Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar 2019

Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar 2019 Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

Kaynaklı invertör "Tesla": özellikler ve yorumlar

Her türlü güvenilir bağlantıya duyulan ihtiyaçEv ortamında metal parçalar oldukça sıktır. Yakın zamana kadar, iyi bir kaynak makinesini düşük bir maliyetle satın almak neredeyse imkansızdı. Daha önce, metal parçaların bağlantısı için, sadece hantal, pahalı ve çok fazla elektrik gücü transformatörü tüketiyordu. Bununla birlikte, nispeten yakın zamanda piyasada invertörlerde temel olarak yeni bir tür kaynak ekipmanı ortaya çıktı. Bu tür cihazlar ucuz ve kompakttır. Çok sıklıkla iç pazarda, örneğin Tesla invertörleri ile karşılaşabilirsiniz.

Kim üretiyor

Bu cihazların tedarikçileri dediği gibi,30 yıllık bir geçmişi olan en eski şirket Çek Cumhuriyeti'nde üretiliyor. Birçok tüketici, bu tür bilgilerin güvenilirliğinden şüphe duyuyor ve bu cihazların, bugün de diğerleri gibi, Çin'de üretildiğine inanıyor. Ancak, resmi versiyona göre, Çek üretici tarafından üretilen Tesla kaynak invertörü sadece bu tip ekipmanı değil, aynı zamanda benzer ekipmanı da monte etmekte ve ürünlerini 30'dan fazla ülkeye tedarik etmekte uzmanlaşmıştır.

Tesla invertörü

Cihazların avantajları nelerdir?

Bu markanın modellerinin avantajları öncelikleEn uygun fiyat / kalite kombinasyonu. Operasyonda, Tesla invertörleri, birçok tüketicinin görüşüne göre, güvenilirdir. Ek olarak, kompakt olmaları ve oldukça zengin işlevsellikleri açısından farklılık gösterir. Bu markanın invertörlerinin artılarına, birçok tüketici de oldukça geniş bir model yelpazesine sahiptir. Ayrıca Tesla'nın cihazlarının avantajı çok yüksek bir enerji tüketimi değil. Voltaj dalgalanmalarına karşı, bu üreticinin ekipmanı neredeyse duyarsızdır. Bu gibi problemler kaynak kalitesini etkilemez. Üreticinin düşük voltaj altında olduğunu belirttiği gibi, bu invertörler normal modda çalışabilir.

Modellerin dezavantajları

Tesla'nın ana eksi olarak kabul edilir.tasarımlarının bazı "flabbiness". Mekanik darbelere karşı bu ekipman kötü korunmuştur. Bu nedenle, dikkatli bir şekilde ele almanız gerekir. Ayrıca, bu markanın cihazlarının eksiklikleri çok iyi düşünülmüş bir soğutma sistemi içermez. Tesla invertörüyle sadece iyi doğal havalandırılan yerlerde çalışın. Yaz aylarında, bu ekipman kaynak yaparken pritenyat için arzu edilir.

invertör kaynak invertörü

Bu tür ekipmanın dolaylı bir dezavantajıçoğu durumda yarı profesyonel olduğu da düşünülmektedir. Bu üreticinin piyasaya sunmadığı çok düşük maliyetli amatör ev cihazları.

Kaynak invertör serisi

Tesla tarafından Rus ve Ukrayna pazarlarına teslim edildi:

 • MMA 251;

 • MMA 255;

 • MMA 275;

 • MMA 303;

 • MMA 280;

 • MMA 277;

 • MMA 201;

 • MMA 235.

En popüler olanları MMA 277, 303 ve 251 modelleri, bu invertörlerin daha sonra tartışılacağı şey bu.

 Tesla invertör 303

Model MMA 277

Aslında, MMA'nın kendisi gibi başkalarının işaretlenmesiBaşka bir invertör, "Tesla" aparatı, manüel DC ark kaynağı için kullanılması anlamına gelir. MMA 277 cihazının iyi değerlendirmeleri, oldukça geniş bir voltaj aralığında çalışabilmesi için her şeyden önce hak ediyor. Handa kullanmak için çok uygun. Bu modern cihaz voltajdaki düşüşe tepki vermez ve şebekeyi aşırı yüklemez.

