Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı 2019

Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı 2019 Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor? Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı?

Ekonomistler kredilerin bir motor olduğunu söylüyorekonominin gelişimi. Ancak, bu karar sadece iyi kredi koşulları ve bu süreçte yer alan tüm tarafların yükümlülüklerini iyi bir şekilde yerine getirmesi ile doğrudur.

Eğer bu şartlara uyulmazsa, o zaman bir çok ülkede mali refahı ve bir bütün olarak uluslararası ekonomiyi zorlayan sorunlar başlıyor.

Banka, hak talebinde bulunmaya başladığındaKredi, bir kişi genellikle bu finansal makinenin önünde korunmaz. Bu yazıda, koleksiyoncular ne yapacaklarını ve yardım için nereye başvuracaklarını tehdit ettiklerinde nasıl düzgün davranacağımızı anlayacağız.

Neden böyle sorunlar var?

İnsanlar kredileri bir sebepten ötürü alırlar -Gerekli miktarı satın almak için tüm tutarı bir kerede ödemenin hiçbir yolu yoktur. Kredi alırken, borçlular aylık ödemenin seviyesinin aile bütçesini olumsuz etkileyecek kadar düşük olacağı bir zaman dilimi seçerler.

Koleksiyonerler ne yapacaklarını tehdit ediyor

Ancak, sadece falcılar herkesin ne beklediğini bilirönümüzde. Ve bazen gelirlerin keskin bir şekilde düştüğü durumlar vardır ve zamanında kredi ödemelerini yapma imkanı yoktur. Bu durumda, kredide bir gecikme var.

Bankanın kendisi sözleşme kapsamındaki faiz oranını artırdığı ve artık ödeme yapan tarafın üzerinde olmadığı anlar da vardır.

Böyle durumlarda, bankaborcunuzu toplayıcıya satmak. Ve onların çalışma yöntemleri sadece sağlığınızı değil, aynı zamanda fiziksel sağlığınızı da etkileyebilir. Eğer bu durumdaysanız ve siz toplayıcılar ne yapacağını tehdit ediyorsanız, bunu daha da çözeceğiz.

Yasaları bilmek senin silahın.

Mesleki olarak borçların geri ödenmesiyle uğraşan insanlar, mağdurlarını bir tuzağa düşürmeye alışmışlardır. Fiziksel şiddet tehdidi, gece telefon görüşmeleri akrabalara ve diğer araçlara yardımcı olur.

Ancak, devlet tarafından verilen yetkileri açıkçamevzuatta tanımlanmıştır. İlgili makaleler, koleksiyoncuların haklarını açıkça ortaya koyan Rusya Federasyonu “Tüketici Kredisi” nde bulunabilir. Yani, eğer koleksiyoncular bu davada ne yapacaklarını tehdit ediyorlarsa? Her şeyden önce, hukuk mektubu okuyun.

 banka koleksiyoncuları tehdit ediyor

Örneğin, "gaspçılık" diyebileceğiniz zaman dilimini düzenleyen açık bir kural vardır: hafta içi günlerde 08:00 - 22:00 ve hafta sonları - 09:00 - 22:00.

Ayrıca, koleksiyon kuruluşuna dikkat çekmek de önemlidir.Borç, diğer ticari firmaların ve şirketlerin sahip olduğu en yaygın haklara sahiptir. Bu, yasalarla çelişen hiçbir şey yapamayacağı anlamına gelir. Bunu anlamak, koleksiyoncular sizi tehdit ettiğinde kontrolü kaybetmemenize yardımcı olacaktır. Ya bu kuralları ihlal ederse?

Belirli bir makalenin açık bir ipucu ile, yasaların ötesine geçtiklerini onlara cesurca söylemeliyiz. İnan bana, bunu beklemiyorlar.

Her türlü tehdit Rusya Federasyonu mevzuatının kapsamı dışındadır.

Kabul etme ve devam etme"Gasp". Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı? Tabii ki değil. Bir toplayıcının görme ya da sesi ne kadar korkunç olursa olsun, dolaylı ya da doğrudan sizi tehdit etmenize izin verilmez.

