Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 2019

Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 2019
16.05.2019

Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 8

Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu

California guguklu kuşu bir kuştur.Cuckoo ailesine ait. Meksika'nın kuzeyinde ve Amerika Birleşik Devletleri'nin güney kısmında yer alan çöl ve yarı çöl bölgelerinde yaşıyor. Birkaç isim var: Kaliforniyalı guguk, Kaliforniya topraklı guguk ve Latin - Geococcyx californianus. İngilizce ismi çevirirseniz, bir "yol koşucu" alırsınız. Ve bu bir tesadüf değildir: arabaların ve arabaların ana araç olduğu bir zamanda, kuşlar onlardan sonra kaçmış, yaşayan canlıları yakalamıştır.

guguk kuşu

Gagadan ölçülen yetişkin guguklu bir muzKuyruğa kadar 60 cm'ye ulaşabilir Mobil yaşam biçimine bağlı olarak bacaklar ve kuyruklar uzundur. Ayak parmaklarının yeri belli: iki ileri ve iki geriye doğru. Bu yapı sayesinde kuş, gevşek toprakta bataklık çekmez. Kanatları kısa, bu yüzden yerden 2 metre yukarıda yükselemez.

Toplamın neredeyse yarısını oluşturan kuyrukuzunluk, direksiyon ve fren fonksiyonlarını yerine getirir (gerekirse). Sırt, göğüs, baş ve kret, beyaz emdirme ile kahverengi tonlarda doğa ile dekore edilmiştir. Göbek ve boyun hafif. Anahtar aşağı doğru eğilmiştir. Genel olarak, Kaliforniyalı guguk kuşu çok ilginç. Fotoğraflar tüm çekiciliğini gösterir.

california gugukluKuş, pratik olarak habitatını değiştirmez.seçilen bölgede çalışır. Bu kalite için sedanter kuşlara taşındı. 40 km / saatten fazla bir hızda çalışabilir. İstenmeyen durumlarda, saniyeler içinde ölçülmüş, havalarda kısa süre kalabilir. Sesler sessizdir, cooing'e benzer ve sadece gerektiği gibi. Kinsmenlerle ilişkiler tolere edildi, aralarında kavga yoktu.

Gece, kuş kendine özgü bir şeye düşer."Hazırda bekleme" t. Için. Bu şekilde keskin çevre sıcaklığına tepki, vücudun çeşitli alanlarını, adı verilen koyu noktalar, kaplanmamış tüyleri vardır. İlk güneş ışığı ile uyanma, kanatları yayılır ve normal durumuna geliyor ısıtılan.

Guguk kuşu, kemirgenleri, yılanları besler.Böcekler, kertenkeleler, küçük konjenerler ve salyangozlar. İkincisi, kabuktan temizleniyor. Küçük bir viper yakalamaya yetecek kadar hızlandırın. Onun avı, başını yere vurur ve bütünüyle yutar.

guguklu fotoğrafGuguk kuşu - doğası gereği yalnızlık. Buharlar sadece üreme mevsimi sırasında oluşur. Kompakt bir yuva her zaman bir araya getirilir ve sadece bir tepede, örneğin bir çalı veya kaktüste yapılır. Dişi 2 ila 9 yumurta bırakabilir, hepsi besin miktarına bağlıdır.

Ailenin üyelerinden farklıdır.Yumurtaların diğer insanların yuvalarına atılmadığı gerçeği. Nasizhivaniem, daha sonraki beslenmenin yanı sıra, hem kadına hem de erkeğe karışırlar. Yemek, kendileriyle beslenenler tarafından piliçlere getiriliyor. Yavrular yuvada uzun süre kalmamaya başlarlar, bir hafta sonra çocuklar yere doğru koşar, yiyecek ararlar.

Guguklu-muz kolayca evcilleştirilebilir. Meksika'da, buna kemirgenler, küçük yılan ve m den yard. P., öyle bir kedi gibi, bazen onun ödül, savurma ve onu yakalamak ile oynadığı belirtilmektedir temizler için evcilleştirmek. Et Meksikalılar nadiren tıbbi amaçlar için kullanabilirsiniz.

İşte bu sıradışı bir kuş - guguk kuşu. Doğanın muhteşem yaratılışı!

Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 2019

Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 2019

Related news

 • Tahinli cevizli çörek tarifleri ile Etiketlenen Konular
 • Erkekler Ne İster makalemizi okumak için tıklayınız
 • Hediye Paketi Kurabiye İki Renkli Kurabiye Tarifi
 • Mahkemede borçların geri kazanılmasına ilişkin bir iddianame nasıl düzgün bir şekilde dosyalanır
 • Elektrikli Şömine 2019 modelleri

 • Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 83

  Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu


  Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 80

  Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 63

  Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 6

  Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 68

  Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 35

  Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 77

  Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 55

  Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 36

  Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 90

  Kaliforniyalı guguk kuşu - mükemmel bir koşucu 73