Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç
Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

Blondes, shatens, brunettes - Bu arka plana keskin bir şekildeateşli kırmızı saçlı, süt beyazı ciltli ve çillerli insanlar var. Her zaman böyle parlak ve alışılmadık bir görünüm çok fazla merak ve şüpheye neden oldu. Ancak bir şey benzersizdir: kırmızı insanlar benzersizdir ve bir güneş enerjisi şarjı, özel bir mizaç ve öfke taşımaktadır.
kırmızı insan özellikleri

köken

Özellikler ve yetenekler hakkında konuşmaya başlamadan önce,Kırmızı insanların nereden geldiğini anlamak gerekir. Kökenlerinin iki versiyonu var. Birincisi tarihi bir faktörden kaynaklanıyor ve kırmızı saçlı insanların Neandertallerin torunları olduğunu ileri sürüyor. Onların geni, modern insanlığın homo sapiens geninden on binlerce yıl daha eski. Oxford Üniversitesi'ndeki bilim adamlarına göre, kırmızı başların varsayımsal ataları, zayıf ve acımasız avcılarydı, "makul adamdan" daha stoğu ve daha güçlü. Zamanla, her iki alttür de karışıktı, ancak genetik bellek, alışılmadık görünüm (saç pigmentasyonu) ve "patlayıcı" ve itaatsız öfke ile ilgili bilgileri korudu. Neandertallerin izleri Batı Avrupa'da bulundu; burada bugün kızıl saçlı İrlandalı, İskoç ve Galyalılar (Almanlar) bulabilirsiniz.

Menşei ikinci versiyonu ufolojiktir. Bu eşsiz yaratıkların dünyaya paralel bir dünyadan veya diğer yıldız sistemlerinden uçtuğu varsayılıyor. Kanıt olarak, bu hipotez birçok tarihsel vakayı göstermektedir. Bunlar büyücü ve cadıların sorgulandığı ortaçağ kayıtlarını içerir. Açıklamaya göre hepsi kırmızı bir saç rengine sahipti ve doğa üstü yeteneklere sahiplerdi (geleceği öngörüyor, karmaşık rahatsızlıklardan insanları tedavi ediyor, havayı etkiliyordu ve diğer dünyalarla iletişim kuruyordu). Ve bugün bu eğilim kendinden geçmedi. Birçok hayali olağandışı yetenekler ve fırsatlarla alakalıdır. Örneğin, kırmızı hemşireli ve doktorlu hastaların iyileşme olasılığının daha yüksek olduğu görüşünde.kızılağaç kurbağası kahverengi

Ufolojik hipotezin bir başka kanıtıkızıl saçlı kişilerin güneş radyasyonuna duyarlılığı düşünülür. Newcastle İngiliz Üniversitesi'nden araştırmacılar, korunması için deride ultraviyole maruz kalan sıradan bir kişinin, iki tip melaninin ayırt edildiğini buldu. Kırmızı başlı insanlarda bu süreç kısmen cereyan eder, bu yüzden neredeyse güneşlenmez, güneş yanığı ve cilt kanseri daha yatkındır.

Kızıl Saçlı Türleri

Kırmızı insanlar, hepsinde görünüş özelliklerizamanlar inanılmaz bir dizi tartışmayı, efsaneyi ve önyargıları yaratarak diğerlerini endişelendiriyordu. Bununla birlikte, tüm kızıl kafa aynı değildir. Açık renk gözlü "damgalanmış" sarışınlardan ve kahverengi saçlı kahverengi kadınlardan farklı olarak, çeşitli şekillerde ayrılırlar.

 • Klasik (veya ortak) tip -yeşil gözleri ve çiller ile kırmızı saç bir arada. Kural olarak, bu tür doğaları oldukça eksantrik, hassas ve savunmasızdır. Yeni tanıdıklara hemen yaklaşmazlar, ancak arkadaşlık hala bağlıysa, sonsuza dek sürecek. Çünkü klasik "kızıllar" çok sadık ve istikrarlıdır.
 • Kahverengi ateşli saçların daha nadir bir kombinasyonugözler ve cehennem cildi. Genellikle böyle bir set tutkulu, biraz kurnaz insanlar var. Hükmetmeyi ve gündemde olmayı seviyorlar. Kendi değerlerini biliyorlar ve yeteneklerini ve onurlarını başkalarına sunmaya her zaman hazırdırlar. Övgüden yumuşak ve itaatkar olurlar.
 • Kızıl saçlılar arasında güzellik idealiateşli saçlı ve zengin mavi gözlü. Böyle "ışıklar" çok karamsar ve duygusaldır. Bir şey gözyaşları ve şikayetler almazsa, başka bir yol bulabilirler, ancak amaçlarına ulaşacaklardır. Mavi gözlü kızıl saçlı insanlar kindar değiller, kavga ettikten sonra hızla soğumaya devam ediyorlar, ama hakaretleri uzun süre hatırlıyorlar. Bu çok karmaşık çelişkilerin, arzuların ve heyecanların kokteyli.

