Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 2019

Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 2019
20.09.2019

Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 69

Maryina Roshcha'daki Kilise "Beklenmedik sevinç": tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler

Marina Roscha Kilise "Beklenmeyen Joy"Count Sheremetyev tarafından bir kilise okulunun inşası için Marino köyü sakinlerine bağışlanan arsa üzerine kurulmuştur. Tapınağın oluşturulma tarihi son derece tartışmalı ve organizatörlerin projeyi kabul etmesi ve gelecekteki binanın inşası sırasında birçok heyecan verici dakikaya katlanması gerekiyordu.

Tapınağın tarihi

Ostankino'daki kilisede 1901'de çalıştı.rahip Sergius Leonardov. Yakınlardaki kasaba ve köylerden insanların ruhsal gelişiminden endişe ediyordu. Maryina Roshcha köy sakinleri sık sık ona yerleşimden 1,5 verst olan tapınağı ziyaret etmenin zor olduğunu belirttiler. Mevsimsiz ve nemli havalarda yollar bulanık olduğu için imkansızdı. Atlar yerel sakinlerle değil, hemen hemen Moskova şehrinde yaşıyorlardı. Bu nedenle, Peder Sergius nadiren hizmetindeydi ve kendi ve köy çocuklarının maneviyatlarından çok endişeliydi.

kilise koridorlarında kasıtsız olarak sevinç

İlk önce, Kont Sheremetyev ile olan sohbetbir kilise-kilise okulunun inşası, ancak bunun üzerine düşünülmesi ahşap bir kilise inşa etmeye karar verildi. İnşaat için gerekli olan miktar, kilise bölgesinde yaşayan insanlar tarafından toplandı. 1901 sonbaharında, Büyükşehir Belediye Başkanı Volodymyr, gerçekleri biraz süsleyen Marya Roshcha'nın etkili insanlar tarafından imzalanan yerel halktan bir dilekçe aldı. Aslında, köyde 600 kişiden daha fazla bir miktar vardı ve dilekçede 50.000 sakin hakkında bilgi verdi.

Biraz hüner çalıştı, izin verdilerBiz aldı. Fakat zengin insanlar vardı, bu yüzden yalnızca ahşap bir tapınak inşa edebiliyorlardı. Dilekçeye bir yanıt aldıktan sonra, yapı mimarisi S.P. Kapralov tarafından başlatılan bina inşası üzerine çalışmalar başladı.

Tapınak inşaatı

Kilisenin inşası üzerine çalışma "Beklenmediksevinç "in Maryina Roshcha resim çizmeye dayanmaktadır. Mimar, o zamanki alışılmış bir binanın taslağını çizdi. Tek başlı bir hacmi, hizmet için bir oda, eğitim sınıfları ve soyunma için bir oda vardı. Bu bölgedeki birçok köyde onlarca benzer yapı inşa edilmiştir. Kilisenin projesi ağaçtan onaylandı, ancak planlarda beklenmedik değişiklikler meydana geldi.

1903'te, gelen komisyon baktıYerdeki durumu ve ahşap bir kilisenin inşasının tehlikeli olabileceğini hayal kırıklığı yaratan bir sonuca vardı. Binanın gelecekteki tapınağının hemen hemen tüm çevresinin ahşap olduğu bir köyde, bir yangın tehlikesi vardı. Sonuçta, yakındaki bir ev yanarsa, yangın anında tapınağa yayılır. Ancak bu tolere edilemezdi.

kilise koru kilisede kasıtsız sevinç

"Beklenmeyen Sevinç" kilisesinin inşasına karar verildi.Marina sığınağı Yeni bir bina tasarlama sırası başka bir mimar N. V. Karneev'e verildi. İki kez projelerini il hükümetine verdi, ancak orada sürekli gözaltına alındı ​​ve gerekli belgelerin imzalanmadan inşaatına başlandı. Bu yasadışı kabul edildi ve zaten tamamlanmış olan binanın yıkımını tehdit etti.

Çizimler çizildiğinde hızlandırıldıMimarlar PF Krotov ve DD Zverev verdi. Mimar MN Litvinov ile inşaatın denetlenmesi için olağanüstü bir komisyon çağrıldı. Yapıyı dikkatle denetledi ve raporda yazılan yapının tüm standartları karşıladığını ve güvende olduğunu memnuniyetle karşıladı. Ve son olarak, 20 Haziran 1904'te, kilisenin "Beklenmeyen Sevinç" in açılışı Maryina Roshcha'da kuruldu. Bu gün Moskova Büyükşehir ve Kolomna Vladimir Bogoyavlensky tarafından gerçekleştirildi. Chudov Korosu tapınağa çıktı.

