Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları 2019

Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları 2019
Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları

Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları

Kilo vermenin püf noktaları

Kilo vermenin püf noktaları

Yanlış beslenme tarzı ve egzersiz eksikliği kilo alınmasının temel nedenlerinden biridir. Ancak vücutta su tutulması da kilo alınmasına neden olabilir. Bu nedenle vücutta su tutulmasını önleyen ve ödemin önlenmesine yardımcı olan besinler tüketilmelidir. Ödem birçok farklı neden ile oluşabilir. Fiziksel egzersiz eksikliğinin yanı sıra kullanılan yanlış ilaçlar, dehidrasyon, beslenme hataları, alkol tüketimi, fazla tuz ya da şeker tüketimi, protein eksikliği de ödeme neden olabilmektedir. Beslenme düzeninde bazı değişiklikler yapılması ödemin atılmasına ve kilo verilmesine yardımcı olacaktır.

Kilo vermenin yolları: Zayıflamanın sırrı:

Ödem azaltıcı yiyecekler: Bitter çikolata

Bitter çikolata % 70 oranında kakao içerir. İçerdiği bileşenler ve kan dolaşımını hızlandırır. Kalp ve damar sağlığı için son derece faydalıdır. Ayrıca vücuttaki ödemin de atılmasını sağlar.

Ödemi azaltmak için ne yapmalı: Elma sirkesi

Elma sirkesi doğal bir idrar söktürücüdür. Vücudun potasyum seviyesini korumaya yardımcı olur. Vücudun elektrıkit düzeylerini korumaya yardımcı olurken aynı zamanda sindirim sistemini de hızlandırır. Daha hızlı kilo verilmesini sağlar. 1 bardak kaynar suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi eklenerek tüketilebilir.

Ödem nasıl atılır: Enginar

Enginar C vitamini, mangan, folik asit, magnezyum, krom ve lif içeriği yüksek olan bir besindir. Bu içeriği ile genel sağlık için faydalı olduğu kadar böbrek bozukluklarının azaltılmasında etkilidir. Enginar düzenli olarak tüketilebilir.

Ödemi atan yiyecekler: Kuşkonmaz

Kuşkonmaz birçok sağlık sorunu için önerilir. İçerisinde bulunan antioksidanlar sayesinde katarakt ve kanserle mücadeleye de yardımcı olur. Ayrıca folik asit açısından zengindir ve C vitamini içeriği ile bağışıklığı güçlendirir. Böbrekleri temizler ve vücuttaki su tutulmasını engeller.

Ödem nasıl dağıtılır: Brüksel lahanası

Brüksel lahanası kansere karşı mücadelede en etkili besinlerden biridir. A vitamini ve C vitaminin yanı sıra potasyum ve kalsiyum açısından da zengindir. İştahın azalmasına yardımcı olur ve vücutta su tutulmasını ve dolayısı ile ödemi engeller.

Ödem azaltan gıdalar: Lahana suyu

Lahana suyu kilo vermek için en etkili çözümlerden biridir. Vücutta biriken yağların daha hızlı yakılmasını sağlar. Aynı zamanda lif açısından da zengindir. Lif içeriği ile sindirim sisteminin hızlanmasını sağlar. Kilo vermek için düzenli olarak lahana suyu tüketilebilir.

Ödem nasıl geçer: Havuç

Havuç sağlıklı kilo verilmesine yardımcı olan besinlerden biridir. Vitaminler, antioksidanlar ve mineraller açısından zengindir. İştahı azaltır ve tok tutucu özellikleri vardır. Metabolizmayı da hızlandırır. Düzenli olarak havuç salatası tüketilebilir.

Kilo verdiren bitki çayları: Tarçın çayı

Tarçın kan şekeri seviyesini düzenlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda enerji seviyelerini de yükseltir. Tarçın kilo verme sürecinde diyete eklenmesi önerilen besinlerden biridir. 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı tarçın eklenir. Demlenmesi için 10 dakika beklenir. Ardından süzülür ve tüketilir. Günde 2 bardak düzenli olarak tüketilmesi önerilir. 2 hafta içerisinde hızla kilo verilmesini sağlar.

Sakız çiğnemek

Şekerli sakız iştahı artırır. Ancak şekersiz sakız çiğnemek metabolizmayı hızlandırır. Bu şekilde kilo verilmesine yardımcı olur. Tükürük akışını düzenler ve mide sıvısını artırır. Bu şekilde sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

Kabak suyu

Kabak suyu iştahı azaltır ve tokluk hissini artırır. Lif açısından zengin olduğu için vücutta su tutulmasını da engeller. Kabak suyuna 1 çay kaşığı limon suyu eklenerek tüketilebilir.

Limon suyu ve karabiber

Limon suyu ve karabiber karışımı da kilo vermeye yardımcı olur ve metabolizmayı hızlandırır. 1 bardak ılık suya biraz limon suyu eklenerek 1 çay kaşığı da karabiber eklenir. Karıştırılır ve tüketilir. Özellikle yemeklerden sonra tüketilmesi önerilir.

