Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesiKadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi


Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 18 28.01.2019, 22:31

Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi

20. yüzyılın başında Temernik Nehri kıyısındaKısa sürede bölgenin başlıca manevi merkezlerinden biri haline gelen bir kadın manastır olan Rostov-on-Don şehri kuruldu. Tanrı dövüşü yıllarında Ortodoks hâllerin payına düşen tüm talihsizliklere maruz kalmış ve nihayetinde duvarlarında eski manastır hayatını yeniden canlandırmıştı. Onun hakkında hikayemiz.

Istanbul Iph. Manastırı Rostov-on-Don

Dindar bir tüccarın hediyesi

1903'te zengin Rostov tüccarı SamuelFedorov, Nahçıvan şehri yakınlarında Ekaterinoslav Piskoposluğuna önemli bir arazi düzenledi. Bir bayan manastır manastırı oluşturulması amaçlandı.

Bağışçı, böyle cömert bir hediye istedi, ancak dışındakendi ruhunun kurtuluşunu ve on altı yaşındaki kızının minnettar dünyadan ayrılma arzusunu ve manastırın duvarları boyunca sonsuza kadar kapanmasını istemektedir. Rostov-on-Don piskoposluklarının Kutsal Sinod'a başvurduğu ve onu açması için izin istediği bir mektup var.

Manastır inşaatının başlangıcı

Aynı yıl, tüm yasal işlemlerin ardındanformaliteler, gelecekteki manastır resmi statüye kavuştu ve inşaat başladı. Satıcının kızı rahibe olmak niyetini seslendirdi veya mutlu bir evliliği fikrini değişti, seçilen bol üremeyi memnun ama papashiny paraya dayalı dişi Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don), var olmaya başladı olmadığı bilinmemektedir.

İnsanlarda, ilk kez çağrıldı.Fyodorovsky, yapımı finanse eden bağışçı adına. Kredi için, o, sürekli, tüccar dikilmiş ilk ahşap şapel yakınında yükselen ilk taş kilisenin topraklarında bir manastır inşa unutulmamalıdır ve onun için Adından mesken türediği Allah'ın İber Anne mucizevi simgesi, bir liste emretti.

Rostov-on-Don diokezi

Devrim öncesi yıllarda manastırın hayatı

Kadın St. Iversky Manastırı (Rostov-on-Don)hızla genişledi ve 1905'te abbess Abbess Anastasia tarafından yönetilen elli kız kardeş vardı. Satıcı Fedorov'un cömertliği, abbot ve kız kardeş hücreleri de dahil olmak üzere birçok bina inşa edilen diğer donörler için iyi bir örnek oldu.

Manastırın hayatında önemli bir olayKafkaslara geziden dönerken, Ağustos 1914 yılında meydana geldiğini İmparator Nicholas II ve taht Tsarevich Alexei için oğlu ve varisi tarafından ziyaret edildi. Yakın zamanda tamamlanmış tapınağın tonozlarına girerek ana tapınağına doğru eğildiler ve İlahi Ayini'yi savundular.

Birinci Dünya Savaşı sırasında manastırın kızkardeşlerigerçek bir Hıristiyan hayırseverlik eylemi taahhüt etti. İşgal edilmiş Polonya'dan getirilen yetim kızlar, eğitim için alındı. Manastırda onlar sadece sıcaklık ve bakım ile çevrili değil, aynı zamanda okulda çalışma fırsatı da vardı. Orada kaldıkları yirmili yıllara kadar devam etti.

Manastır, tarım çiftliğine dönüştü

1917’de Rusya’yı süpüren dramatik olaylarYıl, bütün doluluğu içinde, kadınların Kutsal İberya manastırı (Rostov-on-Don) da düştü. Ancak, manastır Abbess Anastasia'nın bilgeliği sayesinde, manastır yaklaşık on yıldır hayatta kalmayı başardı. Kız kardeşler dini topluluğunu çiftçi olarak kaydetmişler ve bu da onu derhal kapatılmasından kurtardı.

O yıllarda manastırın rahibeleri geniş bir alana yayıldı.ekonomik aktivite. doğası gereği Çalışkan (rahibeler çoğunluğu köylü ailelerinden geldi), bir sığır ve kümes hayvanları bahçesinde, bir fırın, bir arı kovanı kısa bir süre için açıldı ve mahalle değilmiş gibi olan boşanmış bir meyve bahçesi yarattı. Üstüne çıkmak için balığa bindiler, balık dikmişler ve bir gül bahçesi dikmişlerdi.

Abbess Rachel

Ruhani karanlık ve ıssızlık yılları

Bu müreffeh ekonominin sonu geldi1929 yıl. Dine karşı bir başka devlet kampanyası dalgası üzerine, Aziz Iversky Manastırı (Rostov-on-Don) kapatıldı. Kız kardeşler dağıldı ve onun en yakın yardımcıları ve onun en yakın yardımcıları denendi ve altı yıl kampa mahkum edildi, Sibirya'ya gönderildi.

Manastırın tüm ekonomisi, yıldan yılasakinleri tarafından yaratılmış, harap olmuştu ve kısa bir süre sonra bir zamanlar gelişen manastırın toprakları çimenli bir çorak araziye dönüşmüştü; ortasında, kubbeli ve çan kulesinden yoksun bırakılan kilise, umutsuzca yükseldi.

Azarlanmış türbenin yeniden canlanması

Ülkenin seksenlerinin sonlarında işe alındı.Yeni ayarlama trendleri zorlamak ve Rostov-on-Don piskoposluk manastırın topraklarının iadesi için bir istek ile hükümet yetkililerine çağrıda ve kilise binaları bakım onu ​​tuttu.

En sonunda ne zaman bürokratik olursaErteleme sorunu olumlu olarak çözüldü ve sınır dışı edilen türbe kiliseye geri döndü, restorasyon süreci başladı. 1996 yılına gelindiğinde, manastırın başında Rakhil'in (Kovaleva) cömertliği kurulduğunda, ana restorasyon çalışmaları tamamlanmıştır.

Tapınağın alt katının tahtının kutsanması ve içindeİlahi hizmetler yeniden başladı. Yeni safkanın gelişiyle, tüm yapının yeniden inşası tamamlandı ve ana mabedi olan Tanrı'nın Annesi'nin İber Simgesi yerini aldı.

Tanrı'nın Annesi İber Simgesi Simgenin Tanımı

Simge Açıklaması

Rostov-on-Don Kutsal GörüntüAthos Dağı'nda bulunan ve 11.-12. yüzyıldan kalma mucizevi ikonun bir listesidir. Sanat eleştirmenleri onu, Yunanca Kılavuz anlamına gelen Hodegetria adlı Tanrı'nın Anası'nın türüne işaret eder. Kutsal Bakire, kucağında oturan Bebek İsa ile tasvir edilmiştir. Sol elinde tutuyor, sağa, O, Sonsuz Yaşam'a giden tek yol olarak ona işaret ediyor. Ebedi Evlat'ın sağ eli bir nimet hareketiyle büyülüyor.

Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesiKadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi

Related news

 • Lavanta Kesesi Nasıl Yapılır
 • Çok İzlenen Videolar
 • Muhteşem Büyük Çiçekli İğne Oyası Modeli Yapılışı Videolu
 • Plaj için bir şezlong seçmek
 • Esir
 • Bütün Çocuklarım 45.Bölüm Final izle

 • Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 41

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi


  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 77

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 49

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 52

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 81

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 65

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 72

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 24

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 10

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 74

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 12

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 53

  Kadın Aziz Iver Manastırı (Rostov-on-Don) ve onun hikayesi 57