Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler 2019

Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler 2019 Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

"Lube": grubun kompozisyonu, tarih, albümler

Zaman geçiyor - insanların tadı değişiyor. Birçok müzikal kollektif yok oluyor ve sahneyi tam olarak terk ediyor çünkü popülariteleri her zaman soluyor. Sovyet zamanlarında ortaya çıkan ve günümüzde popüler olan grup "Lube" dir. Onun yıldızı gökyüzüne parlak bir şekilde yanmaya devam ediyor. Bu yazıda size takım hakkında her şeyi anlatacağız: yaratılışının tarihi ve "Lube" repertuarı. Grubun bileşimi de belirtilecektir. Ama sırayla her şey hakkında.

Grubun yağ bileşimi

Yaratılış tarihi

Grubu oluşturma fikri Igor Matvienko'ya aittir,şimdi tanınmış bir müzik yapımcısı ve besteci. 1987 ile 1989 arasında İlk albümün sözlerini yazdı. Onlar ünlü şair Alexander Shaganov'un şiirlerine dayanıyor (“Siyah Kahve” grubuyla çalıştı) ve Mikhail Andreev ("Sınıf" ve "Forum" için besteler yazdı). Uzun bir süre solistin rolü için uygun bir aday bulamadı. Başlangıçta, Sergei Mazaev'i davet etme ihtimalini düşündüler. Ancak, yakında Nikolai Rastorguev Matviyenko'nun dikkatini çekti. Igor uzun bir süre onunla tanıştı. Rastorguev, lideri Matvienko olan "Leisya, song" grubunun bir üyesiydi.

Grup adı

Grubun isminin görünüşüne ilişkin olarak, birkaç fikir vardır:

 1. Bu fikir Nikolai Rastorguev'e ait, çünküKendisi Moskova yakınlarındaki Lyubertsy'den geliyor. İsim, şehrin isminin ilk dört harfinden oluştu. Bu arada, Ukraynalı argo "lyube" kelimesi "farklı" anlamına gelir. Bu nedenle, grubun adı farklı şekillerde yorumlanabilir.
 2. İsim sahip olmakla da ilişkili olabilir.Lyuberov'un gençlik hareketinin o zamandaki popülerliği. Temsilcileri sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmek ve spor yapmakla uğraştı. Bazı fikirleri müzik grubunun ilk çalışmalarına yansıdı.

Pavel Suchkov

Grubun ilk müzikal kompozisyonları ve kompozisyonu

Ocak 1989'da, ilk çıkışlarının kaydıbesteler: "Lyubertsy" ve "Father Makhno". Bu Nikolai rastorguev Alexei Gorbash ( "Mirage" grup eski gitaristi) katıldı Victor reçel, İgor Matvienko (banliyö Lyubertsy bir yerli, yerel bir restoranda müzisyen olarak çalıştı). Ama hepsi bu değil. Anatoly Kuleshov ve Alexei Tarasov davet edildi korosunu kaydetmek için. Bir süre sonra, "çocuklar mahvetme.", "Sevgilim-birimi", "Atas", diğer kompozisyonlar vardır

"Lube" grubunun bileşimi başlangıçta dahil edildisolist, Rinat Bakhteev (davul) ve Alexander Davydov (klavyeler). Diğer müzisyenler davet edildi. Örneğin, Vyacheslav Tereshonok "Lube" nin gitaristi. Matvienko onun bir beşli olmasını istedi. Bu nedenle, beşinci katılımcının rolü "Lube" grubunun basçısı Alexander Nikolaev tarafından satın alındı. Ancak, yakında ekip üyelerinin bir değişikliği var. 1989 baharında "Lube" turnesine çıktı. Grubun bileşimi daha da modifiye edilmiştir. Yeni bir katılımcı tarafından katıldılar. Bu Oleg Katsura (eskiden "Klass" grubunun solisti). Kolektif, Zheleznovodsk ve Pyatigorsk konserleri ile seyahat ediyor. Ancak, bu onlara başarı getirmiyor. Halk hala sanatçıları kabul etmiyor.