Karakterin karakteristikleri

Birçok psikolog arasında bir ilişki var.saç rengi ve kişinin karakteri, mizacının özellikleri. Kırmızıların sahip olduğu dışsal farklılıklara rağmen, bunların karakteristiği genel parametrelere indirgenmiştir.

 • Yani, kırmızı insanlar bile hızlı öfke ile yatırılırartan saldırganlık, zulüm. Kural olarak, bunlar belirsiz kişilerdir. Çocukluğundan beri, akranlarından (sadece bir teaser “kızıl saçlı, karnabahar”) gelen saldırılara katlanmak zorunda kalıyorlar. Bilimsel bakış açısından, redheadlerin yüceltilmesi, çok az anti-stres hormonlarına sahip oldukları gerçeği ile açıklanmaktadır, bu nedenle sinir sistemi daha az kararlıdır.
 • Ayrıca, kızıllar daha iddialı sayılırlar.amaçlı, özgürlük seven. Çok enerjik, hareketli insanlar, aynı anda birkaç vakayı ele almak için istekli. Onlar, makyajsız değillerdir, ama bu arzu, standart olmayan düşünce ve bireysel dünya görüşü ile haklı çıkarılır.
 • Cinsel olarak, bu tutku ve tehlikeli bir füzyonarzuluyor. Popüler inanca göre, kırmızı insanlar, bir partnere gerçek bir havai fişek patlamasına neden olan, unutulmaz bir zevk verebilecek en duygusal ve "sıcak" ortaklardır.

  Kızıl saçlı insanlar

mizaç

Kırmızı insanlar her türlüdış uyaranlar. Onların ruhu, acı çekmeye, acı çekmeye her zaman hazır olan gergin bir sinire benziyor. Ve dışa doğru bile gülümsüyorlar ve dans ediyorlar, içlerinde kasırgalar azalıyor. Sıcak bir öfke genellikle ateşli sahipleri tehlikeli maceralara zorlar ve onları alerjilere ve sinir hastalıklarına karşı savunmasız kılar. Fakat aksi takdirde “kızıllar” ın hayatı taze ve sıradan hale gelir ve bu da mutlaka depresyona neden olur. Bu tür aşırı uçlar, neredeyse her kırmızı insan için yaşam normu.

çocuklar

Çocukluktan beri, "kırmızı" kendilerini gösteriyorhiperaktif. Kural olarak, güneş çocukları huzursuz, aşırı meraklı ve gizemlidir. Ruh halleri hızla değişebilir ve böyle bir çocuktan bir dakika sonra ne bekleyeceğini tahmin etmek çok zordur: bir gülümseme ya da başka bir kapris.

Büyüyorlar, onların içine batıyor gibilergerçek olmayan bir dünya, yalnız oynamak ve kendilerini kendi kurgusal öykülerinin kahramanları olarak hayal etmek gibi. Zamanla, bu kalite müzikal veya edebi yeteneklere dönüşebilir. Kırmızı çocuklar, anı kaçırmazlarsa, geliştirilmeleri gereken sıra dışı yetenekleri göstermek için neredeyse her zaman çok erken.

kırmızı insanlar

erkekler

Kırmızı erkekler her zaman arka plana karşı durmaktadır.acımasız esmerler ve sevimli sarışınlar. Onlar parlak, karizmatik ve bireysel, onlara daha fazla güven ve kararlılık verir. Psikologlar, standart dışı fantastik görünümlerinin çevrelerindeki diğer kişileri bulmalarına yardımcı olduğunu ve daha fazla merak uyandırdığını belirtiyorlar. Yaratıcılığa meyilli, egoizm onlara yabancı. Harika bir mizah ve cinsellik duygusu, böyle bir ideal kokteyl için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Ek olarak, kızıl saçlı erkeklerin çok cesur ve cesur olduğu tarihsel olarak kanıtlanmıştır. Bu niteliklerin canlı bir örneği çaresiz Vikingler ve Kelt savaşçılarıdır.

Eksiler için aşkta tutarsızlık atfetmek mümkündür"ateşli" adamlar. Seksologlar, bu kalitenin uzak atalardan, Neandertallerden miras aldığını söylüyorlar. Biyolojik düzeyde, gezegendeki kızılların “kıtlığı” nı telafi etmeye çalışıyorlar, bu yüzden çoğu zaman sola gidiyorlar.kırmızı insanlar karakteristik

sakal

Psikologlar yakın zamanda bir ilişki keşfettilererkeksi karakter ve sakalın rengi arasında. Yani, kırmızı-kırmızı sakallı erkeklerin sakin ve arkadaş canlısı bir karakteri vardır. Altın rengi, sahibin biraz ihtiyatlı ve gizli olduğunu gösterir.

Rulman önemlidir. İyi yuvarlanmış ve "taranmış" sakal, düzgün, mantıklı ve düşünceli bir karakterden bahseder. Yüzündeki kırmızı, ihmalkar bitki örtüsü, genellikle yaratıcı bir erkeği karakterize eder ya da sıkı çalışmalarda bulunur.

