Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 2019

Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 2019

Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 37 21.02.2019, 18:48

John's wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. John's wort tarafından nasıl tedavi edilir?

St. John's wort, tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonlarıŞimdi efsaneye göre, saydığınız kullanımı ilk gökten indi ve kötü yaratık yaralandı kalem veya yıldırım kuşun kanından yeryüzünde ortaya çıktı. Ortaçağda insanlar bu bitkiyi kötü ruhları, cadıları ve hayaletleri uzaklaştırmaya atfettiler. Ve elbette, çeşitli hastalıklarla savaşmak için kullandılar.

John's wort tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonlarıBu kazara olmaz. Şimdiye kadar incelenmiştir alımı için hipericum tedavi edici özellikleri ve kontrendikasyonlar sonra, ek olarak, flavonoidler, tokoferoller, gliserin uçucu yağlar, taninler, vitamin C, F ve PP, mikro bir çok ve örneğin karmaşık bir kimyasal bileşime sahiptir makrobesinler, nikotinik asit, karoten, provitamin A ve diğer birçok önemli bileşenleri içerir.

Yüz hastalıktan ot

Rusya'da, St.John 's wort'u herkesten aktif olarak içti.gençliği ve sağlığı korumak istedi. Özellikle ağır fiziksel emek sırasında yorulanlara gösterildi. Orduda uzun mesafelerle yürümek zorunda kalan askerlere içmek için verildi. John's wort'un iki parçacığı bilinmeyen kaynaklardan suya atıldı ve kendilerini çeşitli bağırsak enfeksiyonlarından ve dizanteriden koruyorlardı.

John's wort tıp özellikleri photoBugün St. John's wort, tıbbi özellikleri vetartıştığımız kontrendikasyonları da gastrointestinal sistem hastalıklarından mustarip olanların vazgeçilmez bir parçasıdır. Sonuçta, bu bitki mide mikroflorasının normalleşmesine katkıda bulunur, gastrit ve ülser tedavisini hızlandırır ve genel olarak sindirmeyi geliştirir. Buna ek olarak, kalp, kan damarları, karaciğer, diş etleri ve diğer organların ve insan vücudundaki sistemlerin hastalıklarında genel olarak onarıcı olarak da kullanılır.

Ve nispeten yakın zamanda, çalışan bilim adamlarıJohn's wort, tıbbi özellikleri ve bu bitkinin kullanımının kontrendikasyonları, merkezi sinir sistemi üzerinde son derece faydalı bir etkiye sahip olduğunu buldu. Bu nedenle, St John's wort sık sık stres altında olan, uykusuzluk çeken kişilere gösterilir.

Temelindeki morluk ve yaraları tedavi etmek için hazırlanır.Özel çözüm: 25 gram taze çiçekler 50 mililitre zeytinyağıyla karıştırılır ve karanlık bir yerde üç hafta bekletilir. Bundan sonra elde edilen ürün, kompresler için bir temel olarak kullanılabilir.

St. John'un çorbasının suyunu gömmek (özellikle etkili ilaç, eğer papatya ve bataklık domuz ile karıştırırsanız) burunda hızla sinüzitlerden kurtulabilirsiniz.

Önleme ve tedavide önemli bir rol oynarmeme kanseri: 1 litre ila yarım hacimli bir kavanoz kuru hammaddeyle doldurulur, daha sonra üstte votka ile doldurulur ve düzenli olarak çalkalanarak yaklaşık bir ay boyunca ısrar edilir. Ürün hazır olduğunda, günde birkaç kez losyon uygulayarak bunu uygulamanız gerekir. Ortalama olarak, bir prosedürün süresi yaklaşık 15-20 dakika olmalıdır.

John's Wort başka ne için yararlı olabilir? Bu bitkinin erkekleri için iyileştirici özellikleri, antik çağlardan beri bilinmektedir, çünkü et suyunun düzenli kullanımı, kayıp erkek gücünün yeniden kazanılmasına yardımcı olabilir. Bu durumda, et suyu aşağıdaki gibi hazırlanır: 10 g hammadde, ilaç infüze edildikten sonra bir bardak kaynar suya dökülür, öğünlerden önce yarım saat içilmelidir (bir seferde 60 g).

Stomatreli anjin, otitis, anemi, hemoroit, migren, öksürük, St. John's wort ile yararlı olabilir.

Erkekler için St. John's wort tıbbi özellikleriKullanım kontrendikasyonları

Ancak, kötüye kullanarak bunu anlamak önemlidirdoğanın bu armağanı ile vücudunuza zarar verebilirsin. John's wort'un kontrendikasyonları vardır. Yani, hipertansiyon ve hamile kadınlar ile hastalar tarafından kullanılmamalıdır. Bu bitkinin zayıf bir toksin olduğunu bilmek de önemlidir ve bu nedenle çok uzun sürdüğü takdirde hoş olmayan yan etkilerle karşılaşabilirsiniz ve sadece ilk problemleri şiddetlendirebilirsiniz. Bunu erkekler için hatırlamak özellikle önemlidir: Küçük miktarlarda, St. John's wort güç geliştirmeye yardımcı olur, ancak uzun süreli kullanım ters etki yaratır. Yukarıdakilerin hepsine ek olarak, St. John's wort, bir kişinin cildini UV ışınlarına karşı hassas bir süre için yapar, bu nedenle tedaviden hemen sonra kavurucu güneşin altında uzun bir süre kalmaktan kaçınılmalıdır. Geri kalanında, uygun uygulama ve dozaj ile, bitki tamamen güvenlidir.

Sonuç

Yani şimdi St. John's Wort'un ne olduğunu biliyorsunuz.tıbbi özellikler. Makale içindeki fotoğraflar, kendiniz toplayıp kurumaya karar verdiğinizde bu bitkinin tanınmasına yardımcı olacaktır.

Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 2019

Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 2019

Related news

 • Tam Kıvamında Mercimek Köftesi Tarifi
 • Boğazda Yanma ve Halsizlik
 • ABD, Suriyedeki askeri tesisleri deniz ve hava bazlı kruz füzeleriyle vurabilir
 • Kırmızı Lahana Nasıl Saklanır
 • Kendiniz için bir iş planı nasıl oluşturulur: Bu belgede ne dahil edilmelidir

 • Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 36

  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir


  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 85

  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 35

  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 87

  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 77

  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 33

  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 29

  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 46

  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 2

  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 64

  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 37

  Johns wort: iyileştirici özellikler ve kontrendikasyonlar. Johns wort tarafından nasıl tedavi edilir 61