Aynı yılın kışında "Lube" (grup kompozisyonudeğişmeden kalır) ulusal sahnenin "Noel Toplantıları" prima donna katılmak için davet edilir. Bu olay, solistlere iyi bir tavsiyede bulunan Nikolai Rastorguev ve Alla Pugacheva'nın, “Atas” şarkısı için askeri üniforma unsurları giyme konusundaki tanıklığını gördü. Jimnastikçi, pantoloncu pantolonu ve yüksek çizmeler - bu birçok kişi tarafından hatırlanan görüntüdür. Bazıları onu emekli bir askeriye götürdü, bu yüzden Rastorguev askeri üniformaya baktı. Ancak görüş hatalıydı. Ne de olsa, solist orduda hizmet bile etmedi. Bu performanstan sonra gardırobun bu unsuru, Nikolai Rastorguev'in doğal görüntüsünün değişmez bir parçası haline gelecektir.

Grubun ilk albümü

1990 yılında müzik albümü "We"Şimdi yeni bir şekilde yaşayacağız. " Amatör olarak, kasette serbest bırakıldı. Zamanla, grubun diskografisine girecek. Grup üyeleri 1990 yılında açılan Igor Matvienko'nun merkezindeki rekoru kaydediyor. Aynı yıl, müzikal kolektifin kompozisyonunda başka bir değişiklik var. "Eski" katılımcılardan sadece Alexander Nikolaev, Vyacheslav Tereshonok ve Oleg Katsura vardır. Yeni bir klavye oyuncusu var - Vitaly Loktev. Gitar şimdi Alexander Weinberg ve davulda Yuri Ryarikh tarafından oynanıyor. Başka bir gitarist Victor Zhuk olur.

Bu yıl "Lube" için başarılı oldu. Sahnede performans göstermeye başlarlar. Televizyon ve radyoya davet edilirler. Albümler Rusya'nın her yerinde satılmaktadır. Ekip, "Ne, nerede, ne zaman", "Noel toplantıları" gibi popüler televizyon programlarına katılmak için bir davetiye alır. Aynı yılın kışında, "Atas" adlı şarkıyla "Yılın Şarkısı" adlı yıllık müzik yarışmasının kapanışında yarışmanın birincisi olurlar.

Alexey Kantour

1991'de grup gitarist Viktor Zhuk'u terk etti. Bu sene çocuklar ilk rekoru serbest bıraktılar. Ancak teknik imkanlardan dolayı 14 şarkının hepsine katılamadı. Bu nedenle yakında ek bir audiocassette var. Albüm kapağı olağandışı bir şekilde dekore edildi - grubu bir makineli tüfeğiyle bir tanka binen askeri bir müfrezesi olarak tasvir etti. Böylece, sanatçı, albümün ana ismini "Baba Makhno" olarak resmetmeye çalıştı. Aynı zamanda, grup bir tur bırakmaz ve stüdyoda yeni besteleri aktif olarak kaydeder.

Aynı yılın Mart ayında Olimpiyatlarda"Tüm güç - Lube!" başlıklı bir konser. Grup sadece eski ve iyi bilinen kompozisyonlarla (örneğin, "Atas", "Lyubertsy" ve diğerleri) değil, aynı zamanda yeni şarkılar da gerçekleştirir. Konserin bir video versiyonu da var.

Albümün serbest bırakılması "Etrafında dolan Amerika değil"

İkinci albüm atmosferde yayınlandıses ve video ürünlerinin "korsan" kopyalarının refahı. Grubun ilk kompozisyonlarının birçoğu çalındı ​​ve karaborsada dağıtıldı. Bir şekilde zararları azaltmak için, üretici tüm repertuarı içeren resmi bir versiyon yayınlamaya karar verir. Grubun popülaritesini artırma hedefi ile Matvienko'nun özellikle "korsanlar" albümüyle ilgilendiği söylentileri"Birkaç yeni şarkı.

Ilk klip

Grubun ilk videosu şarkı için çekmeye karar verdi.aptal, Amerika. " Çekim Soçi şehrinde gerçekleşti. Klibin kendine özgü özelliği, animasyon öğeleri oluşturmak için bilgisayar teknolojilerinin kullanılmasıdır. Videonun üstünde çalıştı: Sergei Bazhenov (grafik, animasyon), Dmitry Venikov (sanatçı), Kirill Kruglyansky (yönetmen). Çekim, bilgisayarlaşmalarından dolayı oldukça uzun bir zaman aldı. Çalışma ışığında sadece 1992'de çıktı.

