Konkordato 2019

Konkordato 2019 Konkordato

Konkordato

Adana'da faaliyet gösteren ve bir süre önce konkordato ilan eden bir tavukçuluk firması yem bulamadığı için yüzlerce civciv, Mersin'deki çiftliklerde açlıktan telef olmaya başlamıştı. Konu ile ilgili Mersin Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada tavukçuluk firmasındaki kanatlı hayvanlara yem tedarikinin başladığı bildirildi.

30.01.2019Gündem
Son dakika Bakan Albayrak: Milli Reyting Kuruluşu kurulum süreci görüşüldü

Son dakika! Bakan Albayrak: Milli Reyting Kuruluşu kurulum süreci görüşüldü

Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi toplantısı gerçekleşti. Toplantıda konkordatolarla ilgili tedbirler, milli reyting kuruluşu, İpotek Finansman Kuruluşu süreci ele alındı.

30.01.2019Ekonomi
Gıda devi için sancılı süreç: Hakim ortak iflasını istedi

Gıda devi için sancılı süreç: Hakim ortak iflasını istedi

Yörsan Gıda’nın yüzde 96,13 hissesine sahip olan Dairy Fresh Süt Ürünleri ve Gıda Yatırımları AŞ, iflasını istedi. Dava dilekçesinde “Şirket borca batık durumda, iflasına karar verilsin” denildi.

30.01.2019Ekonomi
Şatolar için karar günü

Şatolar için karar günü

Şato tipi mimarisiyle tartışmalara konu olan Mudurnu’daki Burj Al Babas projesini yapan ancak iflasına karar verilen Sarot Group’la ilgili ilk alacaklılar toplantısı bugün yapılacak.

29.01.2019Ekonomi
Bakan Pakdemir: O civcivler yaşayacak

Bakan Pakdemir: O civcivler yaşayacak

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Adana'da civcivleri ölüme terk edilmesiyle ilgili olarak, "Gönül bunları görmek istemiyor ama tabi serbest piyasada yaşıyoruz. Görüşmelerimiz oldu bu iş çözüldü, civcivlerin yaşayacağını öğrendik" dedi.

28.01.2019Gündem
Geçici süreler tamamlandı, konkordatoda kesin mühlet aşamasında kritik uyarılar

Geçici süreler tamamlandı, konkordatoda kesin mühlet aşamasında kritik uyarılar

Ankara Barosu’na üye Av. Ümit Erkan Durna, konkordato kesin mühlet sürecine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Geçen yılın ortalarında konkordato başvurusunda bulunanların kesin mühlet aşamasına geldiğini hatırlatan Av. Durna, çekişmeli alacaklar ve rehinli alacaklara ilişkin önemli uyarılarda bulundu.

27.01.2019Ekonomi
Zorlanan işveren işsizlik fonuna koştu

Zorlanan işveren işsizlik fonuna koştu

ZORLANAN işveren, çalışan ücretleri için işsizlik sigortasına fonuna başvurdu.

26.01.2019Ekonomi
Pamukkale Turizmle ilgili flaş gelişme

Pamukkale Turizm'le ilgili flaş gelişme

Dün iflasına karar verilen Pamukkale Turizm ile ilgili bugün önemli bir karar alındı.

25.01.2019Ekonomi
Araç kiralama şirketi Sixt Türkiye için konkordato talebi

Araç kiralama şirketi Sixt Türkiye için konkordato talebi

Uluslararası günlük araç kiralama devi Alman Sixt markasının Türkiye temsilcisi Artı Seyahat AŞ konkordato talebinde bulundu. Filosunda 1400 araç bulunan üç ortaklı günlük araç kiralama şirketinin 200 milyon lirayı aşkın borcu bulunuyor. Sixt Türkiye Genel Müdürü Cenk Fadıllıoğlu, “Konkordato başvurusu ile banka kredilerimizi yapılandıracağız” dedi.

25.01.2019Ekonomi
Gümrük vergisi sıfırlanırsa fiyatlar düşebilir

Gümrük vergisi sıfırlanırsa fiyatlar düşebilir

24.01.2019Ankara
Mahkemeden Pamukkale AŞye iflas kararı

Mahkemeden Pamukkale AŞ'ye iflas kararı

İzmir 1. Asliye Mahkemesi, Pamukkale AŞ'nin konkordato talebini reddederek şirketin iflasını kararlaştırdı.

