Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 2019

Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 2019
19.09.2019

Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 97

"Les Miserables" romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. "Gavroche"

Gavroche özlü bir açıklaması

Victor Hugo'nun romanı "Les Miserables" kolay değilsıradan insanların zor hayatı hakkında eski zamanlarla ilgili bir kitap. Bu ruhun çığlığıdır, cesaret ve asalet için bir tezahürdür, bu devrimin şarkısıdır. Yazar - bir romancı ve bir hümanist - eserlerini yalan ve aldatma, anlam ve suç için yer olmadığı yeni bir çağ ilan etti. Bir kişinin kendisi tarafından seçilen yeni bir yolda yürümesinin ne kadar zor olduğunu söyler. Ancak eğer ondan dönmezse ve zor bir yoldan ilerlemeye devam ederse, o zaman sadece büyük harfli bir adam olur.

"Les Miserables" istediğin bir kitapEllerini bırakmadan, nefes kesmeden aldı. Kahramanlara hayranlık duyuyoruz, kaderlerini ağlıyoruz ve onların iradelerine hayret ediyoruz. Bu yüzden, kısa bir özet, Fransa'nın büyüleyici ve trajik atmosferini taşıyamayacaktır. Gavroche romandaki ana karakterlerden biri değil, ama bu çok başarılı ve canlı bir görüntü.

Gavroche tarihi

Hugo GavroshHiç şımarık olmayan küçük bir çocukhayat, canlı ebeveynlerle birlikte sokakta: bunu tutamaz ve tutmak istemiyorlardı. Ama hayatta kalmayı öğrendi: ekmek almak, soğukta ısınmak, kendini korumak. Dil, neşel, cesur ve meraklı olan arsız, yine de sempatik ve kibar. Ünlü bir romanın pasajı olan "Gavroche" adlı hikayede, 1832 yılının Haziran ayında kentteki isyanlarda Parisli bir evsiz büyücünün bir barikat üzerinde nasıl öldüğü anlatılmaktadır. Yine de, General Lamarck taraftarları için ölü askerlerin ceplerinden kartuşları toplayan devrim, son nefese kadar büyük bir amaca hizmet etti. Ve çılgın mermi düdüğü altında bile şaka yapmaya devam ediyor. Davası küçük yaralarla dikkati dağıtmadı ve sadece ölüm onun mesleğini durdurmasına neden oldu.

Kısa özeti tekrar söylersek, Gavroche yaşadı.Place de la Bastille'de bulunan bir filin bitmemiş bir ahşap heykelinde. Orada kardeşlerini getirdi (ona ne olduğunu bilmese de), onları ıssız bir sokakta acıyordu. Onları önemser, besler, ısıtır. Bu neşeli küçük çocuğun imajı kolektif olarak adlandırılabilir, çünkü o on dokuzuncu yüzyılın Paris'lerini şahsileştirdi, Hugo'nun bu kadar sempati duyduğu bir sınıf. Yukarıda bahsettiğimiz özeti "Gavroche", romanın en güzel parçalarından biridir.Victor Hugo Gavrosh

Ancak yazar, okuyucuyla tanışma fırsatı sunuyordiğer karakterler. İyi bir kalbe sahip bir mahk ,m olan Jean Valjean, çalışkan bir Cosette, ateşli bir Marius - sadece Victor Hugo'nun tam kalpli olduğu ülkenin zorlu kaderini vurgulamaktadır. Kısaca içeriği kayıtsız bırakmayacak olan "Gavroche", ortak iyilik için özverili emeğin bir örneğini gösterir. Bu genç ama güçlü bir adam hakkında bir hikaye.

Hugo ve onun outcasts

Birçok öğrenci bir roman okumayı tercih ediyor"Les Miserables" tamamen değil, kısaltılmış biçimde. Evet, bazen bir kitap sabit zulüm ana karakterlerden kaderine yetişmek için, okunması zor zor. Kalbinde şiddetli bir ağrı, karakterlerin acı çektiği ciddi bir adaletsizliktir. Özeti geçmek mümkün mü? Gavroche ölür, ama isimleri şehrin hafızasında kalmıştır değil diğer evsiz çocuklar vardır. Ve her küçük adam, başka bir trajedi, ülkenin vücudunda başka bir kanlı yara.

Sadece romanı tamamen okumuş olanlarkısa içeriğini okumak için tavsiye etmek. Gavrosh ve kitabın diğer karakterleri size deneyimlerini anlatacak ve ebedi hakikatleri öğretecek. Büyük yazarın bize iletmeye çalıştığı kişiler.

Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 2019

Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 2019

Related news

 • İlk buluşmanızda ne giymelisiniz
 • Para cezbetmek için çeşitli kanıtlanmış yollar
 • Multivarquet ev yapımı sosis: yemek tarifleri
 • Yazın En Güzel Trend Aksesuarı
 • Şeftalili Magnolia Tarifi

 • Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 92

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche


  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 40

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 90

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 99

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 49

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 82

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 9

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 76

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 17

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 91

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 100

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 95

  Les Miserables romanından en popüler pasaj: analiz ve kısa içeriği. Gavroche 23