Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 2019

Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 2019
20.09.2019

Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 68

Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu.

Ortodoks karakollarından biriXVII. Yüzyıldan Sibirya, Kurgan şehri olarak hizmet etti. idari olarak kilise ve bugün Rus Ortodoks Kilisesi'nde Moskova Patrikliği bağımsız piskoposluk statüsüne sahip bu şehre ilgili alanları.

Kurgan piskoposu

Sibirya'daki ilk Ortodoks yerleşimleri

Ortodoks inananların ortaya çıkması ve köklenmesiSibirya 16. yüzyıldadır. O dönemde Ermak'ın kampanyaları ve Rus öncülerinin Trans-Ural bölgesinin gelişmesi yeni başlamıştı. Ancak Kurgan şehrinin kuruluşu bir yüzyıl sonra gerçekleşti. Genelde olduğu gibi, başlangıçta sadece bir yerleşim statüsünü taşıyordu ve sadece 18. yüzyılın sonuna doğru tam teşekküllü bir şehre ulaştı.

Kurgan Bölgesi Topraklarında 1941'e Kadar Kilise İlişkileri

Kilise, tüm çevresiHöyük ilk olarak üç diyottan oluşuyordu: Tobolsk, Perm ve Orenburg. Sadece 1923'te hepsi birleştirildi ve Ekaterinburg bölümüne eklendi. Ancak 1941 yılına gelindiğinde, kendi topraklarında tek bir işleyen ataerkil kilise yoktu. Kilise servisi ya kaçak köprüler derneklerinde ya da yenilenme cemaatlerinde yasadışı olarak gerçekleştirilmiştir.

Kurgan ve Shadrin diocese

Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında Trans-Ural bölgesinde kilise hayatının yeniden canlanması

Transurallar altında ilahi hizmetlerin sürdürülmesiMoskova Patrikhanesinin himayesi, Büyük Perşembe günü Paskalya'dan önce 1942'de yapıldı. Ve eğer özellikle Kurgan hakkında konuşursak, o zaman, bölge köylerinde bir kaç kiliseyi saymazsak, 1956 yılına kadar bu şehirde aktif tapınaklar yoktu. Sonra kilise açıldı ve kilise hayatı yavaş yavaş gelişmeye başladı. 1962'ye gelindiğinde, zaten bölge topraklarında faaliyet gösteren on iki kilise vardı. Ve 1964'te Kruşçev tarafından başlatılan son anti-dini zulüm dalgasından sonra on tanesi vardı. Aynı durum 1980'lerin sonuna kadar devam etti. Ancak 1990'da Kurgan bölgesindeki açık kiliselerin sayısı ikiye katlandı.

Bağımsız bir Kurgan ve Shadrin piskoposunun oluşumu

Bağımsız bir idari birim olarakMoskova Patrikhanesinde, Kurgan bölgesi 1993 yılında Ekaterinburg piskoposunun yetki alanından ayrılarak faaliyete başladı. Böylece Kurgan Piskoposunun daha önce hiç bulunmayan yeni kurulan bölümlerden biri olduğu anlaşılmaktadır. Açılış kararı, 22 Şubat 1993 tarihinde Patrik II. Alex'in başkanlığındaki Rus Ortodoks Kilisesi'nin Kutsal Sineması tarafından alındı. Shadrinsk'e, diokenin ikinci koruyucu kenti olmaya karar verildi.

