Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 2019

Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 2019

Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 75 31.01.2019, 04:36

Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım

Her zaman balık tutmada tasmalar kullanın. Bir şamandıra ve bir besleyici için balığa çıktığında, tasma balıklara daha az görünür hale getirmek için tasmağa ihtiyaç duyulur. Bir avcı yakalarken, çizgiyi atıştırmadan korur. Beyaz balık için tasmalar için klasik malzeme ince bir çizgidir (monofilik veya örgülü). Yırtıcıya tasmalar halinde çoğunlukla çelik veya tungsten daha sert malzemeler uygulanır. Bu materyallerin birtakım dezavantajları vardır: sudaki görünürlüğü, bunun sonucu olarak avın korkutması; yem oyunu üzerinde kötü bir etkiye sahip sertlik; Büyük örneklerin ısırıklarından sonra deformasyon.

Bugün, aslanların avcı payı yeni bir yere taşındı.kurşun malzeme florokarbondur. Yukarıdaki sorunları bir kez ve tümüyle unutmanızı sağlar. Malzeme, büyük balıkların direncine dayanacak kadar güçlüdür, neredeyse suya görünmez ve hasara karşı dayanıklıdır. Bugün bu materyal hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağız ve florokarbondan kendi ellerinizle pike yapmaya nasıl başlayacağınızı öğreneceğiz.

Florokarbon pike için tasma

Flyurokarbon

Yani, flurokarbon (aynı zamanda poliviniliden florür veyafluorokarbon) - bileşiminde tifona yakın olan bir kimyasal polimerdir. Ana özelliği - korozif ortamlara karşı direnç (ultraviyole, nem, sıcaklık değişimleri ve mekanik etkiler). Balıkçılıkda, basit naylon çizgilerin aksine, su sütununda görünmez olduğu da göze çarpmaktadır. Bunun nedeni, ışığın kırılma indeksidir, suya yakındır.

Florokarbondan gelen iskele, altındaki özelliklerini değiştirmez.hem yüksek hem de düşük sıcaklıkların etkisi. Pratik olarak gerilmez ve yıpranmaz. Sert bir kesim yapmanızı sağlar, hızlı bir şekilde batırır ve su ile ıslatılmaz. Florokarbonların üretim teknolojisi çok maliyetli olduğundan, nispeten pahalıdır. Bu nedenle, kural olarak, balıkçılar florokarbondan bir pike üzerine bir tasma takarlar ve ana hat daha ucuz alınır. Bütçe seçenekleri arasında, bir florokarbon kabuk ile kaplı basit balıkçılık hatları bulabilirsiniz.

Kaliteli ürün nasıl seçilir

Bir florokarbon fiber hattı satın alırkenÜrünlerine güven veren şirkete odaklanın. Gerçek şu ki, tüm markalar üretimde değil. Pike tasma kayışları için flurokarbon az sayıda işletme tarafından üretilmektedir. Firmaların geri kalanı bitmiş ürünü satın alıp kendi adıyla makaralara sarmaktadır. Oryantasyon için: 25 metre yüksek kaliteli florokarbon yaklaşık üç dolar değerinde.

Florokarbondan kendi ellerine pike

çeşit

Vitrin penceresinde oldukça geniş bir florokarbon çeşidi bulabilirsiniz. En ünlülerini düşünün.

