Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 2019

Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 2019

Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 83 07.03.2019, 12:00

Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları

Kilit sistemi girişini güncelleme ihtiyacıkapılar farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Mekanizmanın ilk kurulumu da çok sorumludur, çünkü güvenilirlik açısından denenmemiş bir kapıda üretilmiştir. Arızası nedeniyle cihazın değiştirilmesiyle ilişkili daha az yaygın ve kurulum işlemi yoktur. Ürünün çalışmasındaki düzensizlikler ve üretim sürecinde kapı kilidinin alındığı fabrika kusurunun ortaya çıkması nedeniyle arızalar meydana gelebilir. Bir önceki kurulumdaki hatalardan dolayı sistemin başarısız olduğu durumlarda bile kurulum bir zorunluluk haline gelir. Bu gibi olaylardan kendinizi korumak için, bu tür mekanizmaların kurulumuna dair tavsiyelerde bulunacaksınız, ancak önce kilit sistemlerin tasarımını öğrenmelisiniz.

kapı kilidi kurulumu

Ortak kapı kilitleme cihazı

Maksimum güvenilirlik için ön kapı daha iyidiriki farklı sistemden cihazlar sağlar. Yani, eğer bir olasılık varsa, bir webde iki mekanizmanın kullanılması daha uygun olacaktır. Kol ve silindir cihazlarının bir kombinasyonu yaygındır, bu da güvenilir bir kabızlık sistemi oluşturur. Böyle bir kapının mekanik olarak kırılması çok fazla zaman alacaktır, bunu uygulamak için özel ekipman gerektireceğinden bahsedilmemelidir. Bu durumda, cihaz ve kapı kilitlerinin montajı birbiriyle ilişkilidir ve birbirini belirler - klasik sistem, iğneler, gövde, kam ve larvaları içeren, silindirik bir mekanizmadır.

Benzer bir prensibe göre, bir kale kilidi de vardır,Ancak, mekanizmanın tasarımını ve kurulumunu karmaşıklaştıran tüm kilitleme elemanları sistemini sağlar. Ve şimdi kilit ve silindir kilitlerini çalışma prensibi açısından ayrı ayrı düşünmek faydalı olacaktır.

kapı kilidini takma talimatları

Silindir modelleri

Sistemin çalışması dönermekanizma, sürgülerin aktivasyonu ile sonuçlanır ve kapı açılır. Bu durumda gizli eleman bir silindirin içine konulur ve anahtarın fiziksel parametrelere dayanarak larvalarına ait olduğunu belirten sözde pimlerden oluşur. Silindirik bileşenlerin sayısına ve performanslarının doğruluğuna bağlı olarak, bu ya da bu seviyenin gizliliği hakkında konuşabiliriz. Uzmanlara göre, bu tür modeller için kombinasyonların sayısı milyonlara ulaşabilir. Bununla birlikte, yalnız bir kalitede, bir silindir kapı kilidi kullanılması tavsiye edilmez. Bu tipteki modellerin montajı genellikle koruyucu sistemin güvenliğini arttıran aynı manivela mekanizması veya zırhlı plakalarla birlikte yapılır.

Suovalnye modelleri

Kol mekanizmasının temeli karmaşıktırÖnceki versiyondaki silindir bileşenleri gibi kod elemanı olarak işlev gören levhalar. Bunlar genellikle çelikten yapılmış yay yüklü kollardır. Bu tür kilitler, bir artıya dönüşen kitleleri ifade eder. daha kolları, uzun saldırganın açılması ile tamircilik olacaktır. Ancak, yine, kapı kilidi, montaj kuralları ve üreticinin önerilerine göre yürütülür, sıradan soyguncu başarı şansı bırakmaz. Özellikle bu kilit, ek yer paylaşımı olan bir silindir mekanizması ile eklenirse.

kapı kilitlerinin onarımı ve montajı

Silindir kilidinin takılması

Basitleştirilmiş mekanik cihaz sayesindeYükleme işlemleri sırasında kale daha az zahmetlidir. Bu modellerin birkaç avantajı vardır, ancak sarf malzemelerinden tasarruf etmenizi sağlar. Yani, kilidi değiştirirken, sadece larvaları güncellemek için yeterlidir. Genel olarak, silindir tipi bir kapı kilidinin takılması talimatı şuna benzer:

 • Her şeyden önce, kilidin çalışma elemanları için yuvaların yapılacağı mesafe ölçülür.
 • Bir matkap ucu kullanarak, aynı çaptaki bir delik anahtar silindir olarak yapılır.
 • Dışarıdan bir deliğin içine bir silindir sokulur, daha sonra montaj plakası ile preslenmelidir. Daha sonra biyel kolu içeri itilir, böylece plakanın arkasındaki küçük bir girinti kalır.
 • Çubuğun üzerinde belirli bir sette kilitler gibi hareket eden plaka, halka ve diğer bağlantı parçaları bulunur.
 • Kilit durumunda bir düğme bulunmalıdır - mandalı serbest bırakmak ve mekanizmayı plakaya monte etmek için basılmalıdır.