Bu modelin güç düğmesi üzerinde bulunur.arka panel Diğer şeylerin yanı sıra, MMA 277 zorlamalı soğutma sistemleri ve aşırı ısınmaya karşı koruma ile donatılmıştır. Bu invertörün kaynak akımı değerinin regülatörü ön panelde bulunur. Hemen altında güç ve aşırı ısınma göstergeleri var. Akışın aparattan geçmesi durumunda, ilk önce yeşil yanar. Sürücü aşırı ısındığında, göstergenin rengi sarıya döner. Modelde daha düşük bile kaynak kablolarının bağlanması için konektörler bulunmaktadır.

Diğer birçok modern kaynak invertörü gibi, Tesla MMA 277, yapışmayı önleyici elektrotlar ve bir "sıcak başlatma" ile donatılmıştır.

Tesla kaynak invertörü 303

MMA 277 teknik özellikleri

Aşağıdaki tablo bu modeli karakterize eden ana parametreleri göstermektedir.

Kaynak invertör MMA 277

parametre

değer

Güç tüketimi

3,6 kW

Kaynak akımı

10-277 A

Giriş gerilimi

190-240 V

Yüksüz gerilim

70 V

faz

1

Elektrot çapı

1,6-4 mm

ağırlık

4,7 kg

MMA 277 modelinde müşteri geri bildirimi

Kaynak invertör özellikleri"Tesla" 277, bu nedenle, nispeten iyidir. Bu cihazda ağda farklı görüşler var. Bu modelin oldukça düşük maliyeti göz önüne alındığında, birçok ustanın inandığı gibi, işlevsellik oldukça iyidir. Dikişin kalitesi, tüketicilere göre, bu invertör çok iyi veriyor. İç piyasada, bu modeller çok uzun zaman önce ortaya çıkmadı. Ancak, birçok tüketici birkaç yıl boyunca bunları sahip ve oldukça iyi çalışıyorlar.

Birçok ev MMA 277 invertörüneustalar, diğer şeylerin yanı sıra, küçük bir ağırlık, rahat bir sapın varlığının yanı sıra bir kemer takma yeteneğini de içerir. Bu cihazların taşınmasında oldukça rahattır.

MMA 277 modelinin dezavantajı, çoğunluk gibiDiğer Tesla markalı cihazlar, bazı tüketiciler üretici açısından belirsizlik olduğuna inanmaktadır. Farklı türdeki özel forumlarda, kullanıcıların bazen bir "kedi içinde bir poke" satın alarak bu cihazlarla iletişim kurmaları bile tavsiye edilmez. Ancak, bu tür kaynaklar üzerinde bu invertörler hakkında bazı iyi değerlendirmeleri vardır. Birçok kişi, diğer Tesla cihazları gibi MMA 277 modelinin avantajlarının oldukça fazla olduğuna inanmaktadır.

invertör tesla yorumlar

Tesla İnvertörü 303

Manuel ark kaynağına ek olarak, bu makineYarı otomatik veya argon-ark için kullanılır. Cihaz 303'ün modları iki - iki ve dört zamanlıdır. Yani, hem kısa hem uzun dikişlerin kaynağı için kullanılması uygundur. TIG modunda, bu makine alüminyum ve alaşımları dışında herhangi bir metalle çalışabilir. TIG brülör bir invertör 303 ile beslenir, maalesef mevcut değildir. Ayrı olarak satın almanız gerekiyor.

Cihazla birlikte şunlar:

 • Yarı otomatik kaynak için brülör (3 m)

 • Abicor Binzel telle suçlanıyor;

 • kablo tutucu (3 m);

 • bir ağ bağlantı kablosu (2 m);

 • kablo ağırlığı (2 m).

Makinede bir akı teli ile çalışmak için, polariteyi değiştirmeniz gerekir. Tesla kaynak invertörü 303'teki gaz bağlantısı arka panelde bulunur. Soğutucu biraz daha düşüktür.

Model 303 teknik özellikleri

Bu cihaz MMA 277. daha Ama aynı zamanda fonksiyonel ve daha zengindir. Aşağıda tabloda Tesla kaynak invertörünün 303 teknik özellikleri sunulmaktadır.

