Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rotaKislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota

21.05.2019

Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 30

Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota

Kislovodsk ünlüdür? Ring-dağ tatil beldesi yakınlarında yer almaktadır. Muhteşem bir doğal yaratılıştır. Bu muhteşem yer Borgustan sırtının güney tarafında yer almaktadır.

Kislovodsk dağ halkası

Cazibe özellikleri

Birçok tatilci Kislovodsk'a gitme eğilimindedir. Ring-dağ, nem ve aktif rüzgarların etkisiyle oluşmuştur. Lermontov Müzesi-Rezervi'nin bir nesnesi olan doğanın parlak bir anıtıdır. Buradan pitoresk mekanlara hayran olabilirsiniz, bkz. Kislovodsk. Ring-dağ, Lermontov "Zamanımızın Kahramanı" nın çalışmasında tarif edilmiştir. Roman Mary'nin, romanın ana kahramanı olduğu yer burasıydı.

Bu pitoresk yer haklı gurur duyuyorKislovodsk. Halka-dağ, Kafkas rüzgârları tarafından bilenen sütunlarla ayrılmış niş nişler ile çevrilidir. Yakınlarda bir mağara ve Mikhail Lermontov'a adanmış bir yazıt vardır. Yazarlar, şairin arkadaşının M. Zeidler'in ayrıldığına inanıyor. Günümüzde, muhteşem çiçeklerle kokulu vadide, bir demiryolu ve modern bir otoyol geçiyor. Birçok turisti kendine çekiyor. Otobüsler dağın eteklerinde durmaktadır. Buradan, turistler Kislovodsk'un bahçelerini ve parklarını görmek için dibe inebilirler.

dağlık halka nasıl gidilir

Efsane

Ring Mountain hangi gizemi saklıyor? Dünyanın dört bir yanından gelen turistler için çok ilginç ve efsane olan Kislovodsk, bu eşsiz doğal anıtın oluşum tarihini saklar.

Kılavuzlara göre antik tarihi hatırlarPyatigorye Nart Araf vadisinde yaşadı. Bir karısı, oğlu, atı vardı. Bir zamanlar tuhaf bir tökez duyduğunda, atı bir insan sesiyle konuştu. Efendiye, şeytani cinlerin insanlara saldırdığını söyledi. Araf koruyucu zırh giydi, atına atlamaya çalıştı. At, düşmanı sadece Ring-dağından geçtikten sonra kalbini sertleştirdikten sonra yenmenin mümkün olduğuna ikna etti. Sadece üçüncü girişimde Araf dağdan kaymayı başardı, mağlupleri yendi. Yarayı yıkadı, susuzluğu susturdu, at üstünde atladı, sonra kendi ailesine döndü.

Kislovodsk dağ halkası olsun

Oraya nasıl gidilir

Yüzükün dağı (Kislovodsk) nerede? Şehrin bu kadar gurur duyduğu bu eşsiz yere nasıl ulaşılır? Bu doğal yaratılıştan zevk almak için şehre girmeye odaklanmalı, sonra sağa dönmeli, işaretleri takip etmelisiniz. Tam anlamıyla birkaç kilometre sonra, Kislovodsk, Halka Dağ, görünecektir. Bu yere kendi arabanızda ve gezi otobüsünde ulaşabilirsiniz.

Dağın 871 metrelik bir yüksekliği vardır.kumtaşından oluşur. Doğal ayrışma ve erozyon aşırı mağara pelerin yaklaşık on metrelik bir çapa sahip halka şekline yoluyla elde gerçeğine yol açmıştır. Bu yerlerde içine giren turistler, "halka" stand, mutlu olabiliyorsa, iyi şans getirdiğine inanıyoruz. Buradan güzel havalarda Elbrus'un zirvesini bile görebilirsiniz.

Rock Ring, Pyatigorsk'ta bulunan Devlet Müzesi-Rezervi'nin müze objelerine dahil edildi.

dağ halkası

Aşk Efsanesi

Ilginç bir romantik efsane var kibir dağla bağlantılı. Burada bir zamanlar zengin ama çok açgözlü bir prens yaşıyordu. Güzel bir kızı vardı, ona çok sayıda etkileyici ve varlıklı tacizci geldi. Onlardan hiç hoşlanmadı, babası onunla evlenemiyordu. Yürüyüş sırasında kız, koyunları sıyırmış bir adamı gördü. Genç yakışıklı adamı gören kız, ona aşık oldu. Babası, fakir çobanı karısının tek kızına vermek istemedi.

Sadece karısına vereceğini açıkladı.Gelin için bir alyans satın, güreş, at denemeler: has kızı üç zor testlere ile başa çıkmak için. Çoban iki sınava dayanmıştır. Ok, dağdaki yuvarlak deliği delmesine izin verdi. Bu arada Elbrus'un, güzel bulutların bir görünümü ortaya çıktı.

Aksakals, alışılmadık bir armağan gördü,ona bir zafer. Onlar herhangi dağcı için en büyük güzellik dağların doğal ihtişam olduğunu söyledi. Şu anda, seçilmiş olana olan sevgisini gösteren bir yüzük verme geleneği var.

Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rotaKislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Gliserini evde yüzüne nasıl uygulayabilirim
 • LLC nasıl kapatılır Adım adım talimat 2019
 • Ballı ve fındıklı ekmek. Yemek tarifleri
 • Karodaki döşemenin nasıl döşeneceği: öneriler

 • Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 56

  Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota


  Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 67

  Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 64

  Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 87

  Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 67

  Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 12

  Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 20

  Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 36

  Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 35

  Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 38

  Kislovodsk, Ring (dağ): yolcular için bir rota 70