Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 2019

Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 2019

Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 82 16.02.2019, 00:53

Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf)

Maxim Suraev - Hava Albay, ilk Rus astronot lider blog yörünge ve düzenli okuyucuların sorularına yanıt verme için.

Pilot-kozmonot Maxim Suraev

suraev maxim

Sovyetler Birliği'nin birçok çocuğu rüyalarındaKendilerini astronotlar olarak gördüler, Yuri Gagarin'in zamanında yaptığı gibi, evreni keşfetmek istediler. Rüyalar hayaller, ve bu arzuları yıllar içinde gerçekleştirmeyi ve onu gerçekleştirmeyi başaran herkes değildir.

Rusya'nın 104. kozmonotu ve 503'ün dünyası. Bu yazının kahramanı bize böyle geliyor. İnsanlığı geliştirme isteğinin izlendiği parlak bir slogan ve ondan önce açılan yeni ufuklar kozmonot Maxim Suraev tarafından takip edildi. Biyografisi sayısız ödül ve başarılarla doludur ve gülümsemesi Yuri Alekseevich Gagarin'in gülüşüyle ​​karşılaştırılmıştır.

Aşağıda bu olağanüstü kişiliğiyle daha yakından tanışacağız.

Suraev'in çocukluğu hakkında biraz

MV Suraev 24 Mayıs 1972'de Çelyabinsk'de doğdu. Gelecek kozmonot çocukluğunu Kurgan bölgesindeki Shadrinsk kasabasında geçirdi. İlkokul çağına geldiğinde, 1979'da Moskova bölgesinde bulunan Noginsk'deki 5 numaralı ortaokula kaydoldu.

Maxim Viktorovich askeri bir ailede büyüdü veErken çocukluk, aile hanedanlığının devamı hakkında düşünmeye başladı. Ancak yine de kozmonot mesleği hiç tartışılmadı. Babasına, Hava Kuvvetleri albayına ve geçmişte askeri bir pilota bakan Suraev, babasının yolunu takip etmekte tereddüt etmeden karar verdi. Kozmos ona, daha sonra doğaüstü ve ulaşılmaz bir şey gibi görünüyordu.

Öğrenci yılları

On sınıfın bitiminden sonra, Suraev kayıtlıydı.Askeri okulun ilk dersinde. Myasnikov, daha sonra askeri-özel yükseköğretim pilot-uçuş mühendisi diploması ile mezun oldu. Daha sonra Voronezh Hava Kuvvetleri Akademisine atandı. Haziran 1997'de kırmızı diploma ile mezun olan Zhukovsky. Yıllar geçtikten sonra, RAGS'ta bir avukatın daha fazla nitelik kazanmasıyla “içtihat” yönünde eğitim aldı.

İlk "boşluk" adımları

Maxim Surayev Astronot

2007 yılının başlarında, Suraev Maxim zaten komuta edildiacemi uzay kaşifler RGNII CTC grubu. Daha sonra, 2009 yılının başlarında, FGBU başkanı ve Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı'nın emriyle FGBU ÇKP'nin kozmonot ekibinin komutanı olarak atandı.

Bu temelde, Suraev Maxim olduSavunma Bakanlığı'nın RGNII CTC'nin test kozmonotları için olası bir aday olarak ayrılması emrini verdikten sonra yukarıda belirtilen mübadeleye kabul edilmesi önerildi. Yaklaşık bir yıl süren Suresi gerekli eğitimi verdi. İki yıl sonra zaten test kozmonot unvanını aldı.

ISS'ye Giriş

suray biyografisi

Bu ünitenin bir parçası olarak 2000'den beriUluslararası Uzay İstasyonuna uçuş programı tarafından belirlenen hükümler temelinde eğitime başlamıştır. Dört yıl sonra Baikonur'daki acil durumlarda faaliyet gösteren hayatta kalma programına uygun olarak uygulamaya gönderildi.

2005 yılının Ağustos ayında, katılım için hazırlıklara başladı.Yukarıdaki kompozisyonun sayısında RGNII TBM'de. Bu operasyonun sonucu, uzay istasyonu uçuş mühendisinin ve ISS-15'in yedek birimindeki komutanın çalışmalarına dahil olmasıydı. Aynı tarihte, N. Stott ve T. Kopra ile birlikte, geçici personelin komutanlığına atanmış olduğu acil iniş durumunda, konut dışı alanlarda hayatta kalmayı amaçlayan bir testte iki gün sürdü. Bu testin yeri ormanla dikilmiş olan Moskova bölgesiydi.

Aynı yılın Mayıs ayı başlarında, Suraev olduileride ISS-17 gelecek seferinde tasarım mühendisi yedek birimi olarak seçildi. NASA ve Roskosmos'un karşılıklı rızasıyla, Mayıs 2006'da, Maxim Suraev "SOYUZ-TMA-12" şefi komutanlığına atandı. Kozmonot ayrıca bu görevi Şubat 2007'de ve resmi olarak NASA departmanı tarafından ödüllendirildi.

Roskosmos kolejinin oybirliğiyle aldığı kararla, daha sonra Mart 2009'da gerçekleşen ISS-19'un rezerv yapısında bir katılımcı olarak seçildi.

Böylece, Ocak ayından beri, SuraevISS-22 takımı ve aynı yılın Şubat ayında NASA, ana birime kabulünü ciddi bir şekilde ilan etti. 2008 yazında, o Expedition 21 üyesi ve "Soyuz-TMA-16" mürettebatının komutanı olarak atandı. Bu görev Roskosmos tarafından onaylandı ve daha sonra NASA da aynı kararı aldı.