İnverter "Tesla" 303

parametre

değer

Güç tüketimi

5,6 kW

Kaynak akımı

10-303 A

Giriş gerilimi

190-240 V

faz

1

Tel besleme hızı

2,5-12 m / dak

elektrotlar

1,6-4 mm

Inverter "Tesla": 303'teki yorumlar ve tartışmalar

Cihazın 303 ev ustalarına artıları dahilher şeyden önce yüksek gücü. Bu invertör "Tesla" 1 mm içinde tel, örneğin, sorunsuz çeker. Ayrıca, birçok tüketici bu cihazın çok iyi bir şekilde uygulandığı ve sıcak katmanların uygulandığına inanmaktadır. Bu modelin diğer bir yanı, diğer üreticilerin "Tesla" gibi, uzun bir garanti süresidir. Cihaz, satın aldıktan sonra 3 yıl içinde mal sahibinin kusuruna bağlı olarak başarısız olursa, şirket ücretsiz olarak tamir etmeyi taahhüt eder.

303 modelinin dezavantajı, her şeyden önce, dijital bir çetele yokluğudur. Ayrıca, bazı Web kullanıcıları piyasada bu değişikliğin kusurlu cihazlarını karşılamak için genellikle mümkün olduğunu belirtiyorlar.

Model MMA 251

Bu cihaz boyut olarak kompakttır. Bu nedenle, yükseklikte veya ulaşılması zor yerlerde kullanmak çok uygundur. Model MMA 251, 140 V ağındaki bir voltajla çalışabilir. Bu invertördeki fonksiyonun uygun şekilde kullanılması için gerekli olan tüm mevcut. Modelin ağırlığı sadece 3,2 kg'dır.

kaynak invertör tesla yorumlar

Teknik özellikler

Iyi invertör performansı"Tesla" MMA 251, tasarımının tabii ki, esas olarak uygunluğunun belirlenir. Aşağıda bu modelin teknik özelliklerine sahip bir tablo bulunmaktadır.

MMA 251'in Özellikleri

parametre

değer

Güç tüketimi

4.8 kW

Giriş gerilimi

140-220 V

şimdiki

10-250 A

faz

1

Maksimum elektrot çapı

4 mm

Tüketici görüşleri

MMA 251 "Tesla" modelinin ev ustalarının yanı sıra bu üreticinin diğer invertörlerinde incelemeleri nispeten iyi gelişmiştir. Çoğu tüketici onları yeterince güvenilir bulmaktadır.

Şirketin hizmetiyle ilgili yorumlar

Değerlendirmelerle değerlendirerek, "Tesla" kırıcıları kırın,oldukça nadirdir (istisnai olarak, kusurlu modellerde). Ancak, bu tür ekipmanın sahibinin tamir edilmesi gerektiğinde, acı çekmeniz gerekebilir. Web üzerinde şirketin "Tesla" hizmetiyle ilgili yorumlar maalesef, çok iyi değil.

Cihazların maliyeti

Cihazların koşulsuz avantajlarından biri"Tesla", daha önce de belirtildiği gibi, onlar için özellikle yüksek bir fiyat değil. Diğer Avrupa modelleriyle karşılaştırıldığında, bu invertörler gerçekten çok pahalıya mal olmaz. Örneğin, MMA 277 cihazının fiyatı sadece yaklaşık 6600 - 7000 ruble.

kaynak invertörü tesla üreticisi

Daha güçlü Tesla invertörleri 303 22-25 bin ruble aralığında. Küçük modellerin fiyatı MMA 251, tedarikçiye bağlı olarak 5000-5500 ruble eşit olabilir.

Hakkında bilmeniz gerekenler

Benzer ekipmanın işaretindeki numaraKaynak akımını gösterir. Maalesef, kaynakların "Tesla" kaynaklanması için, bunların yorumları oldukça iyi, pratik olarak doğru değil. Çalışırken ve ekranda görüntülenen numaralarda gezinmek için pek çok tüketiciye tavsiyede bulunmayın. Çoğu durumda, bu invertörlerin kaynak akımı talep edilenin altındadır.

Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar 2019

Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar 2019

Related news

 • Sıcak Mantı Çorbası Tarifi
 • Gupse Özay kimdir Aslen nerelidir ve kaç yaşındadır
 • Diyet peynirli poğaça tarifleri ile Etiketlenen Konular
 • Bir HTML dosyası oluşturma hakkında biraz
 • Pavlodar Traktör Tesisi: üretim devi üzücü geçmişi

 • Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar


  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar

  Kaynaklı invertör Tesla: özellikler ve yorumlar