Rezene tohumları

Rezene tohumu da kilo verme sürecinde önerilir. Yatıştırıcı ve sakinleştirici özelliklerinin yanı sıra metabolizmayı da hızlandırır. 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı rezene eklenir. Demlenmesi için 10 dakika bekletilir. Ardından süzülür ve tüketilir. Şekersiz olarak tüketilmesi önerilir.

Kardiyovasküler egzersiz

Düzenli egzersiz yapılması da metabolizmayı hızlandırırken aynı zamanda vücutta su tutulmasını engeller. Özellikle kalp hızını artıran kardiyo egzersizleri de yapılabilir. Bisiklet, yüzme, aerobik ve koşu egzersizleri yapılabilir. Günde 30 dakika egzersiz yapılması yaklaşık 500 kalori yakılmasını sağlar.

Gül yaprakları

1 bardak kaynar suya gül yaprakları eklenir. 10 dakika bekletilir ardından süzülür ve tüketilir. Özellikle her sabah aç karna tüketilmesi önerilir. Ancak mutlaka taze gül yaprakları kullanılmalıdır.

Karpuz

Karpuz yüksek oranda su içerir. Bu içeriği ile vücutta su tutulmasını engellerken kilo verilmesine de yardımcı olur. Her gün düzenli olarak karpuz ya da karpuz suyu tüketilebilir.

Karahindiba ve kızılcık çayı

Kkarahindiba bitkisi de kilo verme sürecinde önerilir. Yağların daha hızlı yakılmasını sağlar. Kızılcık suyunun ise idrar söktürücü özellikleri vardır. Böbreklerin daha sağlıklı çalışmasını sağlarken aynı zamanda vücuttaki tuzun atılmasını sağlar. Tuz tüketiminin fazla olması vücutta su tutulmasına temel nedenlerinden biridir. Karahindiba çayı ile kızılcık suyu karıştırılarak tüketilebilir. Ilık olarak tüketilebilir.

Epsom tuzu banyosu

Epsom tuzu banyosu da zayıflamak için önerilen doğal çözümler arasındadır. Ilık su dolu küvete 1 fincan epsom tuzu eklenir. Karıştırılır ve 15 dakika bu suyun içerisinde beklenir. Haftada 2 ya da 3 kez düzenli olarak yapılması önerilir.

Maydanoz çayı

Maydanoz çayı tuz tüketimine bağlı su tutulmasını engeller. Ayrıca yağ yakıcı özellikleri de vardır. Maydanoz yemek ve salatalara eklenerek tüketilebilir. Ayrıca 1 bardak kaynar suya biraz maydanoz eklenir. Demlenmesi için 10 dakika bekletilir ve süzülerek tüketilir. Günde 1 bardak düzenli olarak tüketilmesi önerilir.

Not: Emzirme dönemindeki kadınlar maydanoz kullanmamalıdır.

Domates

Domates enerji düzeylerini artırırken aynı zamanda iştahı da azaltır. Kan şekerinin dengelenmesine yardımcı olur. Ayrıca bol miktarda demir, C vitamini ve kalsiyum içerir. Çiğ ya da pişmiş halde tüketilebilir.

Kilo verdiren bitkisel çaylar

Kilo vermek için sıvı tüketiminin artırılması önerilir. Özellikle yeşil çay, limon çayı, adaçayı, papatya çayı gibi bitkisel çaylar tüketilebilir. Günde 3 bardak bitkisel çay şekersiz olarak tüketilbilir.

Elma

Elma pektin içeriği ile iştahı azaltır. Aynı zamanda daha hızlı yağ yakılmasına yardımcı olur. Öğün aralarında elma tüketilmesi önerilir. Günde 2 adet elma tüketilebilir.

Yapılması gerekenler:

Her gün düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır.

Meyve ve sebze açısından zengin bir beslenme planı oluşturulmalıdır.

Haftada 3 gün düzenli olarak yüzülebilir.

Stres seviyeleri azaltılmalıdır. Özellikle yoga ve meditasyon yapılabilir.

Kilo vermek için akupunktur gibi alternatif tedaviler de uygulanabilir.

Yapılmaması gerekenler:

Aç kalınan diyetler yapılmamalıdır. Bu diyetler sağlıksız kilo verilmesine neden olurken aynı zamanda diyet sonrasında verilen kilolar geri alınabilir.

Tuz tüketimi mutlaka kısıtlanmalıdır. Yemek ve salatalara olabildiğince az tuz eklenmelidir.

Şeker tüketimi de kısıtlanmalıdır. Şekerli içeceklerin ve besinlerin tüketilmesi kilo alınmasının temel nedenlerinden biridir.

Kompleks karbonhidrat içeren besinler tüketilmelidir. Beyaz un ürünleri yerine kepekli ekmek, kepekli makarna ya da çavdar ekmeği, kahverengi pirinç, kepekli makarna düzenli olarak tüketilebilir.

Yağlı ve kızartma besinlerden de uzak durulmalıdır. Daha çok ızgara ve haşlama gıdalar tüketilmelidir.

Gazlı içecekler, kahve, çay ve alkollü içecekler tüketilmemelidir.

Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları 2019

Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları 2019
Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Kilo Vermek İçin Öneriler: Kilo Vermenin Püf Noktaları