jetleri arkaya ve boynuna düşecek şekilde yerleştirilmiştir. Bu masaj, hareketsiz bir yaşam tarzına öncülük eden insanlar için tasarlanmıştır.

jakuzi jakuzi banyoları fotoğraf

Ayak masajı, ayak bölgesinde bulunan iki nozul kullanılarak yapılır. Bazen özel "hedgehogs" ile donatılmıştır.

Ve her üç sistem nasıl çalışır?masaj, tek bir yerde mi kuruluyor? Su akışlarının aynı anda üzerinde çökmemesini sağlamak için masaj sistemini modlardan birine dönüştüren özel bir vinç monte edilir.

Üç tip masajın kurulumu - nispeten ucuz, ancak uygun bir cihaz.

Ek özellikler

Bazen hava kabarcıkları ile kendinizi masaj yapmak güzeldir. Bunu yapmak için bir hava kompresörü ve bir düzine memesi kullanın. Bu prosedüre aeromasaj denir.

Jakuzi sıcak küvet bazen aroma ve renk terapisi, dezenfeksiyon sistemi, yardımcı karıştırıcılar ile donatılmıştır.

şekil

Büyük ölçüde materyale bağımlıdırlar. Demir veya çelik ise, o zaman ürün dikdörtgen. Akrilik banyolar daha çeşitlidir. Odanız veya odanız için en uygun olanı seçebilirsiniz. Jakuzili jakuzili yuvarlak küvet genellikle büyük bir odanın ortasında yer almaktadır. Geleneksel dikdörtgen şeklinde trapez olabilirler.

jakuzi jakuzi küveti

Köşe Jakuzi Jakuzihemen hemen her daire için, küçük bile. Onun kase, düzenli bir büyüklükte, bacakların konumu yönünde bir taraftan kademeli olarak daralıyor. Bu, küçük bir odada yerden tasarruf etmenizi sağlar. Memelerin konumu ve su jetin yönü böylece, vücudun belirli kısımlarında mümkün olduğunca hassas bir şekilde konsantre edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. Küçük boyut ve kesim formu prosedürün kalitesini etkilemez.

Jakuzili spa küveti ne uzunlukta ve derinlikte olmalıdır?

boyutlar

 • Uzunluk - 150 cm'den az değil.
 • Derinlik - 42 cm.

üreticileri

Whirlpool Jakuzi sıcak küvetleriyapımcı Ravak yüksek maliyete rağmen artan popülerlikten hoşlanıyor. Dikey ısıtma teknolojisinin yardımıyla oluşturulmaktadır. Tabanda üç kez poliüretan köpük püskürtülür. Bu nedenle, ürün su kuyusu sıcaklığını korur ve sistemin içinde sessizce hareket etmesini sağlar.

İspanyol şirketi Volle, sıhhi tesisat üretiyorürünler nispeten yakın zamanda, 2012'den beri. Ancak bu, ürün kalitesine çok fazla önem vermesini engellemez. Ayrıca, boyut olarak oldukça büyüktür. Bir banyoda rahatlamak için zor değil. Evet, başarılı, iyi hesaplanmış enjektörler düzenlemesi ile yapabileceğiniz suyun yaklaşık yüzde 20'sini tasarruf edin.

Avusturya jakuziler (jakuzi banyoları)KollerPool piyasada uzun süredir var ve mükemmel bir üne sahiptir. Bu üreticinin ürünleri kaliteli ve kullanımı kolaydır (fiyat aralığına bakılmaksızın). Ürünler her yıl test edilir ve test edilir. Pahalı modelleri farklı "çan ve ıslıkların" ana numarasından ayırt edin. Banyolarında çeşitli insanlar için aynı anda bulunmalarına izin verilir. Bu ürünler güçlü metal ayaklarla tutulur.

Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir 2019

Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir 2019

Related news

 • Sosyal Ağlarda Sitelerin Tanıtımı
 • Orta bölgedeki açık alanda bir karpuz nasıl büyür
 • Category Archives: Bitkisel Çözümler
 • Sütlü Kahve Saç Rengi İçin Kılavuz
 • Akrep Burcu Erkeğini Etkilemenin Yolları

 • Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir


  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir

  Jakuzi sıcak küvet: nasıl seçilir