Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 2019

Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 2019
24.08.2019

Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 48

Magadan Bölgesi'ndeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim

IçindeMagadan bölgesinin Tenkinsky bölgesien büyük altın mevduat biridir. Yano-Kolyma altın eyaleti anlamına gelir. Magadan Bölgesi'nde Natalka Altın MevduatOmchak nehri vadisinde, Glukhar ve Geologicheskiy dereleri arasında yer almaktadır.Nakalkha altın yatağı

Gelişimin başlangıcı

Natalka altın yatağı1942 yılında keşfedildi. Jeolog Aseev, 2 altın taşıyan dere keşfetti. Bir süre sonra, jeologların çocuklarından seçildiler: Natalka ve Pavlik. Onlardan mevduat isimleri vardı.

1945'te havzanın işletmesi içinMatrosov Madeni“Tenkinsky Madencilik Departmanının bir parçasıydı.

Natalka altın mevduatı rezervleri

2015 yılında rezervlerin yeniden değerlemesi gerçekleştirilmiştir. Bubirinci sınıf altın depozitokanıtlanmış ve muhtemel üretim açısından üçüncü sıradaydı. Yeniden değerlendirmenin ardından, rezervlerin ton başına 1,6 gram içeriğiyle 319 milyon ton olduğu tahmin edilmektedir.

Tanımlanmış tahmini ve tahmini hacimmineral kaynaklar ton başına 1,5 gram içeriğiyle 777 milyon ton. 2011 tahmini ile karşılaştırıldığında, cevher hacimleri yaklaşık 301 milyon ton (% 28) azalırken, altın içeriği% 14 azaldı.

Proje uygulaması

2003 yılında OAO'nun hisseleri ”Matrosov Madeni"(% 38'lik bir federal paket), alıcı kağıt için 1 milyardan fazla ruble veren Norilsk Nickel idi. Bu miktar başlangıçta 13 katını aştı.direk altın

2004 yılında, 29 binin üzerinde adi hisse senedinin (yetkili sermayenin% 38'i) tam sahibi, ZAO idi.Polyus Altın"Aynı yılın Temmuz ayında, saha geliştirme teknolojisindeki değişiklikler için hazırlıklar başladı ve üretim durduruldu.

2004 yılına kadar, ekstraksiyon bir yeraltı yöntemi ile gerçekleştirilmiştir. Cevher, yer çekimi konsantreleri, hidrometalurjik muamele ile birlikte bir yerçekimi yüzdürme sistemi tarafından işlenmiştir.

Büyük miktarlarda rezervlere rağmen,Natalka Altın Mevduat1,5 bin kg / yıl'ı geçmemiştir. Çalışma başlangıcından itibaren tüm zamanlar için 93,2 т.

Gelişmiş keşif

Üzerinde yapıldıNatalka Altın Mevduat2004'ten 2006'ya kadar. Ek araştırmanın amacı, yüksek verimli açık ocak madenciliğine karşılık gelen arama koşullarında, maden gövdesinin morfolojik bileşimini açıklığa kavuşturmaktı.

Çekirdek kuyularından 120 m'den fazla, 655 bin m3 hendek açıldı. Toplamda 44 binden fazla örnek seçildi.

Aralık 2006'da, alanın rezervleri B + C kategorisi için onaylandı.1+ C2ton başına ortalama 1,7 gram içerikli 1500.8 ton altın. Madenin konturu üzerinde, 309 tondan fazla tonaj dışı denge rezervleri de dikkate alınmıştır.denizci benim

2007 yılı denetimi

Eylül ayında, Micon International Ltd.'nin hisse senedi değerlendirmesi tamamlandı. Denetim sonuçlarına göre, rezervler ton başına 1.13 gram altın içeriğe sahip 2.1 bin tondur.

Değerleme, 625 $ / onsluk bir tahmini altın fiyatına,% 7'lik bir dilüsyona, 0.3 / ton'luk bir yerleşik kaliteye,% 87'lik bir ortalama ekstraksiyona dayanıyordu.

Natalka altın yatağıGrasberg (Endonezya'da bulunan) ve Muruntau (Özbekistan'da): rezervler açısından sadece 2 büyük havza ikinci.

Gelişimin yeni bir aşaması

2013 yılında başladı. Bu dönemde en önemli olay, değirmenlerin şantiyeye teslim edilmesi için karmaşık bir lojistik operasyonun uygulanmasıydı. 2013 yılı Temmuz ayında arazi yönetimi çalışmaları tamamlanmış, fabrika inşaatı ve taş ocağı inşaatı başlamıştır. Ağustos ayından beri teknolojik ekipmanların kurulumu.

Kasım ortasındaki alandaDünyanın en büyük değirmenini test ediyor. Kapasitesi, yaklaşık 40 milyon ton cevherle başa çıkmak için yeterli olmalıydı. Tesisin lansmanı ile eşzamanlı olarak, bir kilometre tüneli inşaatı başladı. Altın kurtarma tesisine cevher taşımak için kullanılması gerekiyordu.

İkinci değerleme

2014 Kasım ayında yapıldı. ZAO Polyus Gold, rezervlerin değerlemesinde% 50'den fazla bir azalma olduğunu açıkladı. Bu bağlamda Natalka GOK'un lansmanı süresiz ertelendi.Magadan bölgesinin Tenkinsky bölgesi

2015 yılında stoklarda 504 tona düşüş olduğu açıklandı.

