Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar 2019

Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar 2019
Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar


Kalıcı makyaj fiyatları;Biz bayanlar, özellikle çok çalışıyorsak, her şeyi yapmaya üşeniriz. Özellikle sabah işe gitmeden makyaj yapmak size işkence gibi gelir. Hatta ‘şu makyajı bir kere yapsak bir daha hiç çıkmasa’ diye düşünenleriniz bile olmuştur.

İşte size güzel bir haber! Amerikalı bilim adamları imdadınıza yetişti ve kalıcı makyaj uygulamasını buldu. Kalıcı makyaj ile bir kere yaptırdığınız makyajınızı 3 ile 5 yıl arasında kullanabilirsiniz.Kalıcı makyaj nedirKalıcı makyaj, derinizin altına tıpkı bir dövme gibi enjekte edilerek yapılan ve ten rengi tonunuza göre uygulanan makyaj türüdür. Peki bu makyaj nasıl yapılır?

Kalıcı makyaj cihazıyardımıyla gerçekleştirilen bu uygulama deri altınıza, alerjik olmayan boyalar enjekte edilerek gerçekleştirilir.Kalıcı makyaj boyalarıçok çeşitlidir ve kimyasal madde içermezler. Bu nedenle cildinize zarar vermeden uzun süre kalıcı olabilirler. Aynı zamanda koku da yapmayarak sizi rahatsız etmezler. Bu noktada akıllara gelen soru ‘fiyatları nasıldır’ şeklindedir. Bunu aşağıdaki şekilde belirmek mümkündür;

Kalıcı Makyaj Fiyatları 1

Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar ?

Kalıcı makyaj uygulamasının fiyatları, yaptırdığınız yere göre değişiklik gösterecektir. Burada önemli olan nokta, kalıcı makyajı bu konuda uzman olan kişilere yaptırmanızdır. Bu konuda marka olmuş güzellik ya da estetik merkezlerinin de fiyatları elbette pahalı olacaktır. Eğer ucuz yoldan bu işi bitireyim diye düşünürseniz hata etmiş olursunuz.

Çünkü ucuz olan kalıcı makyaj malzemeleri, kesin sonuç vermez. Çok kısa bir süre içerisinde etkisini kaybeder ve sizi hüsrana uğratabilir. Bu nedenle fazla para vermeyi göz alıp, uzman kişilere yaptırmanız tavsiye edilir.

Ortalama olarak fiyatlara değinecek olursak; kaşlar için 500-700 tl, kaş kıl tekniği 700- 900 tl, kaş gölgeleme uygulaması 400- 600 tl, dudak uygulaması 600- 800 tl, dudak kontur uygulaması 400- 600 tl, dudak gölgeleme uygulaması 600- 800 tl, üst eyeliner uygulaması 400- 600 tl, alt eyeliner uygulaması 400- 600 tl ve alt-üst eyeliner uygulaması 700- 900 tl arasında değişiklik göstermektedir.

Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar

Bu fiyatlar üzerinde geçerli olan diğer etmenler ise, kalınlık, renk tonu, uygulama bölgesi ve uygulama çeşidi olarak sayılabilir.

Kalıcı makyaj cihazı, farklı platformlar tarafından da satılmaktadır. Bu cihazı satın alarak, kendiniz de kalıcı makyaj yapabilirsiniz. Ancak bu işlem oldukça risklidir. Önceliklekalıcı makyaj nedirve nasıl uygulanır gibi konuların eğitimini almanız gerekir.

Bunun ardından en az bir kez denemeniz ve ondan sonra kendinize uygulamanız gerekir. Ayrıca kalıcı makyaj uygulanırken bölgesel anestezi uygulaması da yapılabilir. Bunu kendiniz yapamayacağınız için bir uzmandan yardım almanızda fayda vardır. Aldığınız kalıcı makyaj seti, iyi bir markanın da olmayabilir yada sahte de olabilir. Bu nedenle güvenilir olan uzmanlara kendinizi emanet ediniz.

Kalıcı makyaj boyalarıkimyasal madde içermeden üretildikleri ve alerjenik olmadığı için uzun süre vücutta kalıcı olabiliyor. Bu nedenle bu boyaları kullanmadan önce, güzellik merkezleri sizlere bir alerji testi uygular. Eğer alerjik bir durumla karşılaşılmaz ise kalıcı makyaj uygulaması yapılır. Sadece bu neden bile, kalıcı makyajı bir uzmana yaptırmanız için yeterlidir.

Kalıcı makyaj uygulamaları genel olarak yüz, göz, dudak ve kaş bölgelerine uygulanır. Ancak bunların dışında çeşitli vücut kusurlarını kapatmak için de çok iyi bir yöntemdir. Kirpik ve saç dökülmesi, göğüs ucunda yaşanan sorunlar, deride renk değişimi olması ve güneş lekeleri gibi problemler için rahatlıkla uygulanabilir. Kalıcı makyaj için dikkat etmeniz gereken nokta, vücudunuzda uzun süre kalmasını istiyorsanız, belirli aralıklarla yeniletmeniz gerektiğidir. Örneğin; makyajınızın 5 yıl kalıcı olabilmesi için en az 2 yılda bir yeniletmeniz gerekir. Bu sayede farklı renk tonlarını da deneyebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar 2019

Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar 2019
Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar


Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar


Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar


Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar


Kalıcı Makyaj Fiyatları Ne Kadar