Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf 2019

Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf 2019 Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

Amerikan Bulldog bir mizaç köpeği,atletik, güçlü ve güçlü. Erkeklerde stok ve güçlü iskelet, kaltaklar daha rafine bir görünüme sahiptir. Cins bir çalışan olarak tanımlanır, menşe ülke Amerika Birleşik Devletleri'dir.

Türün tarihçesi

Amerikan Bulldog köpekleri yakından doğurduİngilizce bulldog ile iç içe. İlk kez on altıncı yüzyılda İngiltere'de adı belirtildi. O zaman, özel eğitimli köpekler tarafından boğalar zehirlendiğinde kanlı bir spor popülerlik kazanıyordu. Bulduktan kefalet denir ve İngilizce'de "bulldog" kelimesi "boğa köpek" anlamına gelir.

Amerikan Bulldog Irk açıklaması

Bu hayvanlar kavgalar için olduğu gibi atıldıboyutlarına ve boğa güçlerine karşı üstün ve silahlı insanlarla savaşırlar. Bu cinsin bir köpeği, gücün, korkusuzluğun ve dayanıklılığın, güçlü bir irade gücüne sahip karakterin, yüksek bir ağrı eşiğine sahip olmak zorundaydı, dolaylı olarak sahibin emirlerini yerine getirdi.

Şaşırtıcı olan şey, buldoglarınBir kişiye karşı istemsiz saldırganlık gösterdiler, onları kendilerinden çıkarmak neredeyse imkansızdı. Bu bir kez daha, fotoğrafı inanılmaz derecede şaşırtıcı olan Amerikan buldogunun, insanın sadık ve korkusuz bir arkadaşı olduğunu kanıtlıyor.

Hayvanın bu çarpıcı düşkünlüğüBir boğa ile mücadele sırasında, durumun kontrol altına alınması ve kontrol altına alınmasının yakın ölümlere yol açabileceği gerçeği ile açıklanabilir. Daha sonra İngiltere'den gelen göçmenler köpekleriyle Amerika'ya gelmeye başladılar. Çiftlikler üzerinde, bu evcil hayvanlar sadece yeri doldurulamazdı: avlandılar, çiftlik hayvanlarını ve çiftçilerin mülklerini korudular. Modern Amerikan buldogunun Eski İngiliz buldogundan ve bullmastiflerden geldiğini gösteren bir görüş var.

İlk bakışta

Bu köpeğin görünüşü bunu gösteriyorkoruma amaçlıdır ve kusursuz bir içgüdü ile birlikte, yabani domuzlar, tilkiler için mükemmel bir avcı olabilir veya bir arama motoru olarak poliste çalışabilir. Amerikan buldogu derhal saygı duyuyor. Yabancılara karşı bir inançsızdır ve tanıdıklarla bile ihtiyatlıdır. Bununla birlikte, bu evcil hayvan aile üyelerine sınırsız sevgi ve özveri verebilir.

Leo Tolstoy da bir buldok vardı. Yazar zekasını ve büyüleyici güzelliğini, özverisini, cesaretini ve özverisini takdir etti. Hatta Bulke'ye (evcil hayvan olarak da adlandırılır) küçük bir dizi hikaye atardı. Bunlardan birinde Tolstoy acılı bir şekilde, arkadaşının avdaki bir kurt tarafından nasıl ısırıldığını, sonra Bulka'nın kudurmuş, sahibinden kaçmış ve evin yakınında öldüğünü anlatır.

Leo Tolstoy'a ek olarak, bu cins takdir edildi ve Charlize Theron, Alexander Rozembaum, Brad Pitt, Reese Witherspoon gibi ünlülerin tercih ettiği kabul edildi.

Amerikan Bulldog: Cinslerin Özellikleri

Son yıllarda, tecrübeli sinologlar ve bu ırkın gerçek uzmanları tarafından iki ana cins soyları tanımlanmıştır.