Ve sonunda, sahibi formu verebilirsakallar. Kaptan'ın sakalı, yaratıcı ve kendine güvenen insanın doğasında var. İspanyol tipi inatçı ve tutarsız bir öfke olan kızıl saçlı insanlar tarafından seçilir. Ek olarak, maceraya giden yamaçlardır. Aksine, kırmızı sakallı ve bıyıklı insanlar, güvenilirlik ve sabitliğin bir göstergesidir.

kırmızı sakallı insanlar

kadınlar

Çizgi film şarkısı "Kızıl saçlı, karnabahar"genellikle "güneşli" erkeklere atıfta bulunur, sonra ateşli saçlı kadınlar kırmızı tüyler olarak adlandırılır. Ve bu şaşırtıcı değil! Kural olarak, bu tabiatlar çok duygusal, yüce, gururlu ve bağımsızdır. Onlar karmaşık ve inatçı, ama aynı zamanda çok enerjik, iyimser ve cinsel. Kırmızı kızların her zaman ışığı altındadırlar, herhangi bir erkeği baştan çıkarır ve uzun süre kalbine yerleşebilirler.

Kızıl saçlı kadınlar genellikle dürtüsel veçok açık, taviz ve tehlikeyi tanımıyor. Bunun için sık sık hoş olmayan durumlara girer. Ancak onların azim ve esnek, kurnaz akılları onlardan onlarla kurtulmaya yardım eder.

Psikologlar iki tür kızıl saçlı kadını ayırt eder: Bir erkek karakteri ile yaratıcılık (şiir ve müzik) ve güçlü kadınlarla eğilimli rafine. Birinci tip soluk cilt, hafif gözleri ve çilli klasik kızıl saçlı genç hanım. Kararlarında rüya gibi ve tutarsız, inzivaya eğilimli. İkinci tür bir kural olarak, bir koyu tenli ve koyu göz rengi vardır, daha belirlenmesidir ve. Her iki tip de sessiz bir aile limanına tahammül etmez. Aksine, her zaman ön planda bir kariyer, kendini gerçekleşmesini tutun.

kızıllar yüzdesi

Ünlü kızıllar

Dış eksantriklik her zaman kendi içinde taşırnitelikleri, yeteneklerini ve becerilerini olağanüstü. eski çağlardan günümüze itibaren, tarih var ünlü insanların bir yeri vardır "güneş görünümünü." Bu sanatçılar (Leonardo da Vinci, Vivaldi, Van Gogh), bilim adamları (Galileo Galilei), cetveller (İmparator Nero, William Fatih, George Washington), ve diğerleri dahildir. Bunların hepsi parlak iz bıraktı ve onların doğaüstü özgünlük doğruladı.ünlü kızıllar

Zamanımızın ünlü kızıl kafaları daHollywood sinemasında (Mila Jovovich, Julia Roberts, Nicole Kidman, Juliana Moore) görüldü. Rus sahnesinde Nikita Grimzda, "Kardeşler Grim", Andrey Grigoriev-Apollonov. Bütün bu kırmızı ünlüler, yaratıcı yetenekler, bağımsız karakter ve büyük karizma ile birleştirilir.

İlginç gerçekler

 • Tüm gezegendeki kırmızı insanlar sadece% 2'yi oluşturmaktadır. Bu yaklaşık 20 bin kişidir. Tabii ki, bu sayı kırmızı saçlı doğan ve saç rengi kimyasal rengine maruz kalmayan kişileri içerir.
 • İskoçya ve İrlanda'da daha büyük bir yüzdendir. Rusya'da en büyükleri Udmurt Cumhuriyeti'nde yoğunlaşmış durumda.
 • Kızıl saçlı kızlar karmaşık ve kararsız doğası nedeniyle genellikle vampir olarak adlandırılır. Belki bunlar ortaçağ önyargılarının yankılarıdır.
 • Aynı bağlantıda psikoloji ikifenomen: jingerizm ve jinjerophobia. Birincisi, "güneş" halkına karşı önyargılı, onların göz korkutması ve ayrımcılığa ilişkindir. İkinci olgu, anın ters tarafı, kırmızı korkusu.
 • Bilim adamları, yarım yüzyıl içinde kırmızı insanların geninin ortadan kalkacağını ileri sürüyorlar. Bu fikir oldukça tartışmalı olsa da ve zaman sadece bunu teyit edebilir.
Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

Related news

 • Son Saç Trendi: Saç üzerinde 10 Renkli şekiller ve Desenler
 • Nasıl ve ne zaman salatalık ve biber fideleri dikmek
 • Güzelkız.com
 • Şampanya Burjuva - harika bir içecek
 • Patatesli Brüksel Lahanası Yemeği Tarifi Videosu

 • Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç


  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç

  Kırmızı insanlar: karakter özellikleri, mizaç