Kurgan piskoposluk manastırları

Kurgan ve Shadrin Piskoposunun Kısa Tarihi

Kurgan ve Shadrin piskoposları oldukları zamanEğitim, üç dekanlık arasında dağıtılan otuz yedi tapınaktan oluşuyordu. 1995'in başlarına gelindiğinde, kiliselerin sayısı kırk dörde yükseldi ve 1990'ların sonunda yaklaşık altmıştı. Ayrıca, ilk manastır manastırları ortaya çıktı, bunların açılışı diokese tarafından başlatıldı. Kurgan kilise sorumluluğu bu zamana kadar on iyi bölgeye ulaştı. Zamanla, piskoposun büyümesi devam etti: parişelerin sayısı arttı ve birkaç yıl boyunca manastırların sayısı ikiye katlandı. 2000'li yılların başında din adamları, alt düzey din adamlarını hesaba katmadan, yalnızca yaklaşık seksen bir rahiple numaralandırdılar. 2007'den beri Kurgan ve Shadrin Piskopos aylık gazetesini satın aldı. Bu yayın kilise örgütlerinin, parlamento haberlerinin ve çeşitli dini materyallerin etkinliklerini vurgulamaktadır. 2008 yılında, on beşinci doğum gününün onuruna bir piskopos düzenleyen kutlamalar gerçekleşti. O zamanlar Kurgan kilisesi ağı yüzlerce kilisenin izine ulaşmıştı, ancak din adamlarının sayısı aynı zamanda artmadı. Jubilee'nin aynı yılında, açıldığı andan itibaren onu yöneten piskopos Mikhail'in yönetim piskoposu öldü. Bölümün yeni başkanı, St. Petersburg İlahiyat Akademisi, Başpiskopos Konstantin (Goryanov) eski rektörü oldu.

Kurgan ve Belozersk Diocese

Kurgan Piskoposunun şu anki durumu

2015'te departmanın sınırları değişti: Shadrinsk topraklarında bulunan Kurgan Piskoposluk tapınakları bağımsız bir piskoposluk bölgeye ayrıldı. Ve Kurgan Piskopos Belozersk ikinci hamilik kenti oldu. Bu sandalyelerin ikisi de - Kurgan ve Shadrinsk - birlikte Kurgan Büyükşehir kurdu.

Büyükşehir Konstantin Kurgan veBelozersk Piskoposluk bugün on bölümle toplumla etkileşime giriyor. Yüz tapınaktan daha fazlasını yönetiyor. Manastır manastırlarına gelince, Kurgan Piskoposluk manastırları dört birime sahiptir. Bu Dalmatovsky ve Chimeevsky manastırları ve Upper-Techensky ve Borovo kadın manastırları.

Kurgan diokese tapınakları

Sosyo-kültürel bölümde de not edilebilirDiokese tarafından her yıl düzenlenen birçok etkinlik. Örneğin, Kurgan metropolü Ilyinsky gençliğini bilimsel ve teolojik olarak okuyor. Bu gelenek 2008 yılında atılmıştır. Alexander günleri, Rus Ortodoks Kilisesi'nin başlattığı kentin bir başka geleneğidir. Bu günler, Trans-Uralların patronu sayılan kutsal prens Alexander Nevsky'nin anısına anılıyor. Bu şenlikler sırasında özel sonuçlara ulaşan ve kendilerini en canlı şekilde gösteren öğrencilerimize özel bir ödül verildi. Metropolis’in düzenlediği bir diğer önemli olay ise Ortodoks Şarkısı’nın Chimeev Festivali’dir. Buna “Gerçekte Hakikat” denir ve kolektifler ve sanatçılar sadece Trans-Urallardan değil aynı zamanda Rusya'nın diğer şehirlerinden de katılmaya davet edilirler.

Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 2019

Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 2019

Related news

 • Galatasaray-Schalke Maçı Şifresiz Canlı İzle
 • 18 Mart 2019 Çarşamba Yengeç Burcu Günlük Burç Yorumu
 • Geçmişle ilgili alıntılar, tecrübenizi anlamanıza nasıl yardımcı olur Tırnak örnekleri
 • Ceza Usul Hukuku
 • Prof. Veysel Ulusoy: Devletin denetiminde bir enflasyonla karşı karşıyayız

 • Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 15

  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu


  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 55

  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 51

  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 72

  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 9

  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 93

  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 48

  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 93

  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 96

  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 45

  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 70

  Kurgan ve Shadrinskaya Piskoposluğu 93