Korse Modelleri 2019

Korse Modelleri 2019
Korse Modelleri


Korse Modelleri

Korsegenellikle kadınların zayıf gözükmek için kullandığı esnek iç giysisidir. Bel fıtığı gibi durumlarda da bedeni düzgün tutması amacıyla da kullanılabilmektedir. Tarih boyunca kadınlar fazla kiloya sahip olmasalar bile sadece elbiseleriyle daha zarif ve çekici görünebilmek içinkorsekullanırlardı. Eski çağlardakorsekullanan kadınlar akşam olduğunda korsenin destek çubuklarının vücutlarını kestiğini görseler bile zarif görünmek için bu zorluğa katlanmışlardır.

Korsekullanımının en önemli etki özelliği giyildiği anda kişinin ince bir bedene kavuşmasıdır. Bu şekilde uzun süreli katı rejim ve diyet programları ve egzersizlere ihtiyaç duymadan anında ince bir görünüm elde edilmektedir.

Korsevücudun hatlarını toplamasına göre işlevleri farklıdır. Ayrıca sağlık açısından da takılan korseler vardır.Korseleri bu duruma göre şöyle ayırabiliriz;
1- Basen toplayıcı korseleri, Yağ ve kilo fazlalığı kalça ve basen bölgelerinde yoğunlaşmış ise bu durumda popo destekleyici ve kaldırıcı özelliği olan, yine tavsiye edilen beden ölçünüzde birsıkılaştırıcı korsemodeli kullanmak doğru olacaktır. Kullanılan korsenin az basınç yapmasını istiyorsanız ”tek katlı” tercih etmelisiniz. Daha fazla basınç için ”çift katlı” korse önerilmektedir.
2-  Mide toparlayıcı korseler; Eğer kilo fazlalığı karın bölgesinde ise bu durumdakorsealırken karın bölgesini destekleyici, çift katlı bir korse tercih edilmelidir.Kullanılan korse belinizi daha fazla sıkmasını istiyorsanız bir beden küçük almalısınız..
3- Hamilelik sonrası korseler; Doğum sonrası kullanılan korselerin ise sarkmayı azaldığı ve toparlayıcı olduğu tespit edilmiştir. Doğum sonrası korseler mutlaka vücut geneli için olmalı, karın, göbek, kalça,
bacak ve basenleri tümüyle sarmalı, yumuşak olmalı, fazla sıkı olmamalıdır. Doğumdan 10 gün sonra korse kullanılması tavsiye edilmektedir.
4- Genel zayıflatıcı korseler;  Eğer kilo ve yağ dağılımı tüm vücudunuzda orantılı ise, dizin altından başlayıp, göğüs hizasına kadar çıkabilecek paçalı boy korseleri tercih edilmelidir.
5- Dikişsiz korseler; Eğer giyeceğiniz elbisenin altında korseniz belli olmamasını istiyorsanız dikişsiz korse tercih etmelisiniz. Ayrıca sezaryen ile doğum yapanlar bu korseleri tercih etmelidir.
6- Bel korseleri;  Beliniz mi ağrıyor ? Çalıştığınız işte belinize fazla yük mü biniyor veya belinizi sürekli sıcak mı tutmak istiyorsunuz? Bel korseleri bu durumda idealdir. Bu korseler bel ağrılarını  en hafif şekilde atlatmayı sağlar. Soğuk kış günlerinde belinizi sarar, soğuklara karşı korur. Bel korselerinin faydası için uzun süre kullanmak gerekir.
7- Medikal korseler; Bu korseler bel bölgesinde ortopedik rahatsızlıkları olanlar için tedavi maksatlı korselerdir. Doktor kontrolünden sonra tavsiye ile alınmalıdır. Bel destekli olmalıdırlar.
8- Zayıflatıcı korseler;  Hızlı kilo vermek isteyen kişilerin kullanacağı özel malzemeden yapılmış, derinizin altındaki yağ tabakasına etki eden korselerdir. Spor yaparken kullanılırsa etkisi iki kat artmaktadır.

Korse Modelleri 2019

Korse Modelleri 2019
Korse Modelleri


Korse Modelleri


Korse Modelleri


Korse Modelleri


Korse Modelleri