Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

Tampon - bu deneyimler vücudun bir parçasıdırdevasa yükler. Yüzey sürekli olarak kum püskürtme (yol tozu) çeker, içine küçük taşlar dökülür. Ve park yerinde de ovmak olabilir. Tabii ki, tamponun görünüşü, aracın genel görünümünü önemli ölçüde etkiler. Arabayı eski fabrika görünümüne döndürmek için, tamponun kendi ellerinizle onarılması gerekli olacaktır. Macun ve boya kaçınılmaz süreçlerdir. Her ne kadar onlarsız yapabilirsin. Peki, tamponun nasıl tamir edildiğini ve kendi ellerimizle nasıl çizildiğine bakalım.

Boyama olmadan geri yükle

İlk olarak, gerektirmeyen bir yöntem düşününPüskürtme tabancası ve kutuların macun ile varlığı. Ancak bir kerede, bir boya ve vernik kaplamanın ayrılmaz koşulunun bunun için zorunlu bir koşul olduğunu belirleyeceğiz. Çatlaklar ve derin çizikler bu yöntemle geri yüklenemez.tampon boyama ve onarımı Ama takma diş gerçek. Bunun için neye ihtiyacımız var? İdeal olarak, bir bina saç kurutma makinesi gerekir. Ancak, yokluğunda, yönetmek ve ev yapmak mümkündür (sadece kullanım süresi içinde bir soru). Öncelikle tamponun içine erişim sağlamanız gerekir. Gerekirse, düzenli dolapları (çamurluklar) parçalarına ayırıyoruz. Daha sonra alanı bir diş ile ısıtın ve arkadan düzgün bir şekilde yüzeye bastırın. Bu şekilde plastik parçayı dışarıya doğru çekeceğiz. Tamponu tamir etmeden tamir etmenin tam anlamı budur.

Saç kurutma makinesi kullanırken lütfen unutmayın.yüzey çok ısınır. Koruyucu eldiven giymeyi unutmayın. Ayrıca, sıcak havanın etkisi altında, kalıpların kendiliğinden soyulabileceğini unutmayın. Onları geri yapıştırmak oldukça zordur. Bu nedenle, sıcak hava girişini yüzeylerine dahil etmek gerekli değildir.

Ağır hasar sonrası iyileşme

Bazen plastik tamir etmek için gereklidirDaha önce bir kazayı ziyaret eden bir eleman. İşin ölçeği farklı olabilir: derin çiziklerden çatlamış parçalara. İlk durumda, sadece yerel boyama yardımcı olacaktır. Emaye geçişle uygulanır. İkinci durumda, tampon onarılır ve boyanır. Peki, bu öğeyi aşamalarda nasıl geri yükleyeceğimizi düşünelim.

Hazırlanması

Büyük hasarlar için çıkarılması tavsiye edilir.Araçtan ayırın ve ayrı olarak onarın. Yüzey hazırlığı bir lavabo ile başlar. Sadece kirden değil, aynı zamanda bitümlü lekelerden de temizlenmelidir (özellikle arka tamponun onarılması ve boyanması durumunda).ön tamponun onarımı ve boyanmasıBirçoğu öğenin içine dikkat etmeyi unutur. Harici olandan daha az kalitatif olarak temizlenmelidir. Bu taraftan çatlakların lehimlenmesi yapılacaktır.

Yağ gidericiye dikkat edin. Her çözücü metal ve plastik için aynı anda uygun değildir. Eğer bir PVC element ise, agresif bir bileşiği korozyona uğratır. Uzmanlar iki dizinin yağ çözücülerini kullanmanızı önerir:

 • 3920S.
 • 3871S.

İkincisi de ABS plastik benzer. Malzemeye agresif değildir ve aynı zamanda yüzeyi kirlilikten nitel olarak temizler. İşlemeden önce tamponun 50-60 santigrat dereceye kadar ısıtılması tavsiye edilir.

Çatlak ise

Çatlamış bir tampon durumunda,yorucu iş. Bunu yapmak için farklı tanecikli ve solventli zımpara kağıdına ihtiyacımız var. Böylece, boyayı çatlaktan birkaç santimetre genişliğinde çiziyoruz. Emaye kalıntıları bir çözücü ile yıkanır (yumuşak bir bez içine batırılır). Çatlak bölgelerinde boya kalıntıları varsa, geri yüklenen tamponun mukavemeti söz konusu olacaktır. Onarım pedi kuru ve dikkatle hazırlanmış bir yüzeye kurulur.

Plastik, her iki tarafta bir havya ile kavranır. Bu yüzden tampona doğru şekli vereceğiz. Ardından, bir takviye kafes (örneğin fotoğrafta olduğu gibi) alıp, elemanın arkasına uygularız.boyama olmadan bir tamponun onarımı En güvenilir yol,epoksi reçine. İkincisi sertleştirici ile karıştırılır ve tamir elemanının yüzeyine uygulanır. Izgara, siteye ekstra güç katacaktır. Epoksi reçinesinin kuruma süresi - yaklaşık bir gün. İhmal edilmiş durumlarda ön tarafa bir ızgara uygulamak mümkündür. Ancak bu durumda, parçanın plastik parçası çıkarılması gerekiyor.