İlk grup belirgin bir şekilde bireyleri içerirkas sistemi ve güçlü koruyucu içgüdüler. Bu Jackson tipi olarak adlandırılan klasik bir cins hattıdır. İkinci sıraya ait olan köpekler, büyük bir canavarı kovalamak ve tutmak için daha çok avlanmada kullanılır. Kasları daha az gelişmiştir, ancak daha atletiktirler. Bu bir Amerikan buldogunun ya da Scott'un tipinin standart çizgisidir.

Son yıllarda, bunlargüçlü bir kas ile bir tür elde etmek için izin verebilir, ancak dayanıklılık ve atletik yetenek korunabilir Amerikan bulldog iki satır. Aslında, bu çok başarılı bir deney, sonuç olarak çok yönlü bir köpektir - Scott ve Johnson tiplerinin tüm avantajlarını emmiş, hem güvenlik fonksiyonları hem de avlanma yeteneğine sahip Amerikalı bir bulldog.

Hayvanın karakteri

Amerikan buldogunun ana özelliği(karşısında, bazı zorluklar ortaya çıkabilir) liderlik arzusudur. Aynı cinsiyetten iki kişi aynı çatı altında yaşıyorsa, köpekler herhangi bir sorun olmayacaktır, çünkü köpek bir yarışma bile tolere etmeyecektir. Aynı zamanda, bir Amerikan bulldog sadece güçlü ve zorlu bir köpek, güvenilir bir koruyucu değil, aynı zamanda ailesini sevgiyle canlandıran dost bir dosttur. Kendilerine saygı duyarlarsa çocuklarla oynamayı ister. Onun sabrı sadece kıskanabilir. Böyle bir köpeğin sahibi kendine güvenmelidir. Ve eğer hakimiyete sık sık dürtüleri bastırmak ve diğer hayvanlara hükmetmek istemesi durumunda, buldokunuzun evde yaşayan diğer evcil hayvanlarla birlikte olmasını sağlamak mümkündür.

Amerikan Bulldog

Doğuştan saldırganlığı karıştırmayınAmerikalı bir bulldog olan cesaret. Cinsinin açıklaması şöyle demektedir: buldokun doğasının bir özelliği, durumu kontrol altına almak için durumu dikkatli bir şekilde düşünebilmesidir. Belli bir sebepten dolayı savaşmaya başlamayacak. Tehlikeli bir durumda, köpek soğukkanlı hale gelebilir. Ancak, sadece savunma ve davranış çizgisini inceliyor. Tehlikeyi değerlendirdiyse, sahibi evcil hayvanını durduramayabilir. Fotoğrafı ilk bakışta çekebilen Amerikan buldok çok zekidir. Hayvan kendi kararlarını verebilir.

Genç buldozer oldukça düşmancadır.yabancıları, eğer misafirleri seviyorsanız, köpeği köpekbalıklarından sosyalleştirmeniz gerekir, böylece arkadaşça ve şüpheli bir şekilde büyümez. Yıllar boyunca, arkadaşınız durumları hızlı bir şekilde değerlendirmeyi, iyi insanları olumsuz tutumlardan ayırt etmeyi öğrenir. Dahası, karakterleri oldukça yönlü olan Amerikan buldogunuz, inanılmaz bir zihniyet sayesinde, tehdit ve sahtelik derecesini ayırt edebilecektir. Diğer bir deyişle, manipüle edilmiş manevralar tarafından gerçekleştirilen işten uzaklaştırılmasının mümkün olmaması muhtemeldir.

Bakım ve bakım

Ile ilgili herhangi bir özel tavsiyebuldokların içeriği azdır. Bunlar hem apartmanda hem de özel bir evin avlusunda iyi hisseden oldukça iddiasız köpekler. Amerikan buldogunun vücuda rahatça oturan kısa bir ceket var. Sık su prosedürleri ona kontrendikedir, onu yılda iki kezden fazla yıkamamalıdır. Sık su prosedürleri ile yün parlaklığını kaybeder, kuru cilt görülür. Kirlilikle, buldokları kulaklarınızla nemli bir bez, kulaklar, gözler, burun ile silmeniz gerekir. Birkaç ayda bir, asfaltta doğal olarak lekelenmezse tırnaklarını düzeltin.