İki yıl sonra, Artemy Troitsky (ünlümüzik eleştirmenleri) grubun müzisyenlerinin ve yapımcılarının rızası olmadan Cannes'daki uluslararası şenliğe katılmak için bir klip gönderir. Bu yarışmada eser, mizah ve video kalitesi için bir ödül alır. Takımın kendisi yine bileşimi değiştirir. Sunulan duyurunun bir sonucu olarak gazetede koro katılımcılarının işe alınması hakkında yeni üyeler çıkıyor: Evgeny Nasibulin ve Oleg Zenin. Vokalistleri destekliyorlar. Yuri Ripyah grubu terk etti. Projesine başlamaya karar verir ve başlangıçtaki yıldızı tanıtmaya başlar - Alena Sviridova. Yakında takım ve Alexander Nikolaev - bas oyuncu bırakır. Bu adım aile şartlarını yapmak zorunda kaldı. Yeni bir katılımcı daha var - davulcu "Lube" Alexander Erokhin. Bundan önce "Yürüyüş Alanı" grubunda çalıştı.

Alexey Tarasov

"Kim kötü yaşadığımızı kim söyledi?"

1991'de, "Lube" manyetik albümü piyasaya sürüldü.Hala tüm şarkıları içermez. Ve gelecek yıl grup tüm kompozisyonları içeren kayıtların resmi versiyonunu sunuyor. Görüntüleyenlerin daha büyük sevgisi "Lube" buldu. En popüler hale gelen şarkılar: "Hadi lanet", "Etrafını, Amerika'yı kandırma" ve diğerleri. "Kötü yaşadığımızı kim söyledi?" Başlıklı albümün yayınlanması üzerine iki yıl boyunca çalışıldı. Şu anda takım Alexander Weinberg - gitarist ayrılmaya karar verdi. Eski kolektif Oleg Zenin'in eski vokalisti ile birlikte "İşimiz" grubunu organize ediyor. 1992'nin başında "Lube" yeni şarkıların yeni bir kalitede ve diğer temalarla kaydedilmesi için çalışmaya başlar.

Film çekimi

Şarkıları kaydettikten sonra,bazı besteler. Aynı zamanda, "Lube" grubunun bestelerinin müzik bölümleriyle birlikte uzun metrajlı bir film yaratma fikri de ortaya çıkıyor. Grubun kompozisyonu filme katılır. Dmitry Zolotukhin resmin yönetmeni oldu. Çekimler 1993 yılında çeşitli stüdyolarda başlıyor. Ana rol oyuncu Marina Leutova tarafından oynanır. Ayrıca filme katılmanın diğer ünlü tiyatro ve sinema aktörleri de yer aldı. Senaryonun temeli, şarkıların konusuydu.

Resim karmaşık olmayan - "Lube Bölgesi" olarak adlandırıldı. Arsa basit. Ana eylem, genç gazetecinin (oyuncu Marina Leutova) hüküm giymiş insanlarla röportaj yaptığı gözaltı alanında gerçekleşiyor. Her hikaye grubun yeni bir şarkısıdır. Filmin eyleminin gözaltı bölgesinde gerçekleşmesine rağmen, filmin suç gölgesi önemli değil. Drama, derinlik ve yeni temalarıyla "Zone Lube", müzik dünyasında yeni bir format haline geldi.

Şarkılar daha önce yayınlananlardan farklı olmaya başladıalbüm. En öne çıkan kompozisyon "At" bileşimidir. Koro'nun katılımıyla müzik eşliğinde eşlik edilmez. Hayranlar ve seyirciler tarafından çok sevilen ve sevilen bu şarkı. Daha sonra kompozisyon için klip resmi video koleksiyonuna (1994) dahil edilecektir. Bu yıl disk "Zone Lube", yerli rakipler arasında en iyi olarak kabul ediliyor ve "Bronz top" ödülünü aldı. Eleştirinin, uzmanlarının ve rakiplerinin yüksek izleri, filmin tasarımını, filmin resimli sahneleri olan albümün kendisine koydu.