"Savaş vaftizi" Suraev 30 Eylül'de oldu2009. Daha sonra “UNION TMA-16” nın komutanı olarak görev yaptı ve aynı zamanda 21 ve 22 No.lu Uzay Araştırmaları keşiflerinin bir katılımcısı oldu. Aynı yılın Ekim ayında, gemi ISS ile başarılı bir şekilde kenetlendi. Ve 10 Ocak'ta Maxim Viktorovich Suraev ilk girişini açık alana açtı.

Gemileri 169 gün sonra 18 Mart'ta çözülmemişti.

Hobiler ve ilgi alanları

maxim suray fotoğraf

Ana hobileri astronot inanıyorspor çeşitleri, okuma, karavan. Ayrıca, kozmonot Maxim Suraev, izlenimlerini ilgili fotoğraflardan alarak uçuşlardan sürekli olarak paylaşan ilk kişi oldu. Onun uçuşlar fotoğrafları kozmosun güzelliğini görmek için bir fırsat verir.

Kişisel hayat

astronot Maxim Surayev biyografi

Haziran 1997'de, hemen aldıktan sonradiploma, Suraev Anna Kharohordina ile evlendi. Aynı zamanda iki güzel kızın mutlu babası: Arina ve Xenia. Seçkin bir kozmonotun babası olan Victor Grigorievich, bir zamanlar Hava Kuvvetleri Albay rütbesiyle ödüllendirildi. Gençliğinde Viktor Grigorievich, Chelyabinsk gezginleri okulunda ders verdi. Maxim Viktorovich, ailede tek çocuk değil. Daria ve Natalia ile kız kardeşleri ile büyüdü.

Ödüller ve başarılar

kozmonot maksim suray fotoğraf

Birçok şükran ve nişanlar alındıMaxim Suraev. astronot araştırma faaliyetlerinin gelişmesine önemli katkı verilir, "uzaydan araştırılmasında yararları için" fahri madalya kazandı. Ayrıca bu madalya, sürekli işbirliği ve sürekli sosyal olarak faydalı faaliyetler için bir minnettarlıktır.

Yerli Noginsk'de Noginsk belediye bölgesinin onursal unvanını aldı. Ve Haziran 2019'da Suraev Maxim "Kuzbass'ın Valoru" unvanını aldı.

Böyle önemli değerlere rağmen, Savunma BakanlığıRus kozmonot Maxim Suraev'in unvanını ödüllendirmek için TBM Konseyi'ne destek verdi. TBM'yi bir kez Savunma Bakanlığına göndermemiş olan bu unvanı, kendisine çok sayıda uçuşu olan ve yaklaşık altı ay boyunca ISS'de yaşayan Suresi'ne atamak için bir öneri. Ancak, böyle büyük hizmetlere rağmen, Savunma Bakanlığı reddedildi. Bunun böyle bir unvanı ödüllendirmek için bir gerekçe olmadığını savundular.

Ve sonunda, 30 Ekim 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Vladimir Vladimirovich Putin kararnamesi üzerine, Suraev Maxim Rusya'nın Kahramanı unvanı verildi.

Sonuç olarak

astronot Maxim Surayev

Böyle büyük Rus kozmonot, halkeylemci, araştırmacı Maxim Suraev. Onun biyografisi birçok değerle dolu, Rusya'daki uzay biliminin gelişimine yaptığı katkı fazla tahmin edilemez.

O şimdiki günü yetiştirebilecek ilk kişiydibuğday kulakları. Böyle önemli değerlere rağmen, Suraev ödüller hayalleri hayal etmedi. Günden güne fotoğrafları, kozmik yoluna yeni adım atan yıldızların gelecekteki fatihlerinden ilham alıyor.

Bugüne kadar, Maxim Suraevyüksek bir askeri rütbeye layık görülmüş ve kozmonot-araştırmacıların durumunu gururla taşımaktadır. Uzay yolculuğu blogu, dünyanın her tarafından çok sayıda kullanıcı tarafından günlük olarak görüntüleniyor. Ayrıca yayınları yürüten ve uzayda kalırken "toprak" sorularına cevap veren ilk astronot olarak ortaya çıktı.

Ayrıca aktif olarak blog yazmaya başlayan ilk kişiYıldız seyahatlerinin zamanı, kozmonot Maxim Suraev. Uçuşlarının fotoğrafları ve videoları bize geniş evrenin gizemlerine kişisel olarak dokunma fırsatı veriyor.

Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 2019

Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 2019

Related news

 • Plastik farların parlatılması - aracın ışığı daha parlak olacak
 • Kadınlara özel plaj, erkekleri sevindirdi: Bir Karadenizli, bir Trabzonlu olarak böyle bir yer elzemdi
 • Fatih Sultan Mehmet ve Öğretmene Saygı
 • Mouse Padinde dokunmatik ekran olan ilk laptop tanıtıldı
 • Rus Büyükelçi Yerhov: Karlov suikasti soruşturmasının sonuçlarını paylaşacağız
 • Nişan İçin Siyah Abiye Modelleri

 • Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 18

  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf)


  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 46

  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 53

  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 100

  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 75

  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 24

  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 74

  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 29

  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 10

  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 97

  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 43

  Kozmonot Suraev Maxim: biyografi (fotoğraf) 33