Fotoğrafı sunulan Amerikan BulldogBu yazıda düzenli fiziksel aktiviteye ihtiyaç vardır. Bu nedenle, mümkün olduğunca sık sokaktaki evcil hayvanla yürüyün. Onun için, yürüyüş için ne kadar zaman harcayacağınız değil, kaç kilometre geçeceği daha önemli. Hatta ona koşup bisiklete binebilirsin.Amerikan Bulldog fotoğrafBulldoglar sürekli bir şey çiğniyor. Böylelikle yavrular tam olarak oluşturulmuş çene geliştirmez ve yetişkin bireyler zaten oluşmuş bir tren oluştururlar. Arkadaşınıza özel bir oyuncak yoğun lastik veya bir damar kemiği verin. Sıradan ve özellikle boru şeklindeki kemikler uymazlar - mideyi tıkar ve bağırsaklara zarar verebilirler.

Eğitim ve eğitim

Başlamak için gereken küçük bir buldozer yükseltİlk günlerde, evinizde göründüğü anda. Kendi kendine kontrol ve hayvanın doğayla özdeşleştirdiği doğanın doğasına güvenmeyin. Aktif insan katılımı olmadan, köpek kontrol edilemeyecek şekilde büyüyecektir.

Bu cins bir hayvanyetiştirme kuralları, ama özellikle Amerikan Bulldog ırkında yöneltilenler de vardır. Mal sahiplerinin değerlendirmeleri bir kez daha evcil hayvan olduklarını kanıtlamaktadır.

Hükmetmeye daha büyük eğilimleri göz önüne alındığında,yavru kendilerini ve diğer aile üyeleri hem ısırma yasaklamak gerekir. sürece pet küçük olduğu gibi, bu sadece bir oyun olduğunu düşünüyorum ve büyüdüğünde etmeyin - yapamayacağı anlamak emin olun. Sıkı güvenen ses, ısırmak favori oyuncak onu rahatsız etmek denemek için her türlü girişimi önlemeye. Yavru böyle kirli hile yapmak mümkün olsaydı, onları cezalandıracaktır. Bu bir uyanma yaka, sağrı bükülmüş gazetesinde bir tokat kolay olabilir. Ayrıca, katı bir kınama ilgili olacaktır.

Bu makalede sunulan Amerikan Bulldog'un fotoğraflarına bakın. Yavrular çekiciliğini yapabilir, yetişkin köpekleri güç ve güzelliği ile hayretler içinde.

Amerikan Bulldog yavruları

Yetişkin Bulldoglar güçlü ve güçlü köpeklerdir.küçük bir köpek yavrusu bile tasma çekmek için izin verilmemelidir. Köpek sahibi ile aynı seviyede gitmeli. Bulldog'un gücü ile ilgili bir başka nokta: insanlara atlamasına izin vermeyin. Kaçmak, yetişkin bir köpek yere bir yetişkini devirebilir. Ve böyle bir köpeğin çocuğa sıçraması halinde ne olacağını hayal et? Köpeği, diğer hayvanlarla olan nedensiz kavgaları zamanla yasakla, sırıtmayı ve büyümeyi engelle.

Bulldoglar takımı hızlı bir şekilde hatırlar. Yeni bir şey öğrenmek isterler. Asıl şey, sahibin, sürekli hayvanı ikna etmek için her an hazır, kendinden emin ve kendine güvenen olması.

Amerikalı bir bulldog hakkında başka ne var? Sahiplerin cevapları birçok açıdan benzerdir. Bu, evdeki haklarını hesaba katmak isteyen bir köpektir. O övgü için gerçek bir melek olma yeteneğine sahip, harika bir manipülatör.