1993 yılında, kalıcıgitarist ve grup üyesi Vyacheslav Tereshonok. O yerini Sergei Pereguda aldı. "Lube" onun seçimini durdurdu çünkü müzik alanında bilindiği için. Ayrıca, harika bir iş tecrübesi vardı. Daha önce, Peregood grubun üyesi Evgeniya Belousova idi, Integral, "Merry Boys" da çalıştı.

Dmitriy Streltsov

Ünlü "Savaş"

Şimdi popüler şarkının metni uzun zaman önce yazıldı. İki yılını beklemek için orada yatıyordu. Şiirlerin yazarı Alexander Shaganov, müzik - Igor Matvienko idi. Mayıs 1995'te şarkı kaydedildi. Etkinlik, Büyük Vatanseverlik Savaşı’ndaki Zafer Bayramı’nın ellinci yıldönümü kutlamaları için zamanlandı. Şarkı, ilk olarak tatilin şerefine bir konserde başkentte gerçekleştirildi. Klibin askeri konularda çıkarılması amaçlandı. Çeşitli egzersiz ve paraşütçü egzersiz sahneleri zaten çalışmıştı, ama zaman tükeniyordu ve belirlenen son tarihte her şeyi hazırlamak mümkün değildi. "Savaş" şarkısı 1995 yılında en iyi olarak kabul edildi.

Albüm "Savaş"

Ünlü şarkının serbest bırakılmasından sonra, grup başlıyorYeni bir albümün yayınlanması üzerine çalışın. İlk besteleri Yeni Yıl tatilleri sırasında duyuldu. Biraz sonra biraz daha yeni şarkılar yayınlandı. Albümün kendisi Mayıs 1996'da satışa çıkar. Grubun müziğinin özel bir özelliği de halk enstrümanlarının, aynı zamanda elektrikli gitarların sesi, kaya elemanlarının dahil edilmesidir. Bazı şarkıları kaydetmek için halkçıların bir topluluğu yanı sıra, bir profesyonelist davet edildi. İki şarkı bir düete kaydedilir: Lyudmila Zykina ("Benimle konuş") ve Rolan Bykov ("İki Yoldaş").

Aslında yeni iki versiyonu vardıalbüm: ses kasetleri ve bir disk için. İlk varyant için şarkıların sesinin sırası değişti ve "Eaglet-2" kompozisyonu da eksikti. Albümün tasarımı askeri temalarda sürdürüldü. Savaşçıların şeklinin arka planına karşı, kırmızı bir yıldız tasvir edilir. O zamandan beri "Lube", sadece o zamanın müzisyenleri için nadir görülen canlı bir performans sergiliyor. Bu gerçek, grubun sevgisi ve şükranı gittikçe daha fazla kazananlar ve eleştirmenler olan izleyici tarafından fark edilmez. Albümün ilk şarkısı, grafiklerin ana yerlerini sürekli olarak işgal etti. Koleksiyonun kendisi 1996 yılında en iyi ödül olarak aldı.

Nikolay Rastorguev

Albüm "Moskova'da dört gece"

Uzun süre Nikolay Rastorguev yazmayı hayal etti"Beatles" grubunun şarkılarıyla solo albüm. 1996 yılında onu uygulamaya karar verdi. Albüm sınırlı sayıda çıktı. Kayıt kollektifin yanı sıra Igor Matvienko müzisyenleri katıldı. Rastorguev, albümün üreticisi oldu. 1996 yazında, bir araba kazası sonucu, Aleksandr Nikolaev ("Lube" grubunun basçısı), yok oluyor. Yeni bir katılımcı için acilen aramak gerekir. Paul Usanov'un yerine geliyor. "Lube" tekrar bileşimini değiştirir.

"1989-1997 Toplu İşleri"

"Collected Works" geçici bir çalışmadırgrubudur. Bu albüm şarkılarını hayranlarını memnun etmeyi bırakmayan "Lube" nin en popüler bestelerini içeriyor. Koleksiyonda ayrıca yeni bir iş çıktı - "Bahçemizden gelenler."

