Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 2019

Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 2019

Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 95 28.02.2019, 01:28

Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon

1960'lı yıllarda Russkiy Vestnik'in yayınlarından birinde19. yüzyılın yılları, ana karakteri Rus edebiyatı tarihinde sıkı bir şekilde kurulan Ivan Turgenev'in eserlerini gördü. "Babalar ve Sığanlar" romanındaki merkezi imge karmaşık ve çok yönlüdür. Yazarın kendisine göre, Yevgeni Bazarov yaptığı figürlerin en çekici ve ilginç hale geldi. Bu edebi kahraman keskin, bütün ve kışkırtıcı bir tartışmanın bir niteliğidir. Dikkat çeken nokta, yalnızca romanın sonunda Bazarov öldüğü sırada yazarın karakterini tam olarak ortaya koymasıdır.

ölüm karşısında çarşılar

Rakam kasvetli ve vahşi ...

Sözde edebi eleştirmenlerden biri olan Bazarov- Turgenev'in ruhuna ve birkaç yıl boyunca özenle çalıştığı romanın kahramanı. Ölüm karşısında Bazarov bu eserin son bölümlerinden birinde yer alıyor. Yazar bu bölümde hayatın son günlerinde kahramanın ruhunda nasıl değişiklikler olduğunu gösteriyor. Yazar, son bölümlerde Bazarov'un yaşamının yeniden düşünülmesini tasvir eder.

Bir raznocinetsom olmak ve halkı tanımıyorOnu çevreleyen insanların çoğunluğunun dayandığı temeller, kasvetli, ifadelerde biraz alaycıdır ve oldukça serttir. Ama önemli olan, onun akıllı olması. Rus toplumu kurtarabilecek belirleyici ve olağanüstü bir şey var. En azından, yazar iman etti. Bazarov'un bir görüntüsünü yaratan Turgenev, yeni insanın bir versiyonunu tasvir etti.

Turgenev'in en sevdiği çocuğu

En sevilen kahraman Rus yazar için olduBazarov. Ölüm karşısında biraz değişir. Çalışmanın sonunda, merhamet duygusu, okuyucudaki bu imajı uyandırır. Peki Turgenev neden Bazarov'la o kadar acımasız davrandı? Sonuçta, kendi takdirine göre, bu karakter en sevdiği çocuktu. Yeni bir adamın raznocinets-nihilist imajıyla şekillendirilmiş, onu imha etti ve aynı zamanda bütün fikirlerini.

Ölüm karşısında pazarlar denemesi

Modern zamanların temsilcisi

Aslında, on dokuzuncu yüzyılın ortalarındaTurgenev yeni insanların ortaya çıkışını gözlemledi. Yazar yeni bir şey olduğunu anlamıştı. Bu insanların görüşleri ve inançları eski toplumun temelleri ile uyumlu değildi. Sürpriz yarattılar, tahriş ile karıştı. Ancak bu insanlardaki bir şey taze, ilham veren umut ve inançtı. Turgenev görünüşlerini sevinçle karşıladı, ancak gelecekteki kaderlerini hayal bile edemedi. Bu yüzden sadece bildiklerini yazdı. Yani Bazarov ölümün karşısında, yazarın yeni insanın zihninde görüşünü, ama en azından, altmışlı yıllarda gerçeğe çevrilmiş edilemedi, fikirleri, başarısızlığını teyit etmek nasıl mümkün olduğunu gösterir.

Odintsov ve Bazarov

"Ölüm karşısında" - edebiyat üzerine bir deneme,Turgenev'in bölümlerinden birine dayanarak, öğrenciye neredeyse herkesin hayatının sonunda gelen fikir ve inançların yeniden değerlendirilmesi hakkında bilgi verme fırsatı verir. Bazarov, basit sıradan sevinçleri hor gördü. Ayrıca aşkın kaba ilişkilerini de düşündü. Sadece bilimin hayatında bir anlamı vardı. Ama ona bağlı olan insanüstü görüşleri ne olursa olsun, onun kalbinde aşk doğdu. Fikirlerinin alay konusu, Odintsova'ya ani bir alevlenme olarak adlandırılabilir. Bilimsel araştırması üzerindeki ironi, tedavi edilemez bir hastalığa yol açan tıbbi bir hataydı. Beklenmedik bir şekilde, Bazarov, tüm yaşamını reddetmeden önce, aşk ve ölüm karşısında ortaya çıktı.

