Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm 2019

Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm 2019
Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm


Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm

Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm

kalçadaki çatlaklara çözüm

kalçadaki çatlaklara çözüm

Cilt çatlakları cildin nemini kaybetmesi sonucu oluşur. Bu çatlakların engellenmesi için cildin nemli tutulması ve cilt bakımın düzenli olarak yapılması gerekir. Kalçadaki çatlaklar için doğal çözümler kullanılabilir.

Kalçadaki çatlaklara ne iyi gelir: Kalçadaki çatlaklar için bitkisel çözüm:

1.) Kalçadaki çatlaklara çözüm: Patates suyu

– Patates suyu içerisinde bulunan enzimler ile cilt yapısının onarılmasına yardımcı olur. Birçok cilt sorununda yaygın olarak kullanılır. Kalça bölgesinde oluşan çatlakların azaltılmasında da etkilidir.

– Çiğ patates suyu cilde doğrudan uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklenir ve su ile durulanır. Uygulamanın her gün düzenli olarak yapılması önerilir.

– Patates suyu cilt hücrelerinin kendini yenilemesine yardımcı olur. Aynı zamanda birçok faydalı vitamin ve mineral içerir. Cilt tonunun korunmasına yardımcı olur.

2.) Kalçadaki çatlakları ne geçirir: Şeker

– Şeker genellikle peeling uygulamalarında kullanılır. Ciltteki kirin ve ölü deri hücrelerin arınmasını sağlar. Aynı zamanda cildin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur.

– Biraz şeker ile limon suyu ve badem yağı karıştırılır. Elde edilen karışım ciltte çatlakların oluştuğu alanlara masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve soğuk su ile durulanır.

– Uygulama bir ay boyunca düzenli olarak her gün yapılabilir.

3.) Kalçadaki çatlakları giderme: Aloe vera bitkisi

– Aloe vera bitkisi de cildin nemli kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt yapısını besler ve güçlendirir.

– Taze aloe vera bitkisinden çıkarılan jel ya da su cilde doğrudan uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklenir. Daha sonra alan ılık su ile durulanır.

– Alternatif olarak biraz aloe vera jeli ile E vitamini karışımı da cilde uygulanabilir.

– Uygulama haftada birkaç kez düzenli olarak yapılmalıdır.

4.) Kalçadaki çatlaklar için ne yapılmalı: Limon suyu

– Limon suyu cilt çatlakları için en etkili çözümlerden biridir. Ciltteki kiri ve ölü deri hücrelerin temizlenmesini sağlar. Aynı zamanda olası cilt enfeksiyonlarını da engeller.

– Limon suyu kalça bölgesindeki cilt çatlaklarına uygulanır. Bir süre cilde masaj yapılır. Ardından ılık su ile durulanır.

– Uygulama her gün düzenli olarak yapılabilir.

5.) Kalçadaki çatlaklara yağ: Hint yağı

– Hint yağı ciltteki ince çizgiler, kırışıklıklar ve çatlaklar için en etkili çözümlerden biridir. Cildin esnekliğini korumasına yardımcı olur ve doğal kolajen dengesini korur.

– Biraz hint yağı ısıtılır. Ardından cilde masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık 10 ya da 15 dakika kadar cilt tarafından emilmesi beklenir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

– Uygulama en az 2 ay süreyle haftada birkaç kez düzenli olarak yapılmalıdır.

6.) Kalçadaki çatlaklar nasıl giderilir: Yumurta akı

– Yumurta akı da ciltteki çatlaklardan kurtulmak için önerilen çözümlerden biridir. Cildi yatıştırır ve cilt yapısını besler. Aynı zamanda içerisindeki protein ile cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar.

– İki adet yumurta akı iyice çırpılır. Ardından cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte kuruması beklendikten sonra alan ılık su ile durulanır.

– Uygulama her gün düzenli olarak yapılabilir.

– Uygulama ardından cilde biraz zeytinyağı uygulanabilir.

7.) Kayısı maskesi

– Kayısı içerdiği enzimler ile cilt yapısını besler ve güçlendirir.

– Kayısıların çekirdekleri çıkarılır ve blenderdan geçirilir. Elde edilen macun cilde masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık 15 ya da 20 dakika kadar ciltte bekletilir. Ardından alan ılık su ile durulanır.

– Uygulama düzenli olarak her gün yapılabilir.

