Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 2019

Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 2019
20.08.2019

Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 83

Karl Bryullov "Süvari". Resmin açıklaması

Karl Pavlovich Bryullov - en ünlülerden biriXIX yüzyılın sanatçıları, ressamları, anıtları, suluboyaları, ressamları ve akademisyenleri. 1822'de, Sanatçıları Teşvik Eden Toplumdan fon toplamak amacıyla İtalya'ya görevlendirildi.

Briullov'un binicisinin resminin açıklaması

Karl Bryullov, resmi "Süvari" yi boyadı. Portre Amalitsii Pacini ve Dzhovaniny, Kontes YP Samoilova koğuşları o Onun soyadı resme olan Kontes Julia Samoilova istedi resim oluşturun, 1832 yılında "(Amazon "çoğu zaman sözde"): ... Aynı yıl resim A köpek tasması Brera galeride Milano'da sergilendi. resim derhal çok sayıda geri bildirim aldık. parlak sanatçı Bryullova denilen İtalyan gazeteleri. O Rubens ve Van Dyck ile karşılaştırılmıştır.

40 yıldır resim Samoilova'nın koleksiyonundaydı. Ölümünden kısa bir süre önce, 1872'de, perişan olan Yu P. Samoilov, Paris'te sattı.

Kader St. Petersburg'a "Süvari" getirdi

1874'te Repin, Tretyakov'a şöyle yazdı:Brullov'un resmi satılıktır. Ama PM Tretyakov'un bunu satın almak için zamanı yoktu. Ancak 1893'te resim koleksiyonuna düştü. Pek çoğu, tuvalin Kontes Samoilova'yı tasvir ettiğini varsayıyordu.

brulli horsewoman resim açıklaması

Fakat sanat tarihçileri bu resimde kanıtlayabilirdi.tamamen farklı bir kadın. Bugün, tuval St. Petersburg şehrinin Rus Devlet Müzesi'nde temsil ediliyor ve hala birçok yanıt alıyor. Bryullov'un ölümsüzleştirildiği resimlerden biri "Süvari" dir. Resmin tanımı her zaman neşeli ve dinamik.

Yaratılış tarihi

Karl Bryullov Kontes'in yakın arkadaşıydı.Samoilova. Büyük ihtimalle, İtalya'da bir araya geldi. Kontes, şüphesiz, ona iki öğrencisinin portresini emretti. Amalitasyon, besteci Giuseppe Pacini'nin kızıydı. Zamanında bu bestecinin “Pompeii'nin Son Günü” adlı operasının operasının, aynı ismin resmini oluşturmak için K. Bryullov'a ilham verdiğini belirtmek gerekir.

Resim, Milano yakınlarındaki bir villada boyanmıştır. O dışarı çıktığında hem olumlu eleştiriler hem de olumsuz olanlara neden oldu. Birçok eleştirmen binicinin cansız, donmuş yüzüne işaret etti. Resimdeki "Süvari" Bryullov'un betimlemeleri, kızın bir at üzerinde çok özgürce oturması gerçeğine indirgendi. Bu nedenle, hız ve dinamizm duygusu kaybolur.

Bryullov "Süvari": resmin tanımı

Tuvalin merkezi figürü Giovannina'dır.Pacini. Sıcak bir atı oturur. O kendini kesinlikle emin olduğu açıktır. O atı sıcak olmasına rağmen, düz ve gururlu kadar oturur. Dzhovaniny sadece bir mesafede dönen - bu Yanaklarındaki hafif allık tarafından görülür. Ama yüzü bazı melek sokulmama olduğunu. Rüzgarda, koyu yeşil perdenin ile açık mavi amazon şapka: Kız son moda ile giyinmiş.

resim briullov at binici kompozisyon açıklaması

Resmin tamamı hareketle nüfuz eder: at arka ayakları üzerinde durur, köpek buluşmak için koşar.

Balkonda küçük bir kız - Amalie koştu. Bir atın sesini duydu. Yüzünde rap ve korku görebilirsiniz. Bu küçük kız biniciye hayranlıkla hayran. Yüzü kız kardeşi için hissettiği hisleri yansıtır. Kız sadece giyinmiş: dantel külot ve ev yapımı pembe elbise. Gerçek, doğrudan bir duygu, gururlu bir kibirli portre için yumuşaklık verir.

Resmin arka planı gölgeli bir park. Ağaçlar güçlü bir rüzgar tarafından sallanır. Ve gökyüzünde fırtına bulutları toplanır.

Bryullov, birçok sanatçı gibiBir tören portresi oluşturmanın klasik biçimi bir üçgendir. Böyle bir bileşim, Titian, Velasquez, Rubens, Van Dyck'te ortaya çıkar. Kız ve at silüeti bu figürü oluşturur. Ancak sanatçı, geleneklerden uzaklaşmaya ve kompozisyonda yeni bir figür oluşturmaya karar verir.

İkinci orijinal buluntu, tüylü bir köpek. Onun varlığı, karakterlerin de boşlukları olduğu izlenimini yaratıyor.

O günlerde atlı portrebinici, taç giyimli bir kişiydi. Bryullov bu resmi kanonu kırmaya karar verdi. Ve genç öğrenci zaten siyah bir at üzerinde bir regal poz oturuyor.

Renk kombinasyonu

"Karl Bryullov" Vsadnitsa "teması üzerinde çalışarak" resme ilişkin bir açıklama ", tüm sanat eleştirmenleri sıradan renkler dışında görünmeye dikkat ediyorlar.

carl brulli binici resim açıklaması

Sürücü beyazdır, kız pembe vebir at kadifemsi siyah ceket. Bryullov'un bu renkleri özellikle kullandığı görülüyor. Sonuçta, resim içinde birleştirmek zor. Ama sanatçı her şeyi dikkatlice çalıştı ve her tonu renk uyumuna getirdi.

Bütün tuval nefes aldırır. Havadar ve hafif. Öyle görünüyor ki
orada avluda duruyoruz ve yürüyüşten güzel bir kızla tanışıyoruz.

Resmin "Süvari" Bryullov'un açıklaması - çocuklara öğretmek

Bugün okullarda, aşkı aşılamaya çalışmaksanat, güzelleri görmeyi öğretmek için, çocuklara genellikle bir resme yansıtma fırsatı verilmelidir. Örneğin, "Resim Bryullov" Vsadnitsa "nın" "kompozisyonu bunun için mükemmeldir.

Tretyakov Galerisi'ne gelen çoğu ziyaretçi bu tuvalin cazibesine dayanamaz (Bryullov, "The Horseman"). Resmin tanımı A. Usachev ve A. Karp'ın şiirlerinde bulunabilir.

Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 2019

Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 2019

Related news

 • İğne Oyası Kayada Çiçek Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ PANÇO YAPIMI
 • En iyi takım arkadaşı atlet - kros koşu ayakkabıları
 • Sevgililer Günü’de Hayashi’en baş döndüren saçlar
 • Satranç Oyuncumuz Kağan Aydınçelebi Avrupa Şampiyonu

 • Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 76

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması


  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 52

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 79

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 81

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 39

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 92

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 32

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 86

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 93

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 20

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 71

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 54

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 84

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 26

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 36

  Karl Bryullov Süvari. Resmin açıklaması 76