Madame Tussauds Müzesi 2019

Madame Tussauds Müzesi 2019 Madame Tussauds Müzesi

Madame Tussauds Müzesi

Dünya kültür mirasının hazineleri arasındaÖzellikle ilgi çekici olan Madame Tussauds Müzesi, vakfın tarihini ve müze nesnelerine uyguladıkları örneklerle gerçek dünya modelini yaratan mum figürlerinin aşamalı gelişimini öğrenme fırsatı sunuyor.

Özellikle ilgisi onun tarihidir.oluşturma. Fransız mahkemesinde Dr. Philip Curtis, o zamanların bilinen balmumu figürlerini heykel yaptı. 1770 yılında, gelecekteki müzenin önündeki, dünyaca ünlü beynini doğuran ilk sergileri yapıldı. Curtis, Maria Tussauds'ın öğretmeni oldu, hassas rehberliği altında ilk yaratılışını körleştirdi, bu da başarısını ortaya çıkardı - Jean-Jacques Rousseau'nun figürü daha sonra mumlu Voltaire, Benjamin Franklin ve diğer birçok figürle ortaya çıktı.

Sanatçının zaferi Fransız zamanında düştüDevrim, daha sonra mezarlıktaki kraliyet ailesinin üyelerinden koparılmış balmumu maskelerini çıkarması emredildi. Berbat bir görevi yerine getirdikten sonra, Mary hayatının sebebini önceden belirlemişti. Birçok balmumu figürü yaptı ve Madam Tussaud'larını İngiltere boyunca sürdü. Yakında (1835) oğulları, müzenin hala bulunduğu Londra'da kalıcı bir sergi açtılar. Açılışında, şimdiye kadar görülmemiş bir popülerlik kazanmış, ilgisini yitirmemiş, üstelik bu güne olan ilgiyi arttırmıştır.

Şu anda, çok varBirçok büyük şehirlerde şubeleri Madame Tussauds var - Londra, New York, Viyana, Kopenhag, Hong Kong ve bu Wax sergiyi görebilirsiniz şehirlerin tam listesi değildir.

Binlerce müze koleksiyonu(Şahsen Congrescenter heykel) erken XIX yüzyılın değil, aynı zamanda devrimin kurbanları ve dahası o zamanlardan en kana susamış suçluların - sadece XVIII yaşamış büyük insanlar da dahil olmak üzere sergiler. Beş yüzyıllardır ürkütücü hikayeler atmosfer yaymaktadır "Korku Evi", kendi cellatlarla seri katiller, kötü adamlar, kurbanların tarafından temsil etti. kalbin zayıf değil bir manzara - Zekice özel efektler ile birlikte aydınlatma seçildi.

Madame Tussauds Müzesi ürkütücü atmosferi ile- Gerçek bir fotoğraf çekimi için harika bir yer, kareler inanılmaz! Başka nerede Henry IV ve Kraliçe Elizabeth, Indira Gandhi ve Hitler Castro ve Kaddafi, Beatles ve Lady Gaga, Madonna ve Monroe yanında bir resim alabilir? fuar hep birlikte burada dolaşık, bu nedenle çeşitli ve bol - geçmişle şimdiki mistisizm ile gerçeğe, Kings yakın kötü adamlar ... Madame Tussauds-Uzun sönmüş yıldız parlak yanan boyunca yer almaktadır sanatçının adını, ayılar takımyıldızı.

Sergi sürekli güncellenmekte ve güncellenmektedir.Böylece, Elizabeth II'nin elmas yıldönümü ile bağlantılı olarak, ünlü heykeltıraş Steve Sveils, kraliçenin yeni bir figürü yaratıldı. Sergi 2001 yılında oluşturulan bir önceki kopyanın yerini aldı. Şu anda, Londra'daki müzenin salonlarından birinde ayakta duran, 53 000 Swarovski kristali (Swarovski) ve göğüslerinin üzerinde mavi bir kurdele ile süslenmiş ipek beyaz bir elbise giyiyor. Kraliçenin başı bir taç ve 1820 yılında yapılmış bir boyun ile süslenmiş, bir elmas kolye. Kraliçe şahsen uygun görmüyordu, ancak onun yenilenmiş figürün yaratılması için kraliyet onayını verdi, bunun sonucunda Buckingham Sarayı heykelcinin Majesteleri'nden aldığı ölçümleri yolladı.

Bu arada, her ürünün maliyeti,Müzede temsil edilen, ortalama elli bin dolar. Altı ay boyunca, bir figür yapıldı, her yıl müze sergisi 20 balmumu heykelleri ile artırıldı.

Amsterdam'daki Madame Tussauds Müzesi ilk şubedir.ofisi İngiltere dışında 1971 yılında açıldı. Dam Meydanı'nda turistler arasında popüler bir nesne var. Müze multimedya efektleri, artan modernizasyon ve profesyonel animatörlerin kullanılabilirliği sayesinde gençlerin ve çocukların yanı sıra farklı yaştan ziyaretçiler için cazip.

Madame Tussauds Müzesi 2019

Madame Tussauds Müzesi 2019

Related news

 • Caps Carhartt - her zaman güzel, sıcak ve rahat
 • Vladimir Monomakh - Kiev Büyük Dükesinin tarihi portresi
 • Gül Hastalığı
 • Bacaklarda yanma hissi - nedenleri
 • How Mozzarella Is Made

 • Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi


  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi

  Madame Tussauds Müzesi