Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 2019

Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 2019
17.08.2019

Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 85

Landscape - Lermontov M.Yu.'nun yaratıcılık detaylı analizi

Rus edebiyatının tarihinde yaratıcılıkMikhail Yurievich Lermontov, öğrenci ve Alexander Sergeevich Pushkin davasının devamcısı, özel bir yeri kaplıyor. Doğa ve manzara resimleri, tüm eserleri boyunca kırmızı bir iplik. Manzara Lermontov'un şarkı sözleri muhteşem. Neye yansıtıldığına değinen yazımızdan öğreneceksiniz.

Lermontov'un manzarası lyrics

Genel görünüm

Doğa, Lermontov'un şiirindeki ruhtur. Ona göre, genç şair en yüksek değerleri buluyor: mükemmellik ve özgürlük. Şiirsel yansımalar ve resim, doğayla doludur. İlk bölümde "İzmail Bey" şiiri "Selamlar, Kafkaslar gri!" Şiiriyle başlar.

Yazar, Kafkasya'nın lirik kahramanınınDağları bebeklik çağından beri doğan yabancı bir ülke değil, erken yaşlardan beri alışık olduğu bu gökyüzüne. Dağların güzelliğini ve ciddiyetini fark eder, bulutların ve gölgelerin hayaletleri ile kıyaslar. Bir şair gibi genç yetenek, bir sanatçı olarak yeteneğinden yararlanır.

Landscape lirik şair Lermontov kendini tasdik ederbarış, ebedi soğuk bulutların yanı sıra vatanın en sevdiğim resimleri. Buna ek olarak, şairin doğası, lirik kahramanın iç havasını, ortak bir ideal için arzusunu yansıtıyor. Makalemiz sayesinde öğrenciler "Lermontov'un Peyzaj Sözleri" adlı bir makale yazabilecektir.

Lermontov'un manzara kompozisyonu sözleri

1837, Şubat

Mikhail Yuryevich için kolay bir zaman değil. Puşkin'in öldürülmesinden bir gün önce. Rusya'nın yeteneklerinin ve bir arkadaşının trajik ölümünün izlenimi altındaki genç bir şair "Şairin Ölümü" şiirini yazıyor. Onun yaratılışı için tutuklanmıştı. Çıplak duvarların arasında yalnız olan şair, zihinsel olarak doğaya geri döndürür. Sarar bir alan, canlı bir esinti, yeşil bir orman, bahçe, erikler, soğuk anahtarı vb. Hakkında yazıyor.

Lermontov M.Yu. barış ve uyum arayışını yansıtır, ama sadece bir an. Gerçekte, şair endişe ve üzüntü içinde, çünkü o, laik toplumun aptalca karmaşası, kibirli ve aldatma ile çevrilidir. Tüm bunlar, acıların, acıların ve öfkenin kapandığı, özgür idamcılara hitap eden yüksek sesli bir şiir yazmasına yol açar.

Doğada Lermontov zulümden kurtulur veinsan dünyasının duyarsızlığı, içinde teselli bulur, çünkü hareket, ışık ve özgürlük dolu. Farklı deneyimler ve duygular Lermontov'un manzara sözleriyle doludur. Şiir şiiri - bir onay.

Lermontov'un şiirinin şiir şiiri

Favori ve sevilmemiş arazi

Tarkhany, küçük Misha'nın büyüdüğü yer. Toprağını, köye ve köylü Rusya'nın imajını yansıtan köşenin güzel bir köşesini aradı. Peyzaj Lermontov'un sözleri, kayıp köylerin hüzünlerini kıran geniş bir alanın olduğu küçük anavatanın tanımına yansıdı.

Şair resmi ve tören Petersburg'u sevmedi. Nikolaev'in Rusya'sı ve mavi üniformalar onu her zaman taciz ediyordu. Mayıs 1840'ta Lermontov tekrar sürgün için ayrılır. Görmek Karamzins'in evinde gerçekleşti ve araba zaten sokakta bekliyordu. Anılarında yer alan bir katılımcı, anılarında Lermontov'un cam kenarında durduğunu ve bulutların yüzdüğü gökyüzüne ne yazık ki baktığını yazdı.

