Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 2019

Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 2019
19.08.2019

Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 95

Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı? Hasar için tazminat

Aşağıdan komşuları boğdu - ne yapmalı? Bu sorun, su basmış bir daire bulunduğunda ve insanlarda paniğe neden olduğunda ortaya çıkar. Her şeyden öte, sadece mülkünüzde değil, başka birisinin üzerinde de hasar meydana gelebilir. ne yapacağını alt komşuları, sular varsa, barışçıl hasarı değerlendirmek ve nasıl, yaralı partiyle çakışmayı bu makaleye göz atın.

Ilk adımlar

Komşularınızı sular altında bıraktığınızda,Bir zamanın, sinirlerin ve araçların en az harcanmasıyla tatsız bir durumdan kurtulmaya çalışın. Bunu yapmak için öncelikle acil durumun nedenini bulmak ve yükselticideki musluğu kapatmak gerekir. Daha sonra, tüm dairenin bağlantısını kesmeli ve tesisatçıyı konut ofisinden aramalısınız. Komşulara gelebilecek zararı azaltmak için, zeminden olabildiğince fazla su toplamaya çalışmalısınız.

komşularını ne yapacağını aşağıdan sular altında

Komşularla konuşmak da gerekli.Onlara ne olduğunu açıklayan. Etkilenen tarafın komşuyu aşağıdan suya sürükleyen kişiden paraya ihtiyaç duyduğu durumlar vardır. Bu durumda ne yapmalı? Olanlar için kimin sorumlu olduğunu ve zararın kime tazmin edileceğini anlamak gerekir. Sonuçta, dairenizden akan suya rağmen, şarap her zaman size bağlı değildir.

Apartman sigortasının şartlarını anlamamak,insanlar kendilerine şu soruyu soruyorlar: “Komşularımı aşağıdan boğdum - ne yapmalı?”. Sigorta vardır - bu, sigorta şirketinizi aramanız gerektiği anlamına gelir ve durumu açıklarken, şirketin çalışanlarının talimatlarına göre hareket eder.

Su baskını suçu nasıl belirlenir

Dairenin su baskını için kimin sorumlu olduğunu nasıl anlayabiliriz? hiçbir su veya uzun bir süre gerektiren onarım musluğunu değişmedi kapalı olduğunu durumlarda, olanlar için seni suçlayacak. Bu durumda, komşular onlar uğramış tüm hasarı telafi etmek zorunda kalacak.

Komşuların sel nedeni nedeniyleYükselişin kopması, olayın suçu evine hizmet eden kuruluşun üzerinde yer alacaktır. Yükselen yasal olarak ortak mülkiyet olarak kabul edildiğinden, yönetim şirketi tarafından işe alınan kuruluş onun yerini alması için zaman ayırmış olmalıdır. Böyle bir durumda, tüm mağdurlar, şirketin hizmet evine hitaben bir toplu başvuru yazmalıdır.

alttan komşu ne yapmalı

Konut sözleşmesiyle kullanılıyorsaişe alma, aynı zamanda sel nedenini anlamak gerekir. Kanuna göre, mal sahibi, sermaye onarımları için ödeme yapmak zorundadır ve işverenin görevi, güncel onarımların uygulanması haline gelir. Akülerde ve taşkınlara yol açan borulardaki arızalardan sorumlu olacaktır. Kiracı kapalı bir vinç nedeniyle dairenin su basması durumunda cevap verecektir.

Tazminat - kim ödemek zorundadır?

Selin suçu tespit edildiğinde bile,komşularını aşağıdan sular altına alan adama soru sormak: "Ne yapmalıyım?" Konaklama, başkasının mallarına zarar verenlere bağlı olarak gerçekleştirilir.

bir avukat ne yapmak için alttan komşu sular altında

Eğer suçlu su basmışsakomşularla “yerinde” görüşmeye çalışın. Hasarı ve geri ödeme tutarını derhal tartışmaya çalışabilirsiniz. Çoğu zaman, komşular devlet yapılarıyla temas etmek istememekte ve sorunu barışçıl bir şekilde çözmeyi tercih etmektedir.

