Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 2019

Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 2019
19.09.2019

Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 79

Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi

Konstantin Dmitrievich Balmont (15.06.1867, Gumnischi, Vladimir Eyaleti - 23 Aralık 1942, Noisy-le-Grand, Fransa) bir Rus şairidir.balmont biyografisi

Konstantin Balmont: Biyografi

Köken olarak gelecekteki şair bir asilşimdi. Büyükbabası Balamut soyadına sahip olsa da. Daha sonra adı yabancı bir dile dönüştürdü. Balmont'un babası, zemstvo konseyinin başkanıydı. Konstantin, yasadışı bir çevreyi ziyaret ettiği için Shuisky Gymnasium'da eğitim gördü ancak ondan uzaklaştırıldı. Balmont'ın kısa bir biyografisi, ilk eserlerini 9 yaşındayken yarattığını söylüyor.

1886'da Balmont, çalışmalarına Moskova Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde başlamıştır. Bir yıl sonra, öğrenci ayaklanmalarına katıldığı için 1888'den önce sınır dışı edildi. Kısa süre içerisinde üniversiteyi kendi isteği üzerine terk etti ve Demidov yasal lisesine alındı ​​ve buradan da kovuldu. O zaman Balmont'un yazdığı ilk şiir koleksiyonu basıldı.

Şairin biyografisi, aynı zamanda, ilk karısıyla ilgili sürekli kavgalar nedeniyle intiharı da denediğini söylüyor. İntihar girişimi kırılmış bir bacak ve ömür boyu topallanma ile sona erdi.konstantin balmont biyografisi

K.'nin ilk kitapları arasında Balmont, "Burning building" ve "In enginlikte" koleksiyonlarından söz etmeye değer. Şairin makamlarla olan ilişkisi gerildi. Böylece, 1901'de, "Küçük Sultan" ayeti için, üniversite ve büyük şehirlerde ikamet hakkından 2 yıl boyunca hakkından yoksun bırakıldı. Biyografisi biraz detaylı olarak incelenen K. Balmont, "Güneş gibi olalım" şiirsel koleksiyonunda Volkonsky mülkiyetini (şimdi Belgorod bölgesi) bırakıyor. 1902'de Paris'e taşındı.

1900'lerin başında Balmont çok yarattıromantik şiirler. Böylece, 1903'de "Sadece seviyorum" koleksiyonu. Yedi Çiçekli ", 1905'de -" Güzellik Tasarması ". Bu koleksiyonlar Balmont şöhretini getiriyor. Şair kendisi şu anda seyahat ediyor. Böylece 1905'e kadar İtalya, Meksika, İngiltere ve İspanya'yı ziyaret etmişti.

kısa bir balmont biyografisiNe zaman, Rusya'da, politikBalmont anavatanına geri döner. Sosyal demokrat yayın "Yeni Hayat" ve "Kızıl Bayrak" dergisi ile işbirliği yapmaktadır. Ama biyografisi seyahat açısından zengin 1905 Balmont sonunda, yine Paris'e geliyor. Sonraki yıllarda çok seyahat etmeye devam ediyor.

1913’te ne zaman Siyasi göçmenlere af verildi, K. Balmont Rusya'ya döndü. Şair, Şubat devrimini memnuniyetle karşılarken, Ekim Devrimi'ne karşı çıkıyor. Bu bakımdan 1920'de, yine Rusya'ya yerleşerek Fransa'ya yerleşti.

Sürgünde iken, Balmont, biyografiayrılmaz vatan ile bağlantısı verilen Almanya'ya, Estonya, Bulgaristan, Letonya, Polonya ve Çekoslovakya'da yayınlanan Rus süreli aktif oldu. 1924 yılında, "Nerede benim evim" başlığı altında anı kitabı yayınladım Rusya'da devrim "Beyaz Rüya" ve yaklaşık denemeler yazdı "gece Meşale." 20-inci Bal'mont ayetler "hediye dünya", "Mirage", "Parlak saat", "masaüstü çekiç Şarkısı" gibi koleksiyonları yayınlamaktadır olarak, "B teleskopik verdi." 1930'da K. Balmont, eski Rus eseri The Lay of Igor's Host'un çevirisini tamamladı. Şiirlerinin son koleksiyonu 1937'de "Dava" adıyla yayınlandı.

Hayatının sonunda şair akıl hastalığından muzdaripti. K. Balmont, Paris yakınlarında bulunan "Rus Evi" olarak bilinen bir sığınakta öldü.

Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 2019

Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 2019

Related news

 • Kediler Snoopy
 • Videoetli Pilav Nasıl Yapılır Videosu
 • Ballı Börek
 • Bir bebek için kağıttan nasýl kitap yapabilirsin
 • Erkekler Kadınlarda Neyi Çekici Bulur

 • Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 22

  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi


  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 70

  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 71

  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 14

  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 97

  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 4

  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 98

  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 3

  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 4

  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 50

  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 35

  Konstantin Balmont: Gümüş Çağının şair biyografisi 84