kapı kilitlerinin değiştirilmesi ve montajı

Kilit kilidini takma

Başlamak için yerlerinkilidi sabitlemek için vidalar olacak. Bundan sonra, bir elektrikli matkap yardımıyla, kilitlerin merkezi kurulumu için, yani delikleri olan teknolojik delikler yapılır. Daha sonra cihaz vidaların üzerine monte edilir, daha sonra konumunun doğruluğunu kontrol etmek gerekir. Kapıların ek katları vardır. Onlara zarar vermemek için başlangıçta ince matkap kullanmalısınız. Gerçekte, kapı kilitlerinin kendi elleriyle bu kadar esnek bir şekilde monte edilmesi, bazı sakıncalar doğurabilir - örneğin, bir kuyu çeşitli yaklaşımlara dönüştürülmelidir. Ancak uçların oluşumunda, en uygun büyüklükte bir matkapla kendinizi koyabilirsiniz - bu durumda cıvatalar için nişler oluşturulur. Son aşamada, kilit vidalarla sabitlenir ve astar takılır.

kapı kilitlerinin kendi ellerine montajı

Olası hasar ve onarım

Normalde, kapı kilitleri üçte başarısız olurnedenleri: Mekanizmanın yıpranmasına bağlı olarak, mekanizmanın tuvale bağlı olarak yerleştirilmesindeki ihlaller nedeniyle ve kabuğun mekanik olarak kırılması sonucu. İlk durumda durumu düzeltmek için tekrarlı kurulum ile mümkündür. Larva çekilir, sabitleme kayışları gevşetilir, cihazın konumu düzeltilir, kurulum yeniden yüklenir.

İç arızalarda da aşağıdakisökme işlemini gerçekleştirin, ancak kilit bir altıgenle demonte edilir. Dış tutamağın vidasını sökmek, cıvatayı ve sırrı sabitlemek gereklidir. Tüm elemanlar düzgün çalışıyorsa, yeniden yüklemeniz gerekir. Ancak, kapı kilitlerinin onarılmasının ve takılmasının sorunun tekrar olmayacağını garanti etmediğini anlamak önemlidir. Mekanizma sıkışırsa ve geri kazanılırsa, tekrar gerçekleşmesi daha olasıdır. Bu nedenle, tam bir değiştirme yapılması önerilir.

Kendinizi değiştirme

Yine silindirle çalışmanın en kolay yolumekanizmaları. Değiştirme için, zırhlı plakayı dışarıdan sökmek ve kilidi bir anahtarla açmak gerekir. Daha sonra metal plaka uç kısımdan sökülür. Cıvataları serbest bırakmak için, kilitleme elemanı tekrar çekilmelidir. Cihazın ortasındaki vida sökülür ve larva çıkarılır. Daha sonra, yeni kiliden kapı kilitlerinin değiştirilmesi ve takılması zaten mümkündür. Ters sırayla, yeni bir sır eklenir, daha sonra sabitleme ve koruyucu eklemeler bükülür.

kapı kilitleri cihaz ve montajı

Sonuç

Teknik sürecin özel karmaşıklığıGeleneksel metal kapılar için bakım kilitleri neden olmaz. Geleneksel mekaniğin kurulumu ve güvenilirliği güvenilirdir. Fakat klasik bir kapı kilidinin dezavantajları da var. Kurulum, kumaş temelinde müdahale gerektirir, yapısı deforme olur. Doğru, silindir ve kuplör cihazlarının en son modifikasyonları, kompakt boyutlarında ve kapı nişlerine düzgün girişlerinde farklılık gösterir. Ancak, diğer yandan, aynı kaldıraç mekanizmalarının güvenirlik düzeyinin boyutlar üzerindeki bağımlılığını unutmayınız.

Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 2019

Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 2019

Related news

 • Küçük bilgisayar masaları: seçim sorunu
 • Stancu yeniden Gençlerbirliğinde
 • Çocuklarda adenoidlerin uygun tedavisi
 • Hintlilerin ne kadar hızlı büyüdüğünü biliyor musun Kuşları üremek ve kuşkusuz sıkıntıya sokmak
 • Örgü Bayan Fular Modelleri
 • Kocasından nasıl uzaklaşırsın

 • Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 42

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları


  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 41

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 19

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 27

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 70

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 69

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 16

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 1

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 52

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 73

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 49

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 96

  Kapı kilidi: kurulum, cihaz, onarım, değiştirme. Kendi elleriyle kapı kilidini takma talimatları 91