Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 89 21.02.2019, 14:24

Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs "Kungur - Perm"

Kungur'daki ünlü buz mağarası sahiptir.Tüm dünyada popüler, ama buna küçük bir kasaba yakınında olduğundan, Perm yoluyla almak zorundadır. Bu nedenle, rota "Kungur Perm" trafik büyük miktarda boyunca uzanan Perm bölgesinde, en popüler biridir.

Neden Kungur?

kungur perma

Bu, bu küçük köyde,Uralların en ünlü yerlerinden biri olan Kungur Buz Mağarası'dır. Eşsiz bir anıt, Avrupa'nın en büyük karstik mağarasıdır. Uzunluğu yaklaşık 5,7 kilometredir, 1,5 tanesi ziyarete açıktır.

Mağaranın içinde mağaraları, gölleri ve ayrıca"Organ boruları" - neredeyse yüzeye ulaşan miller. Burada oldukça soğuk, bu yüzden "Kungur-Perm" rotası boyunca gidip tüm dünyaya ünlü mağarayı ziyaret edecekseniz, sıcak şeyleri yanınızda götürmelisiniz.

Kungur'daki mağaraya ek olarak, başkaları da varGörülecek yerler: Zengin bir tarihe sahip altı tapınak var ve neredeyse her gün ziyarete açık olan 19. yüzyılın çok sayıdaki binaları açık. En eski binalardan biri 1820'de dikilen eski belediye meclisi binasıdır. Farklı zamanlarda, okul, kütüphane ve müze burada çalıştı ve şimdi bir yatılı okulu barındırıyor.

Perm - bölgesel başkent

perm kungur treni

Perm, ünlü bölge merkezidirçok sayıda anıt ve eğlence kompleksi. Buradan Rusya'daki herhangi bir şehre kolayca ulaşabilirsiniz. Şehrin bir tren istasyonu ve bir havaalanı var. kenarın sembolü, hem de anıtı "Permyak tuzlu kulaklar" - Şehrin bütün misafirler ayının anıtı ziyaret ettiğinizden emin olun.

Modern müzesiorijinal sergiler için bilinen sanat. Televizyon dizisinin pek çok taraftarı, uzun yıllar federal TV kanallarından birinde yayınlanmış olan "Real Boys" adlı popüler projenin çekildiği mekanları da ziyaret etmek isteyecek.

Bir şehre gitmeniz gerekiyorsa,Perm bölgesi topraklarında bulunan, otobüs istasyonu kullanmak en iyisidir. Bölgede otobüs iletişimi iyi gelişmiştir: en uzak yerleşim yerlerinde bile en kısa sürede ulaşılabilmekte, ilgili güzergah hakkında detaylı bilgi otobüs terminalinin bilet bürosunda bulunabilir.

Trenle gidiyoruz

otobüs kunguzu perm

Yapabileceğiniz en uygun araç"Perm-Kungur" - bir elektrikli tren yolu ile yolculuk için kullanın. Yerel trenler, özellikle sabah ve akşam olmak üzere iki şehir arasında sıkça rastlanmaktadır. Yoldaki ortalama süre bir buçuk saat sürüyor, dört veya beş elektrikli trenden birine binebilirsiniz.

Kısa güzergah Perm-Kungur'un uzaklığı,Sabah ve akşam saatlerinde çalışan tren 101 kilometredir. Bir yetişkin için tek yönlü bilet ücreti, bir çocuk için yaklaşık 40 ruble, tercihli vatandaş kategorisi için yaklaşık 40 ruble - 76 ruble. İsterseniz, gidiş-dönüş bilet satın alabilirsiniz, daha sonra maliyeti yaklaşık iki kat artacaktır.

Ya da belki sıradan bir tren?

rota perm kungur

Eğer treniniz bir sebepten ötürü değilseSıradan bir yolcu trenindeki "Perm-Kungur" yolunun üstesinden gelmek mümkün. Yolculuk süresi ve bu durumda toplam kilometre aynı kalır, ancak ücret önemli ölçüde artar ve ayrılmış bir koltukta bir koltuk için yaklaşık 750 ruble.

Bölmedeki ücret 1200'den1700 ruble, ayrıca bir yer satın alabilirsiniz "lüks", fiyatı 2.5 ila 4.5 bin ruble. Bu yüzden çoğu kişi bu seçeneği yalnızca en aşırı durumlarda kullanır.

Artı böyle demiryolu iletişimiTrenler gitmediği zaman trenin kapalı saatlerde kullanılabilmesidir. Günlük olarak ve diğer yönde, istasyonlarda ve Rus Demiryolları'nın resmi web sitesinde yer alabilecekleri 10-12 tren bulunmaktadır.

