Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 2019

Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 2019
17.09.2019

Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 20

Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri

Leningrad bölgesi, serinİklim. Dolayısıyla, Rusya'nın yetiştiricileri, meyvelerin don, hızlı olgunlaşmasına, hastalıklara ve zararlılara karşı kendini koruma yeteneğine direnç gösteren Leningrad bölgesi için bu elma çeşitlerini geçerek türemiştir.

Leningrad bölgesi için elma çeşitleriKış limon elması. Meyveler donmaya başlar ve iyi muhafaza edilir. Soğuk bir iklimde yetişiyorsa, kış için elma ağacının sarılması önerilir, bu da kemirgenlere karşı bir koruma olacaktır. Meyve, ekşiğin tadını çıkarıyor ve aroması çok hoş. Uzun biçimli ve yeşilimsi sarı bir cilde sahiptirler. Çok ağaç çok erken meyve vermeye başlar ve her yıl verim alır.

Güzel bir bayan adı "Aelita" olan elma ağacı daBu bölgede büyümek için uygundur. Leningrad bölgesi için elmanın bu çeşitli Vintage büyük meyve gelişiminin beşinci yıl toplanabilir. Elmalar yeşil-sarıdır ve olgunlaştıklarında kırmızı bir renk alırlar. Tat, sulu, tatlı ekşi, sarı eti ile Ocak ayına kadar saklanır.

"Antey", "dostane", "yıldız". Leningrad bölgesi için bu benzer elma çeşitleri kendini kanıtlamıştır. Kış ağaçları, çürümeyen ve bahara kadar iyi korunmuş lezzetli ekşi-tatlı meyveler ile. Hastalıklar maruz kalmaz ve iyi hasat verir.

Leningrad bölgesi için elma ağaçlarının sonbahar çeşitleri - "auxis" ve "seçilmiş olanlar".Eylül ayında söylenen ve Ocak ayına kadar depolanan büyük meyvelerle orta boy olan ağaçlar.

Kuzeybatıdaki elma çeşitleriKuzey Batı için elma çeşitleri

Bu bölgenin bahçıvanları için özel olarak çaprazlanmış ve yetiştirilmiş, kışın dayanıklılığı için test edilmiş ve kuzey bahçelerinin gereksinimlerini karşılamıştır.

"Baltika".Tüm dona dayanıklı çeşitlerin en güçlüKuzey-Batı için elma ağaçları. Doğurganlık ağacı 5 yıl sonra her yıl gelir. Elmaları eylül ayına kadar olgunlaştır, ama birkaç ay sakladım.

Bahar tatlısı elma.Ağaç, nisan ayına kadar tutulan düzenli bir meyve hasadı ile kış hardy'dir. Elma küçük, yuvarlak, hafif, bazen sarı, turuncu çizgili, sulu.

Kokulu elma.Yoğun bir taç ile uzun boylu, güçlü bir ağaç. Meyveleri, belirgin kaburgalarla büyük, dikdörtgen. Ağustos ayı sonunda toplanabilirler.

"Izhora" ve "emek". Bu elma ağaçlarının çeşitleri en büyük meyvelere sahiptir. Sulu bir solgun ete sahip hafif sarı elmalar Eylül ayına kadar olgunlaşır ve Mart ortasına kadar saklanır.

Bir döşeme elması.Kuzey-Batı için uygun bir elma ağacı. Bu bölgede soğuk bölgeye rağmen yüksek verim görülür. Meyveleri, yeşil kabuk yüzeyindeki noktalarla büyüktür. Diğer çeşitlerden, oldukça yoğun posa ve raf ömrü farklıdır - Temmuz'a kadar.

"Leningrad", "Neva", Lavrik'in anısı. "Kışa benzerlik ve verim için benzer ağaçlar.

en iyi elma çeşitleriSarımsı meyveler Eylül ayında olgunlaşır ve Aralık ayına kadar uzanabilir. Elma "Lavrika'nın hafızası" düzleştirilmiş bir şekle sahiptir.

Makalede en iyi elma çeşitleri sunuldu. Bahçenizde ürettiğiniz şey, sadece arzunuza bağlıdır. Meyveleri, istediklerini seçtiğinden emin olmak için önceden tadın. Bundan sonra, fideleri veya fidanları satın alabilir ve bahçenizde elma yetiştirebilirsiniz.

Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 2019

Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 2019

Related news

 • Güzel Haşhaşlı Çörek
 • Bahar İçin Kısa Etek Modelleri 2019
 • Hamilelik Döneminde Yaşanan 6 Olay
 • Merkez Haberleri: Mavi Çarşı davası sanığına yeniden müebbet
 • Kayısı Kurusu Nasıl Yapılır

 • Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 13

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri


  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 9

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 31

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 7

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 88

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 68

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 44

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 11

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 15

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 39

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 38

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 55

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 37

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 38

  Leningrad bölgesi ve Kuzeybatı bölgesi için elma çeşitleri 14