İç dekorasyon

Marina Grove, "Beklenmeyen sevinç" Kilisesiharika bir şekilde dekore edilmiş, cıvıl cıvıltıların yorumu. Simgeler gümüş bir dekorasyona sahip antik cuots'larda yer almaktadır. Lazarevski mezarlığı kilisesinin kulları tarafından birkaç antik ikon bağışlandı.

Korunga çalışma saatleri bir koru kilisede kasıtsız sevinç

İkonostaslardaki iki büyük görüntüRahip Seraphim ve kutsal emanetler ile kutsal şehit Trifon. Tapınağın ana türbesi, XIX yüzyılın mucizevi simgesi olup, Tanrı'nın Annesi'nin “Beklenmeyen Sevinç” imgesiyle birlikte gelir.

Efsane

Tapınakta "Beklenmeyen Sevinç" bir simge var. Tarihi "Runo Irrigated" çalışmasında Rostov Dimitri tarafından verildi. Lone günahkar ve soyguncu Meryem Ana ikonu önünde durmak ve soygun ona yardım istemek için uzun süre siyah durumda gitmeden önce alışkanlığı oldu. Ve böylece, efsaneye göre, bir gün, resmin önünde duran, aniden Bakire ve küçük İsa'yı canlı olarak gördü. Bebeğin vücudunun her yerinde yaralardan ve ülserden kan vardı. Böylesine korkunç bir resimden korkan soyguncu ne olduğunu sordu.

Cevabı dehşete kapılmıştı. Bu günahkar insanların, antik Yahudiler gibi, haçtaki bebek bedenini sürekli çarmıha gerdiği söylendi. Suçlu korktu ve günahlarını affetmesini istedi, içtenlikle tövbe etti ve artık günahkâr faaliyetlerde bulunmayacaktı. Ama küçük İsa onu hemen affetmedi, sadece annesine sorduktan sonra. Birdenbire günahımı isteme şeklinde sevinç hissettim. Yazılı görüntü daha sonra "Beklenmeyen sevinç" olarak adlandırıldı.

yel değirmeni saatinde kilise istemeden sevinç

Bir soyguncu için dua eden bir bağışlanma sahnesi çizilir,kollarında bebek ile Tanrı'nın Annesi'nin önünde duran. Simgesinin altında, günahkarın ruhunun kurtuluş hikayesi kaydedilir. Bu, gerçek tövbenin her zaman affedici olacağı gerçeğinin bir kanıtı olacaktır. Bütün insanlar günahkârdır ve Ruh'un önünde sadece tam bir tövbe ruhu kurtarmak için ilk adım olacaktır.

Bu simgenin birçok görüntüsü var, ancak bunlardan sadece ikisimucizevi oldukları düşünülür. Maryina Roshcha, "Unexpected Joy" kilisede bulunan bu simge, ul. Sheremetyevskaya, 33. Bir diğeri ise İlyas Peygamber Kilisesi'nde, Obydensky Pereulok, 6 adresinde yer almaktadır.

Simgenin kutlandığı günler

Her yıl 14 Mayıs, 3 Haziran ve 22 Aralık'taHodegetria'yı yücelten ruhsal festivaller. Sabah hizmetinin saatlerinde Marina Roscha mahalle "Beklenmeyen Joy" kilisede iki İlahi Badarak'a işledi.

bakkal bir koru kilisede istemeden sevinç yorumlar

İlk saat 7.00, ikinci saat 10.00. Her Pazar, Maryina Roshcha'daki “Beklenmeyen Sevinç” kilisesinde Tanrı'nın Annesi'nin simgesine bir akşam akatisti yapılır.

Açılış Saatleri

Kutsal kiliseye dua etmek isteyen herkesegünlük çalışıyor. Servis sabahları ve akşamları (8.00 ve 17.00'de) yapılmaktadır. Kilise tatillerinde ve hafta sonları, servis sabahları iki kez (7,00 ve 10,00) yapılmaktadır.

Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 2019

Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 2019

Related news

 • Ozon, mavi bir renktir. Gazın özellikleri ve kullanımı. Atmosferdeki ozon
 • 3 Günde 3 Kilo Verme Diyeti Nasıl Yapılır
 • Survivor 2018 15 Nisan Eleme Adayları Survivor 2018 15 Nisan Sms Sonuçları
 • Çikolatalı Petek Kurabiye Tarifi
 • İlaç Karipazim. Elektroforez - nedir bu

 • Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 92

  Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler


  Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 2

  Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 62

  Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 55

  Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 42

  Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 42

  Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 77

  Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 21

  Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 93

  Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 10

  Maryina Roshchadaki Kilise Beklenmedik sevinç: tarih, adres, çalışma saatleri, incelemeler 71