Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri 2019

Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri 2019 Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

2005 yılında Warner Bros şirketi karar verdi.Geçen bin yılın başarısızlığını yeniden canlandırmak ve milyoner Bruce Wayne'in yeni bir hikayesini anlatmak, Batman gibi geniş kitlelere daha iyi bilinen bir adam-yarasa.

Tarafından yönetilen

Christopher Nolan olağanüstü biriVe tüm çünkü çekim filmler onun önemsiz olmayan bir yaklaşımın çağdaş sinemacılar. Bugün, "Interstellar'ın", "Ev", olarak görev yaptığı mega projeler nedeniyle "The Dark Knight". 1990 yılında, bir efsane haline gelebilir Büyük Britanya'dan bir-az bilinen fakat gelecek vaat eden yönetmen, ve o memleketi İngiltere'ye gidin ve çekim reklam ve TV dizisi üzerinde "gelin" olabilir.Kara Şövalye Oyuncuları

Nolan'ın “Hatırla” filminden sonra, tüm dünyayı öğrendi.ama sonraki projeleri başarılı değildi. Yine de, 2003 yılında, Warner, Batman'i filme almak için Chris Nolan'ı işe almıştı. Kara Şövalye (filmin aktörleri sadece yönetmenin ışık eliyle seçildi) çizgi roman kahramanın değil, gerçek bir insanın uygulaması olacaktı. Nolan inandırıcı bir hikaye yaratmak istedi, böylece izleyici bu kahramanın Chicago'da yaşadığı duygusunu bırakmadı. Yapımcılarla konuşmak ve senaryo hazırlığı bile yapmamakla birlikte, İngilizce yönetmen meslektaşlarını filmin tanıtımına ve çekimine iyi para yatırmaya ikna etti. Avcı, Nolan'ın çizgi roman dünyası hakkında fazla bir şey bilmemesiydi, Bruce Wayne dünyasında onun rehberi olacak bir senariste ihtiyacı vardı. Sonra Christopher David Goyer'ı aradı ve birlikte yeni bir "Batman" için senaryo yazmasını önerdi. Müzakerelerin aşaması uzundu ve inatçı İngiltere, Goyer'in bu senaryoyu ele geçirmesi için ikna etmeyi başardı. Zaman gösterdiği gibi sonuç buna değerdi.

"Batman": hikayenin başlangıcı

İlk film "Batman" idi. “Kara Şövalye”, aktörler ve rolleri senaryoyu yazmanın ilk aşamasında onaylandı, - ikincisi ve üçüncü kısım ise “Kara Şövalye: Efsanenin Rönesansı” olarak adlandırıldı.

İlk kısım çocukluk ve yaşantıyı anlatıyorBruce Wayne, onun fobileri ve gizli arzuları hakkında. Ebeveynlerinin öldürüldüğü sekiz yaşındaki Bruce, kapalı bir çocuk olarak büyüyor ve yakınlarının katilinden intikam almak istiyor. Genç bir adam olduğu zaman, yerli Gotham'ın haydutta paramparça olduğunu ve gangsterleri durdurabilecek bir güç olmadığını fark eder. Bruce yerli pençelerini terk eder ve dövüş sanatlarının gerekli becerilerini edindiği dünya çapında bir yolculuğa çıkar. Yerli şehre döndükten sonra, yerli Gotham'ın çok fazla sahip olduğu suçluların karşı ağırlığı olmaya karar veriyor.

Batman Kara Şövalye aktörleri

Ne senaryo yazarı, ne de yönetmen kendisiFilmin bir franchise olacağından şüpheleniyorlardı. İlk bölüm başladı, başarılı oldu, iyi bir gişe topladı. İkinci bölümün görünüşünde, taraftarlar ve eleştirmenler oybirliği ile şunları söyledi: "Hoşgeldin, Batman." Oyuncuları rollerinde tamamen ortadan kaybolan "Kara Şövalye", ilk bölümün değerli bir devamı oldu.

Bu nedenle, ana rol için dökümİnsan yarasası yoktu. Yönetmenin bir arkadaşı - Christian Bale - uzun bir süre "Batman" in gerçekçi bir versiyonuna katılma isteğini dile getirdi. Chris'e örneklerini gönderdi ve aktörün en iyi fiziksel formda olmamasına rağmen karizması ve yetenekleri nedeniyle kabul edildi.

Kara Şövalye Joker Aktör

2005 yazında, Batman'in taraftarları içine daldı.Tarihinin gerçekçi bir başlangıcı. Gişe yaratıcıların tüm beklentilerini aştı. Birkaç haftalık kiralama süresinden sonra, hikayelerin devamının ekranlarda yayınlanacağı netleşti.

"Kara Şövalye": arsa

Christopher Nolan asla abone olmuyoruzun vadeli projeler. "Batman" ile aynı şeyi yaptı. Tam olarak bir yıl, resmin devamı konusunun katılımıyla ilgili müzakereler vardı. Tam olarak bir yıl sonra yönetmen resme geri döndü ve sadece orijinal vizyonu değil, aynı zamanda yeni bir isim olan “The Dark Knight” da tarihe geçti. Hikayenin devamındaki aktörler de aynıydı, ancak Bay Nolan'ın ana vurgusu onunla getirdi. Antagonistin resminin başı Joker rolü için, Heath Ledger'ı seçti ve kararını aktörün mutlak korkusuzluğuyla motive etti.

Parselin ikinci bölümünde daha az karmaşık değildi vegerçekçi. Batman memleketindeki suçu ortadan kaldırmaya devam ediyor, ancak uzun süredir beklenen geri kalanın yerine antisosyal psiko Joker'i sağlayan mutlak kaos alıyor.