Doğrulanmamış hisse senedi sorunu

Keşif meydana geldiğinde, farklı şekilde yönlendirilirhatası. Bazıları altının içeriğini ve birazını hafife alıyorlar. Farklı işaretlerin hataları çakıştığı zaman, bir tür tazminat gerçekleşir. Sonuç olarak, ortalama keşif figürü, gelişim parametrelerine denk düşmektedir. Sapmalar önemli olabilir. Bununla birlikte, hiç kimsenin tazminatlarıyla hiç bir sorunu yoktur: ne izciler, ne de madenciler.

Ancak, Natalkinsky ve diğer bazı altın cevheri yataklarında durum biraz farklıydı.

Ana yetersizlik teknik nedenlerden dolayıhataların Bunlardan dolayı, numunelerin seçimi ve sonraki işlemleri sırasında altının bir kısmı kaybolur. Yüksek teknik sapmalarda ve altın içeriğinin dağılımının düşük rasgele değişkenliğinde, hata dengesi madencilik girişimi lehine gelişir. Bu durumda, ortalama gerçek altın miktarı, keşif sırasında elde edilen rakamlardan daha yüksektir.Nakalkinskoye altın mevduat rezervleri

İçeriğin aşırı tahmini de şartlandırılmışYüksek rassal değişkenlik ile karakterize edilen cevher kütlelerinin şekillendirme sürecinde ortaya çıkan hatalar. Bu sapmalar ağ yoğunluğuna ve örneklerin hacmine bağlıdır. Onlar metodik hatalar denir. Yüksek endekslerinde cevher kütlelerinin alanı, boyutu ve şekli çarpıktır. Sonuç olarak, bu operasyonun sonuçlarını etkiler. Altın aslında taş ocağında bulunur, ancak zekanın belirlediği yerde değildir.

Problemin çözümü

Mevcut durumu düzeltmek içinonaylanmamış hisse senetleri, öncelikle, ortalama içeriğin sapmasının göstergesinin belirlenmesini ve yüksek derecede değişkenliğe sahip mevduatların ayrıntılı araştırılmasında belirtilmelidir. Bu, tasarım aşamasında gerekli maliyetleri planlamanıza, işletme keşif ve ek arama yöntemlerini ayarlamanıza, cevherdeki altın içeriğini arttırmaya yönelik sıralama sağlamanıza olanak tanır.

Natalka depozito gelince,Teknik açıdan keşif ve test kalitesine yönelik bir iddia olmadığı unutulmamalıdır. Bu, teknik hataların önemsiz olduğu anlamına gelir.Magadan bölgesinde Nakalka altın yatağı

Aynı zamanda, Natalka mevduat varkarmaşık yapı. Büyük altın içeren cevher kütlelerini açığa çıkarır. Bu gibi durumlarda, ağın yoğunluğu ve kullanılan örnek kütlesi yetersizdi. Sonuç olarak, vücut konturlarının yapımında yüksek hatalar vardı. Sapmalar dengesi madencilerin lehine değildi.

Üretimin modernizasyonu

Haziran 2015'in başında, cevheri işlemek için yeni bir yöntem tanıtıldı. 2019 yılında bir yoğunlaştırıcının başlatılması planlandı.

2015'teEylül ayında, CJSC Polyus Gold, Çin şirketi China National Gold Group Corporation ile malzeme ve endüstriyel ekipman alımı, üretim tesislerinin tasarımı ve üretimi konularında bir anlaşma imzaladı. Aynı zamanda, madencilik şirketinin yönetimi, şirketi geliştirmek için Polyus Gold ile bir ortak girişimin anonim sermayesine şirket dahil etme seçeneğini değerlendirdi.

Kasım 2015'in başında Ocağı ve altın kurtarma fabrikasını birbirine bağlayan tünelin inşaatı tamamlandı. 970 kilometrelik tünelin döşenmesi 2 yıl sürdü. Şubat-Mart 2016'da şirket, konveyör sistemini monte etmeye başlamayı planladı. Yardımı ile cevher doğrudan fabrikaya taşınmalıdır.birinci sınıf altın depozito

Aralık 2015'teUzak Doğu Federal Bölgesi Yuri Trutnev'in cumhurbaşkanlığı elçisine göre, Natalka yatağında bir çıkarma ve işleme kuruluşu için yaklaşık 10 milyar bütçe fonu ayrılmalıdır. Özel yatırım 88 milyar rubleye ulaşmış olmalı. Finansman, üretim sürecinin yeniden başlatılmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda, büyük olasılıkla, alanın geliştirilmesi yenilikçi teknolojileri ve modern ekipmanı kullanacaktır.

Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 2019

Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 2019

Related news

 • Birinci sınıf öğrencilerinin acı adaptasyonu: ortaya çıkan sorunların düzelmesi nasıl
 • Kabak Dolması Videosu
 • Yunan mutfağı lezzetli, kullanışlı ve uygun fiyatlı
 • Başlıca sosyal problemler
 • EVA KAĞITLA TAVUK YAPILIŞI

 • Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 81

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim


  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 40

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 35

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 43

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 57

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 68

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 47

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 87

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 14

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 26

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 22

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 35

  Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim 86