 aşk ve ölüm karşısında çarşılar

yalnızlık

Bu karakter diğer karakterlerden çok farklı: Kirsanov, Sitnikov, Sürahi. İkincisi onun karikatür taklitini temsil ediyor. Bazarov hiç kimseyi kayıtsız bırakmıyor. Hem ilgiye hem de tahrişe ve meraka neden olur. Fakat onun trajedisi, son derece yalnız olduğu. Sevdiği ve putlaştırıldığı ana evde bile, bu kahraman hiçbir destek bulamaz. Sevgi ve anlayış, onun fikirleri için ödediği bedeldir. Bazarov, hatasını ölümle sonuçlandı.

Sonun olduğu bölümün analizihayatından günler, onun içsel gücü ve ruhsal zenginliği hakkında bir fikir verir. Hayatının başarısızlığını anlayabiliyor. Varlığının anlamını oluşturan bilimin onu kurtaramayacağını anlar.

Ölüm bölüm analizi karşısında çarşılar

Gecikmiş ders

Bazarov ölüm karşısında da bunu anlamıyorRusya'nın kaderinde onun rolü çok olurdu. Memleketine ihtiyacı var mı? Onun için ne yaptı? Bu soruların cevapları artık kendisi tarafından biliniyor. Her gün çok çalışan ve sıkı çalışanlara kıyasla canavarca küçücük bir şey yaptı.

Hayatı çoğunlukla meditasyondaydı.Ancak, onların temelinde büyük bir gerçek vardı. Her şeyi ve her şeyi inkâr ederek, onun harekete geçebilme yeteneğini gösterdi. Ve sadece ölüm döşeğinde olduğu zaman, bütün hatalarını fark etti. Yaşamak, kabul gören tüm insani idealleri ve değerleri reddetmek imkansızdır. Yalnızlık içinde ve aşk olmadan varolmak kolay değildir. Bazarov bunu anlıyor. O yaşamak istiyor. Ama aynı zamanda sonun, alasın kaçınılmaz olduğunu da fark ediyor.

Ölümden sonra

Yazarın anahtarı belirttiği bölümden sonraKahramanın yansımaları ve sonuçları, diğer karakterler hakkında birkaç kelime söylenir. Ve en önemlisi - bu dünyayı bu kadar erken bırakan genç bir nihilist tarafından bırakılan kalplerindeki izlerle ilgili. "Bazarov. Sevgi ve ölüm karşısında - "sadece romanın kahramanı karakterini değil, aynı zamanda diğer karakterlerle olan ilişkisini de analiz etmesi gereken bir yazı.

 Ölüm karşısında çarşıların dersi

Ölümü, sadece gerçek bir trajediydi.samimiyetçi fikirleri ve yargıları ne olursa olsun, gerçekten, içtenlikle, sevgililerdi. Gerçek aşk ebeveynleri tarafından hissedildi. Bu his herhangi bir dış nedene bağlı değildi. Anne ve baba dünya görüşünden bağımsız olarak oğullarını sevdiler. Kalan karakterler için, Bazarov'un ölümü fark edilmedi.

Ama bunların hiçbiri, bunun trajik ölümüdür.Adam silinmez bir etki yaratmadı. Bazarov'un bilim için ciddi bir şey yapıp yapamayacağı bilinmiyor. Yazar bir keresinde Bazarov'u trajik bir insan yapmak istediğini söyledi. Ve işin sonunda böyle bir kahramanın türünün yasasına göre kesinlikle ölümden geçmesi gerekir.

Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 2019

Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 2019

Related news

 • BEBEK GÖBEĞİ ÖRNEĞİ İLE SEVİMLİ BATTANİYE TARİFİ
 • Kaşarlı Sucuklu Pide Tarifi
 • İspanyanın yerli halkı. etnoloji
 • Fuşya: İnanılmaz güzellikteki bir çiçeğin bakımı ve yeniden üretimi
 • Sürüş alanı bana ne verecek
 • Google onun satışını durdurdu

 • Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 7

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon


  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 17

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 5

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 74

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 45

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 32

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 95

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 34

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 12

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 77

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 65

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 28

  Ölüm karşısında Bazarov: kompozisyon 87