"Karanlık Şövalye": aktörler ve rolleri

Batman resminin devamı için, iyioyuncular. Ana süper kahramanın rolü korkusuz Hıristiyan Bale idi, ama "programın vurgu" hala Heath Ledger idi. "Kara Şövalye" de Joker oynadığı aktör, karizması sayesinde filmin ilk karelerinden dikkati çekti.

Dark Knight oyuncuları ve rolleri

Resmin ikinci bölümünde, Rachel'ın rolü Maggie Gyllenhaal tarafından oynandı. Harry Oldman, Michael Kane, Morgan Freeman ve Killian Murphy eski kahramanlarına geri döndüler. Harvey Dent rolünde Aaron Eckhart ortaya çıktı.

Muhteşem Joker

1989'da "Batman" in uyarlamalarından birinde rolJoker Jack Nicholson tarafından çalındı, ama kahramanı bir kötü adam oldu, seyirci sonunda iyi huylu bir çılgın gibi görünüyordu. Kimse Joker Heath Ledger hakkında böyle bir şey söyleyemezdi. İlk çekimden sonra makyajdan bazı aktörler ve bu karakterden çıkan çılgınlık hissi metni tamamen unuttu. Film "The Dark Knight" filminin çekildiği ilk gün oldu. Joker (aktör Heath Ledger) o kadar ağırdı ki tamamen tanınmıyordu. Rolüne dikkatlice daha çok hazırladı. Batman'in ana düşmanının içsel özünü hissetmek için, Bay Ledger otelde bir ay yaşadı ve aslında insanlarla iletişim kurmadı.

Kara Şövalye Joker oynadı aktör

"The Dark Knight" filminde aktörler en fazlarollerine alışmış ve ekranlardaki duyguların tüm spektrumlarını sıçramıştı, ama Joker'in karakteri bu resimde anahtar oldu. Ne yazık ki, Heath Ledger, odasında 22 Ocak 2008'de ölü bulundu ve çalışmasının nihai sonucundan zevk alamadı. İzleyiciyi genç bir aktör olarak hatırlayacak.

"Kara Şövalye: Efsanenin Rönesansı"

İkinci bölümün piyasaya sürülmesinden hemen sonraFilm yapımcılarına ve film hayranlarına gişe başarısı, üçüncü bölümün çok uzak olmadığı ortaya çıktı. 2011'de Bruce Wayne'in maceraları hakkında son filmin çekimleri başladı. İnternet hikayesiyle ilgili söylentiler ve "Kara Şövalye: Efsanenin Rönesansı" filmindeki yeni karakterler ile doluydu. Aktörler ve roller en çok franchise hayranlarını heyecanlandırıyor. Sonuçta, resmin ana antagonisti olarak kimin hareket edeceği bilinmiyordu. Zaten tanıdık oyunculara Anne Hathaway, Marion Cotillard, Tom Hardy ve Joseph Gordon-Levitt katıldı.

Kara Şövalye: Efsane oyuncuların rolleri ve rolleri

Olay, en katı gizlilik içinde tutuldu ve yönetmen, trikveli oyunculara sonlandırma kavramını sözlü olarak açıkladı.

Sekiz yıllık yalnızlıktan ve ortadan kaybolmadanGotema Batman, yeni bir kötü adamla savaşmak için döndü - Bay Baine. Baine kana susamış, acımasız ve güçlüdür. Bay Wayne'in henüz böyle bir rakibi yoktu. Sadece kahramanla savaşmak zorunda kalmayacak, aynı zamanda iç korkularını da aşacak.

Büyük ekranlarda resim 16 Temmuz 2012'de çıktı.

Eleştirmenler ve görüntüleyenlerin incelemeleri

Çoğunluk franchise aldıfilm eleştirmenlerinin olumlu eleştirileri. Yönetmenin Christopher Nolan çalışması, onu gezegenin en iyi görüntü yönetmenleriyle seviyelere getirdi. Şaşırtıcı olan, sanatseverlerin lehine rağmen, Nolan bu franchise için bir Oscar almadı.

Seyirci Batman hakkında üçlemeyle tanıştıGayretle, gişede film 2.5 milyar dolar topladı. Filmin ikinci ve üçüncü bölümleri sinematografi tarihinde en çok beklenen ve kutu-ofis resimlerinden biri olarak kabul edildi.

Batman Kara Şövalye aktörleri ve rolleri

Özellikle resmin üç parçasından popülerikinci - "Kara Şövalye" ayırt etti. Destan destanının aktörleri, karakterlerinin kaybolmasıyla, halkın bugün bu kısmı Batman hakkındaki hikayelerin en başarılısı olarak nitelendiriyor.

Ödüller, aday gösteriler, ödüller

Üç resim de büyük miktarda toplandıödül ve ödüller. operatörün iyi iş için - ilk film sadece bir kategoride "Oscar" için aday gösterildi. Ama ikinci bölüm çok altın heykeller kazandı. aktörler farklı mutlak bağlılık vardır filmi "The Dark Knight", iki kategoride eleştiriler Oscar kazandı: "En İyi Kurgu" ve Heath Ledger "En iyi Yardımcı Kadın Oyuncu" için ölümünden sonra heykelciği aldı. Her üç film aday ve hemen hemen tüm İngiliz ve Amerikan kinoreytingov kazananları bulundu.

Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri 2019

Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri 2019

Related news

 • Minecraft için deriler nasıl oluşturulur - ayrıntılı talimatlar
 • Siyah turp. Yemek tarifleri
 • Haşhaşlı Browni Islak Kurabiye Videosu
 • Piston grubu: ekipman ve cihaz
 • Hazır Yufkadan Börek Tarifi Video

 • Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri


  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri

  Karanlık Şövalye: aktörler ve rolleri