24.01.2019Ekonomi
Konkordatodan geri dönüş

Konkordatodan geri dönüş

Ekonomide ağustosta yaşananların ardından gündeme gelen konkordatodan şirketler çıkış yapıyor. 7 bankanın bir araya gelerek oluşturduğu yapılandırma heyeti konkordato ilan eden firmaları inceledi ve borçları yapılandırılan 22 şirket artık konkordato sürecinden çıktı.

21.01.2019Ekonomi
Tartışma yaratan konutlar için yeni karar

Tartışma yaratan konutlar için yeni karar

BOLU'nun Mudurnu ilçesinde yalnızca Arap müşterilere satış yapılması ve şato tipi mimarisiyle tepki çeken Burj Al Babas projesi için İstanbul Ticaret Mahkemesi İflas Müdürlüğü'nden alınan izinle inşaat ve satış faaliyetlerinin yeniden başladığı belirtildi. Projenin sahibi Sarot Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Yerdelen, "İlgili İflas Müdürlüğünden projelerin inşaat maliyetlerinin tamamlanıp hak sahiplerine teslimi için talebimiz üzerine denetimli olarak şirket ticari faaliyetleri için icra iflas kanunları nezdinde izin verilmiş olup, şirketlerimiz denetimli olarak normal faaliyetlerine devam etmektedir. Bu süre zarfında ticari faaliyetler gereği satış ve inşaat çalışmaları eskiden olduğu gibi devam etmektedir" dedi.

16.01.2019Gündem
‘Konkordato ticari ahlakı bozuyor’

‘Konkordato ticari ahlakı bozuyor’

GEÇEN yılı 10.5 milyar dolarlık ihracatla tamamlayarak dünyanın yedinci, Avrupa Birliği’nin ikinci büyük tedarikçisi olan Türk tekstil ve hammaddeleri sektörü, 2019 yılı için hedef büyüttü.

15.01.2019Ekonomi
Tekstilcilerin hedefi dünyada ilk beşe girmek

Tekstilcilerin hedefi dünyada ilk beşe girmek

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Öksüz, bu yıl geleneksel pazarların yanında Güney Amerika, Uzak Doğu Asya ve Afrika'ya özel önem vereceklerini belirterek, "Bizim en çok önem verdiğimiz başarı kriterlerinden bir tanesi dünyadaki pazar payımızı artırmak ve dünyanın en büyük beş tedarikçi arasında yer almak." dedi.

14.01.2019Ekonomi
‘Kötü niyetlilere izin vermeyin’

‘Kötü niyetlilere izin vermeyin’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, konkordato ilan eden şirketler nedeniyle mağdur olan küçük işletmelerle, afetten zarar gören çiftçilere yeniden yapılandırma yapmak istemeyen bankalarla ilgili gerekli adımların atılmasını istedi ve “Kötü niyetli olanlara izin vermeyin” dedi.

12.01.2019Ekonomi
Yörsan Gıda’ya 1 yıllık kesin mühlet verildi

Yörsan Gıda’ya 1 yıllık kesin mühlet verildi

Geçen Ekim ayında konkordato talep eden Yörsan Gıda’nın bugün görülen davasında 1 yıllık kesin mühlet kararı çıktı. Duruşmada, alacaklı vekillerinin bir kısmı, kesin mühlet verilmesine karşı çıkarken, alacaklı konumdaki bir kamu bankasının avukatı kesin mühlet verilmesine muvafakat ettiklerini kaydetti. Şirketin toplam borcu ise 290 milyon TL seviyesinde.

8.01.2019Ekonomi
İzmirli sigortacının sermaye problemi

İzmirli sigortacının sermaye problemi

Pamukkale Turizm’in sahipleri kooperatifleşerek sigorta işine girdi, İzmir merkezli Atlas Sigorta’yı kurdu. Sigorta yaptıran 15 bin kişi de şirkete ortak olup 100’er lira yatırdı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Atlas’a trafik sigortası yetkisi vermedi. Pamukkale Turizm ve bağlı şirketler ile sahipleri ise kişisel konkordato talebinde bulundu. Şirket zora girerse sigorta yaptıranların durumu ne olacak?