Kusurların hizalanması

Yani, takviye örgü solmuş, devamkusurların hizalanması için. Elemanın şeklini oluştururken bile (parçalar bir havya ile yakalandığında), güçlü geçişler görünecektir. Onları saklamak için macun lazım. Sertleştirici ile karıştırın ve yüzeye küçük bir spatula uygulayın. Kompozisyon, kurutma ile birkaç kat halinde uygulanır. Her yeni katman dikkatlice zımparalanmalıdır. Bunu yapmak için ince taneli ve çubuklu zımpara kağıdını kullanıyoruz (bu sayede çabalarda kayda değer bir artış yok).Tamponun kendi ellerinizle macun ve boya tamiri Unutmayın ki macun kalınlığının daha düşük olmasıOnarımınız daha kalitatif olacak. Eğer bileşik geniş bir tabakaya uygulanırsa, kururken çatlayabilir. Bu, tamponun zaten kurumuş ve arabaya takılı olduğu zaman içinde kendini gösterir. 6-12 ay sonra yüzeyde çatlaklar görülür. Bu, onarımın çok kalın macun tabakasının kullanıldığı bir işarettir.

astar

Finiş kaplandıktan sonra tekrar yağdan arındırılır.bölüm. Ardından, yüzeye en iyi yapışmayı vermelisiniz. Bunun için toprak kullanılır. Metal için tasarlanan bileşimin plastik üzerinde işe yaramayacağını unutmayın.kendi ellerinizle tamponun tamir edilmesi ve boyanması Bu nedenle, sadece bir astar ile bir kutu satın alıyoruzplastik için. 1-2 tabakaya koyduk. Kompozisyonu olabildiğince eşit bir şekilde püskürtün. Bir ekran ortaya çıktığında, yüzey seviyesini zımpara kağıdıyla yazdırıyoruz. Toprak kalıntıları anti-silikonu çıkarır. Bu ön tamponun onarılması ve boyanması burada bitmiyor.

boyama

Şimdi emaye uygulamasına gidin. İki şekilde gidebilirsin:

 • Bir airbrush ve bir kompresör al.
 • Sprey kutusunu kullanın.

Şimdi birçok şirket kutularındaki numaralı boyayı "üfle". Tabi ki bu servis biraz para kazanıyor. Ama resim için bir dizi ekipman satın almaktan daha ucuzdur.

Emaye kapalı, tozlu değiloda. En ufak bir polen vurursan, shagreen göreceksin. Buna ihtiyacımız yok. Bu nedenle, tamponu asarız (veya temiz, düz bir yüzeye koyunuz) ve boyayınız. İlk olarak, gelişen bir katman uygulanır. En ince olmalı. Daha sonra emaye taban tabakasını uygulayın. Boyayı yüzeye doğru dağıtmak önemlidir. (- boşluklar yakın olursa, eğer, akmaya başlayacaktır) kesinlikle dik açılarla ve 30-40 cm mesafeden Torcu. Saniyede 0.4-0.5 metre hızla boyayoruz.arka tamponun onarımı ve boyanması Genellikle kompozisyon 3 kat halinde uygulanır. Tampon nasıl boyanır ve onarılır? Baz emaye kuruduktan sonra, yüzey renksiz bir vernik ile kaplanır. Uygulama öncekine benzer. İlk olarak, gelişmekte olan bir katman var, sonra birkaç temel olanı var. Hız, püskürtme açısı ve mesafe önceki durumla aynıdır.

Binaların

Tamponun boyama ve onarımı - yeterince uzunsüreci. Boyayı kurumadan önce uygulamak en az iki gün sürer. Bu süreden sonra boyayı dikkatlice parlatın. Bunun için daha iyi bir keçe çemberi seti olan bir köşe makinesi kullanın.tamponun onarımı ve boyaması Bundan sonra, tampon kurulum için hazır olacaktır. Yüksek basınçlı lavabo 7-10 gün kontrendikedir. Bu arada tampon, kuru ve temiz bir odada aynı yerde kurumalıdır. Onu taşımak ve sokağa çıkarmanız tavsiye edilmez.

Geçiş resmi: kurallar ve öneriler

Yerel boya ve onarım yapılırsaTampon, emaye geçiş tarafından uygulanır. Bu etkiyi en aza indirmek için küçük kurallara bağlıyız. İlk olarak, emaye hasarlı bölgeye uygulanır. Fabrikanın kenarlarına taşındığı anda, sprey alanını arttırıyoruz. Şimdi, torçtan tampona olan uzaklık 50 veya daha fazla santimetre olmalıdır. Daha uzağa tamir edilen arsadan itiliyoruz, mesafe ne kadar büyükse. Lak aynı şekilde uygulanır.

Bu yüzden, tamponun boyasının ve onarımının kendi ellerimiz tarafından nasıl yapıldığını öğrendik.Related news

 • Nafaka iddia etmek. Ne bekleyebilirsiniz
 • 20. ve 21. yüzyıl İtalyan şarkıcıları
 • Kot Etek Kombinleri
 • Oxforda nasıl girilir
 • Kendi elleriyle tuğladan yapılmış banyolar

 • Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

  Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı


  Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

  Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

  Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

  Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

  Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

  Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

  Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

  Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

  Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı

  Kendi elleriyle kaliteli boyama ve tampon onarımı