Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 2019

Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 2019
24.08.2019

Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 68

Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı

Onun tedavisi için daha sonra para harcamak için değilevcil hayvanı ve hayvanı eve götürmeden önce, köpeği neyin beslemesi gerektiği sorusunu iyi incelemeniz gerekir. Çünkü doğru beslenme evcil hayvanınızın sağlığının garantisidir. Çeşitli gastrit, enterit, pankreatit ve tedavi edilmesi zor diğer hastalıkların ortaya çıkmasını önlemek için, köpeği en baştan beslemek gereklidir.

Doğru beslenme için şartlar nelerdir?

 1. Hayvanın günde 2-3 kez beslenmesi gerekiyor. Porsiyonlar küçük olmalıdır, böylece midenin gerilmesi söz konusu değildir.
 2. Temiz su daima mevcut olmalıdır. Hangi beslemenin beslendiği, kuru veya yulaf lapasının evde pişirildiği önemli değildir.
 3. Hayvanın standdan beslenmesi gerekiyor. Hayvanın boynu neredeyse yatay olarak yerleştirilmelidir.

bir köpeği beslemek

Evde yemek pişirilirse köpeği beslemek için ne gerekir? Gıdalar çeşitlendirilmelidir. Şımarık yemek vermeyin. İnsan masasından hurdayı besleyemezsiniz, bu yemek onun için iyi değildir ve hatta bir hastalığa bile neden olabilir. Diyette, mineral-vitamin takviyesi girmelisiniz. Yemin kendisi ılık, tercihen 30-40 ° C veya oda sıcaklığında olmalıdır.

Bir köpeği düzgün şekilde beslemek ve ona yiyecek olarak ne verilemez?

Tabii ki, et bir zorunluluktur. Az yağlı olmalı, sığır eti en iyisi. Ve bu gerçek et olmalı, kemikler değil, Adem'in elması, akciğeri, memesi. Yağ kesilmeli. "Et hayvanları için" satın almanıza gerek yoktur, çünkü hasta veya ölü hayvanların eti bu şekilde kullanılabilir. Hijyen kontrolünden geçerse et taze, daha iyi olmalı. Tüm diyetin dörtte birinden yarısına kadar olmalıdır. Tabii ki, ideal olarak, ete çiğ verilmelidir, ancak, tehlikeli parazitlerle kontaminasyonu önlemek için, yine de onu kaynatmanız gerekir. Eti parçalara ayırmak daha iyidir, et kıyma makinesinde krank etmekten ziyade, hayvanın daha kötüsü tarafından sindirilir. Köpeklerin tüm alt sahipleri tarafından favoriler (ucuzlukları için) haftada bir ya da iki kez daha sık verilemez ve ağırlık olarak etten 1,5 kat daha fazla verilmelidir. Çok yararlı karaciğer ve yara. Köpek diyetindeki balıklar, ayda bir veya iki defadan daha sık görülmemeli, kemiksiz ve pişmemiş. Çok yararlı tavuk eti. Ama az yağlı, ithal edilmeyen bir tavuk kullanmak daha iyidir ve köpeğe yönelik bir tavuk parçasının kemikleri çıkarılmalıdır. Haftada birkaç kez köpek tavuk yumurtası verebilirsin.

bir köpeği düzgün beslemek nasıl

Kemikler hakkında

Kemiklere gelince, köpeği beslemek budurbu imkansız. Köpek midesinden zayıf emilirler. Onların keskin parçaları mideyi veya bağırsağı delebilir, bu da peritonite ve hayvanın ölümüne neden olur. Kemikler, hayvanlara güçlü dişleri ham, önceden kaynatılmış su ile haşlanmış, büyük (böylece onları kemirip yutmayacak şekilde) verir. Bu, kemikleri ısırmak için yapılır, köpek dişlerini fırçaladı. Bir evcil hayvan dükkanında satın alınabilir doğal damarlardan yapılan ideal fit kemikleri. Yavrulara kısıtlama olmaksızın büyük şeker kemikleri verilebilir. Onları ısırdıktan sonra, kemiklerin yapay olanlarla değiştirilmesi gerekir. Tavuk tübüler kemiklerini asla vermeyin. Onların parçaları köpek için ölümcül.

bir köpeği besle

Ve her şey, ihtiyacınız olan köpeği beslemek için ne

Yulafın yemeklerin üçte birini hesaba katması gerekiyor. Pirinç ve Herkül en iyisidir. Perlova ve darı, köpeğin midesi tarafından tamamen sindirilmez. Yulaf lapasında eklenen sebzeler ve meyveler, dördüncü diyeti oluşturmalıdır. Bu - kabak ve kabak, havuç, elma, lahana olabilir, ancak iyi tolere edilir. Süt yerine ekşi sütlü ürünler vermek daha iyidir. Ve elbette, vitaminler, mineral takviyeleri ve bitkisel çaylardan bir çay kaşığı günlük yemeklere her zaman eklenebilir.

Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 2019

Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 2019

Related news

 • Yağlı karaciğer hepatozu tanısı. Belirtileri ve Tedavisi
 • VİDEOLU KENDİNDEN KABARIK ÇİÇEKLİ TIĞ İŞİ ÖRNEK
 • Kereviti nasıl ve ne zaman yakalayabilirim
 • FİRKETE İLE FİYONK OYASI
 • MENEKŞELİ İĞNE OYASI MOTİF YAPILIŞI

 • Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 36

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı


  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 62

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 72

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 47

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 43

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 98

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 7

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 41

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 14

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 31

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 29

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 80

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 51

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 35

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 91

  Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı 10