 1. Salmo'dan Flurokarbon. Bu ürünün ana avantajı ucuzdur. Bir avcıyı, özellikle de büyük bir avcıyı yakalamak için tavsiye edilmez. Ancak yüzdürme balıkçılığı için uygun olacaktır. Bu ürün, kural olarak, düğümlerde yırtılmış.
 2. Flurocarbon ForMax Spectre. Bu olta, aynı zamanda bütçe için de geçerlidir, ancak besleyici balıkçılık ve levrek avcılığında zaten kullanılabilir. Sertlik açısından farklılık gösterir, bu yüzden bu tür besleyicinin Gerdner döngüsü olarak kullanılmasında sıkça kullanılır.
 3. Daiwa'dan Hyper Clear Florokarbon. Çok kaliteli bir olta olarak kabul edilir ve son derece olumlu eleştiriler hak ediyor. Ürün, düğüm kuyusunu tutar, zayıf bir şekilde aşındırır ve 0,4 mm'lik bir çapa sahip olup, pike dişlerine mükemmel bir şekilde direnç gösterir. Besleyici ve float kuleleri için daha küçük çaplar kullanılır. Satışta 25 metreye kadar ucuz razmotki vardır.
 4. Milo'dan Krepton Takımı Florokarbonu. İskele öncekine benzer özelliklere sahiptir, ancak daha yumuşak ve dayanıklıdır. Ultralight ve yüzdürme balıkçılığı yakalamak için en uygunudur. Bu şirketin ürünü daha pahalı, çünkü 50 metreye gevşemek için satılıyor.
 5. Flüorokarbon Trilene şirketi Bercley'den süper güçlü - olta takımı pazarında bir yenilik. Hat çok sert, güçlü ve pike dişlere dayanıklıdır.
 6. Sunline Siglon FC. Bu modelin florokarbonundaki pike üzerindeki tasma bugün en kalitatif olarak kabul edilir. Büyük bir yırtıcı yakalamak için harika. Satılık 30 ve 50 metrelik genişlikler mevcuttur.

Flurocarbon'dan pike'e tasma nasıl yapılır

Florokarbon pike için tasma: avantajları ve dezavantajları

Bir turna için balıkçılık yaparken, çizgiyi güçlendirmek için tasma gereklidirspinner etrafında. Bu bölgede balıklar basit bir olta yiyebilir ve günümüze biraz pahalı olan parlak bir alanla birlikte yaşam alanının çevresine gidebilirler. Daha önce, bu, suda açıkça görülebilen ve yem oyununu kötü etkilemiş olan her türlü kablo ve kabloyu kullandı. Florokarbondan yol açar, balıkçılığı daha hassas ve etkili hale getirebilir. Daha önce üzerinde düşündüğümüz malzemenin avantajları, şimdi de eksikliklerine dikkat edelim.

Vasıfsız bir balıkçı durdu ilk şeyflorokarbon alırken, maliyeti. Malzemenin üretilmesi oldukça zor, bunun için fiyat uygun. İkinci dezavantaj - her lokma ile malzeme bozulur. Genellikle florokarbondan gelen kurşun 20'ye kadar ısırır. Malzeme üzerinde bir hasar görürseniz hemen değiştirilmelidir. Bu durumda tasarruf, can sıkıcı bir trofe balık yıkar.

Kendi elleriyle florokarbondan pikee tasma yapıyoruz

Florokarbondan gelen kurşunlar yaygın olarak temsil edilmektedir.Piyasa donanımı ve nispeten ucuzdur. Ama yine de onları örmek daha ucuz. Özellikle satın alınan tasma kayışları çoğu zaman kendi özelliklerine anglers uymazlar. Kendinizi bir tasma haline getirmek, sadece tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda bu veya diğer balıkçılık koşulları için en uygun ürünü de yapabilirsiniz.

Bu yüzden, liçinleri florokarbondan pike'ye nasıl ördüğümüzü anlamaya başlamadan önce, bunun için hangi araçlara ve malzemelere ihtiyacımız olduğunu anlayacağız. Liste oldukça basit:

 1. 0,5 mm'ye kadar çapa sahip florokarbon fiber olta. Havuzda küçük bir turna olduğunu biliyor ve teneffüs hassasiyetini riske sokmaya hazırsanız, daha ince olabilirsiniz.
 2. 10 kilograma kadar kopan bir yük ile döner. İki fırdöndüye ihtiyacınız var: biri basit ve bir karabina ile.
 3. Kıvrımlı tüpler.
 4. Tübül sıkma aracı - crimper. Uygun beceriler uygun ve basit pense ile.
 5. Nadfil, tercihen elmas.

Pike tasmalar için hangi florokarbon seçilir

montaj

İlk önce bir kıvrım tüpü hazırlamanız gerekir. Elite Alliance şirketlerinden 1 cm uzunluğunda kanıtlanmış ürünler. Daha fazla hassasiyet ve zarafetin zerafeti için, tübül naggin tarafından yarıya bölünebilir. Bu amaçla borunun ortasına, elle kırılmasına izin veren bir şekerleme yapılır. Kırıkların kenarlarını çıkarmak için kırığın kenarları işlenmelidir. Ve salyangozun içinde olmadığı için, tüpü kalın bir iğne ile genişletmek mümkündür. Tüplerle yapılan tüm bu manipülasyonlar, boyutlarını azaltmak için yapılır. Prensip olarak, bu özellikle gerekli değildir, özellikle de sadece florokarbondan bir pike üzerinde tasma yapmayı öğreniyorsanız.