Amerikan Bulldog bir köpek yavrusu nasıl seçilir?

Bu konuda çok fazla bilgi okudunuzcins, tüm artıları ve eksileri üzerinde düşündüm ve sıkıca karar verdi: "Ben tüm bu köpeğin en sadık ve özverili arkadaşım oldu!" Lütfen bir köpek yavrusu satın almaktan sorumlu olun, çünkü bu, gelecekteki yaşamınızda en önemli aşamadır. Birçok insan bir köpek seçerken fiyatla ilgilenir. Amerikan Bulldog - değil çok pahalı bir hayvan, fiyatlandırma dış ve belirli bir evcil hayvanın özelliklerine bağlıdır. Bunu daha sonra tartışacağız.

Şüphesiz her köpek yetiştiricisi bir köpeği bilirkreşlerde seçmek en iyisidir. Ebeveynleri ve her köpek yavrusu veteriner muayene sertifikaları için damızlık sor. Başkalarının tavsiyesine göre kendiniz için bir köpek seçmeyin, bu konuda sadece kendinize güvenin. Deneyimli bir köpek yetiştiricisine veya bir yetiştiriciye dışarıdan yardım edebilirsiniz. Amerikan buldogunun sahip olduğu sayısız kitap hakkında yavruların sahiplerinin reklamlarını dinlemeyin. Cins tanımlaması gerçekten layık bir köpek yavrusu seçimine karar vermenize yardımcı olacaktır. Şahsen seyahat edebilir, ailene bakabilirsin. Bir seçenek olarak - sergide, gelecekteki anne ya da arzu edilen yavru babanın babasına bakmak için.

Amerikan Bulldog fiyatı

Deneyimli yetiştiriciler bunun mümkün olmadığını iddia ediyorlarannemin altında 10-16 yavru vardı, güçlü ve güzel bir bulldog büyümek. 6 kişiden fazlasını içeren çöplerden bir bebek seçin. Tüm yavrular çöplükte bırakılırsa, bu, ırkı türetmek için açıkça yapılmaz, sadece para yüzünden.

Amerikan bulldog yavruları en çokçeşitli renkler, ancak beyazın ana renkleri olduğunu unutmayın, en az% 30 olmalıdır. Aynı zamanda, koyu bir maske ile katı kum renkleri kabul edilemez. Muhtemelen bu bulldogun cinsi "kaymış" bullmastif. Sözde kaplan lekeleri olmadan siyah renk, bir Rottweiler veya bir çukur boğa kana karışabilir.

Amerikan Bulldog sağlıklı yavrular olmalınemli bir burun ve temiz kulaklarla yağ, aktif, hareketli. Karapuz'un çok korkak olduğunu veya tersine, aşırı agresif olduğunu fark ederseniz, onu terk etmek daha iyidir.

Amerikan Bulldog'un dış cephesinde kabul edilemez nedir?

Ve şimdi bu hayvanın dışını incelemeye devam ediyoruz. Daha önce de belirtildiği gibi, bu atletik yapının güçlü bir stocky köpeği. Köpekler daha dolgun, dişiler rafine edilir.

Bu cinsin bir köpeği gereksiz olmamalıinsanlar ya da diğer hayvanlara karşı korkak ve utangaç, mantıksız saldırganlık da kabul edilemez. Vücudun genel yapısı ve büyüklüğü ile ilgili olarak, yelek başı nispeten geniş ve geniş olmalıdır. Aşırı dar baş ve namlu bu cinste kabul edilemez. Köpeğin şaşılık, görme organlarının asimetrisi olmamalıdır.

Amerikan Bulldog karakteri

Amerikan Bulldog'un hareketleri çabuk, çirkin,adımın belirgin bir yayılışı gözlenir. Hareket sırasında, pençeler çok geniş yayılmamalı veya çarpılmamalıdır. Klasik tip için, sözde yuvarlanma yürüyüşüne izin verilir - hareket sırasında gövdenin arkasına sallanan ve kolay sallanan.

