Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 2019

Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 2019
15.09.2019

Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 17

Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir?

Martini (vermut) bir alkollü içecek,çok uzun zaman önce yarattı. En yaygın versiyonlardan birine göre martinin kompozisyonu Dr. Hippocrates tarafından geliştirildi. Bir keresinde otların ezmesiyle karıştırılan şarabın hasta üzerinde olumlu bir etki yarattığını fark etti. Kabul ederek çok daha hızlı iyileştiler.

Şimdi bu içeceğin klasik tiplerine bakalım, her şeyden önce dikkat etmenin ne olduğunu öğreniyoruz, böylece sahte almamak ve martini vermuttan ayıran şey.

Vermut nedir?

martini vermutBir martini yapan basit soruVermouth'tan, birkaç tanesi kesin bir cevap verebilir. İlk olarak, neyin verm olduğunu neyin belirleyelim. Çevirideki "vermouth" kelimesi "wormwood" anlamına gelir. Takviyeli şarapta, üreticiler çeşitli aromatik baharatlı ve şifalı bitkiler ekliyorlar. Bu katkı maddelerinin temelinin solucan olduğunu isminden tahmin etmek kolaydır. Buna ek olarak, vermut bileşimi yaklaşık 35 bitki içerebilir: limon melisa, nane, St John's wort, papatya, zencefil, kişniş ve diğerleri.

Otlar 20 gün boyunca ısrar ediyor, bunun içinReçine zamanı, uçucu yağlar ve diğer gerekli maddeler çözülür, gerekli buket oluşturulur. Bitkisel özü aldıktan sonra şarapla karıştırılır. Daha sonra içeceğe alkol ve şeker eklenir. Aromatik maddelerin daha iyi korunması ve çözünürlüğü için alkol gereklidir, şeker de aşırı acılığı yumuşatır. Yapılan operasyonlardan sonra vermut kuvvetle ısıtır, sonra soğumasını sağlar. Elde edilen içecek 3-4 ay süreyle infüze edilmelidir, bazen bu süre bir buçuk yıla kadar uzatılabilir.

Vermut çeşitli türlerde olabilir:% 10 ila 15 oranında şeker içeren beyaz vermut; yaklaşık% 15 şeker içeren pembe; kırmızı vermut -% 15 ve daha yüksek.

Martini

varmouth martini bianco tatlı beyaz

Martini (vermut), nedir bu? Martini, İtalyan şarap imalathanelerinde üretilen bir vermut markasıdır. vintner Alessandro Martini ve uzman herbalist Luigi Rossi: 1847 yılında Torino'da tesadüfen iki olağanüstü kişilikleri bir araya geldi. Yeni fikirleri ve zevke hedefleyen, insanların neşe ve zevk getiren alışılmadık içki almak umuduyla bilgilerini alışverişinde bulundu. Birçok deney sonucunda, şimdi çok popüler olan tam bir lezzet ve enerji içeceği yaratmayı başardılar. Başarılı deneylerinin sonucu "Martini Rossi" olarak adlandırıldı. Ondan sonra, 1863'te Martini & Rossi adında vermut martini üretimi için bir şirket kurdular.

Zaten anladığınız gibi, ikisi arasındaki farklar sorusumartini'den beri içecekler uygun değil - bu vermuttur. "Martini" markası inanılmaz derecede popüler hale geldi, neredeyse "vermut" kelimesiyle eş anlamlıdır. Genellikle mağazada vermut denemek isteyen bir insanın martini isteyeceği oluyor. Bununla birlikte, çoğu bu içki üreticilerinin çok fazla olduğunu bilmiyor. İtalya dışında vermut birçok ülkede üretilmektedir: Fransa, İspanya, ABD, Almanya, Arjantin, Rusya, Ukrayna, Romanya, Macaristan, Moldova, vb.

Martini Bianco

Vermouth Martini Bianco XX'in başında çıktıyüzyıl. Oldukça ilginç tonları ile taze bir turunçgil aroması vardır. Şaşırtıcı bir şekilde karanfilin acılığını ve karanlığını hoş tatlı notalarla birleştirir. Bu vermut yeterince güçlüdür, ancak kalesi pratik olarak algılanamaz. Vermouth Martini Bianco yumuşak kuru çiçeklerden yapılmış baharatlar ve kokulu bitki özlerinin eklendiği (sandal, ravent, karanfil, köklerin kökeni vb.) Beyaz kuru şaraptan yapılır. Vermouth'un hoş bir rengi var ve adı pişirme işleminde kullanılan beyaz vanilya çiçekleri sayesinde elde edildi. Bu içecek genç kızlar tarafından tercih edilir. Kullanımı için birçok seçenek var. Saf formda, yeşil zeytin veya limon, vermut Martini'ye buz eklenir. Suyu, soda, tonik ile içebilirsiniz. Vermut temelinde, eşsiz bir tada sahip enfes kokteyller elde ederiz.

vermut martini ekstra sürücü

Martini Extra Dray

Bu tür kuru çeşitlerinden biridirvermut. Sunumu 1900’te Yeni Yıl kutlamaları sırasında gerçekleşti. Vermouth Martini Extra Dray takdirle karşılandı ve hemen büyük başarılar elde etmeye başladı. Hoş bir açık renge sahiptir. Bu içkinin ayırt edici bir özelliği, denedikten sonra, tek bir bit acı hissetmemenizdir. Bu vermutuz Martini, çiçek notaları ile meyve ve meyve motiflerini birbirinden ayırabileceğiniz hoş bir kokuya sahiptir. Bu içeceğin bir başka avantajı, minimum şeker içeriğidir.

