Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 68 08.03.2019, 03:46

Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar

Kraliyet Sarayı (Amsterdam)devletin en önemli manzaraları. Uzun ve ilginç bir hikayesi var. Şehrin orta kısmında Dam Meydanı yakınında görkemli bir bina var. Sarayın yanında Askeri Anıt var.

Bir turist ne bilmeli?

Kraliyet Sarayı (Amsterdam) bulunur15. yüzyılda inşa edilen Yeni Kilise'ye ve balmumu harika figürlerini görebileceğiniz ünlü Madame Tussauds'a yakındır.

kraliyet sarayı amsterdam

Bu mimari kompleks, Hollanda Parlamentosu'nun Kraliçe Beatrix'e verdiği dört binadan biridir. Turistler genellikle yakındaki otellere yerleşirler.

Değişken canlı ilgi çekiyorKraliyet Sarayı (Amsterdam). Adresi: Barajı, 1001 AM Amsterdam, Nederland. Salıdan pazara 12 ila 17 saat arasında gidebilirsiniz. Zaman zaman Kraliçe Beatrix'in kendisi buraya geliyor. Burada devlet düzeyinde ziyaretler ve önemli olaylar gerçekleştirilmektedir. Bu günlerde kompleks kapalıdır.

oluşturma

Başlangıçta, binada olduğu varsayıldıÇalışması belediye başkanlığı, adli ve idari makamlar olacak. Jacob van Kampen, 1648 yılında burgomaster'dan sipariş alan binanın yapımında çalıştı.

O zaman, Amsterdam başlık ile emanet edildiGüçlü bir ticaret merkezi, nüfus hızla büyüdü. Mimar, klasikliğin canlı bir şekilde ifade edileceği bir plan yaratmaya başladı. Binanın özellikleri antik Roma ve Yunanistan binalarını anımsatmaktadır.

Buralardaki topraklar oldukça çamurlu veviskoz, stabilite için, her biri 12 m uzunluğa sahip olan 13659 takviye kazıklarının çekiçlenmesi gerekiyordu Onlara bir platform dikildi ve üst duvarlar üzerinde. Şehrin sakinleri için böyle görkemli bir bina gerçek bir mucizeydi.

Finesse dekorasyonu

Ayrı dikkat, Kraliyet Sarayı (Amsterdam) süsleyen ustaca yürütülen küçük ayrıntıları hak ediyor. Nesnenin fotoğrafları, bu yerin sahip olduğu güzelliği taşıyabilir.

kraliyet sarayı amsterdam adresi

Burada, bakmaktan yorulmamanız, gerçek bir estetik zevk almak için çeşitli şekiller var. Bir bilet satın alabilir ve tüm bunları şahsen görmek için buraya gelebilirsiniz.

XVII yüzyılda, bu bina bir rol oynadıbelediye binası. Sonra Altın Çağ Hollanda'ya hakim oldu. Sonra Louis Bonaparte orada ikametgahını kurdu. 1808'de Napolyon'un ortaya çıkmasıyla bu belediye binası, sarayın kendi ikametgahını haklı kıldığı sarayın işlevlerini yerine getirmeye başladı. Ardından, Amsterdam otoritesinin hakkı yerel halk tarafından kazanıldığında, kraliyet dairesinden sorumlulardı.

kraliyet palace amsterdam fotoğraf

sınırsızlık

Birçok turist, Kraliyet Sarayı'na (Amsterdam) hayran olma fırsatını kaçırmaz. Onun mimarisi gerçekten hayranlık duyuyor ve göründüğü kadarıyla ruhu yakalar.

Merkezdeki salon oldukça geniştir. Uzunluğu 36.6 metre, genişliği - 18.3 metre ve yüksekliği 27.4 metre olup, tabanı mermerdir. Dünya ve gökyüzünün haritalarını gösteriyor. Doğu ve batı yarıküreleri bölündü, Amsterdam'ın kolonilerini oluşturduğu alanlar belirlendi. Resim XVIII yüzyılda kuruldu. Dünyanın coğrafyası hakkında bir fikir edinmesi oldukça elverişliydi. Burada tahsis edilen araştırmacılar, 17. yüzyılın başlarında Doğu Hindistan Şirketi'ni yürüten araştırmacıların ziyaret ettiği bölgeler.

