Kemper kendi elleriyle. Rahat camper

Kemper kendi elleriyle. Rahat camper


Kemper kendi elleriyle. Rahat camper 55 03.02.2019, 09:50

Kemper kendi elleriyle. Rahat camper

Araba sahiplerinin çoğu onların hayaliniAilenizle kendi motorumunuz, farklı yerlerdeki aileniz ile sorunsuz bir şekilde seyahat edebileceğiniz için. Ama bir motorlu araba satın almak her zaman bir aile tarafından karşılanamaz, o kadar çok insan bunu kendileri yapar. Bu biraz alacak:

 • temel temel bilgiler;
 • Herhangi bir evde veya garajda bulunabilen standart bir metal aleti;
 • sabır ve boş zaman.kampçı kendi elleri

Ama bunun dışında, yüksek kalitede ve en önemlisi, tekerlekli bir motorum alabilecek güvenilir araç olmalıdır.

Peki, ne yapılması gerekiyor? Bir kampçıyı kendiniz oluşturmadan önce, yasal bir tavsiyeyi ziyaret etmelisiniz. Aracın böyle bir modernizasyonu yasallaştırmayı gerektirir. Her ülke için farklı gereksinimler vardır.

İlk adım - kampçının kendi elleri

Böyle bir tasarım yaratmanın tüm süreci şartlı olarak birkaç aşamaya ayrılabilir:

 • dış çalışmaların yürütülmesi;
 • iç işlerin performansı;
 • kampçı için su temininin sağlanması;
 • gazlaştırma ve elektrik sisteminin bağlantısı ve bağlantısı;
 • mobilyaların konaklama;
 • küçük iş.

Bundan sonra herhangi bir boş zamanlarında kampçılara seyahat edebileceksiniz.

Koltuk sayısı

Bir kampçı oluşturma örneği olarak, hadi alalımolağan ortalama minibüs. Minibüsün işleyişinin sadece iki kişi tarafından gerçekleştirilmesi durumunda, bol miktarda alan olacaktır. Ailenin daha fazla insanı varsa, o zaman fazladan bir yer üzerinde düşünmelisin. Tüm koltukların emniyet kemeri ile donatılması gerektiğini unutmayın.tekerlekli ev

Hangisini uykuya aldığınızı önceden belirleyinyerler evinizi tekerlekler üzerinde olacak. Onları artırmak için çok iyi bir seçenek var. İçerideki ranzaları düzenleyin. Ayrıca çatının altından "düşecek" bir yatak da yapabilirsiniz. Bu uzay kampı kurtarmaya yardımcı olacaktır.

Bu planlama aşamasında, iç yapı için net bir planınız olmalıdır. Tabii ki kurulum sırasında kendi ayarlarınızı yapabilirsiniz, ancak temel en küçük ayrıntıya kadar düşünülmelidir.

Dış çalışmaların yürütülmesi

Her şeyden önce, kampın iç kısmının temizliğine dikkat edin. Bölge kir, toz ve önemli kusur içermemelidir. Bu, motorlu aracın başarılı oluşumunun anahtarı olacaktır.

Formu genel anlamda da planlamalısınız. Plana ek olarak, kağıt üzerine eskizler yapabilirsiniz.

Daha fazla çalışma, korozyon ve vücut kısmına zarar vermektir. Çok fazla deformasyon varsa, en çok hasar gören yerlerde tam boya veya yerel kullanın.tekerlekli karavan

Gövde kısmı nadiren pencerelere sahiptir.kampçıların seyahat için felaket. En uygun görüntüleme için pencereleri en iyi şekilde yerleştirmeyi planlayın. Ayrıca, temiz hava akışını açacak ve güneş ışınlarına nüfuz etmelerini sağlayacak ve bu da ek aydınlatma yaratacak. Pencereleri tamamen farklı şekillerde, tiplerde ve yapılarda seçebilirsiniz. Her şey sadece tercihlerinize ve vücut bölümünün özelliklerine bağlı olacaktır.

Vücuda ek delikler

Kendi elinizle bir kampçı oluşturduğunuzda, birkaç delik açmayı unutmayın:

 • sızıntısı durumunda gazın uzaklaştırılması için;
 • havalandırma için;
 • egzoz gazlarını ısıtıcıdan çıkarmak için;
 • su jetleri için.

Tabii ki, bazılarını sonra yapabilirsin.Bir kampçı yaratmak, ancak bu çok daha sorunlu olabilir. Her şeyi bir kerede ve önceden yapmak en iyisidir. Ancak bu, bu deliklerin tam olarak bu yerlere yerleştirileceğinden eminseniz yapılmalıdır.off-road kampçıları

Açık bir metal tabakası olan yerler, korozyonu önlemek için hemen bir astar katmanı ile muamele edilmelidir.

İç işlerin performansı

Bir kampçı nasıl düzenlenir? Ellerinizle, ön koltuklar ve vücudun gövdesi arasında bölümler oluşturmanız gerekir. Ama eğer istersen, yapamazsın. Bölümün kurulumu da farklıdır. Vidalarla sabitlenebilir veya gövdenin kendisine kaynak yapılabilir. Gerekirse, bu aşamada Bulgarca kullanın.

Bulgarca çalıştırırken hakkında unutmagüvenlik araçları. Özellikle enstrümanı ilk kez kullanıyorsanız, dikkatli bir şekilde çalışın. Gözlerinize koruyucu gözlük takmayı ve çemberin sağlam olduğundan emin olunuz. Ayrıca, Bulgarlarla çalışma sürecinde kıvılcımlar uçacak, ki bu da camın üzerine çarptığında kusurlar yaratacaktır. Bu nedenle, güvenli bir şekilde kapatmak için önceden dikkatli olun.

izolasyon

Mini-camper için yalıtım tabakası çok önemlidir. Kalitesinden ve uygun kurulumundan, içerideki sıcaklığa ve ses yalıtımına bağlı olacaktır. Çeşitli şirketlerden çok sayıda malzeme piyasada bulunmaktadır. Onların seçimi, çevrenin, finansal konumun, vücut tipinin özelliklerine göre münferit olarak bireysel olacaktır.