Vermut ile bir şişe servis etmeden önceSıcak bir biçimde, içeceğin mükemmel tat nitelikleri kaybolduğu için 10-15 dereceye kadar soğumaya gerek duyulur. Tecrübeli çeşniler bu vermutun saf haliyle kullanılmasını tavsiye eder, çünkü tadı kalitelerinin en iyi şekilde ortaya çıktığı budur. Az miktarda su, buz ile seyreltin, bir dilim limon ilave edin. Buna ek olarak, martini beyaz rom, cin, viski, konyak ve votka ile iyi kombine edilir.

Martini Rosso

vermut beyaz martiniMartini Rosso yüksekte diğer türlerden farklıdırŞeker içeriği (% 16), yeterince yüksek mukavemet ve zengin kırmızı renk. Vermut martini bianco için tadı benziyor. Rosso'nun hazırlığının temeli tatlı beyaz bir içecek. Martini Rosso'yu elde etmek için, başlangıçta beyaz vermut hazırlanır, içine lezzet ve kokuyu arttırmak için çeşitli bileşenlerin eklendiği.

Vermouth'un hoş bir karamel aroması vardır, ilk grafttan sonra greyfurt ve üzümden oluşan bir tat vardır. İçecek çeşitli peynirler, zeytin, fındık ve kraker ile mükemmel bir şekilde kombine edilir.

Sahte satın almamak nasıl?

Vermut martini

Vermut martini kalesi, içki türüne göre değişir. Bianco, Rosso, Rose% 16, Ekstra Kuru -% 18, en güçlü - Bitter,% 25 bir kale, sadece "Martini ve Rossi" şirket tarafından üretilen bir kale var. Tüm dünyada popüler olan vermutun sıklıkla sahtedir olması şaşırtıcı değildir. Bazen şişeye bakmak bazen Martini (vermut) olup olmadığını belirlemek zor.

Aşağıda, bir dereceye kadar standart bir vermut almaktan kendinizi koruyabileceğiniz birkaç kural vardır.

 • İlk olarak, martini sadece özel mağazalarda satın alın. Tanınmış şirketlerin büyük İnternet portalları için bir istisna yapılabilir.
 • İkinci olarak, içeceğin gücüne dikkat edin. Bir derecelik fark bile, sahte olduğun anlamına gelir.
 • Fiyata bak. Martini (vermut) 300-400 rubleden daha ucuza mal olamaz. Tabii ki, tatil öncesi satışlarda, maliyeti azalabilir, ancak çok fazla değil.

Uzmanların ve gerçek bilenlerin tavsiyeleri martini

Martini içmek nasıl tavsiye edilir? Birçok yol var, bazılarına bakalım. Martini'nin bir yulafta içilmesi tavsiye edilmez, çünkü küçük sipslerde koku ve hassas tadın doluluğunu açar.

Vermut'u hem saf halde hem deseyreltilmiş veya çeşitli kokteyllerde. Kuru vermutlar için, bunlar seyreltilmemeli, karıştırılmamalı ve soğutulmamış bir biçimde kullanılmamalıdır. Vermutun bir aperitif olduğunu unutmamak, akşam yemeğinin başında içmeleri önemlidir.

Aynı kokteyl

vermut martini biancoOldukça yaygın bir kokteyl var.temeli cin ve vermut - Martini Dry. Adını yaratıcısı Martini de Togia'nın onuruna aldı. Bu, ünlü ticari markanın ortaya çıkmasından çok önce oldu.

Orijinalde, kokteyl eşit oranlarda oluşuyorducin ve vermut. Fakat zaman geçtikçe, cam sadece cinleri dökmeden önce biraz vermut ile durulanabilir. İlginç bir şekilde, ünlü James Bond bu kokteylin gerçek bir uzmanıydı, sadece onun içinde cin votka ile değiştirildi ve vermut ekledi - beyaz Martini.

Martini reklam hakkında biraz

Bükülmemiş ticari olan 007 ajanına ek olaraktüm dünyada marka, bu harika içki ve aynı ad serisi Kamenskaya'nın kahramanlık reklamı. Ana rolü oynayan Elena Yakovleva, bu vermut sayesinde, harika ve öngörülemeyen fikirlerin kafasında doğduğunu, zihinsel süreçlerin hızlandığını iddia etti. Nasıl bilirsin, belki de içinde bir şey var, Hippocrates'in kendisinin vermutun iyileştirici özellikleri hakkında konuştuğu hiçbir şey için değil.

vermut martiniMartini markasının özel olması gerekmezreklam, yanı sıra olmadan gösteri işinin yıldızları arasında büyük popülerlik sahiptir. Gwyneth Paltrow'un söylediği reklamı hatırlayın: "Benim martini, lütfen!" Bu markanın reklamları hem basit hem de unutulmazdır, çünkü kaliteli bir içecek sürekli reklamlara ihtiyaç duymaz.

Bu ilahi içkiden çok bahsetmek, hayranlık, lüks, rahatlama ve eşsiz bir zevk beklentisi yaratıyor.

Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 2019

Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 2019

Related news

 • Anne Sütü Sağıldıktan Sonra Ne Kadar Bekletilmeli
 • Kolesterol nasıl düşürülür ile Etiketlenen Konular
 • Fırça ve taraklar nasıl temizlenir
 • Fırında Tereyağlı Yerli Somon Tarifi Videosu
 • Lada Maroussia - benzersiz bir gelişme

 • Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 2

  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir


  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 97

  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 90

  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 15

  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 82

  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 28

  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 6

  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 96

  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 100

  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 93

  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 41

  Martini (vermut): bir sahte satın almama hakkında yorumlar ve ipuçları. Vermut ve martini arasındaki fark nedir 4