Klavulanik asit: eylem ve özellikleri 100 26.01.2019, 14:59

Klavulanik asit: eylem ve özellikleri

Klavulanik asit antibakteriyeldirsemisyentetik penisilinler grubuna ait bakterisidal ajan. İlacın en büyük etkisi, geniş tabanlı bir antibiyotik olan "Amoksisilin" ilacı ile kombinasyon halinde bulunur. Bu kombinasyon, beta-laktamaz aktivitesi üzerinde geri dönüşümsüz bir etkiye sahiptir ve KBB organları ve solunum yolu, deri, ürogenital sistem, eklemler ve kemiklerin enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.klavulanik asit

Orada zaten var olan ilaçlar varamoksisilin, klavulanik asit. Bunlar, tabletler şeklinde, şurup şeklinde ağızdan bir süspansiyon veya damlalar yapmak için tozlar ve ayrıca enjeksiyon çözeltileri olarak üretilirler.

İlaç "Amoksisilin" ve klavulanik asit: eylem ve özellikleri

Tek başına asit zayıftırantibakteriyel madde, ancak amoksisilin enzimatik bozulmadan korur, bu da antibakteriyel etkiyi tam olarak ortaya koymaktadır. İlacın etkisi, antibiyotiklere dirençli suşları dahil olmak üzere çok sayıda Gram-pozitif ve Gram-negatif, anaerobik ve aerobik patojenlere uzanır.

İlaç "Amoksisilin" ve klavulanik asit: endikasyonları

İlaç yolu enfeksiyonlarının tedavisi için etkilidirsolunum, boğaz, kulak, burun, sinüzit, bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı, kronik ve akut bronşit, pnömoni, epiema, bronkopnömoni, akciğer apseleri.amoksisilin klavulanik asit

Ayrıca, ajan bulaşıcı olarak kullanılıryumuşak doku ve cilt hastalıkları (apseler, selülit, enfekte olmuş yaralar, selülit, flegmon kaynar). Klavülanik asit, ürogenital yolun ve sistit, piyelonefrit, üretrit, şankroid, gonore, salpenjit, endometrit, pelvik enflamasyon, bakteriyel vajinit, ooforit, doğum sonrası sepsis, septik düşük, tubaovaryen olarak (venereal dahil) ürogenital sistem hastalıklarının tedavisi için kullanılır apse.

Ayrıca, ilaç eklem ve kemiklerin vücudunda enfeksiyonların varlığında kullanılır. İntravenöz uygulama, cerrahi ile ilişkili enfeksiyonların önlenmesi için reçete edilir.

İlaç "Amoksisilin" ve klavulanik asit: kontrendikasyonları

klavulanik asit fiyatı

Artmış ilaç kullanmayınanafilaktik şok olasılığını dışlamak için penisilinler ve diğer antibiyotiklere (beta-laktam) duyarlılık. Lenfositik lösemi ve enfeksiyöz mononükleoz ile kontrendike çare hastalar.

Bakım ile hastalara randevu verir,polinosis, alerjik diyatezi, ürtiker, bronşiyal astım. Olumsuz tezahürlerin olmamasına rağmen, hamilelik sırasında ilacın ve diğer ilaçların kullanılmasının önlenmesi arzu edilir. Emziren annelerin tedavisinde anne sütünde ilaç izleri bulunmuştur.

İlaç "Amoksisilin" ve klavulanik asit: fiyat

İlacın çok sayıda formu, dozu ve çeşidi nedeniyle, maliyet önemli ölçüde değişebilir.

Klavulanik asit: eylem ve özellikleriFotograf fotograflar resim Goruntuler galeriler

Related news

 • Çökertme Kebabı
 • Hamile Kot Elbise Modelleri 2019 Modası
 • Kadıini Mağarasında binlerce yıllık toplu mezar bulundu

 • Klavulanik asit: eylem ve özellikleri 69

  Klavulanik asit: eylem ve özellikleri


  Klavulanik asit: eylem ve özellikleri 14

  Klavulanik asit: eylem ve özellikleri 28

  Klavulanik asit: eylem ve özellikleri 14

  Klavulanik asit: eylem ve özellikleri 78

  Klavulanik asit: eylem ve özellikleri 63

  Klavulanik asit: eylem ve özellikleri 22

  Klavulanik asit: eylem ve özellikleri 7