Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 2019

Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 2019
18.10.2019

Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 49

Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek

Kediler küçük birer gurmedir, yani her bulduklarını mideye indirme eğiliminde değillerdir. Ama bu kedilerin de kendileri için zararlı olabilecek bazı yiyecekleri yemeyeceği anlamına gelmiyor. Özellikle birlikte yaşadığı iki ayaklı dostu insanın yediği bazı şeyleri tatmak isteyebilirkedilerve genellikle insanlar da kedilerin bu isteklerini geri çeviremezler. Tabi ki yemek yerken karşımıza geçip bakışları ile hatta miyuv miyuv nidalarıyla “bana da ver!” diyen bir kediye karşı koymak pek kolay değildir. Ama söz konusu bazı yiyecekler olduğunda kedilere karşı koymamız ve tüm ısrarlarına karşın yemeğimizi onlarla paylaşmamamız gerekiyor. Çünkü söz konusu bu yiyecekler kedilerde ciddi sağlık sorunlarına yol açabiliyor. İştekedinizle asla paylaşmamanız gereken 3 yiyecek.

1- Soğan- Sarımsak

Soğan ve sarımsak kedilerin sağlıklarını tehdit ediyor!Soğan ve sarımsak kedilerin sağlıklarını tehdit ediyor!

“Hangi kedi soğan yer ki zaten?” dediğinizi duyar gibiyiz ancak kedilere verilen ev yemeği artıklarında ve özellikle de sucuk, salam, sosis gibi yiyeceklerde de bol miktardasoğanve sarımsak bulunuyor. Yani kedilere ev yemeği artığı, sucuk, salam gibi işlenmiş et ürünleri vermek de soğan vesarımsakyemelerine neden oluyor. Peki, soğan ve sarımsak kediye ne yapıyor. Hemen söyleyelim,; bu iki yiyeceğin içerisinde bulunan maddeler kedilerin kan hücrelerinde yıkıma neden oluyor ve bu da beraberinde kansızlık yanianemisorununu getiriyor. Ayrıca anemi dışında da bazı kan hastalıklarına yol açma riski bulunuyor.

2- Çikolata

Kedilere asla çikolata vermemek gerekli!Kedilere asla çikolata vermemek gerekli!

Öncelikleçikolata kedileri kör ederşehir efsanesine bir açıklama getirelim. Çikolatanın kedileri direkt olarak kör etme gibi bir etkisi yoktur. Ancak kedilerin uzun süre çikolata tüketmesi beraberinde diyabet yani şeker hastalığı riskini getirir ve şeker hastalığının ilerleyen devrelerinde körlük ortaya çıkabilir.Çikolatanın kediye zararıkonusuna geri dönersek; kedilereçikolataverilmemesinin sebebi kör olmaları değil çikolatanın daha doğrusu kakaonun içerisinde bulunan teobramin isimli maddenin kedilerde zehirleyici etkiye sahip olmasıdır. Eğer kedi aşırı çikolata tüketirseteobramin zehirlenmesinedeni ile oldukça ciddi semptomlar ortaya çıkabilir hatta çok ağır vakalarda ölüm bile görülebilir.Kedilerde çikolata zehirlenmesikesinlikle ciddiye alınması gereken bir durumdur. Bu nedenle kedinizle çikolatanızı asla paylaşmayın ve çikolatalarınızı kedinin ulaşamayacağı yerde saklayın!

3-Üzüm

Bizler için doğal bir şifa kaynağı olan üzüm söz konusu kediler olduğunda bir anda ölümcül bir yiyeceğe dönüşüyor.Çünküüzümkedilerin böbreklerinin iflas etmesine yol açabiliyor. Akut olarak böbrek yetmezliği gelişmesine neden olarak kedinin hayatını kaybetmesine sebep olabiliyor. Eğer kedinizin kuru ya da yaşüzümyediğini fark ederseniz hemen veterinere başvurmalısınız!

Bunların yanı sıra başka birçok gıda da kedilere zarar verebiliyor. Bu konu ile ilgili aklınızda olması gereken şu; bizim içim yararlı olan kediler için olmayabilir!

Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 2019

Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 2019

Related news

 • Tavuklu Şehriye Salatası Tarifi – Salata Tarifleri
 • Lezzetli Pratik Tarifler
 • Bonibonlu Kurabiye
 • Kıyafetteki Küf Lekesi Nasıl Çıkar
 • Kek Kaç Dakikada Pişer

 • Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 8

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek


  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 63

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 13

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 51

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 98

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 70

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 64

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 93

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 27

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 97

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 80

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 40

  Kedinizle Asla Paylaşmamanız Gereken 3 Yiyecek 56