Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçeklerJimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler

22.05.2019

Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 11

Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler

Sovyet Sanatsal Jimnastik Okulu Hukuk tarafındandünyanın en güçlülerinden biri olarak kabul edildi. Bu zarif sporun kadın temsilcilerine özellikle dikkat çekildi. Olga Korbut, Elena Mukhina, Olga Bicherova, Natalia Shaposhnikova - bu liste süresiz olarak devam ettirilebilir. Bu cimnastik temsilcilerinin ayırt edici özelliklerinden biri de, çeşitli spor ekipmanlarındaki performanslar sırasında korkusuzluklarını ve cesaretlerini göstermelerini engellemeyen minyatürleriydi.

Bu ünlülerle aynı satırda, Maria Filatova - ünlü bir Sovyet jimnastikçi, çok zor bir kadere sahip bir kadın.

filateli maria

çocukluk

Küçük Sibirya şehri Leninsk-Kuznetsky olduYirminci yüzyılın başlarında kuruldu. Bu şehrin ana zenginliği kömürdür ve içindeki tüm çalışma faaliyetleri bir şekilde avıyla ilişkilendirilmiştir. Filatovlar gerçek bir madenci ailesiydi. 19 Temmuz 1961'de, Sovyetler Birliği'nin jimnastiğinin gelecekteki yıldızı Maria Maria ortaya çıktı.

Bu sporla ilgili ilk kez, beş yaşındaki MashaBen onun kız arkadaşı avlusunda duydu. Ebeveynlerini onu zorlamadığı jimnastik bölümüne vermeye teşvik edin, eğitimin yapıldığı Merkez Kültür Sarayı'nın yararı, Filatov Evi'ne yürüme mesafesinde idi. Ve zaten köprü ve sicim Masha ilk yarışma kazandı.

Gelecekte, başlangıçta düştüğü ilk eğitim grubu bölündü ve Filatova gelecek şampiyonun ilk antrenörü olan Tatyana Ivanovna Ivanova grubundaydı.

İlk başarılar

Tatyana Ivanova Maria Filatova ile derslerden sonragruba Mametiev, Innokenty ve Galina eşlerine geçer. Genç Meryem'in oluşumunda çok önemli bir rol oynamışlar. Yurtiçi yarışmalarda konuşan, Sovyetler Birliği'nin gençlik milli takımına girmeyi başardığı liderliklerinin altındaydı. O zaman, Masha sadece on üç yaşındaydı.

İki yıl sonra, 1976'da, Maria onun ilk çıkışını yaptıjimnastik yetişkin ulusal şampiyonluk. ilk başarılı oldu ve on beş yıllık kız kadın artistik jimnastik o zaman galip rekabet, mükemmel bir sonucu olduğunu, çepeçevre mutlak dördüncü sırada yer aldı.

Maria Philatova

İlk Olimpiyat Oyunları

Aynı 1976'da, Sovyet milli takımı için hazırlanıyordördüncü yıl dönümü ana spor etkinliği - Montreal, Kanada Olimpiyat Oyunları. Kanada'ya yapılacak bir seyahat için başvuranların orijinal listesinde, Mary alamadı. Ancak son eğitim kampında kız, Sovyet milli takımının koçluk personeline ülkenin ana takımında bir yeri hak ettiğini kanıtlamayı başardı.

Zamanın gösterdiği gibi, antrenörler kendileriyle bir hata yapmadılar.seçim. Nelli Kim, Olga Korbut, zor mücadelede Lyudmila Turishcheva olarak artistik jimnastik bir parçası olarak bu tür yıldızlarla Sovyet takımı, önde Rumen milli takımının almak ve Olimpiyat altın kazanmayı başardı. Büyük bir milli takımının zaferine katkısı ve onbeş Maria Filatova yaptı.

Kişisel görünüşte, Filatova'nın tecrübeli rakiplerle rekabet etmesi zordu, sonuç olarak çok yönlü etkinliklerde dokuzuncu sırada yer aldı.

Filatova Mariya Evgenyevna

Leninsk-Kuznetsk'e veda

Montreal'de başarılı bir performanstan sonraOlimpiyatlar Maria Filatova sıkıca SSCB kadın takımı jimnastik ana bölümünde yerini gözetlemeye. Yurtiçi arenada başarılı performanslar, dünyanın en büyük başlangıçlarında başarılarla değişti. Yani, aktif bir atlet içinde, Dünya Kupası'nın mutlak üstünlüğüne takım World'de rekabet ve Avrupa şampiyonaları ve altın zaferdi sayısız şampiyonluklar ve Sovyetler Birliği'nin Kupası kazandı. Masum ve Galina Mametevy - Ve Mary ile tüm bu yıllar onun ilk mentorlarla vardı.

Ana spor etkinliği bizim için yaklaşıyordu.ülke - Moskova'da Olimpiyatlar-80. Leninsk-Kuznetsk jimnastik okulunun Moskova'ya taşınmasına karar verildi. Fakat anlaşılamayan bürokratik kararların bir kısmı Maria Filatova'nın Beyaz Rusya'ya ve Minsk şehrine gitmesi gerektiğine yol açtı.

philatova mary eugenevna biyografi

Moskova Olimpiyatları

Hayattaki tüm bu değişimler,Olimpiyatlar 1980 Filatova zaten başka bir antrenörle hazırlanıyordu. Mary'nin yeni teknik direktörü jimnastikçi Nelly Kim'i dünyaya getiren ünlü Belarus uzmanı Nikolai Miligulo'ydu.