ABNA standardına göre, sağırlıklı, kastre edilmiş erkek veya kriptorik köpekleri olan köpekler, östrus sırasında kaltak sergilere izin verilmez.

Olası hastalıklar

Sık sık yaşanan problemlerden bahsetmeye değer.Amerikan Bulldogs bakacak. Dikkate köpekler alerji yatkındır. Genellikle özel olarak geliştirilen diyet ile bir dizi uyumluluk gerektiren evcil hayvanınız ömrü boyunca süren bir sorundur. bir defaya mahsus alerjik reaksiyonlar bir böcek ısırığı, sokaklarda bir kimyasal reaktif, örneğin de vardır. Bu büyük bir sorun değildir ve maruz kalma bırakma gövdesi üzerinde faktörleri irritan peşine düşüyor. gıdalara edinilen sahibi ya kalıtsal alerji büyük sıkıntı getirin, bu yüzden bir köpek yavrusu satın almadan önce bu konuyla ilgili damızlık ile konuşmak için önemlidir.

Getirdiği bulldogların bir başka rahatsızlığıbir çok problemin sahibi, kalça ya da dirsek eklemlerinin displazisidir. Bu, bazen cerrahi müdahale gerektiren çok ciddi bir hastalıktır. Bulldoglardaki eklemlerle ilgili problemler, yıllarca süren sürekli tedaviyi gerektirir. Hastalığın ciddi aşamaları, köpeği rutubetten çıkarır, ona tam bir yaşam vermeyin. Displazi, hayvanın hareketleri veya görünümü üzerinde göz tarafından belirlenemez. Problemi tanımlamak sadece hastalık için eklemlerin bilgisayarla teşhis edilmesini mümkün kılar.

İlginç gerçekler

 • Cinsin şu andaki adı sadece yirminci yüzyılın sonunda ortaya çıktı. Bundan önce, köpek "beyaz İngiliz", "güney bulldog" ve "ingilizce sarışın" olarak adlandırıldı.
 • Bir buldokun zekası ve zekiliği hakkında çoktan söylenmişti. Yani, bu köpeğin zekası Dobermans, Kafkas çobanlar, mastiffler, staffordshire ve rottweilers'lerden daha yüksektir.
 • Bu cinsin Amerikan standardında, "Ahlak" bölümünde, aşağıdakiler yazılmıştır: "Efendinin kendi hayatının bedeli, hatta herhangi bir durumda korunması."
 • Bir buldozer bir düello tarafından götürülürse, o, yaralanma ve acıya karşı neredeyse duyarsızdır.

bir Amerikan bulldog ne kadar

Birçok kişi ne kadar maliyetle ilgileniyor?Amerikan Bulldog. Ortalama bir soy ağacı olmayan bir köpek yavrusu 120 $ karşılığında satın alınabilir. Bir soy ağacı varsa, maliyet artar. Üreme ve sergi için tasarlanmamış yavrular 350 dolara satılıyor. Bu ortalama fiyattır. Sergi ve yetiştirme amaçlı iyi bir soyağacı olan Amerikalı bir bulldog yaklaşık 800-850 dolara mal olabilir.

Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf 2019

Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf 2019

Related news

 • Makyaj Uzmanlarından Güzellik İpuçları ve püf noktalar
 • Armudun Faydaları
 • Fin Pankeki (Pannakkau) Tarifi
 • Siyah Noktalar Nasıl Yok Edilir: Siyah Noktalara Doğal Çözüm
 • Bir büyücünün maskeli kostümü bir karnaval için en büyülü resimlerden biridir

 • Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf


  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf

  Köpeklerin cinsi Amerikan Bulldog: açıklama ve özellikleri, yavrular, fiyat, fotoğraf