Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 2019

Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 2019
21.08.2019

Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 92

Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları

Sonsuza dek tüm yararlı şeyleri konuşabilirsinmavi kilden mülkler. Tıp ve kozmetoloji'nin çeşitli alanlarında uygulanması bir kez daha bu doğal malzemenin benzersizliğini ve yeteneklerini ispatlıyor.

mavi kil uygulamasıMavi kil çok sayıda içerirönemli mikro elementler, mineral tuzlar. Bu fosfat ve azot, demir, silika ve kalsiyum, magnezyum ve potasyumdur. Dahası, hepsi tam olarak miktarlarda ve insan vücudunun en iyi emdiği formda bulunurlar.

Mavi kil, şu anda bizlerimizin kullanımıdüşünün, vücut, yüz ve saç maskeleri için birçok tarifin temelini oluşturur. Temizleme etkisi vardır, cildi dezenfekte edebilir, metabolizma ve dolaşım süreçlerini harekete geçirir. Akne ile mücadelede etkilidir; cildi beyazlatır ve tonlarını düzleştirir ve kırışıklıkları yumuşatır. Kili su ile seyreltip cilde uygulayabilir ya da maskeye ekşi krema, krem, pirinç unu, zeytin, şeftali, gül yağı veya bal ekleyebilirsiniz.

Silikonun yüksek içeriğinden dolayı, mavi kil etkili kepek ile savaşır ve saç büyümesini geliştirir.

mavi kil uygulaması yöntemi

Sahip olduğu yararlı özelliklerden bahsedinFarklı alanlarda yüzlerce yıl önce kullanılan mavi kil, kilo vermenin en etkili araçlarından biri olarak kabul edilemeyecek durumda değil. Böyle bir kil ile sarılması, yalnızca fazla kilogramdan kurtulmanın yanı sıra selülitli ve gergin işaretlerle başa çıkmayı mümkün kılmaktadır. Boşanmış kil, sorunlu bölgelere uygulanır, daha sonra 2-3 kat polietilen ile sarılır ve rahat, yoğun garnitürle izole edilir. Bir işlemin süresi yarım saat ila 50 dakika arasındadır.

Buna ek olarak, mavi kilden, iyi sonuçlar veren, tıpta aktif olarak kullanılır.

Bileşiminde nadir bir radyoaktifelement - radium, iç ve dış kullanımının iyi ve kötü huylu tümörlerle savaşmasına yardımcı olması nedeniyle. Kil tedavi ederken, vücut arıtılan doğal formda ve doğru dozda radyum alır.

Resmi tıp bile yararlıomurganın, eklemlerin, kasların, travmanın subakut ve kronik hastalıklarının iyileştirilmesi sürecinde kilin etkisi. Mavi kil - kadın hastalıklarının tedavisinde etkili bir araçtır, aktif olarak kronik kabızlık ve safra kesesinin inflamasyonu için kullanılır. Buna ek olarak, beriberi, alerji, anemi, angina, ateroskleroz, uykusuzluk, sindirim sistemi hastalıkları, solunum, beyin, göz hastalıkları, astım ve neredeyse diğer rahatsızlıklarda da etkilidir.

mavi kil kullanma yoluDış ek olarak (kil banyoları, sarar,losyonlar), mavi kil kullanmanın başka bir yolu var - iç olanı. Örneğin, yetişkinlerin mide-bağırsak hastalıklarının (zehirlenme, kolit, enterit) önlenmesi ve tedavisi için bir kerede otuz ila otuz gramlık mavi kil almaları önerilir. Kil suyu pişirebilirsiniz. Bunu yapmak için, iyi kurutulmuş kil toz haline getirilmeli ve su ile seyreltilmelidir (bir bardak suya 1-3 çay kaşığı toz). Aynı toz, mavi kilin bir bileşen olduğu maskeleri ve banyoları yapmak için kullanılabilir. Uygulama şekli önemli değil - her durumda bu eşsiz maddenin sahip olduğu mucizevi etkiyi hissedeceksiniz. Birbiriniz için farklı kullanımları birleştirebilirsiniz - hatta büyük miktarlarda, mavi kil zarar vermez, maksimum - hafif bir rahatsızlığa neden olabilir.

Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 2019

Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 2019

Related news

 • Eğlenceli, Neşeli ve Renkli Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri
 • Otel Chalston Beach Resort 3 (Goa): genel bilgiler, fotoğraflar, turist yorumu
 • Zeybekci: En büyük 10 ekonomi arasına girmek hayal değil
 • Sonbahar Kış Modası ve Trendler 2019 – 2019
 • Cevizli Tel Kadayıf Tarifi

 • Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 33

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları


  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 7

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 30

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 13

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 7

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 20

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 42

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 74

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 90

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 90

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 89

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 99

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 53

  Mavi kil: kozmetoloji ve tıp uygulamaları 89