Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 2019

Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 2019


Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 64 18.01.2019, 19:58

Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı

Takashi Amano - bu akvaryum tasarımcısı, onurunaAmano karidesi seçildi. Böyle bir karides, filamentli alglerin ana kahramanı ve tek düşmanıdır, ayrıca kahverengi sakallıdır. Alglerin son türü sadece bu tip bir karides sonunda kazanabilirdi.

karides amano

Nasıl görünüyor?

Karides tüm şeffaf, üzerinde görünenkahverengi noktalar. Vücudunun rengi yeşil veya kırmızı olabilir, hepsi yiyeceğe bağlıdır. Eğer karides sadece alg ve detritus yerse, rengi yeşil olur. Bu kabuklular balık yemlerine çok düşkündürler ve memnuniyetle yiyip kırmızımsı hale gelirler. Karides Amano - akvaryumda görmediğiniz şaşırtıcı maskeler. Hatta bazıları onları ölü olarak kabul etti ve akvaryumu yıkamayı denedi, ancak karidesini tatsız bir şekilde altta buldu. Bu saklı sakinleri akvaryumda görmek için bir sır var. Bunu yapmak için, gece akvaryuma bir el feneri yollamanız gerekiyor: o zaman gözlerinin nasıl parlayacağını göreceksiniz.

Karides nasıl beslenir

Karides amano mutluluk içinde yaşayabilirAkvaryum, sadece yosunlarla savaşmak ve uğraşmak. Akvaryum evcil hayvanlarınızı şımartmak istiyorsanız, o zaman onlar yayın balığı veya diğer balık yemi için tabletler gibi bir incelik karşı olmayacak biliyorum. Sadece şımartmanın genellikle karidesin takip etmediğini hatırlayın, çünkü bu sadece deniz yosunu yemeyi bırakıp "güzelliklere" dönüşüyor. Yani, akvaryumunuzdaki temel amaçlarını - yosunlarla mücadeleyi - bırakıyorlar.

Karides Amano Üreme

Eğer karidesini zamanında beslemeyi unutmabu gereklidir. Aç kabuklular küçük balıklara karşı çok agresiftir ve aç karnını doyurur. Çıkış yolu, tek bir akvaryumda agresif bireylerle birlikte olmamak için karides beslemenin veya sadece küçük komşuların beslenmesini izlemektir.

Bir akvaryumda yaşamak

Karidesleri başlattığınızda, onlar daKüçük ve savunmasız, bu yüzden onların güvenliğinden önce dikkatli olun. Karides Amano akvaryumun diğer sakinleri için bir incelik olabilir, bu yüzden onları ayrı bir kaba taşımak için zamanı.

Akvaryumda bir gün göreceksinkarides kabuğu. Bu durumda korkmak gerekmiyor, karidesler hiçbir şekilde acı çekmedi, zaten sıkı kabuklarını düşürdüler. Karides kabuğunun koruması bir koruma görevi görür, bu yüzden onlar saklanmak zorunda kalmazlar. Mümkünse karides Amano'yu gizleyin: kayaların altında, alglerin çalılıklarında, sapanlarda. Bu yeni bir kabuğa sahip olana kadar olur.

karides karides amano

Amano karidesleri yayılmalıdırtatlı su ile ayrı bir akvaryum (sıcaklık - 28-29 derece). Ayrı bir akvaryumda kimse onları rahatsız etmeyecek, yani korkacak hiçbir şeyleri yok. Karides aktif olarak çiftleşmeye başlayacak, daha sonra havyar olan çanta kadınlarda ortaya çıkıyor. Bir torbada 2 ila 4 bin adet yumurta olabilir.

Meyve yatağı 4 ila 6 hafta sürer. Bu sırada, kadın düzenli olarak yumurtaları temizler ve onları çantadan poşete doğru kaydırır. Kuluçkadan birkaç gün önce, havyar normalden çok daha hafif olur. Daha sonra dişi neredeyse mikroskobik larvaların toplanacağı ayrı bir konteynere nakletmek gerekir.

Yenidoğan larvaları sadece altında görülebilirmikroskop. İlk gün kızartmanın aktif olarak yemeye başlamasından, akvaryumda mikroorganizma ve diğer yiyecekleri yiyerek altından görebilirsiniz. Amano karidesinin bir akvaryumda yetiştirilmesi özel şartlar gerektirir. İlk birkaç haftada, yavrular bağımsız hale gelir gelmez, tuzlu suya ihtiyaç duyarlar. Bu durum ihmal edilirse, larvalar dördüncü günde öleceklerdir.

Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 2019

Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 2019

Related news

 • Alabai: evde eğitim
 • Narın Faydaları Nelerdir
 • Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize

 • Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 77

  Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı


  Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 55

  Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 47

  Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 78

  Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 49

  Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 1

  Karides Amano - akvaryumda iyi bir yardımcı 20