Sel nedeniyle meydana geldiği takdirdeEvinize hizmet eden organizasyonun dikkatsizliği, siz ve komşularınız kurbanlar, bu nedenle Konut ve Toplum Hizmetleri'ne zararın tazmini için talepte bulunma hakkına sahipsiniz.

Acil bir durumda, sahibi suçludurBarınak, sadece komşulara yapılan tüm zararları telafi etmekle kalmayıp, aynı zamanda sel nedeniyle zarar gören kişisel eşyalarınızın bedelini de karşılamakla yükümlüdür.

Hasar değerlendirmesi

Apartman selleri nadiren hasarsızdırBir başkasının mülkiyeti ve hemen şu sorular var: "Bir insanın komşular alttan taşması durumunda başkasının hasarının büyüklüğünü nasıl anlayabiliriz? Ne yapmalıyım? Değerlendirme nasıl yapılır? "

komşu alttan su basmış ne yapması gerekiyor

Daireye su basmaktan kaynaklanan zararları değerlendirmek ve düzeltmek için birkaç yol vardır:

 • Komşuları ile tartışarak yaklaşık geri ödeme maliyetiHasar ve karşılıklı muvafakati elde edildikten sonra, bu miktarın mağdurlara ödenmesi mümkündür. Kararlaştırılan hasar miktarının her iki tarafa da uygun olacak şekilde sabitleneceği bir eylemin yapılması gerekmektedir.
 • Ayrıca bir komşu ile tanımlayabilirsinizözelliği geri yüklemek için gerekli olan malzeme miktarı. Tüm bunları mağazalarda kendi masraflarınızla satın aldıktan ve apartman dairesinde tamir masraflarını ödedikten sonra.

Bağımsız uzmanlık

Yaralı taraf ile anlaşmaya varılamaması durumunda, komşuların zararları diğer şekillerde tahmin edilmektedir:

 1. Bağımsız uzmanın çağrısı. Onun hizmetleri müştereken veya taraflardan biri tarafından ödenebilir (bu, taraflar arasında çatışmaya karar verilir). Uzmanın sonucuna göre, bir ödeme yapılır. Taraflardan birinin bir uzmanın kararını kabul etmemesi durumunda, mahkemede davanın davasının veya ek incelemesinin yapılması gerekebilir.
 2. Mahkeme, çıkar çatışmasını çözebilirsunulan belgelere dayanarak: etkilenen dairenin fotoğrafları, tanıkların ifadeleri, derlenmiş rapor. Mahkeme ayrıca bir uzman muayenesi de isteyebilir.

Komşularla müzakereler

Komşularla durumu tartışırken çözebilirsiniz.en az kayıpla ilgili problem. Ne de olsa, kibar iletişimle, meseleyi mahkemeye getirmemek, ancak küçük bir tazminatla karşı karşıya kalacaktır. Özellikle de komşular kendileri eski onarımları olduğunu kabul ettikleri takdirde ve kişisel mülkler su basarken, acı çekmediler.

aşağıdan taşkın komşular ne yapmalı sigorta

Komşu yine mahkemeye gitmek belirlenirse, aşağıdaki argümanları öne sürerek onu vazgeçirmeye çalışırlar mümkündür:

 • Tüm masraflar ve masraflar davacı tarafından karşılanır. Miktar genellikle küçük olmasına rağmen, ancak deneme başlamadan önce ödemek zorundadır. Mahkemenin kararını önceden öngörmek mümkün olmadığından komşu gereksiz harcamalara neden olabilir.
 • Gerekirse uzman değerlendirme hizmetleriMahkeme ayrıca, yaralı tarafça ödenir. Mahkemenin, sadece toplanan bilgilerin yardımıyla zararlara ilişkin karar verebileceğinden, uzmanın çağrısı başarısız olmak zorundadır.
 • Mahkeme sadece resmi kazançları dikkate alabilecektir.Davalı. Dolayısıyla, bir sözleşme kapsamında çalışmıyorsanız, asgari geçim süresinin 1 / 5'inden daha fazlasını ödemek zorunda kalabilirsiniz. Komşular genellikle bir seferde tüm tutarı elde etmeyi umuyorlar ve ödemelerin birkaç yıl boyunca ortaya çıkacağı mesajı onların çarşaflarını serinletebilir.