7.01.2019Ekonomi
Ortaköy’ün ‘Prensesi’ için konkordato talebi

Ortaköy’ün ‘Prensesi’ için konkordato talebi

Ortaköy Princess Hotel ve CMS Enerji için konkordato talep edildi. Mahkeme iki şirket için de 3 aylık geçici mühlet verdi, konkordato komiseri ataması yaptı.

3.01.2019Ekonomi
Denizli’nin market devi konkordato istedi

Denizli’nin market devi konkordato istedi

Ege bölgesinin önde gelen market zincirlerinden Pekdemir konkordato talep etti. Mahkeme 50’ye yakın şubesi bulunan şirket için 3 aylık geçici süre verdi; komiser ataması yaptı.

2.01.2019Ekonomi
Adana’nın yeni stadı 2 aya hazır

Adana’nın yeni stadı 2 aya hazır!

Adana'da yapımına 2014 yılında başlanan, UEFA ve FIFA standartlarındaki 33 bin kişi kapasiteli yeni stadyum inşaatında sona gelindi.

2.01.2019Futbol
Aynes yeniden TMSF’de

Aynes yeniden TMSF’de

Denizli’nin Acıpayam ilçesindeki ünlü gıda şirketi Aynes’e kayyum atanması sürecinde ilişkin yeni bir gelişme daha yaşandı. Daha önce TMSF’nin yönetiminde olan Aynes’e mahkemenin ‘dışardan’ kayyum atamasına itiraz edildi. İtiraz kabul edildi ve yönetim tekrar TMSF’ye geçti. Aynes kendi alanında Türkiye'de 500, Denizli'de 12 büyük şirket arasında gösteriliyor.

2.01.2019Ekonomi
İş dünyasına moral oldu

İş dünyasına moral oldu

Bursa iş dünyası temsilcileri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ekonomik destek ve teşviklerin olumlu olduğunu belirterek, moral verdiğini dile getirdi. Son dönemde birçok ürüne zam geldiğini de hatırlatan iş insanları, asgari ücretteki yükselişi olumlu yorumladı.

2.01.2019Serhat TEZCAN
KONKARDATOYU ‘TURİZM’ DURDURUR

KONKARDATOYU ‘TURİZM’ DURDURUR

30.12.2018Antalya
‘Türkiye 2019’a travmayla giriyor’

‘Türkiye 2019’a travmayla giriyor’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, 2018’in vatandaşlar için zor bir yıl olduğunu belirterek, “Türkiye, 2018’den aldığı derin travmayla 2019’a giriyor. Türk Lirası, dolar karşısında yüzde 29 değer kaybetti. Dünyada en yüksek enflasyona sahip 10 ülkeden biriyiz” dedi.

29.12.2018Gündem
Asırlık Çift Geyik Karaca konkordato istedi

Asırlık Çift Geyik Karaca konkordato istedi

Türkiye tekstil sektörünün en köklü markalarından biri olan Çift Geyik Karaca için konkordato talep edildi. DAVA dilekçesinde, şirketin döviz cinsi kredilerinin mali dengeyi bozduğu kaydedildi. Asırlık markanın Türkiye ve Azerbaycan’da toplam 90 mağazası bulunuyor. Türkiye tekstil sektöründe ilk ihracat yapan firma olarak kayıtlara geçen markanın temelleri 1917 yılına dayanıyor.

28.12.2018Ekonomi
Bakan Pekcandan çok önemli konkordato açıklaması

Bakan Pekcan'dan çok önemli konkordato açıklaması

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İran'a yönelik ambargo kararının Türkiye'yi etkileyebileceğini söyledi. Bakan Pekcan, konkondatoya başvuran şirket sayısının ise 974 olduğunu açıkladı. Bakan Pekcan "Konkordatoyla ilgili yeni bir düzenleme var bundan böyle bağımsız denetim kuruluşlarının raporlamaları doğrultusunda konkordato ilan edilecek."

27.12.2018Ekonomi
Her isteyen konkordato ilan edemeyecek

Her isteyen konkordato ilan edemeyecek

Balıkesir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Metin Yalçın, son dönemde ülke gündeminde yerini koruyan konkordato ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yalçın, bundan sonra her isteyenin konkordato ilan edemeyeceğini belirterek, konkordato ilan etmek için gerekli işlemlerin yerine getirilmesinin şart olduğunu söyledi.