Tüpler hazır olduğunda, montaj yapmaya başlayabilirsiniz.mücadele. Tasma bir ucunu tüpün içine sokulur. O bir döner koyar. Daha sonra bu uç, iki kez daha (ileri ve geri) tüpe yerleştirilir. Böylece, hat üç kez borudan geçer ve iki halka oluşur. Bunlardan birinde bir döner ve ikinci sabitleme güvenilirliği için hizmet vermektedir. Döner bir halka 5-7 milimetre uzunluğunda sıkılır. Ve ikinci döngü borunun kenarına çekilir. Malzemenin fazla ucu kesilir.

Zerlit için pike için flurocarbon yol açar

Şimdi tüp sıkma işlemini yapabilirsin. Depresyonun gücü tecrübeyle belirlenir. Farklı sıkma kuvveti ile birkaç tasma yapın ve bunları ağırlığın altında test edin. Kıvırma iki aşamadan oluşmaktadır. İlk olarak, tüm tüp bir düzlemde kıvrılır. Daha sonra, tüpün ortasında, dik düzlemde ince bir kıvrım yapılır. Tüpün uçları sadece ilk aşamada sıkıştırılmıştır. Şimdi çizginin skeininden tasma kesebilirsin. Bir kural olarak, uzunluğu 35-50 cm, sonra aynı işlem, tasma diğer ucunda yapılır, sadece bu durumda bir toka ile döner yıpranmış. Eğer zebralar için bir pike için florokarbondan leashes yapmak istiyorsanız, o zaman bir çengel ile bir döner yerine yerine kancaya koyun.

Bu yöntemle hazırlanan leashes, florokarbon fiber çizgi 0.4-0.5 mm bir çapa sahip, 8-9 kilo ağırlığındaki bir pike direncine dayanabilir.

Ultralight için florokarbondan yol açar

Bu malzeme genellikle taraftarlar tarafından kullanılırultralight. Bu durumda, 20-30 santimetre uzunluğa sahip olmak yeterli olacaktır. Ultralight, kalın florokarbon kullanılması gerekli değildir. Bağlantı elemanları için boruları sıkıştırmak yerine, düğümleri de kullanabilirsiniz. Ancak malzemenin kalitesine duyarlı olduğunu unutmayın.

knot

Florokarbon ile tasma yapmakkıvrımlı borular kullanmadan eller, özel knot örme öğrenmek gerekir. "başlıklı havuç" düğümün ana hatta tasma bağlamak için kullanılan. Bu site kendini pratikte kanıtlamıştır. aşağıdaki şemaya göre, oldukça basittir sığdır.

Kendi elleriyle florokarbondan kaldırıcı

Karabinayı tasmağa bağlamak içinProfesyonel ultralighters tasma doğrudan tasma örgü) "Miserable" denilen bir düğüm için mükemmeldir. Diyagram aşağıda verilmiştir. Ve herhangi bir düğümü sıkmadan önce nemlendirilmesi gerektiğini unutmayın. Bu basit eylem, düğüme ek güç kazandıracaktır.

Florokarbon gelen tasma kayışları nasıl

Sonuç

Bugün böyle bir malzeme ile tanıştıkflorokarbon, esasını ve demeriti incelemiş, hangi florokarbonun pike için tasmalar seçeceğini ve en önemlisi - tasmalarını kendiniz örmeyi öğrendiğini öğrenmiştir. Balık avcılığında, büyük önem taşımaktadır, bu yüzden iyi tasma kayışlarını nasıl örtebileceğinizi öğrenmek için tembel olmayın. Ve sonra kendinizi pahalı lures kaybetmekten koruyabilirsiniz.

Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 2019

Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Şapşik Tarifi – Zeytinyağlı Tarifler
 • Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler
 • Sebzeli Ekşili Pilav Tarifi

 • Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 45

  Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım


  Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 68

  Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 48

  Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 96

  Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 50

  Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 36

  Kendi elleriyle florokarbon pike için tasma: adım talimat ve cihaz adım 45