Kongonun başkenti Brazzavilledir 2019

Kongonun başkenti Brazzavilledir 2019

Kongonun başkenti Brazzavilledir 94 20.01.2019, 12:47

Kongo'nun başkenti Brazzaville'dir.

Kongo'nun başkenti hatırlanması zor bir şehirdirBrazzaville adı. Aynı zamanda ülkenin kültür ve sanayi merkezi. Turistlerin fotoğraf albümlerinde nadiren fotoğrafını bulabileceğiniz Kongo'nun başkenti aynı adı taşıyan nehrin sağ kıyısında yer alıyor.

Kongo başkenti

Brazzaville'nin çevresi, aralarında zürafalar, antiloplar, çitalar, timsahlar, çok sayıda yılan ve kuş bulunan çeşitli fauna temsilcileriyle doludur.

Kongo'nun başkenti oldukça büyüktür.Afrika standartları, bir şehir ve yaklaşık 1 milyon nüfusu var. Çoğunlukla Brazzaville'in etnik kompozisyonunda Afrika halklarının temsilcileri (batek, domuz pastırması, mboshi ve diğerleri) vardır, ama aynı zamanda Amerikalıların ve Avrupalıların orada yaşayan küçük bir yüzdesi vardır.

Brazzaville, tarihinin 1880’denFransız askeri görevini burada kurdu. Bu dönemler, Fransızlar tarafından Kongo topraklarının aktif kalkınması ve Afrika'nın bazı bölgeleri üzerinde tam kontrol sağlama girişimleriyle karakterize edilir. Bu hedeflere ulaşmak için Fransızların Kongo nehrinde güvenilir bir şekilde güçlendirilmesi gerekiyordu.

Çok hızlı bir şekilde şehir en büyük ticaret olduve birkaç yıl sonra Kongo'daki Fransız kolonisinin idari merkezi oldu. 1960'da, koloni bağımsızlık kazanmış ve başkenti Brazzaville'de kalmaya devam eden Kongo Cumhuriyeti olarak tanınmıştır. Buradaki resmi dil Fransızca'dır, ancak Bantu dilleri de geniş bir dolaşım alanına sahiptir.

Kongo fotoğrafının başkenti

Bugün Kongo'nun başkenti gerçekülkenin kültür merkezi. İlk ve orta dereceli okulların en büyük sayısı burada yoğunlaşmıştır. Ayrıca, 1972 yılında açılan şehirde ve Ulusal Üniversitede mesleki ve teknik okullar görev yapmaktadır. Ayrıca Brazzaville'de iki kurum var: Pasteur ve Orta Afrika Araştırmaları Enstitüsü. Kongo'nun başkenti aynı zamanda kapsamlı eğitim çalışmaları yürüten Ulusal Müze'ye ve yerel nüfusun kültürel yaşamını tamamlayan Ulusal Cumhuriyet Tiyatrosu'na sahiptir.

Şehrin mimarisine gelince,Modern ve geleneksel Afrika binaların benzersiz ve tuhaf bir kombinasyon karşılar. tarihi ve mimari listesi Brazzaville katedral 1949 yılında inşa edilen St. Anne kilise, Air France bina, otel, hava hatları, stadyum lise, hem de dört banka binası bulunmaktadır.

Kongo, başkent

Brazzaville'deki konaklamanız sırasındaKongo Nehri'nin şelalelerinin çağlayanını ziyaret edin. Su sporları hayranıysanız, yakındaki nehirleri - Niara, Qilu ve Jueh'i ziyaret ettiğinizden emin olun.

Hatıra eşya satın almak için, her ikisini dePoto-Poto'da bulunan ve yerel ustaların uygulamalı sanat eserleri sergisini temsil eden çok sayıda dükkan ve el sanatları merkezi. En iyi kil ve hasır işi için şehirden sadece üç kilometre uzaklıktaki Makan ve M'Pil köylerine gitmeniz tavsiye edilir.

Kongonun başkenti Brazzavilledir 2019

Kongonun başkenti Brazzavilledir 2019

Related news

 • Cedi Osman: Sahada en iyisini vermeye çalışıyorum
 • Hotel Sun Beach Resort 4 (Tunus) - iyi şartlar, mükemmel servis ve harika bir atmosfer
 • Samsung galaxy note 2 wallpaper resolution

 • Kongonun başkenti Brazzavilledir 92

  Kongonun başkenti Brazzavilledir


  Kongonun başkenti Brazzavilledir 2

  Kongonun başkenti Brazzavilledir 94

  Kongonun başkenti Brazzavilledir 45

  Kongonun başkenti Brazzavilledir 9

  Kongonun başkenti Brazzavilledir 15

  Kongonun başkenti Brazzavilledir 55

  Kongonun başkenti Brazzavilledir 4