Kraliyet'ü yapan bir başka dekorasyonSaray (Amsterdam) çok çarpıcı, şehrin sembollerinden biri olan bir gemi-kogga eski bir model şeklinde bir rüzgar gülü ile dekore edilmiş büyük bir kubbe. Geçmişte gemilerin geliş ve gidişlerinin kaydedildiği uygun pencereler vardır.

Buraya gelen insanların görünüşü, lütfen ustaGeçmiş dönemlerin yetenekli sanatçılarının yaratılması. G. Flink, J. Jordens, F. Bol, J. Lievs gibi bir usta tarafından burada bir iz bırakılmıştır. Ayrıca burada özel bir siparişle uygulanan Rembrandt çalıştı. "Claudius Civilis'in Yemini" adlı bir imaj yarattı. Bu tuval, yazarın resimlerinin en büyüğüdür.

Ancak, uzun süredir Kraliyet Sarayı'nı (Amsterdam) süslemedi - sanatçıya geri döndü. Şimdi tuvalin parçası Stokholm'de saklanıyor.

kraliyet sarayı amsterdam mimarisi

Ilginç özellikleri

Bu yerin ayırt edici bir özelliği,sekizinci dünya mucizesi olması bekleniyordu. Avrupa'da uzun süre en büyük idari bina oldu. Burada hüküm süren bütün lükse rağmen, mimari yapının girişi dikkat çekici değil. Görkemden mahrum kalmıştı, görkemli kapıları veya merdivenleri inşa etmeye başlamamıştı.

Bu, mimarın ilgilenme arzusundan kaynaklanıyorgüvenlik hakkında. O sırada sokaklardaki gösteriler oldukça sıktı. Bekleme sırasında mütevazi kapıya çok sayıda insan derhal giremedi.

Ziyaretçi geri bildirimi

Oldukça dikkat hak ediyorKraliyet Sarayı (Amsterdam). En çok beğenildiği için onunla ilgili yorumlar. İlginç turistler, sadece nesnenin iç dekorasyonunu değil, aynı zamanda onun yakınında bulunan alanı da düşünürler. Burada her zaman çok insan var, çünkü binanın içindeki alan gerçekten çok büyük. Yakındaki kafelerden birinde oturmak ve görkemli bir binanın ana hatlarını incelemek özellikle keyifli.

İçeri girerken insanlar tasarımın güzelliğini kutlarlar.Projenin yüksekliği ve ölçeği. Sarayın tüm odalarına hareketlerin olduğu ana salonun eşiğinden etkilenin. Buraya göz gezdiren insanlar, onlara adanmış oldukları tüm övgüyü hak ettiğini belirtiyorlar.

Daha önce şehrin herhangi bir sakini buraya girebilir. Artık herkes bilet alabilir ve sarayın duvarlarında bulunan mimari ve sanatsal çözümlerin güzelliğine katılabilir.kraliyet sarayı amsterdam yorumlar

İnsanlar, büyük boyuta rağmen,işte oldukça rahat. Ziyaretçiler her zaman yeterlidir. Oda ışık ve temizlik dolu, yönetim dikkatlice siparişin bakımını izler, böylece izlenim olumlu kalır. Burada doğruluk ve arınma ile kesinlikle çatışmaya girmeyen, karmaşıklık ve kapsam var. Amsterdam'da olmak, dünyanın sekizinci harikasına denk gelen bir yere bakmak için en azından ziyaret etmeye değer.Related news

 • SOSİSLE YAPILAN KOLAY KESME BÖREK
 • Regal müşteri hizmetleri numarası
 • Chiba
 • Boşanmadan pencereleri nasıl yıkarız: halk ilaçları, etkili yöntemler ve öneriler
 • Yazın Başınıza Gelen En Kötü Cilt Sorunları, Çözüldü

 • Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 24

  Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar


  Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 17

  Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 55

  Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 98

  Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 98

  Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 89

  Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 50

  Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 99

  Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 85

  Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 63

  Kraliyet Sarayı, Amsterdam: adres, fotoğraf, mimari, yorumlar 6