Kireçlenme İçin Kür 2019

Kireçlenme İçin Kür 2019 Kireçlenme İçin Kür

Kireçlenme İçin Kür Kireçlenme İçin Kür

Kireçlenme İçin Kür

Kireçlenme İçin Kür

Kireçlenme İçin Kür

Kireçlenme için kür tarifiile kısa süre vücudunuzda kireçlenme bulunan bölgelerde bulunan sorunlardan kurtulabileceksiniz.Kireçlenmeözellikle belirli bir yaşın üzerinde daha sık görülebilecek ciddi bir problem olmakla birlikte eklemlerde meydana gelen kireçlenmeler sonucu görülmektedir.

Günümüz yaşam tarzına bağlı olarak kireçlenme çok sık görülen rahatsızlıklardan bir tanesi. Genellikle incelendiğinde tüm insanların vücudunda az veya çok oranda kireçlenme, romatizma gibi problemlerin görüldüğünü belirtelim.

Kireçlenme için kür tarifisayesinde düzenli kullanımda bacaklarında bükülme problemleri olan kişilerde ve merdiven çıkarken zorlanan bireylerde çok faydalı sonuçlar göstermektedir. Özellikle tarifini vereceğimiz çınar yaprağı ile hazırlanan kireçlenme kürü hareketsizlikten dolayı meydana gelen kireçlenmenin büyük ölçüde azalmasına yardımcı oluyor.

Kireçlenmenin önlenmesi için özellikle düzenli egzersiz yapılması ve vücudun eklemlerinin çalıştırılması gerekiyor, buna ek olarak doğru şekilde beslenerek dekireçlenmeyi önlemekmümkün.

Kireçlenme için kür tarifiile ilgili detaylara birlikte bakalım;

Kireçlenme için Çınar Yaprağı Kürü

Hazırlanışı:

* 2 Adet olgun çınarın yaprağını öncelikle kurutuyoruz ve ılık su ile yıkadıktan sonra parçalara ayırarak bir kaba alıyoruz.

* Daha sonra 1 fincan kadar sıcak suyun içerisine yaprakları ekleyerek ocağımızı kısık ateşe ayarlayarak ağzı kapalı şekilde yaklaşık olarak dakika kadar kaynatıyoruz.

* Kaynadığında soğumadan süzdürüyoruz ve servise hazır hale getiriyoruz.

Kireçlenme Kürü Nasıl Kullanılır?

Uygulanışı:

* Uygulanışında akşam yemeğini yemeden önce 1 fincan içebileceğiniz gibi gece yatmadan yarım saat önce de tüketebilirsiniz.

* Kullanımı için 2 haftalık düzenli tüketimi sonrasında 3 günlük ara verdikten sonra 2 hafta daha kullanabilirsiniz.

*** Toplam kullanım süresinin 30 günü aşmaması önerilmektedir.

Önemli Not:Yukarıda yer alan tarifimiz için kullanacağınız çınar yaprağının cinsi çok önemli olmakla birlikte özellikle faydalı olacak tek çınar yaprağı tipi anatolius cinsidir. Ve bu cinste yaprakların yırtıkları derin olmakla birlikte kaz ayağına yakın bir görünümdedir. Seçeceğiniz çınar yaprağı aşağıda yer alan resimdeki yaprağa benzemeli.

kireçlenme İçin kür Kireçlenme İçin Kür cinar agaci yapragi 300x256

Kireçlenmeye İyi Gelen Diğer Yöntemler

Öncelikle kireçlenme tedavisi için modern tıp üzerinden tedavi yolları tercih etmenizde fayda var. Ancakkireçlenme için alternatif tedavi yollarıda gayet faydalı sonuçlar vermektedir.

* Yukarıda yer alan çınar yaprağı kürünü uyguladıktan sonra aşağıda yer alan önerileri uygulayarak kısa sürede kireçlenme sorunundan kurtulabileceksiniz.

