Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri 2019

Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri 2019
Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri


Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri

Makyaj hileleri

Makyaj hileleri

Makyaj günümüzde, gündelik hayatta da daha bakımlı ve daha şık görünmenin anahtarıdır. Kadınlar daha bakımlı ve güzel görünmek için çok çeşitli makyaj teknikleri uygular. Ancak makyaj yapımında bazı hileler yapılarak daha etkileyici ve doğal bir görünüm elde edilebilir. Saatler harcamadan, basit ve hızlı bir şekilde doğal bir makyaj yapmak için bazı ipuçlarına uyulması yeterli olacaktır.

Nasıl makyaj yapılır: Makyaj önerileri

1. Rimel nasıl sürülür?

– Makyajda olmazsa olmazlardan biri rimeldir. Rimel sürülürken genellikle göz kapağına bulaşma sorunu yaşanır. Bu sorunu engellemek için üst göz kapağına plastik bir kaşın konularak rimel sürülebilir. Bu şekilde hem daha rahat uygulama yapılacaktır hem de cilde bulaşması engellenecektir.

2. Allık nasıl kullanılır?

– Allık yüze renk katmak için en etkili malzemedir. Aynı zamanda kontürleme işleminde elmacık kemiklerine uygulanır. Allık yüzün sadece belirli alanlarına uygulanmalıdır. Kesinlikle cildin tamamına uygulanmamalıdır.

3. Göz kalemi nasıl çekilir?

– Göz kalemi kuyruklu uygulanacaksa keskin ve düzgün bir çizgi için sert bir kağıt parçası kullanılabilir. Şerit halinde kesilen kağıt parçası gözün son kısmına paralel olarak konur ver bu şekilde kalem çekilir. Böylece her iki gözde de aynı hizada keskin çizgiler oluşturulabilir.

4. Göz altına kapatıcı nasıl uygulanır?

– Göz altındaki kırışıklıklar ve morluklar için kapatıcı uygulanmalıdır. Ancak kapatıcı seçimi oldukça önemlidir. Göz altında morluklar varsa sarı tonlu kapatıcılar seçilmeli, çok açık tondaki kapatıcılar kullanılmamalıdır. Ayrıca kırışıklıklar için ise sert krem kıvamındaki kapatıcılar önerilmez. Aksi halde krem kırışıklara dolar ve daha çok belli olmasına neden olur. Daha yumuşak kıvamdaki kapatıcılar tercih edilebilir.

5. Kaş altına ne sürülür: Kaş altına beyaz far sürmek

– Göz makyajının ortaya çıkması ve gözlerin daha hoş görünmesi için kaş altının açık renkte olması gerekir. Bu nedenle kaşların altına, göz kapaklarına inmeden, beyaz far ya da çık açık renkte kapatıcı uygulanabilir. Özellikle kaş kemiği üzerine uygulanmalı ve parlak yardımı ile dağıtılmalıdır.

6. Rimel topaklanmadan nasıl sürülür?

– Rimeller zamanla kuru ve sürüldüğünde topaklanma oluşturur. Bu topaklanmayı önlemek için rimel kullanılırken fırçası birkaç kez içeri tüpün içine sokup çıkarılmamalıdır. Tüpün içerisine hava girmesi topaklanmanın temel nedenidir.

– Kullanılan rimellerin 3 ila 4 ayda bir değiştirilmesi önerilir.

– Kuruyan rimellerin içerisine birkaç damla lens solüsyonu da konabilir. Bu şekilde rimel bir süre daha kullanılabilir.

– Rimel sürülürken yukarı doğru sabit hareketler yapılmamalıdır. Rimel fırçası kirpiklere uygulanırken sağa ve sola hareket ettirilerek yukarı doğru uygulanmalıdır.

7. Dudaklardaki kırışıklıklar nasıl geçer?

– Kırışık dudaklara ruj uygulaması yapıldığında, ruj kırışıkların içerisine dolar ve kötü bir görüntüye neden olur. Bu nedenle öncelikle kırışıklıklar azaltılmalıdır.

– Dudak kırışıklıklarını azaltmak için her gün dudaklara bakım yapılmalıdır. Öncelikle dudaklar diş fırçası yardımı ile hafifçe fırçalanır. Ardından hindistancevizi yağı ya da vazelin uygulanır.

8. Göz makyajı hileleri

– Göz makyajında ilk dikkat edilmesi gereken göz rengidir. Göz rengine uygun renkler kullanılmalıdır. Bu şekilde gözlerin öne çıkması sağlanır.

– Gözlerin büyük görünmesi için ise göz altında kirpiklerin içerisine beyaz kalem çekilebilir.

– Göz makyajı yapılırken gölgeli bir makyaj yapılacaksa renkler açıktan koyuya doğru gitmelidir.

9. Kirpik kıvırma aleti kullanımı

– Kirpikler makyajda belirleyici unsurlardan biridir. Kirpiklerin kıvrımlı ve uzun olması bakışların derin ve anlamlı olmasını sağlar. Kirpik kıvırıcısı kullanılması hoş bir görüntü oluşmasına yardımcı olur.

– Rimel uygulanmadan önce kirpik kıvırıcısı kullanılmalıdır. 20 saniye kadar kirpiklerin sıkıştırılması yeterli olacaktır.

– Daha etkili sonuçlar almak için kirpik kıvırma aleti düz olarak kullanılır. Daha sonra kirpikler serbest bırakılır ve alet ters çevrilir. 20 saniye de bu şekilde uygulanır. Bu şekilde iki taraftan sıkıştırma yapıldığı için daha başarılı sonuçlar alınacaktır.

Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri 2019

Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri 2019
Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri


Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri


Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri


Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri


Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri


Makyaj Hileleri: Makyaj Teknikleri