25.12.2018Ekonomi
Lojistik devi Günaydın Group için verilen tedbir kararı kaldırıldı

Lojistik devi Günaydın Group için verilen tedbir kararı kaldırıldı

Yarım asrı deviren İzmirli lojistik devi Günaydın Group için mahkeme verilen 3 aylık geçici mühlet kararını kaldırdı. Bu kararla birlikte, verilen tedbir kararı ile hacizlere karşı koruma alınan şirket için de zorlu bir süreç başlamış oldu. 3 ay kadar önce konkordato talebinde bulunan şirketin davası dün görüldü 2 bine yakın TIR’ı bulunan şirketin 300 milyona yakın borcu bulunuyordu.

22.12.2018Ekonomi
Prefabrike devine mahkemeden 3 aylık süre

Prefabrike devine mahkemeden 3 aylık süre

İstanbul Sanayi Odası’nın ikinci 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde 28’inci sıraya kadar yükselen Vefa Prefabrike ve bağlı Ekobord Levha için konkordato talep edildi. 1990’da faaliyete başlayan Vefa, yurtiçi yanı sıra yurtdışında da bir dizi önemli projede yer aldı.

19.12.2018Ekonomi
Denizlili Aynes Gıda konkordato talep etti

Denizlili Aynes Gıda konkordato talep etti

Süt ve süt ürünleri sektöründe Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Aynes Gıda, konkordato talep etti. İki yıl önce TMSF bünyesine geçen Aynes Gıda, geçen ay, mahkeme kararı ile eski sahiplerine devredilmişti.

19.12.2018Ekonomi
2 bin 200 TL’nin altındaki asgari ücreti kabul etmiyoruz

2 bin 200 TL’nin altındaki asgari ücreti kabul etmiyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li milletvekilleri, dün HAK-İŞ Konfederasyonu yöneticileriyle kahvaltıda buluştu. Görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Sabah kahvaltısında Sayın Başkan ve arkadaşları bizi ağırladılar. Sofraları zengindi, tabii bizim en büyük arzumuz Türkiye’deki bütün sofraların zengin olması” dedi.

19.12.2018Gündem
Herkesi ilgilendiriyor... Abonelik sözleşmesine ilişkin kanun Resmi Gazetede

Herkesi ilgilendiriyor... Abonelik sözleşmesine ilişkin kanun Resmi Gazete'de

Abonelik Sözleşmesinden Kaynaklanan Para Alacaklarına İlişkin Takibin Başlatılması Usulü Hakkında Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Abonelik sözleşmelerinden ve tüketiciye sunulup bedeli faturaya yansıtılan hizmetten kaynaklı para alacaklarına ilişkin haciz yoluyla ilamsız icra takipleri UYAP bünyesinde oluşturulan Merkezi Takip Sistemi üzerinden başlatılacak. Merkezi Takip Sistemi'ne yönelik düzenlemeler 1 Haziran 2019 tarihinde yürürlüğe girecek. Konkordato raporunu verecek denetim kuruluşları daraltılacak. Ticari alacak ve tazminat davalarında, dava açılmadan önce arabulucuya başvurulacak.

19.12.2018Ekonomi
Restorasyon sürer hayat normalleşir

Restorasyon sürer hayat normalleşir

Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, alınan proaktif tedbirlerle ekonomide ısınmanın durduğunu belirterek, “2019’da restorasyon süreci devam edecek, hayat daha da normalleşecek” dedi.

18.12.2018Ekonomi
Boğaz’da her yer çıt çıt çekirdek

Boğaz’da her yer çıt çıt çekirdek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 2019’da turizm bilinçlendirmesi çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, “Dünyanın en güzel yerlerinden biri Boğaz. Sabahları erkenden yürürüm. Gidin her yer çekirdek, çıt çıt çıt... Bunu eğitmen lazım önce. Hangi turizmden başlıyorsun” dedi. Hürriyet Ankara Bürosu’nun konuğu olan Ersoy, özetle şu mesajları verdi:

18.12.2018Gündem
İzmir’in market devi konkordato istedi

İzmir’in market devi konkordato istedi

Temeli 1975 yılında küçük bir bakkal dükkanında atılan İzmirli Ekomar konkordato talep etti.

