Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar 2019

Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar 2019
Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar


Guzelkiz.com‘da en son ve en güzel güzellik konularında ses çıkaracak yazarlarımız ile sizlere bilgiler sunmaya devam ediyoruz. Bugün, kalın saç tellerine sahip bayanlar sık yaptığı hatalar hakkında araştırma yaptık.

Kalın saçlara sahip olmak büyük bir sorumluluktur ve kalın saçlar genellikle kendine has bir yapıya sahip olduğundan yeni tasarım tekniklerini denemek biraz korkutucu olabilir. Bu kaygıyı hafifletmeye yardımcı olmak için insanların kalın saçlarıyla yaptığı en yaygın hataların yanı sıra en iyi uygulamalardan bazılarını paylaşacağız, böylece her gününüzü güzel bir saç günü haline getirebilirsiniz.

Çok Fazla İnceltmek

İnsanların kalın saçlarıyla uğraşmasının en sık yollarından biri onu inceltmektir. Ve gür görünen saç tellerinin bir miktarını saçından çıkarmak, daha yönetilebilir kılmanın en iyi yolu gibi görünse de, çoğu durumda daha da kötüleştirebilirsiniz. Kalın saçların kesilmesi ya da traş makinesi ile aşırı derecede inceltilmesi, inceltme işlemi sırasında geride bırakılan kısa katmanlardan istenmeyen hacime neden olabilir. Aynı zamanda saçınızın uçlarını saçma ve / veya sağlıksız bırakarak sarabilir. Düzgün saç katları eğer saç görünümünü veya bütünlüğünden ödün vermeden olabilecek herhangi bir ekstra yük vermeyecekse  iyi bir yoldur

kalın saçlara yapılan hatalar 2017

Çok Kısa Bir Kesim Tercih Etmek

Birçok kişinin daha fazla yönetilebilirlik kazanması için yaptığı  başka bir yol, süper kısa saç kesimi tercihidir. Bir kez daha, bu uzun vadede sizin için daha fazla iş yaratabilir. Kısa saç kesimi genel olarak stil ve saç bakımı için daha fazla bağlılık gerektirir, bu nedenle kolay, havadar bir stil arıyorsanız bu sizin için en iyi seçenek olmayabilir. Kalın saç yapısı çok kısa kesildiğinde, imkansız olmasa bile stil alması ve topuz gibi stil tekniklerinin yapılması zordur. Daha kalın saçlarla daha iyi çalışacak daha kısa bir stil arıyorsanız, ön tarafında daha uzun olan üçgen uzun bob kesim kullanmayı deneyin. Bu, saçınızı geri çekmeyi kolaylaştıracak ve ayrıca saçınızı daha ince  görünecek şekilde dağıtacaktır.

İLGİLİ: Isılı Saç şekillendiriciler Zararlı; saçları korumak için nasıl kullanmalıyız

Kimyasal Düz Saç Uygulamaları

Pek çok kadınn, kalın saçlarını daha yönetilebilir hale getireceği umuduyla kimyasal düzleştirme tedavisini tercih ettiğini gördük. Çoğu kez saç dökülmesinin nedenidir, ve saçın doğal dokusu harap olur ve fazla işlenmiş ve yönetilemez hale gelir. Daha kolay, daha şık bir görünüm yaratmak istiyorsanız, keratin tedavisi yaptırmayı deneyin. Keratin tedavileri, saçınızı düzleştirmek ve kütikülü sıkıştırmak için doku oluşturan küçük divotları doldurur, böylece stilini kolaylaştırır. Bu tedaviler, zamanla yıkandığından ve saçınızın doğal dokusunu geri kazandığında da kalıcı değildir.

Doğru Şampuan ve Saç Kremi Kullanılmıyor

Kalın saçlarla yapılan diğer yaygın bir hata yanlış ürünleri kullanıyor olmaları. Birçok hata kıvırcık veya dokulu saçlar için olan gibi  dolayısıyla çok kalın formüllerde olan ürünler kullanılıp  ve daha da ağırlaştırıyor. Kalın saç, saç tellerinin yoğunluğu nedeniyle daha fazla yağ tutma eğilimi gösterir. Fazla yağlı saçlar ise  çok cansız ve sıkıcı görünmesine neden olabilir. Kalın saçların bu birikim etkisini önlemek için düzgün bir şekilde temizlemek önemlidir. Yağ oranı az olan  şampuan ve hafif bir saç kremi deneyin. Bu formüller, stil ürünlerinden kalan yağ ve artıklarını saçlarınızı yıkandığı zaman daha taze ve sağlıklı görünmesini sağlamak için birlikte işe yarar.

Katlardan Kaçınma

Kalın saç ailesinin bir parçası iseniz, muhtemelen yeni bir saç kesimi korkusu yaşadınız. Kalın saç telleriniz için doğru kesimi bulmak stresli bir şey olabilir ve mükemmel kesimi bulmadan önce birkaç stil denemeniz gerekebilir. Endişe ve karışıklık sıklıkla kadınların tek uzunlukta olan küt saç kesimi kolaylığını seçmelerine neden olur. Bu bazıları için işe yarayabilir, ancak başkaları için, bunun seçmek için bir yol olmadığını söyleyebiliriz. Saçınızı katlamaktan korkmayın! Uzun bir katlı kesiminin  oluşturulması saçlarınızdan sadece biraz ağırlık dökmekle kalmaz, aynı zamanda daha fazla çok yönlülük ve güzel bir şekil verir.


Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar 2019

Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar 2019
Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar


Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar


Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar


Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar


Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar


Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar


Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar


Kalın Saçlarınıza Yaptığınız Hatalar