Albüm "İnsanlar hakkında şarkılar"

Albüm Aralık 1997'de yayınlandı. Ana hit, Oleg Gusev ve Maxim Osadchyk'in klip yaptığı "Sislerin ardında" şarkısı. Ona ek olarak, şarkılar halkla çok popülerdi: "Starlings", "Years", "Isho". Son kompozisyon, ulusal sahnenin prima donna'sının Noel toplantılarında seslendirildi. Aynı yılki "Bahçemizden gelenler" şarkısı için, bir kerede iki klip çekildi. Albümde, Lyudmila Zykina ile başka bir düet kaydedildi - şimdi "Volga Nehri akar." Koleksiyon üzerinde çalışmak "insanlar hakkında şarkılar" sayısız stüdyolarda yapıldı: "Mosfilm", "Lube", "Ostankino", "PC Matvienko." Albüm, grup için alışılmadık bir şekilde tasarlanmıştır. Kapak, bir tren arabasında seyahat eden "Lube" üyelerini gösterir. Huzur, sadece diskin tasarımında değil, aynı zamanda bileşimlerin kendisinde de hissedilmiştir. Şarkılar ilişkiyi anlattı, mutluluk ve mutsuzluk hissi, gittikleri zamanlar için üzüntü. Gelecek yılın başlarında, "Lube" Rusya'nın şehirleri ve yurtdışında bir konser salonu "Pushkin" ile biten bir turuna devam ediyor. Bu konserin video ve ses versiyonları CD ve ses kasetlerinde yayınlandı. Tur için ayrılmadan önce grup, daha önce Rastorguev'i tanıyan yeni bir gitarist olan Yuri Rymanov'u davet ediyor.

1998 grubu "Lube" için çok meşguldü. Kışın, Yu Vysotsky adının anısına bir konserde çalışırlar. Bu olayda, kolektif iki yeni şarkı sundu - "Toplu mezarlar üzerinde", "Yıldızlar hakkında Şarkı". Nikolay Rastorguev yılın ortasında "Harness" filminde kaldırıldı. Ve grup "Lube" bu resmin ana şarkısını kaydeder. Aynı yılın kışında, "Lube", "Yılın Şarkısı" festivaline katılarak, yeni kompozisyonunu sergilediği ve Sofia Rotaru - "Zasentiyabrilo" ile bir düet yaptı. 1999 yılında grup 10 yaşındaydı. Sonbaharda, Ukrayna'da "Lube: 10 yıl" denilen bir yolculuğa çıkıyor. Turun bitiminden sonra izleyiciye yeni bir çalışma - "Half-Stop" şarkısı sunulur. Yeni albümdeki en önemli kişi oldu.

Lube şarkıları

Albüm "Half-Stop"

2000 yılında yeni bir albüm satışa çıktıgrup - "Yarım durağı". "Lube" in oluşturulmasının hazırlanması ve yayınlanması, Çeçen şirketinin zamanında gerçekleşir. Albüm hayat hakkında düşünmeye dayanıyor. Seçtiği isim tesadüfi değildir. N. Rastorguev, “Durup bir şeyler düşünürüz” diyor. Albümde "Eski Dostlar" ("Bahçemizden Çocuklar") şarkısının devamı niteliğindeki şarkılar, "Adından Kısaca Beni Ara" (ki o zamanlar çok popüler oldu), "Aradan (Opera)" ve diğerleri gibi şarkılar yer alıyor.

Albüm "Haydi ..."

Yedinci albüm "Come on ...""2002 yılında yayınlandı. Bunu yaratmak için eski gitar ve mikrofonları, bir elektro orgayı kullandık. Kaydın kayıtları bile "Mosfilm" in eski stüdyosunda yapıldı. Bu retro tarzı bir ses elde etmek için yapıldı. Mart 2002'de kolektif, yaratılışını konser salonunda "Rusya" da sunuyor. Solistin görüntüsü de değişir. Performans için, sıradan bir takım elbise tercih ederdi, geçmişte bir jimnastikçi ve askeri botlar bırakıyordu. Aynı zamanda Rastorguev onun 45. doğum gününü kutluyor.