Ve bu sadece ana silahtır"Gasp". Ana tehditler, gece geç saatlerde karanlık sokaklarda yürümememeniz, okuldaki çocukları zamanında alıp evdeki elektrikli aletleri kapatmamanızdır.

Bu ifadelerde gizli tehditler var:

 • ilk durumda bedensel zarar ile tehdit edilirsiniz;

 • İkinci varyantta, çocukların kaçırılabileceğini ima ediyorlar;

 • Üçüncü durumda, olası bir kundaktan bahsederler.

Şüphesiz, tüm bu herhangi bir kişiye yol açabilirdenge dışı. Bu durumda, kollektifler, Ceza Yasası'nın 163. maddesi uyarınca, fiziksel zarara veya mülke zarar verme tehdidi altında gasp belirtilerini açıklayan kovuşturmalar başlatılabilir. 4 yıla kadar hapis cezası ve 80 bin ruble para cezası.

Bir finans kurumundan tehditler

Banka toplayıcıları tehdit ediyorsa,deneyimlemek. İlk olarak, yasalara aykırıdır. İkincisi, kolektifler kullanarak yetkin ve etkili bir çalışma yürütmek için, tüm bankalar karşılayamaz.

Toplayıcıları çağırın ve tehdit edin

Tabii ki, artan borç sorunu çözmek için mantıklıhemen, banka ile birlikte kredinin yeniden yapılandırılması konusunda ek bir anlaşma yapılmış olması. Bu durumda, finansal kurumla iletişiminizin toplayıcıların işe alımına erişme olasılığı çok azalır.

Ancak, banka ile dostane bir şekilde katılıyorsanızbaşarısız oldu ve siz toplayıcıları arayın ve tehdit edin, aşağıdaki adımları izleyin. Bu noktaların gözlemlenmesi, avcı olarak değil, kurban olarak “gasp edici” lerle konuşmanıza yardımcı olacaktır.

Özel eylemler

Eğer mahkeme veya başka bir şey tarafından koleksiyonculara tehdit ederlerse, paniğe gerek yok. İlk adım onlar banka ile kredi ilişkisi nasıl etkilediğini anlamaktır.

koleksiyoncular misilleme tehdidi

Sonuçta, bir kişi için bir sözleşme imzaladıBanka ile kredi tahsisi, tahsilat organizasyonu ile değil. Bu nedenle, onlara hangi şirketi temsil ettiklerini, neye karşı olduklarını ve size hangi gerekçelerle sunulduğunu sorun.

Cevaplarına bağlı olarak, seçmeniz gerekirsohbetin doğru taktikleri. İki farklı yol olabilir. Birincisi, banka ile "gaspçılar" arasında bir ajans anlaşmasının imzalanmasıdır. İkincisi, eğer banka kredinizi tahsilat şirketine sattıysa.

Banka ve koleksiyonerler arasındaki anlaşma

İlk durumda, sadece arama hakkı vardırve borcunuzu size bankalara hatırlatmak. Kollektörler mahkemeyi tehdit etse bile, bu tür çağrıların sizin için hiçbir hukuki sonuç taşımaz, böylece onlara tepki bile veremezsiniz.

Bilinmeyen bir numaradan aranıyorsanız veBunun bir koleksiyoncu olduğunu anlıyorsunuz, sonra herhangi bir konuşmanın sadece mahkemede olacağını ve telefonu kapattığını söylüyorsunuz. Bu numarayı hemen kara listeye ekleyin, böylece artık bununla uğraşmayacaksınız.

koleksiyoncular mahkemeyi tehdit ediyor

Telefonu almadığınızı veyaNumaralarını bloke ettiniz, toplayıcıların misillemeyi tehdit ettiği yardımı ile SMS göndermeye başlayabilirsiniz. Çok farklı bir doğadan olabilirler. Örneğin, böyle seçenekler vardır:

 • Hızlı bir tepki ekibi size gönderildi, 15 dakika sonra kapıları açmaya hazır olun;

 • yarın dairelerin değerlendiricisine geleceksiniz, evinizi ne kadar satacağınıza karar vereceğiz;

 • sağlık sorunlarınız yoksa, parayı bir hafta içinde iade edin.

