Lenfomoduslar: yer 2019

Lenfomoduslar: yer 2019

Lenfomoduslar: yer 28 27.01.2019, 07:53

Lenfomoduslar: yer

Konumu olan birçok organ varOrtak adam bilinmemektedir. Onlara lenfonoduslar taşımak mümkündür. Bu oluşumların konumu, gerçekleştirdikleri işlevlerle doğrudan ilgili belirli bir desene tabidir. Vücudun normal sağlıklı yaşamında önemli bir rol oynarlar. Bakteriler ve virüsler vücuda girdiğinde, onlar artar, böylece tehlike hakkında uyarırlar. Lezyon bölgesine karşılık gelen acı verici duygular vardır. Normal bir durumda, kendilerini hissetmezler.

Üç ana lenf nodu grubu vardır: kasık, aksiller ve servikal. Yanlarında bulunan organlardan sorumludurlar. Böylece, vücuttaki patolojik odağın yerini belirlemek mümkündür.

Boyundaki lenf düğümleri.

Bu oluşumların yerini belirlemek zor değildirenflamatuar reaksiyonların koşulları altında. Bir örnek parotit zikredilebilir - çene kulak ve kalınlaşma altında boyun arkasındaki deri altına ağrı ortaya yoğun, basınca duyarlı özellikleri tespit ettiği tükürük bezleri, iltihabı. Ağrı kafasının keskin bir dönüş ve yutma hareket uyarabilir. Düğümler boncuk şeklinde, hareketli olmaları.

Normal durumda, bunları da hissedebilirsiniz.lenf bezlerine. Bu oluşumların yeri belli bir yasaya uymaktadır: hayati organlar, kanalları etrafında gruplandırılmıştır. Alt çene ve lateral ve posterior yüzeyi incelerken, küresel şeklin yumuşak oluşumları belirlenir.

Kasıkta lenf düğümleri

Kasık bölgesinde lenf düğümleri oldukça kolaydıriltihaplı olmayan koşullar için bile. Büyüklükte bezelye benzer. Bu tür oluşumların temel düzenlemesi: kasık bölgesi (yanlarda ve kasık kemiğinin üstünde). Aslında, lenf düğümleri kasık ve bacak arasındaki bölgede bulunur.

Enflamasyon verileri belirlemek çok kolay olduğundalenf bezlerine. Onların yerleri görsel muayene ile belirlenir (büyük bezelye benzerdir), bu oluşumlara basmak hoş olmayan acı verici duyumlara neden olur. Yürürken açıkça görülebilirler.

Bu oluşumların iltihaplanmasıZührevi hastalıklar, genital sistem hastalıkları, böbrekler, genitoüriner sistem. Bu hastalıkların tedavisi, bu bölgenin lenf düğümlerinin inflamasyonunun zamanında tespitinde başarılı olacaktır. Her kadın, eğitim verilerinin nerede bulunduğunu bilmelidir, çünkü zamansız olarak teşhis edilen inflamasyon özellikle hamilelik sırasında komplikasyonlara yol açacaktır.

Aksiller lenf düğümleri

Göğsün yan tarafında ve koltuk altlarında lenf düğümleri yer alır; bu bölge, göğüsteki hayati organların lokalizasyonuna karşılık gelir: kalp, akciğerler. Bu oluşumların üç grubu vardır:

- memenin küçük kasının üstündeki düğümler

- memenin küçük kasının altındaki düğümler

- memenin küçük kasının kenarında bulunan düğümler

Enflamasyon ile üç santimetreye kadar bir boyuta ulaşırlar. Bu nedenle, lenf düğümleri problama ve görsel olarak kolayca tespit edilir.

Bu oluşumların iltihaplanması, meme bezinin, solunum organlarının hastalıklarının yanı sıra kanser gelişimini de gösterir.

Şu anda, birçok harita oluşturuldu, neredevücuttaki lenf düğümleri tasvir edilmiştir. Bu oluşumların yeri hayati organların lokalizasyonuna karşılık gelir. Lenf düğümleri vücudu enfeksiyöz ve viral etkilerden koruyan tüm sistemin bir parçasıdır. Merkezi ve ana bağlantısı, tüm lenf düğümlerinin çalışmasını düzenleyen ve insan bağışıklığı sağlayan hücreler üreten timus bezidir.

Lenfomoduslar: yer 2019

Lenfomoduslar: yer 2019

Related news

 • Kılıçdaroğlu: Ezan Arapça okunur
 • Evde Platin Sarısı Saç Rengi Elde Etmenin Püf Noktaları
 • Yapışkanlı Bant ile Tırnak Süsleme

 • Lenfomoduslar: yer 34

  Lenfomoduslar: yer


  Lenfomoduslar: yer 58

  Lenfomoduslar: yer 5

  Lenfomoduslar: yer 29

  Lenfomoduslar: yer 6

  Lenfomoduslar: yer 60

  Lenfomoduslar: yer 45

  Lenfomoduslar: yer 36