17.12.2018Ekonomi
Fematek AŞ için geçici mühlet verildi

Fematek AŞ için geçici mühlet verildi

Konkordato talep eden şirketler listesine Fematek Uluslararası Tic. AŞ de dahil oldu. Borca batık duruma gelen şirkete üç aylık geçici mühlet verildi, konkordato komiseri ataması yapıldı.

17.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hikâyesi iyi olana sıkıntıda bile dış kaynak buluyoruz

ULUSLARARASI danışmanlık şirketi E&Y’ın Türkiye Başkanı Metin Canoğulları, geçen yıl piyasadan sıkıntı işaretleri gelmeye başladığında ekibine şu mesajı verdi:

27.01.2019

İzmir için aday net mi?

DENİYOR ki...

24.01.2019

Sırça köşkün koltuk sevdalıları CHP’yi karanlığa itiyorlar

Ekonomide sıkıntılı günler yaşanıyor. 1000 dolayında şirketin konkordato istemesi sıkıntıyı ortaya koyuyor. Böyle bir ortamda CHP seçimi kazanmak mı istemiyor?

23.01.2019

Tren kazaları ve gazetecilik açığı

Hürriyet, Ankara’da dokuz kişinin yaşamını yitirdiği tren kazasının meydana geldiği günden bu yana hem kazanın meydana geliş biçimiyle ilgili bilgileri yayımladı, hem de kazanın nedenlerini irdeledi.

14.01.2019

En büyük yaptırım puan silme

Günlerdir futbol kulüplerinin borçlarının yapılandırılması konuşuluyor.

11.01.2019

Yargıtay’dan 3 yıldır ‘karar’ bekliyoruz

Yargının durumu ile ilgili 57 canın kaybedildiği 30 Kasım 2007’de meydana gelen Isparta uçak kazasını hatırlatmak istedim.

9.01.2019

2018’de 1549 şirket konkordato ilan etti

SON aylarda ekonomi gündeminin en çok konuşulan konularından biri olan konkordato sayısında 2018 faturası belli oldu. Ticaret sicili verilerine göre 2018 yılında toplam 1549 şirket-kişi’ye konkordato talebi üzerine mühlet verildi.

7.01.2019

Konkordatoya ihtiyaç var ama suistimal olmasın

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Tekirdağ’da gerçekleştirdikleri “Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantıları”nın 9’uncusunun açılışında konkordato ile ilgili şu mesajı verdi:

4.01.2019

Devrim yaptık cesur bankacıları ayağınıza getirdik

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 9’uncu Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı Tekirdağ’da düzenlendi. 1000’e yakın işinsanının katıldığı toplantıda TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bakın, bankacıları ayağınıza getirdik. Bu bir devrimdir. Herkes özel görüşmelerde şikâyetlerini dile getirsin” dedi.

30.12.2018

Kenan Sofuoğlu’yla görüştüm... İşte anlattıkları

Dün uzun uzun konuştum AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu’yla...

30.12.2018

Yeni yılda yeni hedefler

Bir yılı daha geride bırakmaya sadece 4 gün kaldı.

28.12.2018

Konkordatoda büyük anlaşmazlık

Soru şu: Konkordato ilan eden şirket, finansal kiralama yani, leasing, yoluyla aldığı makinelerin kiralama bedellerini ödemeli mi, yoksa makineleri leasing şirketine iade mi etmeli?

20.12.2018

Karadeniz Somonu Kanada’ya kadar gidiyor

İstanbul’da büyük bir zincir marketin balık reyonu... Market, Karadeniz Somonu ile ilgili bir müşteri testi yapmak istedi. Reyonda Karadeniz Somonu ile Norveç Somonu’nu yan yana koydu.

Konkordato 2019

Konkordato 2019

Related news

 • Kolay nedime yüzüğü yapımı
 • Panna Cotta Videosu
 • Çok İzlenen Videolar
 • Yozgat Haberleri: Yozgatta gölet buz tuttu
 • Yeşil Renkli Örgü Takım

 • Konkordato

  Konkordato


  Konkordato

  Konkordato

  Konkordato

  Konkordato

  Konkordato

  Konkordato

  Konkordato

  Konkordato

  Konkordato

  Konkordato

  Konkordato