Kırmızı Kaliforniyalı solucanlar - tarımda değiştirilemez yardımcılar 38 05.02.2019, 22:15

Kırmızı Kaliforniyalı solucanlar - tarımda değiştirilemez yardımcılar

Earthworms - en yararlı canlılardan biriyeryüzünde. 1959'da Amerika Birleşik Devletleri'nde, Kaliforniya eyaletinde, bilim insanları yetiştiricileri yeni bir tür getirmeyi başardı. Yani Kaliforniyalı solucanlar vardı. Bu tür solucanların yeni özellikleri sayesinde, tükenmiş toprakların iyileştirilmesi kolaylaştı.Kaliforniyalı solucanlar

Kaliforniyalı solucanların belirgin özellikleri neler?

İlk olarak, yeni bir tür uzun karaciğerdir. Bu protozo omurgasız hayvanlar ortalama 15 yıla kadar yaşar. Ve bu sıradan yağmur "vahşilerinden" 4 kat daha fazladır.

İkincisi, mevsim süresince, doğal ortamda hızla çoğalarak 20 kozaya ertelenir. Sıcak koşullarda üreme daha hızlı gerçekleşir.

Ancak ana avantajı - sıradan dairelerde bile onları yetiştirme yeteneğidir; çünkü Kaliforniyalı solucanlar oldukça sakin ve ıslah için kutularından sızmazlar.

kırmızı solucan

Doğa ve tarım için değer

Aynı gerekli ve vazgeçilmez bulmak zor.Tarım ve tarım asistanı, kırmızı bir Kaliforniyalı solucan gibi. Çok sayıda hayvan, kuş ve balık yiyorlar. İlk kez Amerika'da çok sayıda yetiştirmeye başladılar. Bu sayede toprak iyileştirmenin doğal, daha güvenli yollarına geçmek mümkün oldu. Bununla birlikte, suni yetiştirme sürecinde, solucanların diyetiyle ilgili bazı zorluklar vardı.

Ortaya çıktığında, bu tür sadece yiyebilirbaşlangıçta kullandığı besin. Bu nedenle üreme için kakao almak önerilir. Ancak bu yaklaşım yetişkinlerin tamamının kaybedilmesi riskini azaltacaktır. Bu Kaliforniya solucanlar onlar belirli bir diyete "programlanmış" doğuştan, yeni gıda sindirmek mümkün değildir olması nedeniyle, öncelikle, kaynaklanmaktadır.

Kaliforniyalı solucanlar ne yiyor?

Diğer alttürler gibi, Kaliforniyalıbitki kalıntısı yiyor. Toplu yetiştirme için, besleyici substratın yerleştirildiği solucanlar oluşturuyorlar. Ana gıda humus veya gübredir. Taze gübrenin fermente edilmesi gerekir, yani çökertilmesi gerekir. Buna ek olarak, substratın her zaman nemlendirildiğinden emin olmanız gerekir, çünkü bunun için polietilen kaplıdır. Kaliforniya kurtları kısa sürede organik atıkları tamamen gübre olarak geri kazanıp "yığınlar" olarak adlandırdı. Aslında bu koprolite çok miktarda besleyici ve kolayca sindirilebilen değerli bir gübredir. Canlı solucanlarda kokusu olmayan Humus, belki de evde seyreltme.

Kaliforniyalı solucanlarBir evde üreme koşullarında, gereklisıcaklık rejimini hesaba katın. Daha sıcak, daha aktif çoğalma süreci olacaktır. Ana substrata gıda olarak, ezilmiş patates kabukları, meyve kalıntıları, muz kabuğu, kahve ve çay ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda alt tabakanın nemlendirilmesini de unutmamalıyız. Sonuçta, değerli bir gübre elde edebilir ve birkaç kez sitenizdeki solucanlar sayısını çarparsınız. Fiziksel özellikleri nedeniyle bu omurgasızlar, hoş olmayan kokuları nötrleştiren bir madde salgılarlar; bu da evde yetiştiriciliğin tamamen kabul edilebilir olduğu anlamına gelir.Related news

 • Rusya yakın gelecekte ne bekliyor Analytics ve Kehanet
 • Mantarlı Dürüm
 • Gaziantepte Esrarengiz Patlama Sesi

 • Kırmızı Kaliforniyalı solucanlar - tarımda değiştirilemez yardımcılar 35

  Kırmızı Kaliforniyalı solucanlar - tarımda değiştirilemez yardımcılar


  Kırmızı Kaliforniyalı solucanlar - tarımda değiştirilemez yardımcılar 29

  Kırmızı Kaliforniyalı solucanlar - tarımda değiştirilemez yardımcılar 92

  Kırmızı Kaliforniyalı solucanlar - tarımda değiştirilemez yardımcılar 87

  Kırmızı Kaliforniyalı solucanlar - tarımda değiştirilemez yardımcılar 84

  Kırmızı Kaliforniyalı solucanlar - tarımda değiştirilemez yardımcılar 52

  Kırmızı Kaliforniyalı solucanlar - tarımda değiştirilemez yardımcılar 58

  Kırmızı Kaliforniyalı solucanlar - tarımda değiştirilemez yardımcılar 20