Yeni antrenör ile tandem, Maria'yı başka bir yere getirdi.Olimpiyat altınları, takım şampiyonasında aldı. Ayrıca bu Olimpiyat Oyunları onu getirdi ve kişisel madalya kazandı - başarıları oldukça önemli olan Filatova Maria Evgenevna, eşit olmayan çubuklardaki performanslarda bronz madalya sahibi oldu.

philatelic maria spor biyografisi

Spor kariyerinin tamamlanması

Ama Moskova'da muzaffer bir performanstan sonraYetenekli cimnastikçinin Olympiad spor sonuçları bir durgunluk yaşadı. 1981'de Dünya Kupası'ndaki mutlak şampiyonada gümüş gibi ara sıra başarılar vardı. Fakat sporcunun spor cimnastikindeki yaşının yeterince kısa olduğunu biliyordu. Ve 1982'de, mutlak şampiyonada 9. sırayı aldığı SSCB şampiyonasından sonra, Maria büyük spordan çekilmeye karar verdi. O sırada 21 yaşındaydı.

Kişisel hayat

Zaten Minsk'te yaşamak, Maria araya geldiAlexander Kurbatov, geçmişte bir jimnastikçi. Spor kariyerinin bitiminden sonra, Alexander akrobasi uyguladı, sirk akrobasi olarak çalıştı.

1986'da Maria ve Alexander bir düğün oynadı. Bir yıl sonra yeni evlilerde anne babası Sasha adında bir kızı vardı. Daha sonra, Alexandra ebeveynlerinin ayak izlerini takip etti ve aktif olarak jimnastikle uğraştı, başarıyla gençlerde gerçekleştirildi. Kurbatov ailesinin ABD'de yaşadığı bir zamanda devlet şampiyonluğunu kazandı. Ancak, profesyonel bir sporcunun gelecekteki kariyerinde Alexandra çalışmadı ve koç-koreograf oldu.

jimnastikçi philatova maria

Spor kariyerinin bitiminden sonra hayat

1984'te Filatova Maria, spor biyografisimakalede dikkate alınan, Novokuznetsk Pedagoji Enstitüsü, özel "çocuk koçu." Bir süre Maria, kocasıyla Minsk sirkinde çalıştı ve Maria, flip-floplarda solo bir program yaptı.

Çocuk bakımı için doğum izni sonrasıMaria, ailesiyle birlikte, bu ülkenin milli takımıyla bir sözleşme yapmak için Kuzey İrlanda'ya davet edildi. Kuzey İrlanda'da, Kurbatov ailesi 1992'den 1996'ya kadar 4 yıl yaşadı. Daha sonra Amerika Birleşik Devletleri'ne koçluk için davet geldi. Orada, Kurbatov ailesi New York eyaletinde, Rochester şehrinde yerleşti. Burada jimnastikçi Filatova Maria kocasıyla birlikte çocuk jimnastiği yaparak kendi jimnastik gruplarını yazmaya başladı.

philately maria evgen'evna başarıları

Eve geri dön

Oldukça başarılı bir denizaşırı yaşama rağmen, Maria'nın asıl arzusu kendi yerli Leninsk-Kuznetsk'e geri dönmek oldu. Kimsenin beklemediği problem ortaya çıktı.

Amerika'da yeşil kartta yaşamak,Filatova Maria'nın Rus pasaportu alma hakkı yoktu. ABD'de yaşayan her zaman, Rus vatandaşlığı elde etmeye çalıştı. Bu bir kısırdöngüdü: Filatova'nın vatandaşlık elde etmek için Rusya'da görünmesi gerekiyordu, ancak Rus belgeleri olmadan vize almak imkansızdı. Anavatanlar başarı ile taçlandırılmadan önce özel bir haklar için basitleştirilmiş bir plan çerçevesinde Rus vatandaşlığı elde etme girişimleri. Maria, göçmenlik hizmetinden, Anavatana hizmetlerinin Rus vatandaşlığı elde etmek için ağır bir argüman olmadığını belirtti.

Resmi reddine rağmen, Filatova Mariagirişimlerini bıraktı ve eve dönüşünde. Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin'e, argümanlarını getirdiği ve Rusya topraklarında yasal zeminde yaşama hakkını teyit ettiği bir mektup yazdı. Mücadelede Mary, Kemerovo Bölgesi Valisi Aman Tuleev, Greko-Romen güreşçisi Alexander Karelin ve ülkemizin diğer birçok ünlü politikacıları ve spor yıldızlarının Olimpiyat şampiyonu gibi ünlü insanlara girdi. Sonuç olarak, adalet zafer kazanmıştır: 24 Mart 2015 Kemerovo bölgesi Aman Tuleyev valisinin ellerinden Maria Filatova Rus pasaportu aldı. Ayrıca "Kemerovo Bölgesi Fahri Vatandaşı" unvanını aldı.

Şu anda, Filatov Maria Evgenievna,Özgeçmişi Alexander Kurbatov, annesi Leninsk-Kuznetsk'te, Maria'nın ilk koçu Innokenty Ivanovich Mametyev'in adındaki bir spor okulunda yaşıyor ve çalışıyor. Ve hiç kuşkusuz ki fazla zaman almayacak ve bu çiftin öğrencilerine jimnastikteki büyük yarışmalarda göreceğiz.

Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçeklerJimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler

Related news

 • Dmitry Nagiyev - filmografi. Dmitry Nagiyev ile en iyi film
 • Cilt Lekelerine Limon Maskesi
 • Çikolatalı Karamelli Patlamış Mısır
 • Türk Dışişlerinden Euronewsin haberine yalanlama
 • Sandıklı Haberleri: Patatesler, doğal soğuk hava deposu mağaralarda saklanıyor

 • Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 28

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler


  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 50

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 39

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 29

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 44

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 43

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 36

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 36

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 70

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 70

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 17

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 26

  Jimnastikçi Maria Filatova: biyografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler 76