"Messenger" Albümü

Grubun yeni, sekizinci albümü en çok değilditicari yaratım. Onun çıkışı "Lube" nin 15. yıldönümüne kadar zamanlandı. En popüler olanı "Yüksek çimlerin üzerinde" bileşimidir. 2007'de, kollektifin solisti, 50 yıllık düzenli jübileğini kutluyor. Ve bu etkinlik için etkinlik planlanıyor. "Lube", Moskova kentindeki Kremlin'de bir konser ile sahne alır. Daha sonra grup bir sesli kitap yayınlar. Taraftarlara pek çok ilginç gerçekleri ortaya koyuyor: ekibin yaratılış tarihi, katılımcıların biyografisi, kompozisyondaki değişiklikler. Diskte "Lube" nin tüm üyelerinden alınan bir röportaj var. Ayrıca kolektif üyelerinin fotoğrafları sunulmaktadır.

Albüm "Kendi"

2009 yılında grup yeni bir albüm yazdı. O "O" denir. Şarkı sözleri hala Alexander Shaganov, ve grup için müzik Igor Matvienko tarafından yazılmıştır. Albümün hitleri şarkılar: "Onun", "Bir Şafak". Gelecek yıl, N. Rastorguev Devlet Duma milletvekilleri için koşuyor ve Kültür Konseyinde görevini üstlenerek kazanıyor. Aynı zamanda, grubun kompozisyonu değişiyor - Alexei Khokhlov ("Lube" gitaristi) ayrılıyor. 2012 yılında destek vokalleri gruba katılıyor. Bu Pavel Suchkov ve Alexei Kantur.

Albüm "Senin için - Anavatan!"

Mart 2014'te grup yeni bir yıldönümünü kutladı -25 yaşında. Bu bayramın şerefine, kolektif tamamen dolu olan "Olimpiyat" ın binlerce odasında bir konser verdi. Etkinliğin başlangıcında, grup yüzlerce kişinin katıldığı ulusal marşı (yeni bir kompozisyon) söyledi. Son etkinlikten kısa bir süre sonra, Şubat 2015'te "Lube" on beşinci albümünü yayınladı - "For You - Motherland!" Sunum Moskova'daki konser salonunun sahnesinde gerçekleşti. Albüm adı, şarkılardan birinin adına karşılık gelir.

"Senin için - Anavatan!"- Soçi şehrinde düzenlenen 2014 Olimpiyatları için yazılmış bir şarkı. Albüm seyirciler tarafından iyi karşılandı. Bazı besteler ("Sadece Aşk", "Her Şey Bağlıdır", "Uzun") Altın Gramofon Ödülü'nü aldı. Konserden kısa bir süre sonra Lube, "55" adlı kolektifin en iyi şarkılarını yayınladı. Aynı yılın ilkbaharında, aynı isimli film için yazılan "A Dawns Here Are Quiet" şarkısı yayınlandı. Sunumu internet sitesinde grup web sitesinde yer aldı. 2015 sonbaharında, Moskova yakınlarındaki Lyubertsy banliyösünde "Bizim Bahçemizden Çocuklar" adlı bir anıt dikildi.

rinat bakhteev

Nisan 2016'da Paul Usanov kötü bir şekilde dövüldü. "Lube" bas oyuncuları olmadan kaldı. Yaralanmalardan adam öldü. Dmitry Streltsov onu değiştirmek için geliyor. Ona ek olarak, bugünlerde Rastorguev, Erokhin ve Pereguda'nın yanı sıra yapı da içeriyor. Vitaly Loktev hala konuşuyor. Kuleshov çalışıyor. Katılımcılar arasında Alexey Tarasov var. Onun isimleri de kollektiften ayrılmadılar. Alexei Kantur konuşmaya devam ediyor. Günümüzde takımın diğer müzisyenler olmadan hayal etmek imkansızdır. Örneğin, Pavel Suchkov uzun zamandır bunun bir parçası olmuştur. Grubun başka bir üyesini unutma. Bu Dmitry Streltsov.

Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler 2019

Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler 2019

Related news

 • Turşuya Elma Sirkesi Konur mu
 • Evin içinde tasarım: fotoğraf. İçinde bir ülke evi tasarımı
 • Habarovsk Veteriner Kliniği - evcil hayvanlara saat yardımı
 • Sevgililer Günü Hediye Önerileri
 • Chita Restoran bir göçebe yıldızı: yorum, yorumlar ve fotoğraflar

 • Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler


  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler

  Lube: grubun kompozisyonu, tarih, albümler