Ya da otobüsle mi?

Kungur'dan Perm'a otobüsler

"Kungur-Perm" otobüsü iki sefer arasındaher gün şehirler. Ortalama olarak, yerel şirketler 15-20 direkt uçuş ve yaklaşık 15 transit uçuş düzenliyor. Ortalama yolculuk süresi 1 saat 45 dakika, Kungur'dan Perm'a giden ilk otobüsler, yerel saatle 5, en geç saat 21 yönünde.

Ücret yaklaşık 250 rublebir yetişkin için. Çocuklar için seyahat belgeleri hakkında bilgi en iyi otobüs istasyonunun bilet ofisinde belirtilir. "Kungur-Perm" otobüsünü seçerseniz, ilgili güzergahın tarihlerini önceden belirtin. Bazıları sadece hafta içi, bazıları ise sadece hafta sonları çalışır.

"Kungur-Perm" rotası özel bir yere sahiptir.Kungur sakinleri ile popüler. Birçoğu bölgesel sermayede çalışmaya ve çalışmaya gidiyor. Bu yüzden bilet satın almak en iyisidir çünkü hızlı bir şekilde her iki otobüs istasyonunda da satılmaktadır. İkincisi ayrıca, özel tüccarların görev başında olduğu ve turistlerin onları hedeflerine götürmelerini sağlayan bir yer haline geldi.

Sen ve araba ile

Ayrıca ünlü görmek için gidebilirsinizaraba ile mağara. İki şehir arasındaki mesafe 98 kilometre, yaklaşık 1,5 saatte üstesinden gelebilirsiniz. Yakın zamana kadar, tüm yolcular Perm'in yakınındaki iki geçişte çok zaman harcamak zorunda kaldılar, yoldan çıktıktan sonra bu sorun çözüldü.

Yüksek hızlı baypas önemli ölçüde azalacaktırYolda geçen süre, ancak güvenlik kurallarına uymalısınız. Yeni rotayı kullanırsanız Perm-Kungur otoyolu nispeten iyi durumdadır. Lobanovo köyünden geçen eski site tatmin edici bir durumda.

Kungur ve Perm de bir araba alabilirgerekli rotayı kiralamak. Ana avantaj - araba ile hem şehirleri gezebilir hem de tüm manzaraları görebilirsiniz, acele etmeyin. Dezavantaj hizmetleri yüksek maliyet, bu yüzden Kungur'da kullanmak için en karlı olacak.

Diğer seçenekler

iz perm Kungur

Eğer otobüsler Perm'e uymuyorsaKungur ve kendi arabanız yok, otostopla varış noktasına ulaşmaya çalışabilirsiniz. Birkaç yol vardır, en kolay yol bir kişiyi yakalamak ve ona kabul edilebilir bir miktar ödemek, ancak bu çok pahalı olabilir.

Ayrıca toplulukların hizmetlerini de kullanabilirsiniz.(Örneğin, BlaBlaCar), tek bir arabada belirli bir rota boyunca seyahat etmek için birkaç gezginler bir araya getirmek. Bir tür taksiye binmek için ekstra para ödemenize gerek yoktur, ancak seyahatin tüm katılımcıları tarafından ödenen belirli bir ücret vardır. Bütün miktar benzine gider. Ancak, bu yöntem de herkes için uygun değildir.

Sonuç

"Kungur-Perm" rotası nispeten küçüktür veyeterince çabuk üstesinden gelebilirsiniz. Ulaşım araçlarının seçimi oldukça büyüktür. Burada her şey arzunuza, finansmana ve fırsatlarınıza bağlı olacaktır. Toplu taşıma ile seyahat ederken, önceden bilet satın almanız ve yolculuk sırasında güvenlik kurallarına uymanız gerekir.

Perm ve Kungur hem de kullanılabilirSize mutlu bir şekilde şehri gösterecek ve hikayesini anlatacak rehberlerin hizmetleri. Konaklama ve yemek ile her iki şehirde de otel kompleksleri ve catering alanı geniş çapta geliştiği için hiçbir sorun olmayacaktır.Related news

 • Örgü iğneleri ile ekose örme nasıl yapılır: şemalar ve çeşitli basit modellerin açıklaması
 • Hamilelik haftası nasıl hesaplanır
 • Gaz Kazanı Baxi Main Four 240-F: kullanım kılavuzu, teknik özellikler
 • BMden Türkiye ve Suudi Arabistana Kaşıkçı çağrısı
 • PİLAV

 • Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 96

  Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm


  Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 15

  Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 85

  Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 46

  Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 68

  Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 96

  Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 32

  Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 67

  Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 21

  Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 88

  Kungur - Perm: bir elektrikli tren. Otobüs Kungur - Perm 38