Böylece Mikhail Yurievich "Bulutlar" şiirini yazdı. Bu çalışmada yazar önce kişiliğini gök bulutlarıyla karşılaştırır. Kendisine ve onlardan güzel kuzeyden sürgün çağırıyor. Sonra kim onları sürüyor sorar? Belki düşman, öfke ya da düşman kıskançlık? Hangi suçu işlediler? Yoksa arkadaşlarına ihanet mi? Ancak daha sonra, çorak alanlar, tutkular ve ıstıraplardan yoruldukları sonucuna varır. Onlar özgürler. Sonuçta, vatanları yok, yani sürgünleri yok. Doğa ideal değildir, ama tutkuların tükettiği bir kişi ondan daha yüksektir. Peyzaj lirik şiiri inanılmaz. Lermontov M.Yu. Acı çekmeyi ve soğuk bulutların özgürlüğünü sevmem.

manzara lirik şiiri

Kafkasya Hakkında

Lermontov Kafkasya'nın şarkıcısı olarak adlandırılıyor. Şairin romantik kahramanları fırtınalar, karanlık kayalar ve görkemli dağlar için susuzluk çekiyor. Bütün bunlar isyankar ruhlarıyla ilgili. Ve bu, bu dünyada özgür insanların yaşayabileceği anlamına gelir.

"Mtsyri" şiirinde manzara

Monastic acemi Mtsyri,anksiyete, savaşlar ve deneyimler harika bir dünyada tıkalı ve sıkı hücreler. O dünyada, kayaların bulutlarda saklandığı yerde, bir adamın kartal gibi özgür olduğu yer. Mtsyri gür yeşillikler, sis ve kar, çevresinde, bir elmas gibi, gri saçlı Kafkasya parlıyor.

Lermontov'un lirik şiirinde manzara

Bu yerlerde lirik kahramanın hissediyor,Kalbi çok kolay. Mtsyri'nin gururlu ruhu romantik kahramanın gerçeğidir, doğa ile ünsüzdür. Bu, Mtsyri'nin, kardeşi ayetler gibi, fırtınayı kucaklamaya hazır olduğunu söylediği satırlarda izlenebilir. Bulutları izliyor ve kendi elleriyle yıldırım yakalayabiliyor.
Mtsyri yenildiği zaman, memleketine dönme şansı yok. Bu zamanda, doğa ona yabancı ve düşman olur.

"Zamanımızın Kahramanı" nda doğa hakkında

Kuzey Kafkasya, Lermontov'u sadeceromantizm, aynı zamanda yazar-realist olarak. "Zamanımızın Kahramanı" romanında manzara, somut ve hassastır. Okuyucu, eylem sahnesini açıkça görür. Romandaki doğanın tanımı sadece bir arka plan değil, kahramanların deneyimleriyle de uyumludur. Burada düşünceler, insanın güzel, yüksek kaderi hakkında doğar. Doğa ile iletişim Pechorin'in ruhunun en iyi yanlarını açar. Kafkasya'nın havasının ne kadar temiz ve taze olduğunu fark eder, çocuğun masum çocuğun öpücüğü ile karşılaştırır. Kahraman böyle bir ülkede yaşamanın eğlenceli olduğunu savunuyor. Fakat doğanın ışığı ve huzurundan Pechorin hala insan tutkularına ulaşır.

Lermontov hayatının son aylarını geçirdiPyatigorsk. Onunla birlikte bir kez şair Odoevski'nin bağışladığı bir albüm vardı. Bu defterin sayfalarında yer alan ayetler, edebiyat ve şiir yüksekliğine aittir. İçlerinde, acılık ve yalnızlık, yanı sıra yakın bir ölümün önsezi. Bu hatlarda, evrenin uyumu içinde barış ve özgürlük aradığı şairin ruhunun fırlatılması görülebilir.

Özetleyelim. Lermontov'un manzara şarkı sözleri çok çeşitli. Yapıtlarındaki doğanın tanımı, farklı işlevler gerçekleştirir, romantik veya gerçekçi resimler oluşturur ve aynı zamanda kahramanın rüya ve rüya arasında kalmasını sağlar. Peyzaj boyunca şair, anavatanına, çeşitli felsefi sorunlara dönüyor ve ayrıca, şair için çok önemli olan Rusya'nın bir görüntüsünü yaratıyor.

Okuldaki bir öğrenciye "Lermontov's Landscape Lyrics" kompozisyonu sorulduğunda, o zaman umutsuzluk yapmayın, makalemiz size yardımcı olacaktır.

Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 2019

Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 2019

Related news

 • Vücut şekline göre kaban ve manto seçimi
 • MasterChef Türkiye 2 Eylül Kim Elendi ve Hangi Takım Kazandı
 • Belirsiz rüya: Bir karpuz neyle ilgilidir
 • Yapraklı Yan Yana Fıstık Tığ Oyası Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Örgü Ev Aksesuarları – Evde Yapabileceğiniz Harika Örgü Aksesuarlar

 • Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 28

  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi


  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 60

  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 29

  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 11

  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 12

  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 73

  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 40

  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 43

  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 94

  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 12

  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 74

  Landscape - Lermontov M.Yu.nun yaratıcılık detaylı analizi 6