Tazminat nüansları

 • Hasar miktarı alış fiyatından hesaplanmayacaktır.mülkün değeri ve değerlemeden. Yani, teknikler satın alma fiyatı ile karşılaştırıldığında, iki ve üç kat daha ucuza tahmin edilebilir. Ayrıca, mahkeme çoğu zaman yeni ekipman satın almayı değil, sadece eski olanı tamir etmeyi bırakıyor.
 • Yaralı tarafın ahlaki zarar için tazminat talep etmesi halinde, mahkemede bir doktorun kararı ile veya ilaç alımını kontrol ederek onaylanması gerekecektir.

Kabul etmezseniz

alttan komşu ne yapmalı

Çoğunlukla etkilenen tarafın davaları vardırBir başkasının suçlanacağını duymak bile istemez, ama ısrar ederse, su yukarıdan dökülürse, o zaman suçlanırsınız. Ya da, barışçıl bir tazminat tartışması yerine, mahkemeyi tehdit eder. Bu durumda, aşağıdaki sırayla ilerleyin:

 1. O yaralı tarafla görüşmek denemek için gereklidir. Eğer duruşmalarda zaman ve sinirler harcamak istemiyorsanız, o tazminat istiyor ne kadar komşu sormak gerekir.
 2. Taşkın sonuçlarının kaydedilmesi gereklidir.başkasının dairesi. Sahibinin izni ile oda fotoğraflarını çekmeniz gerekiyor. Etkilenen elektronik parçaları ayrı ayrı fotoğraflayın, duvarların durumuna ve suyun daireye çarptığı yerden dikkat edin.
 3. Taşkın eylemi herkes için resmileştirilmelidir.kurallar. Form hem internette bulunabilir hem de belediye hizmetleri temsilcilerinden istifade edebilir. Kanun tamamlandığında, fail, mağdur ve tanıklar hazır bulunmalıdır. Hareket, baş mühendisi veya yardımcısı ve bir tesisatçı tarafından imzalanır. Daha sonra bu eylem yönetim şirketinden maddi tazminat ödemeye yardımcı olacaktır.
 4. Yasanın bir kopyasını bırakın. Tüm imzalara da sahip olmalı, aksi takdirde yasal gücünü kaybedecek.
 5. Eğer eylem senin yokluğunda hazırlanırsa, o zaman onu Konut ofisine koymalısın.

alttan komşu ne yapmalı

İnsanların bunu zor bulduğu durumlar vardır.Doğru kararın seçimi ya da komşuları alttan sular altında tuttuklarından endişelenmeye devam ediyor. Ne yapmalıyım? Bir avukat profesyonel yardım sağlayabilir ve probleminizi çözebilir. Genellikle birçok şirket ücretsiz olarak ilk konsültasyonları sağlar ve böylece maddi kayıplar olmadan profesyonel yardım alırsınız.

Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 2019

Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 2019

Related news

 • Redmond da bezelye çorbası nasıl yapılır
 • Kapalı Gelinlik Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
 • MODERN VE ŞIK DÖŞENMİŞ KÖY EVİ DEKORASYONU
 • Bahçeli: Bizans çöktü sanıyorduk, meğer yaşıyormuş
 • Krep için hamur - besleyici bir kahvaltı ve lezzetli bir akşam yemeği için bir tarifi

 • Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 46

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat


  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 100

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 69

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 75

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 1

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 60

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 75

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 72

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 5

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 7

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 56

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 75

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 6

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 52

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 16

  Komşularını aşağıdan boğdu: ne yapmalı Hasar için tazminat 6