Egzersiz Yapın

* Günlük düzenli olarak vücudunuzu ve eklemlerinizi çalıştırmanız çok önemli olmakla birlikte özellikle hafif tempolu yürüyüşler ile merdiven çıkma gibi aktiviteler eklemlerde kireçlenmeyi önleme yollarından biridir.

Kilonuz Normal Olsun

Fazla kilolu olmak kireçlenme nedenleri arasında en önemlisi olmakla birlikte vücudu taşıyan eklemlerin zorlanması kireçlenmeyi arttıracaktır. Buna ek olarak ağırlık arttıkça eklemlere baskının da artarak ağrıların da artacağını unutmayın.

Omega 3 İçeren Besinler Tüketin

Omega 3 içeren keten tohumu, ceviz, balık ve zeytinyağı gibi besinler vücutta oluşan iltihapların azalmasına yardımcı olabildiği gibi aynı zamanda kireçlenmeyi de önleyici etkiler göstermektedir. Ancakkireçlenme tedavisiiçin omega 3 tüketimi ile ilgili tüketmeniz gereken miktar ile ilgili doktorunuza danışarak hareket etmelisiniz.

Kireçlenmeye İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Yeşil Çay

Yeşil çayın düzenli olarak tüketilmesi kıkırdak kayıplarının önlenmesi için çok etkili olmakla birlikte. Kıkırdaklarda tahribata neden olan kimyasallar ile enzimlerin üretimine engel olan yeşil çay özellikle ana öğünlerden sonra 1’er fincan tüketildiğinde etkili olmaktadır.

Zencefil

Zencefil düzenli kullanımında kireçlenmeye bağlı şikayetlerin başında gelen ağrı sorununu çözmekle beraber iltihaplanmaların da azalmasında çok faydalıdır.

Zencefil çayı eklemlerde hareket kabiliyetini arttırmakla birlikte rahatlama sağlar ve ağrısız hareket rahatlığı sağlar.

Zerdeçal

Zerdeçal özellikle vücutta şişlikler bulunan bölgelerde şişliklerin azalmasına yardımcı olmakla birlikte özellikle dizlerde görülenkireçlenmeyi önlemekiçin zerdeçal özü kullanılması faydalı sonuçlar verecektir.Kireçlenme için kürolarak zerdeçal özü kullanıldığında eklemlerde büyük ölçüde rahatlama sağlayacaktır.

Kireçlenmeye İyi Gelen Diğer Uygulamalar

Okaliptüs Yağı

Okaliptüs yağının içerisinde yer alan tannik asit nedeniyle egzama tedavisinde çok olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Buna ek olarak kireçlenmeleri önleyici etkileri için de okaliptüs yağı ile eklemlere masaj uygulamaları çok etkili sonuçlar vermektedir.

Glukozamin

Genellikle kabuklu deniz hayvanlarından elde edilen bir amino şeker olmakla birlikte, hayvanların kabuklarından elde edilmektedir. Genellikle eczanelerde veya sağlık ile ilgili ürünler satan dükkanlarda bulunabilmektedir.

Ancak glukozamin maddesi hastadan hastaya farklı dozajlarda kullanılacağı için doktor kontrolü olmadan kullanılması kesinlikle önerilmemektedir.

Yukarıda incelemelerini gerçekleştirmiş olduğumuzkireçlenme için kür tarifive yöntemleri ile ilgili konuya eklemek istediğiniz her türlü soru görüş ve öneriyi yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.


Kireçlenme İçin Kür 2019

Kireçlenme İçin Kür 2019

Related news

 • Parmak arasındaki gizli tehlike
 • En güzel babalar günü mesajı resimli
 • Domates Çorbası Tarifi 1 – Çorba Tarifleri
 • Sürekli Öksürük Neyin Belirtisidir
 • Halıdan Nar Lekesi Nasıl Çıkar

 • Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür


  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür

  Kireçlenme İçin Kür