Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019

Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019
26.08.2019

Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 42

Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar

Büyük şehirlerin ve zenginlerin bulunduğu yerlerin aksineTarihi geçmiş, Kaluga anıtları çeşitlilik açısından farklılık göstermemektedir. Devrim öncesi Rusya'nın imgeleri neredeyse tamamen yok edildi, ama özellikle önemli olanlar yeniden inşa edildi. Yani Vatanseverlik Savaşı sırasında yıkılan "Şemsiye Kız" heykeliyle beraberdi. Taş ve betonun ana cazibesi Sovyet döneminin anıtsal yaratımlarının mirasıdır.

Kaluga anıtları

Şehrin 600. yıldönümü şerefine heykel

Alışılmadık bir heykel şehrin ana girişini süslemektedir. Heykeltıraş L. Kerbel'in projesi Kaluga'ya ve sakinlerine hediye oldu. Anıt genellikle resimler, kartpostallar ve diğer basılı konular üzerinde tasvir edilmiştir. Heykel, şehrin bir ziyaret kartıdır, bu nedenle resmi mıknatıslar, rozetler ve çeşitli hediyelik eşyalara uygulanmaktadır.

kaluga mezarına anıtlar

Anıt kendi ölçeğinde çarpıcı. Topluluk beş büyük kabartma ile başlıyor. Daha sonra seyirci, Yurtsever Savaş ve modernliğin ünlü kahramanlarını düşünebilir. Çarpıcı boyutların parlak bir küresi dünyayı sembolize eder. Astronotun başı 18 metrelik bir pilonun üzerine yerleştirildi.

Kısma üretimi tarihi şaşırtıcı. Yazar-mimar düşüncesine göre kilden yapılmışlar ve parçalara ayrılarak bir döküm kalıbı oluşturulmuştur. Alçı kalıpların kalıpları dökülmüş ve istenilen deliklere bronz dökülmüştür. Kısma kabilleri bu biçimlerden elde edildi.

 kaluga fiyatlarında anıtlar

Sakinlere göre heykel üretiyorşehre giren herkes için silinmez bir izlenim. Sakinleri anıtla gurur duyuyor ve ana sitenin altındaki torunları için bir zaman kapsülü koydu. 2071'de açmak gerekiyor.

Tsiolkovsky Anıtı

Kaluga'da ünlü kurucuyu onurlandırdılarBu nedenle kozmonotiği, onun mezar minnettar sakinleri üzerinde bir dikilitaş kurduk. Heykel 12.5 metrelik bir ok. Dikilitaş, mikadan kırıntı ile kaplıdır, bu yüzden güneşte parlar. Daha sonra bu yer onlar için bir parka dönüştü. Tsiolkovsky ve son zamanlarda anıt yeniden inşa edildi.

Kaluga'da ayrıca bilim insanına ikinci bir anıt var.Barış Meydanı'nda yüklü olan. Merakla, orijinal kaide granit yapıldı, ancak roketin kendisi kontrplak ve tahtalardan yapılmıştır. Fakat 1959'da roket bir çelik nesne ile değiştirildi.

Turistlerin yorumlarına göre, anıt uzaktan görülebilir,bu yüzden fark etmemek zor. Ziyaretçiler burayı sık sık ziyaret ederler, bu yüzden mimar A. Kolchin ve M. Barsch'ın beyin fırtınasını düşünmek isteyen pek çok insan vardır.

Sophia Perovskaya Anıtı

Kaluga'nın anıtlarının tarihi kendi içindeDevrimci dönemler ve bazen vatandaşlar arasında muğlak görüşlere yol açıyor. Böylece, sokak ve Voskresensky Caddesi'nin kesiştiği şehirde, Sofya Perovskaya'ya adanmış bir heykel var. Rus İmparatoru II. Alexander'ın öldürülmesinin örgütlenmesi ile tanınıyor. Bir kadın ve onun işbirlikçileri, çarın yanı sıra dört kişinin daha öldüğü bir patlama düzenledi.

Ancak Sovyet yetkilileriÖlüler arasında bir çocuk vardı ve yirmi masum insan acı çekti, Sophia'yı devrimci hareketin kahramanı olarak kabul etti. Modern Rusya'nın şehirlerindeki birçok sokak onun adıdır.

Kaluga'da Perovskaya'nın anıtı açıldı.Daha sonra Voskresenskaya olarak değiştirilen aynı ismin sokağı. Heykelin bulunamaması ilginçtir. SSCB'nin çöküşü sırasında metal eserler hırsızların mülkü oldu. Çiçek bahçesinde, anıtın başını keserek dağıttılar. Ancak, yerel komünistler inisiyatifi ele geçirdiler ve başını yeniden yerleştirerek kafasını yerleştirdiler.

Izleyiciye adanmış

kaluga anıtlarının tarihi

Kaluga anıtları anıtsal amaaralarında hiç analog olmayan tiyatro izleyicisine bir anıt duruyor. Heykel, tiyatro tiyatrosunun ana girişine kuruldu. Kurumun tüm ziyaretçileri, kendisine ekstra bir bilet satma isteğiyle bir işaret tutan, dokunaklı, ince bir kız tarafından karşılanır.