İzolasyon küçük parçalar halinde kesilmelidirve hafifçe yapıştırın. Ana özellik ve kalitenin ana göstergesi, nem girişine karşı korumadır. Yalıtım tabakası acil göreviyle baş edemiyorsa, çıkarın.

Vücut bombardımanı için önceden hazırlanın:

 • Isı yalıtımı;
 • su geçirmez olacak hafif kontrplak;
 • yumuşak halıkamp yapmak

Yan kapaklarda kalın bir kontrplak tabakası kullanılmalıdır. Bu, doğrudan üzerine monte edilecek olan mobilyaların ağırlığına dayanabilmesi için yapılır.

Yan duvarlarda yapıştırıcı uygulamak gereklidir.Çok çeşitli sıcaklıklara dayanabilir. Bununla birlikte, yan duvarlardaki yalıtımı ve halıyı yapıştırın. Farklı sıcaklıklar için yapıştırıcı kullanılır çünkü minibüs çeşitli koşullarda kullanılır: hem şiddetli donlarda hem de kavurucu yaz güneşinde. Ayrıca ısıtma düzenlenir. Tutkal gerekli tüm özelliklere sahip değilse, sızdırmazlık maddesi ve kaplama basitçe ortadan kalkacaktır.

Camper Döşeme

Motorumun kaplamasının tavandan başlayarakzemin kaplaması. Her şeyden önce, yalıtım ve kaplama tabakasının montajını yapıyoruz ve ancak daha sonra yan panellere sorunsuzca geçiyoruz. Eğer sadece bir kış kampçıyı donatıyorsanız, dolgu macunu tabakası arttırılmalı ve daha da sıkıştırılmalıdır.kış kampı

Yalıtım için yeterli alan sağlamakZemine monte edilmiş ahşap çıtaları kullanın. Sabitleme, kaplamaya karşılık gelen özel bir dolgu macunu ile yapılmalıdır. Bundan sonra yalıtım tabakası serilir ve daha sonra kontrpla ile kaplanır. Kontrplak kendisi vida veya sızdırmazlık maddesi ile tutturulur. Su kaynağı, gaz kabloları ve elektrik kablolarının yerini unutmayınız.

Su kaynağı

Su kaynağı için zorunlu bir şarttekerlekler - akan su akışı olmalıdır. Bunu yapmak için lavabonun altına bir çift kutu su koyun. Kurulu pompa, musluğa gereken su akışını üretecektir.mini camper

İstenirse, kampçı da sıcak sağlayabilirsu. Bir duş almak istiyorsanız bu kullanışlı olacaktır. Bunu yapmak için, karavanın gövdesinin altına büyük tank suları koymanız gerekir. Isıtma sisteminin bağlantısı, ilave hortumların satın alınmasını ve kurulmasını gerektirir.

Atık su hakkında unutma. Çıkış, zemine yerleştirilmiş bir hortum kullanılarak gerçekleştirilebilir veya suyu portatif bir tanka boşaltabilir. Kapasite mümkün olan en kısa sürede boşaltılmalıdır, çünkü yaz mevsiminde hoş olmayan bir koku gider ve kış aylarında donar. Tuvalet kurmak da mümkündür.

Gazlaştırma ve elektrik

Hortumun gaz ve elektrikçiler için montajı sadece yetkili uzmanlara verilmelidir. Kendinden yüklemenin en ufak bir hatada, bu, lamine edilebilir bir sonuca yol açabilir.

Bir propan şişesi yemek pişirmek için kullanılabilir. Geleneksel elektrikli ocağın kapasitesini değiştirerek yapabilirsiniz. Silindiri ayrı bir yerde saklayınız.camper yorumları

Camper'ın güç sistemi bir şarj cihazı, bir batarya, bir kontrol paneli ve bir tel sisteminden oluşur.

Bir karavan-römorkunda gazlaştırma ve elektrik çok önemlidir. Doğaya şehir sınırlarının ötesine seyahat durumunda, her iki sistemin özerkliği en üst düzeyde olmalıdır.

mobilya

İsterseniz, kesinlikle istediğiniz herhangi bir mobilya kullanabilirsiniz. Yeni mobilya veya tasarım öğeleri satın alabilir ve kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Bir kampçı olan hemen hemen herkes, yorumlarsadece pozitif bırakın. Tekerlekler üzerinde sadece küçük bir aile karavanı yaratamazsınız. Büyük off-road kampı yapmak da mümkündür. Seçim senin!

Kemper kendi elleriyle. Rahat camper

Kemper kendi elleriyle. Rahat camper

Related news

 • Türkiye’nin en yüksek çocuk oyun grubu kuruldu
 • Buğday tohumu iyileştirici özellikleri. Evde buğday filizlenmesi nasıl
 • Nazi döneminde Yahudilerden zorla alınan eserler

 • Kemper kendi elleriyle. Rahat camper 62

  Kemper kendi elleriyle. Rahat camper


  Kemper kendi elleriyle. Rahat camper 95

  Kemper kendi elleriyle. Rahat camper 56

  Kemper kendi elleriyle. Rahat camper 38

  Kemper kendi elleriyle. Rahat camper 5

  Kemper kendi elleriyle. Rahat camper 10

  Kemper kendi elleriyle. Rahat camper 25

  Kemper kendi elleriyle. Rahat camper 63