8.) Kakao yağı

– Kakao yağı eski zamanlardan beri cilt çatlakları için kullanılır. Cildin yumuşamasına ve nemli kalmasına yardımcı olur. Cilt esnekliğinin korunmasına yardımcı olduğu için kalça bölgesindeki çatlakları azaltır.

– Biraz kakao yağı ile E vitamini yağı karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

– Uygulama haftada iki kez düzenli olarak yapılmalıdır.

9.) Yonca

– Yonca çok iyi bir cilt toniğidir. Aynı zamanda K vitamini ve E vitamini içerir.

– Bir bardak kaynar suyun içerisine biraz yonca eklenir. Bir süre demlenmesi için beklenir. Ardından süzülür ve içerisine papatya yağı eklenir. Bu karışım kalça bölgesindeki çatlakların üzerine uygulanır. Yaklaşık 20 ya da 25 dakika kadar ciltte bekletilir ve soğuk su ile durulanır.

– Haftada birkaç kez düzenli olarak yapılması önerilir.

10.) Elma sirkesi

– Elma sirkesi asidik bir yapıya sahiptir. Bu içeriği ile ciltteki çatlakların azaltılmasına yardımcı olur.

– Bir sprey şişesine biraz su ile elma sirkesi konulur. Bu karışım cilde günde birkaç kez sprey olarak uygulanır. Bir süre bekletilir ve su ile durulanır.

– Bir gece ciltte bekletildiğinde daha etkili olacaktır.

11.) Yulaf ezmesi

– Yulaf ezmesi ciltteki kaşıntı ve yanma hissinin azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda çatlakların oluşmasını da engeller. Var olan çatlakları azaltır.

– Bir avuç yulaf su ile karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır.

12.) Kahve

– Kahve de ciltteki ölü derilerin ciltten atılmasını sağlar. Etkili bir peeling malzemesidir. Antioksidan özellikleri de vardır. E vitamini ile birlikte kullanılabilir.

– Biraz kahve çekirdeği ezilir ve toz haline getirilir. Ardından E vitamini yağı ile karıştırılır. Elde edilen macun cilde masaj yaparak uygulanır. 10 dakika ciltte bekletilir ve su ile durulanır.

– Uygulama düzenli olarak her gün yapılabilir.

13.) Esansiyel yağ masajı

– Ciltteki çatlak görüntünün azaltılması için esansiyel yağlardan da faydalanılabilir. Özellikle gül yağı, lavanta yağı, sandal yağı ve papatya yağı kullanılması önerilir.

14.) Bal

– Biraz bal ile zeytinyağı ve şeker karıştırılır. Elde edilen karışım cilde masaj yaparak uygulanır. Bir süre ciltte bekletilir. Ardından ılık su ile durulanır.

– Uygulamanın her gün düzenli olarak birkaç kez tekrar edilmesi önerilir.

15.) Su tüketimi

– Ciltteki çatlakların nedeni cildin nemsiz kalması ve esnekliğini kaybetmesidir. Bu nedenle su tüketimine dikkat edilmeli; günde 3 litreye yakın su içilmelidir.

Nasıl önlenir?

– Cilt düzenli olarak nemlendirilmelidir. Losyonlar, kremler ve cildi nemlendiren diğer cilt bakım ürünleri kullanılabilir. Özellikle vazelin son derece etkili bir nemlendiricidir.

– C Vitamini açısından zengin besinler tüketilmelidir. Bu besinler bağışıklığın artırılmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt sağlığını da korur. Her gün düzenli olarak yeşil yapraklı sebzeler, turunçgiller, papaya gibi besinler tüketilebilir.

– Cilde düzenli olarak bitkisel yağlar ile masaj yapılmalıdır.

– Düzenli egzersiz önerilir. Her gün 30 dakika kadar yürüyüş, koşu ya da bisiklet egzersizleri yapılabilir. Bu egzersizler kas sağlığının korunmasına yardımcı olurken aynı zamanda cilt esnekliğini de korur. Özellikle kalça bölgesindeki kasları çalıştıran egzersiz hareketleri yapılmalıdır.

– Beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Mineral ve vitamin açısından zengin gıdalar tüketilmelidir. Ayrıca yağlı ve kızartma besinlerden uzak durulmalıdır.

– Çok hızlı kilo alınmamalı ve kilo verilmemelidir.

Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm 2019

Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm 2019
Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm


Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm


Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm


Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm


Kalçadaki Çatlaklar Geçer Mi: Kalça Çatlaklarına Bitkisel Çözüm