Diğer, daha kaba ifadeler mümkündür.

Onların görevi sizi korkutmak

Bunun anlamı seninkorkut ve ahlaki baskı yarat. Bu mesajlara cevap vermeniz, bunları telefonun hafızasına kaydetmeniz ve kağıda yazdırmanız gerekmeyecek, böylece gönderildikleri tarih ve numaralar görülebilir. Bu, mahkemede, koleksiyoncuların yaptıkları işlerde işledikleri ihlalleri kanıtlamak için size yardımcı olacaktır.

Koleksiyoncular tehdit edildiyse nereye dönecekler

Ve eğer evinize gelip kapıyı çaldılarsa,sonra hemen polise başvurunuz. Kolluk görevlilerinin kıyafetleri ardlarını serinletecek. Bu eylemden korkmayın, çünkü polise verilen krediniz kesinlikle alakasız ve sizin için hiçbir şey yapamayacaklar. Ancak inişten inmek için holiganlar tamamen yeteneklidir.

Krediniz toplayıcılara satılıyorsa

Ancak, bakiyenizi temizleyerek, banka kredi borcunuzu tahsil eden kuruluşa tekrar sattıysa, konu daha karmaşık hale gelir. Sonuçta, ikinci yasal olarak borcu iade etmenizi talep etme hakkına sahiptir.

Ancak, bankalar her zaman hareket etme hakkına sahip değildir.Böylece borçlular ile. Bu durumda, nerede döneceğinize baktığınızda, eğer koleksiyoncular tehdit ediyorsa, bu gibi durumlarda uzmanlaşmış bir avukat seçmek daha iyidir.

Genellikle, profesyoneller bu tür eylemler hakkında şikayette bulunmanızı derhal tavsiye eder. Kişisel verilerinin geri çekilmesi ve onların işlenmesine yönelik bir yasağın oluşturulması, ilk olarak gaspçıların ardını serinletebilir.

Ayrıca, akrabalarınıza yönelik tehditlerin, polise ve savcılığa uygun açıklamalar yapması konusunda size tavsiyede bulunacak ve yardımcı olacaksınız.

Sonuç çizin

Öncelikle panik yapmayın. Sizi arayan ve borçtan bahseden çalışanın kimler tarafından temsil edildiğini öğrenin, kredinizle nasıl bir ilişki kurduğunu sorun.

Yasa mektubu ile çalışın, koleksiyonculara ihlallerini anlatınız. Eğer işe yaramazsa, uygun yetkililerle temasa geçin, ifadelerin kopyalarını "gaspçılara" gönderin.

koleksiyoncular tehdit etme hakkına sahiptir

Avukatlara hitap etmek yerinde değildir.benzer konularla uğraşmak. Onlar için, koleksiyoncuları doğru bir şekilde sakinleştirmek ve bütçenizdeki yükü azaltmak için borcunuzu yeniden yapılandırmak konusunda anlaşmak zor değil. Banka tarafından çeşitli ihlallerin tespit edilmesiyle bağlantılı olarak gecikmiş borcun bir kısmını yazabildikleri durumlar da vardı.

Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı 2019

Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı 2019

Related news

 • Susamlı kurabiye Tarifi
 • Döner mafsallı biçme makinesi - karakteristikler ve çalışma prensibi
 • Ayva Çekirdeği Maskesi Göz Altına Sürülürmü Kremi Nasıl Yapılır
 • Pencerelerin onarımı ve değiştirilmesi. Plastik modellerin avantajları ve dezavantajları
 • Şal Modelleri Ve Yapılışı

 • Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı


  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı

  Koleksiyoncular ne yapacaklarını mı tehdit ediyor Koleksiyoncuların tehdit etme hakları var mı