Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 2019

Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 2019
21.08.2019

Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 72

Köpekler akarlar nasıl çıkarılır? Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli

Evcil hayvanınızın bedeninde buldunuzKene işaretini kaldırın ve şu an veterinere gitmenin yolu yok mu? Sonra köpek onu evde ondan kurtarmak için deneyin. Herhangi bir harekete geçmeden önce, teorik ve pratik olarak dikkatli bir şekilde hazırlayın. Bu makalede "Köpeklerden bir kene çekmek" adlı konuyla ilgili bilgi veriyoruz. Dikkatli bir şekilde çalışın, gerekli malzemeleri kendiniz hazırlayın ve ardından işinize bakın.köpeklerden bir keneyi nasıl çekeceksin

Gerekli güvenlik önlemleri

Silme prosedürüne geçmeden önceevcil hayvanınızın gövdesinden gelen parazit, kendi güvenliğinize dikkat edin. Bu böcekler, ensefalit, borreliosis, kene kaynaklı tifüs gibi bulaşıcı hastalık taşıyıcılarıdır. Onlarla irtibat kurduğunuzda, bu rahatsızlıklarla enfekte olabilirsiniz. Bu nedenle, eldiven ve gazlı bez ile çalışın. Bazen prosedür sırasında parazitin başı kopar ya da ceset patlar ve sonra damla damlalar kişinin yüzüne ve ellerine bulaşır. Genellikle, köpeklerin akarlarının alınması sırasında büyük özen ve hassasiyet gösterirler.

köpekten bir kene nasıl kaldırılırBir hayvandan bir kene kurtulma prosedürü: yöntem # 1

Yünü parazitin etrafına yay, ört.yüzük. Halkanın içinde herhangi bir bitkisel yağ ya da kolonya, benzin, alkol damlatın. Bu, böceğe oksijen girmesini engeller ve bir süre sonra (dakika 15-20), papuğu köpeğin gövdesinden çeker. Şimdi kene köpek kaldırmak nasıl? Cımbızı alın, parazitin baş tarafından alınmasını sağlayın (bagajın arkasında değil) ve hafifçe yaranın dışına çekin. Kafayı ve burunları koparmamaya çalış. Hortum devam ederse, saat yönünün tersine büküm hareketleriyle çekin. İlk kez kene ortaya çıkmazsa, o zaman yağ veya alkol içeren sıvı ile işlem tekrarlayın ve tüm manipülasyonları tekrarlayın.

Bir iplik kullanarak köpeklerden bir kene çekmek için: method number 2

Parmak uçlarınızda cımbız yoksa,İplik. Parazitin burnu etrafına sarın ve yavaşça, yavaşça, uçları farklı yönlerde kaydırın, çekin. Bu prosedür, kene ezilmemesi için çok dikkatli yapılmalıdır. Aksi halde böcek rüptürebilir ve onun tarafından taşınan enfeksiyon hayvan kanı içine düşecektir. Parazitin ekstraksiyonu sırasında köpek tutacak ve kahredici bir asistanınız olması arzu edilir.

köpekten bir kene nasıl kaldırılırRehabilitasyon dönemi

Bir köpekden keneler nasıl kaldırılır, zaten biliyorsunuz. Ama bir parazitten gelen bir hayvandan kurtulmak, savaşın sadece yarısıdır. Enfeksiyonu önlemek için yarayı düzgün bir şekilde tedavi etmek hala gereklidir. Kene çıkarıldıktan sonra etkilenen bölgeye hidrojen peroksit veya alkol uygulayın. Temiz bir bandaj uygulayabilirsiniz. İşlemi yaptıktan sonra 24 saat içerisinde köpeği serbest bırakmayın, açık bir havuzda yüzün.

Akarı dışarı atmayın, ama ilk fırsatta, laboratuara götürün. Bütün böceği tamamen çıkarmış ya da çıkarmamış olsaydınız size tam olarak söylerler. Ayrıca enfeksiyonların varlığı için bir analiz yapılacaktır.

Önümüzdeki günlerde izleköpek davranışı: iştah kaybı, uyuşukluk, ateş, proteinlerin sararması enfeksiyonun hayvanın vücuduna hâlâ nüfuz ettiğini gösterebilir. Bu durumda, hemen veteriner kliniğine başvurmalısınız.

bir köpek bir kene kaydetmek nasılŞimdi köpeklerden kene çekmeyi biliyorsun.Kendinize zarar vermemek ve dört ayaklı bir arkadaşa yardım etmemek için. Yürürdükten sonra evcil hayvanın düzenli muayenesi, bu böcek parazitlerinden kurtulmak zorunda kalmamanızın bir garantisidir.

Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 2019

Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 2019

Related news

 • Düz Karın İçin 3 Günlük Diyet
 • Kolay Bebek Yeleği Kaç İlmekle Başlanır
 • 28 Ağustos 2019 Cuma
 • Kabak Çiçeği Dolması Tarifi – Zeytinyağlı Tarifler
 • Etli Nohut Yemeği Nasıl Yapılır

 • Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 4

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli


  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 76

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 27

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 91

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 100

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 14

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 79

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 12

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 41

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 28

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 33

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 10

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 10

  Köpekler akarlar nasıl çıkarılır Her hayvan sevgilisi bunu bilmeli 45