Kaluga Tsiolkovsky Anıtı

Kaluga Drama Tiyatrosu'nun müdürü A. Krivovichev in girişimi üzerinde alışılmadık bir anıt kuruldu. Anıt bronzdan yapılmış, yazar yerel mimar S. Farniev'di.

Sakinlere göre, kızın cüzdanındaki özel bir deliğe para koyarsanız, iyi bir şey olur. Bu nedenle, tüm geçenler, mutlaka "neyse ki" bir kaç para koydu.

Vostok füzesinin modeli

Gagarin uçuşunda mücbir sebep durumunda iki roketin üretildiği bilinmektedir. Orijinal bekleme roketi, herkesin inceleyebileceği astronomi müzesinin ardında duruyor.

Ama model kalıcı konumunu kazanmadan önce Paris, Roma, Bükreş, Prag'da düzenlenen çeşitli uluslararası sergilerdeydi.

Turistlerin yorumları, kozmos ile gerçek bir bağlantı duyduğunu göstermektedir. Nasıl olduğunu hayal edebilir ve Gagarin'in uzaydaki ilk uçuşunun bize verdiği küresel değişiklikleri anlayabilirsiniz.

Roket sıradan anıtlar için geçerli değildirKaluga'nın temel anıtlarını içeren. Nesnenin tanımı ve değeri, ulusal hazine eşitlenmesini sağlar, bu yüzden şehir sakinleri ve ziyaretçiler ziyarete değer yerler listesinde roket içerir.

Kaluga açıklaması anıtları

Şehre Anıt

Heykel bir bronzAdam polis memuru, yanında bir köpek oturur ve sadakatle gözlerine bakar. İncelemelerin kanıtladığı gibi, biçim o kadar kesin ki, nesnenin yapay kökenine inanmak zordur. Üniforma üzerinde açıkça çizilmiş kılıf, denetleyici, düğmeler.

Yer de şans eseri değil. Yerli halkın dediği gibi, bir polis postası vardı. Bir anıt tüm sadık şehir insanlarına adanmıştır. Ancak turistler, heykelin düzgün bir şekilde düşünülmesinin ve fotoğraf çekilmesinin bir yolu olmadığından şikayet ediyor. Anıt "yeşil bölge" nin bir yaya geçidi üzerine kurulmuştur, bu yüzden şehri sadece uzaktan veya yoldan geçerken görebilirsiniz.

Bilim adamının heykeli

Olağandışı bir anıt uzak olmayan bir yerdedir.Onlara sokaklar. Nehrin nefes kesici manzarasını sunan Gagarin. Kitabın arkasında oturan bilim adamının bir heykeli. Yorumlara göre, Puşkin'in ünlü masallarını hatırlıyor ve Sovyet heykellerinin aksine çok nazik ve eğlenceli.

Turistlerin yorumlarına göre yer belirsizdir. Bir yandan, şehrin mükemmel bir panoraması var ve bir çift Kot, Puşkin'in efsaneleriyle uyum içinde büyük bir meşe. Yaprakların gölgesinde dinlenmenin çok keyifli olduğu büyük bir bank vardır.

Ama öte yandan - yer çok ziyaret edilmiyorŞehrin misafirleri ve herkes bunu bilmiyor. Bu nedenle, her zaman sessiz ve kalabalık değil. Ama Kaluga'nın ana anıtları Sovyet geçmişini çok andırıyor. Kotu heykelinin ironi ve iyi niyetiyle ön plana çıkıyor, buna bağlı olarak yakınlardaki ziyaretçiler her zaman olacak.

Kaluga'daki anıtların imalatı

Bir taş sonsuz bir malzemedir, dayanabiliryüzyıllar boyunca çeşitli atmosferik ve diğer doğal etkiler. Bir olayın veya bir insanın hafızasını korumak için mimarlar heykel yapar. Sevilen birinin anısını onurlandırmak için, Kaluga mezar sitelerinde sipariş edilebilir.

Şehirde pek çok şirket yok.sadece dikilitaşların üretimi: personel bölgeyi tamamen kucaklayacak. Personel genellikle, ölenler için üzüntü ifade eden bireysel bir kroki oluşturmaya yardımcı olacak uzmanları içerir.

Kaluga'daki anıtlar için fiyatlarimalat. Granit, mermer veya bütçe, ancak yüksek mukavemetli beton seçebilirsiniz. Maliyeti 4 700 ruble başlıyor. Ustalar orijinal taslaktan başlayıp anıtın ve çitin kurulumuyla sona ermeden tam destek alırlar.

Bir kişiye saygı göstermek ve saygı göstermek için bir anıtın kurulmasına yardımcı olacaktır. Mezarda sadece küçük bir dikilitaş olsa bile.

Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019

Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019

Related news

 • Eğitim-Bir-Sen’in Anketine Göre Öğretmenler Kravat Takmak İstemiyor
 • Çok İzlenen Videolar
 • Taylandın en popüler şehirleri
 • Black Friday Geliyor, Hangi Markalar İndirimde
 • Hurmalı Kurabiye

 • Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 14

  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar


  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 86

  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 99

  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 82

  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 42

  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 25

  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 26

  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 18

  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 72

  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 24

  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 76

  Kaluga Anıtları: açıklama, tarih, yer, ilginç bilgiler ve yorumlar 9